Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN DEMİR: TÜRKİYE DÜNYANIN GÖZDE ÜLKESİ

07.08.2020 06:06

AK Parti İl Başkanlığının bayramlaşma töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, siyasetin hizmet işi olduğunu belirterek, Siyaset, şehrine, insanına, geleceğine ve ülkesine hizmet etme yeridir. Bunun dışında başka hiçbir şey değildir. Başarıya gidecek yolda bizi en iyi motive edecek olan ise bizi biz yapan değerlerimizdir dedi. Demir, Türkiyenin dünyanın gözde ülkesi haline geldiğini de ifade ederek, AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hakikaten çok hatırı sayılı bir yere geldik diye konuştu.

Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonunda AK Parti Samsun İl Başkanlığının bayramlaşma töreni düzenlendi. AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, partinin il ve ilçe teşkilat mensupları ve belediye başkanlarının katılımı ile düzenlenen bayramlaşma töreninde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir bir konuşma yaptı. Allah’a hamdolsun bir kurban bayramına daha ulaştık diyerek sözlerine başlayan ve herkesin bayramını kutlayan Başkan Demir, Pandemi süreci; gözle görülmeyen bir koronavirüs, bütün dünyayı esir aldı. Bunu hiçbirimiz, dünyada herhangi bir kişi, böyle bir ortamla, böyle bir durumla dünyanın karşılaşabileceğini öngöremedi. Biz bu süreci yaşıyoruz şimdi dedi. Cumhurbaşkanımız, ülkemizin lideri, AK Parti 19 yıllık sorumluluk dönemini geçiriyor diyen Başkan Demir, Bugün ülkemiz dünyada hatırı sayılır önemli bir yerde. Pandemi sürecini de dünyada en iyi yöneten ülke. ABD, Fransa, İtalya gibi birçok yerde yoğun bakımlar yetersiz kaldı. Koridorlarda, stadyumlarda yoğun bakım üniteleri oluşturdular. Bizim doluluk oranımız ise yüzde 60larda diye konuştu. Başkan Demir, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin etkin olduğunu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bunu etkin bir şekilde kendisinin de yaşadığını ifade ederek, sistemlerin kendi kendine ülkeyi yönetemeyeceğini, sistemin sorumluluğunu kullanan kişilerin çok önemli olduğunu vurguladı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanımızın liderliği, bakanlar kurulunun vaziyet alması, sağlık alanındaki bilim kurulu ve illerdeki pandemi kurulları, valilik başkanlığında tüm iletişim kurulları etkin bir şekilde günü gününe ne zaman ihtiyaç duyulduysa o zaman toplandı. Samsun’da biz, sayın genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, il başkanlığımız, ilçe belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız ve teşkilatlarımız ile büyükşehir belediyesi olarak biz ihtiyaç duyulup da talep edilen hiçbir şeyi geri çevirmedik. Yerine getirdik. Türkiye dünyanın gözde ülkesi haline geldi. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hakikaten çok hatırı sayılı bir yere geldik diye konuşarak sözlerine şöyle devam etti:

Siyaset hizmet işidir, yarış işidir. Siyaset alanında sorumluluk alan insanların o mekanizma içerisinde şehrine, insanına, geleceğine, ülkesine hizmet etme yeridir. Bunun dışında başka hiçbir şey de değildir.  O zaman bir şey çıkıyor, bütün yürüyüşümüz bütün duruşumuz, niyetimiz, samimiyetimiz hizmete doğru yürümek olmalıdır. Başarıya gidecek yolda bizi en iyi motive edecek olan ise bizi biz yapan değerlerimizdir.SASKİ DEN VATANDAŞLARA UYARI

07.08.2020 06:05

SASKİ Genel Müdürlüğü kurban atıklarının kanalizasyon ve yağmursuyu hattına atılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Kurban Bayramı nda kesimlerin ardından hayvansal atıkların yağmursuyu ve kanalizasyon hattına atılmaması için uyarılarda bulundu.

SASKİ Genel Müdürlüğü nden yapılan açıklamada, SASKİ Genel Müdürlüğümüze bağlı tüm birimler, bayram tatili boyunca koordineli bir şekilde çalışarak halkımızın hizmetinde olacaklar. Vatandaşlarımızdan ricamız daha temiz bir çevre için kurban atıklarının yetkililerin belirlediği alanlara bırakmaları. Kanalizasyon şebekelerine atılan atıklar, hatlarda zaman zaman tıkanmalara ve arıtma sistemlerinin zarar görmesine neden olmaktadır. Vatandaşlarımız bayram süresince acil durumlarda 185 SASKİ çağrı merkezi üzerinden 24 saat bizlere ulaşarak bilgi alabilir, dilek ve şikayetlerini bildirebilirler. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutluyor, ülkemize ve tüm Müslüman alemine mutluluk getirmesini temenni ediyoruz ifadelerine yer verildi.SAMSUN BÜYÜKŞEHİR DEN VİRÜSE KARŞI HAVA STERİLİZASYON CİHAZI

07.08.2020 06:02

Virüsle mücadele kapsamında vatandaşlara kaliteli ve steril bir hava oluşturmak amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına hava sterilizasyon cihazı yerleştirildi.

Dünya genelinde etkili olan koronavirüs salgınına karşı Samsun Büyükşehir Belediyesi sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyor. Salgın riskine karşı ilk günden itibaren tedbiri elden bırakmayan Büyükşehir Belediyesinin, hizmet binası katlarına hava sterilizasyon cihazı yerleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediyemizde halkımıza kaliteli ve steril bir hava oluşturmak amacıyla ultraviyole ışınları ile bakteri, virüs, mantar ve küf gibi mikroorganizmaları yok eden hava sterilizasyon cihazı yerleştirildi. Tek amacımız halkımızın sağlığı. Kullanılan cihaz Türk mühendisler tarafından tasarlanmış tamamen yerli ve milli bir ürün dedi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. Tarafından Otopark Hizmeti

22.07.2020 13:36

İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi N:75 İlkadım adresinde bulunan otoparkımız abonelik sistemi ile 29.07.2020  tarihinde hizmete girecektir.

Abone olmak isteyen vatandaşlarımızın 22.07.2020 – 28.07.2020 tarihlerine kadar Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş.’ye  başvurmaları gerekmektedir. Körfez Mahallesi Belediye Caddesi N:18/2 Atakum  adresinden veya 0362 457 66 33 telefon numarasından başvurularınızı yapabilirsiniz.SAMSUN DA ŞEHİTLİK ZİYARETİ

16.07.2020 10:28

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlik ziyaretleri yapıp, dua etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bugün önce Büyük Cami’nde şehitler için Mevlid-i Şerif ve hatim duası yapıldı.  Ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vali Zülkif Dağlı, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, protokol üyeleri ve vatandaşlar Kıranköy ve Asri mezarlıklarında şehitlik ziyaretleri yaptı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında gerçekleşen ziyarette şehitlerin mezarlarına karanfil bırakılıp dualar edildi.
Daha sonra Başkan Demir ve protokol üyeleri Canik Belediyesi'ne ait 1071den 15 Temmuza Destanlar Müzesini gezdi.
Müze ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 19 Mayıs ilçesinde 15 Temmuz şehidi Ferdi Yurtseven, Alaçam ilçesinde ise 15 Temmuz şehidi Muhammet Aksu ile İstiklal Harbi Gazisi Arif Zengin’in kabirlerini ziyaret ederek dua etti. Daha sonra şehit Aksunun Alaçam ilçesi Doyran Mahallesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.