Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ NOSTALJİK SERGİNİN AÇILIŞINI YAPTI

28.11.2014 06:44

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yımaz, Samsun Kent Müzesi’nde sergilenecek olan “Mehmet Başarır’ın Kadrajından 1930’lu Yıllarda Samsun” konulu serginin açılışını yaptı...

Serginin açılışına Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş ve davetliler katıldı. 
“Mehmet Başarır’ın Kadrajından 1930’lu Yıllarda Samsun” isimli sergide 50 fotoğraf, film ve makineler bulunuyor. 
Sergi hakkında bilgi veren Mehmet Başarır’ın oğlu Yavuz Başarır, “Mehmet Başarır’ın bilinmeyen yönlerinden birisi Samsun’un ilk amatör fotoğrafçılarından ve aynı zamanda ilk sinema filimi çekenlerindendir” dedi.
ŞEHRİN ÇEYİZ SANDIĞI
Gelişmiş şehirlerin geçmişinin kent müzeleriyle anlatıldığını söyleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Dünyanın gelişmiş şehirleri kent müzeleriyle beraber geçmişi anlatıyorlar. Geçmişi korumak için yapılması gereken işlerin başında kent müzeleri geliyor. Kent müzeleri çok önemli ve ben kent müzelerine şehrin çeyiz sandığı diyorum. Nasıl evde bir çeyiz sandığını açtığımız zaman içerisinden çıkarttıklarımızla bizi duygulandıran ve geçmişe gönderen bir duygu yoğunluğuna bizi itiyorsa bence kent müzeleri de ‘şehrin çeyiz sandığıdır diye bir tanım getiriyorum. Başarır ailesinin bugün bize sunduğu bu sergi aslında bunu daha da kuvvetlendiriyor. Biz de bizden sonrakilere gelecekte anlatabilecekleri şeyleri bırakabilmeliyiz. Onların yeri de bu sergilerdir. Ben Başarır ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve Başarır ailesi fertleri serginin açılış kurdelesini beraber keserek sergiyi gezdiler.
Samsun Kent Müzesi’nde açılan ‘Mehmet Başarır’ın Kadrajından 1930’lu Yıllarda Samsun’ konulu serginin 6 ay açık kalacağı öğrenildi.BAŞKAN YILMAZ ŞANLIURFA’DA

26.11.2014 14:19

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şanlıurfa'da düzenlene AK Parti 99. Genişletilmiş İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısına katıldı... 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi (GAP) Tarımsal Eğitim Merkezi'nde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlık ettiği AK Parti 99. Genişletilmiş İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı'na il belediye başkanları ve partinin il başkanları katıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Turan Çakır, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe de toplantı da yer aldı.BAŞKAN YILMAZ: “ONLARIN SORUNU BİZİM SORUNUMUZ”

26.11.2014 09:06

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılmak amacıyla Şanlıurfa'ya giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hiçbir zaman bu Güneydoğu’daki belediyelerimizin işi, bizim işimiz değil gözüyle bakmayacağız. Güneydoğu’daki belediyelerin sorunu bizim sorunumuzdur” dedi...

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirilecek AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı için Şanlıurfa'ya giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Karaköprü Belediyesi’ni ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şanlıurfa'ya gelmekten mutlu olduklarını ifade ederek, “Bugün Urfa’mızda genişletilmiş il başkanları toplantısı için buradayız. Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında burada genişletilmiş il başkanları toplantısı icra edilecek. Bu amaçla buradayız. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulmahit Gül'ün organize ettiği ve belirlediği ölçekte Büyükşehir Belediyelerimiz buradaki İlçe belediyelerimizle özellikle, bu Suriye, gerekirse Kuzey Irak’tan ülkemize göç etmiş, misafir etmekte olduğumuz komşu iki ülke insanlarının burada oluşturdukları, onları misafir etme süreçleri içinde oluşturdukları ihtiyaçlar ve sorunlara yönelik buradaki ilçe belediyelerimizin verdiği mücadeleye hangi oranda katkı verebiliriz onları istişare edeceğiz” diye konuştu.
Başkan Yılmaz, “Bu katkılarda hiçbir zaman için bu Güneydoğu’daki belediyelerimizin işi, bizim işimiz değil gözüyle bakmayacağız. Bizim şehirlerimizde bizim belediyelerimizde problem olsa nasıl bizim Güneydoğudaki belediye başkanları kardeşlerimiz koşup gelip de bizim yapabileceğimiz ne var diyecekse bizde buraya o amaçla adeta koşup bir gün toplantımızdan önce geldik” ifadelerinde bulundu.
Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ise Belediye Başkanlarını ağırlamaktan ve ilçede misafir etmekten onur duyduklarını belirterek, belediye çalışmaları ile ilgili karşılıklı görüş ve öneride bulunacaklarını dile getirdi.
Başkan Çiftçi, günün anısına misafir belediye başkanlarına, ilçenin sembolü olan Nar figürlü gümüş işlemeli hediye takdim etti.BAŞKAN YILMAZ’DAN AMASYA VALİSİ ÇOMAKTEKİN’E ZİYARET

25.11.2014 13:14

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’i ziyaret etti...

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çomaktekin, iki komşu il olan Samsun ve Amasya arasında birçok alanda işbirliği yapıldığını, söz konusu ilişkilerin daha da gelişmesi için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile diğer kurum ve kuruluşların çalıştığını belirtti. 
Samsun Valisi İbrahim Şahin’in aynı zamanda Amasyalı olduğunu ve daha önce TRT Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Amasya’nın tanıtımına önemli katkılar sağladığını vurgulayan İbrahim Halil Çomaktekin, misafirlerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.
Çomaktekin, Amasya’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını anlatan Vali Şahin ile Başkan Yılmaz’a Amasya hatırası çini tablolar hediye etti.


OTOPARK ABONELİK İLANI

25.11.2014 10:26

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT MERKEZİ YANINDA BULUNAN VE YEŞİLYURT A.V.M YANINDA BULUNAN OTOPARKLARIMIZ 08.12.2014 TARİHİNDE HİZMETE GİRECEKTİR. ABONE OLMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZIN 08.12.2014 TARİHİNE KADAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAMSUN KÜLTÜR TURİZM ANONİM ŞİRKETİ'NE BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR.

ADRES: KÖRFEZ MAH.BELEDİYE CAD.NO:18\2 ATAKUM SAMSUN

İRTİBAT TELEFONLARI: (0362) 457 66 33 - (0362) 457 66 44