Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


İL MÜFTÜSÜ ÇAKI, BAŞKAN YILMAZ I ZİYARET ETTİ

10.07.2015 13:45

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.

Mayıs ayında yayınlanan kararname ile Samsun İl Müftülüğüne atanan Veysel Çakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyaret sırasında Müftü Çakı ya yeni görevinde başarılar dileyen ve tebrik eden Başkan Yılmaz; ilimizin önemli kurumlarından birisinin başına atanan Sayın müftümüzün daha önce görev yaptığı yerlerde kazandığı tecrübe ve değerli hizmetlerini Samsunumuzda da sürdüreceğine inanıyorum. Yeni görevinde başarılar diliyor ve hoş geldiniz diyorum dedi.

Samsun İl Müftüsü Çakı ziyaret sırasında bir süre baş başa görüştüğü Başkan Yılmaz a 7 ciltten oluşan Hadislerle İslam isimli kitapları hediye ettikten sonra belediyeden ayrıldı.ALAÇAMDA BİRLİK VE BERABERLİK İFTARI

10.07.2015 13:43

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Alaçam ilçesinde geleneksel toplu iftar programı düzenledi. İftar programına beklenenin üzerinde katılım gösteren Alaçamlılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a büyük ilgi gösterdi...

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanma aşamasına gelen yeni meydan alanında gerçekleşen toplu iftar programına Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Meclis Gurup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, AK Parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, teşkilat üyeleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

İftar öncesinde Alaçamlılarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaşlı ve engelli vatandaşlarla yakından ilgilendi.  İlçe halkının da sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Yılmaz, iftarın ardından halka hitap etti.

Vatandaşlarla iç içe iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz, Toplu iftar yemeğine gelen, aynı masa etrafında bizimle birlikte oruç açan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Burayı gül bahçesine çevirdiniz. Allah sizden razı olsun. Ramazan demek, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk ve paylaşmak demektir. Bu akşam, tüm bu güzellikleri bir kez daha sergilediniz. Rabbim Ramazan dualarınızı ve orucunuzu kabul etsin. Bayrama kadar bir daha gelemeyebiliriz. O yüzden Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. şeklinde konuştu.

İlçede gerçekleşen yatırımların devam edeceğini dile getiren Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, halkın kendilerine olan güvenini hiç zaman boşa çıkarmadıklarını da sözlerine ekledi.HAVZA DA İFTAR COŞKUSU

08.07.2015 13:47

Samsun Büyükşehir Belediyesi, geleneksel toplu ilçe iftar programlarına Havza ile devam etti. Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıçın da katıldığı iftara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi ikramı ve AK Parti Samsun İl Başkanlığının organizasyonu ile gerçekleşen geleneksel toplu iftar yemeği, Kevser Camii önündeki parkta düzenlendi. Görsel şölenlerin de yer aldığı iftara Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Fuat Köktaş, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Meclis Gurup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, AK Parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, teşkilat üyeleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

İftar öncesinde Havzalılarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, çocukları sevip hatıra fotoğrafı çektirdi. Yaşlılarla yakından ilgilenen Başkan Yılmaz, ilçe halkının da sorunlarını dinledi. İftarın ardından Havzalılara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, halkla iç içe iftar programlarını çok önemsediğini belirterek, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Başkan Yılmaz, Herkesin evinde orucunu açacak bir tas yemeği ile iki dilim ekmeği olmasına rağmen toplu iftar yemeğine gelen, aynı masa etrafında bizimle birlikte oruç açan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Burayı gül bahçesine çevirdiniz Allah sizden razı olsun. Ramazan demek, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk ve paylaşmak demektir. Bu akşam Havzalılar, tüm bu güzellikleri bir kez daha sergiledi. Rabbim Ramazan dualarınızı ve orucunuzu kabul etsin. Bayrama kadar bir daha gelemeyebiliriz. O yüzden Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum.  ifadelerini kullandı.

Akşam namazının ardından belediye tarafından yaptırılan kafede vatandaşlarla çay sohbeti yapan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, daha sonra ilçeden ayrıldı.BAFRA DA ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLE ŞEHİR TURU BAŞLADI

08.07.2015 13:44

Bafra ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesine ait üstü açık otobüs ile şehir turu gezileri başladı. 

Şehir turları için otobüs, Bafra Hüseyin Kurumahmutoğlu Gençlik Merkezi önünden kalkıyor. Turlar haftanın 2 günü pazartesi ve salı günleri saat 13.00‘te başlayıp saat 19.00 da tamamlanacak.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu tür hizmetler bir farklılıktır. Bizim amacımız öncelikle Baframızın değerlerini insanlarımıza tanıtmaktır. Tarihi ve doğal güzelliklerimizi insanlarımızın gezmelerini arzu ediyoruz. Bunun için farklı bir programımız da olacaktır. Şimdilik ilk etapta haftanın iki günü insanlarımızın güzel vakit geçirmesine yönelik Büyükşehir Belediyemizden talep edilerek bu turlar başlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaza teşekkür ediyorum dedi.BÜYÜKLÜ KÖPRÜSÜ YENİLENİYOR

08.07.2015 13:42

Samsunun Tekkeköy ilçesinde 12 mahallenin bağlantı yolu üzerinde bulunan eski ve tahrip olmuş köprü Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılarak, yeni köprünün yapımına başlandı.

Büyüklü Mahallesinde bulunan ana yol üzerindeki tek şeritli eski köprünün Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılarak yeni çift şeritli köprü yapımına başlandığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Büyüklü Mahallemizdeki köprü artık çok yıpranmış ve tahrip olmuştu. Aynı zamanda köprü tek şerit olduğu için araçlar köprü üzerinde tehlike oluşturuyordu. 12 mahallemizin güzergahındaki tek alternatif yol üzerindeki köprü artık ömrünü tamamlamıştı. Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi bölgenin en önemli ulaşım sorununu böylelikle çözmüş bulunuyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaza konuyla ilgilenip köprü çalışmasını başlattığı için teşekkür ederim dedi.