Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


YAKAKENT İFTAR PROGRAMINA İLÇE HALKINDAN BÜYÜK İLGİ

21.07.2015 11:15

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, On Bir Ayın Sultanı Ramazanın son ilçe iftar programını Yakakentte düzenledi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği iftar programına Çinli bebek damga vurdu. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan Yakakent Kent Meydanında düzenlenen iftar programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Yakakent Kaymakamı Yusuf Gemici, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Pati Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek, il ve ilçe teşkilat üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

ÇİNLİ BEBEK, VALİ ŞAHİNİ BRAKMADI

İftar öncesinde Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte Yakakentlilerle yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaşlı ve engelli vatandaşlarla sohbet edip çocukları sevdi. Başkan Yılmaz, isteyenlerle de hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayak üstü ziyarette babası Türk, annesi ise Çinli  olan bebeği kucaklarına alan Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, sevimli bebekle hatıra fotoğrafı çektirdi. Uzun süre Çinli anne ile sohbet edip diğer çocuklarını da seven Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, ardından alanı dolduran misafirleriyle ilgilendi. Çinli bebek, Vali Şahin'in kucağından inmeyince ayak üstü ziyarete Çinli bebek de katıldı.  

İftar sonrasında duaların edildiği gecede Yakakentlilere hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Geçen sene yine kalabalık bir ortamda beraber olmuştuk. Bizi sevindirdiniz, çok memnun ettiniz. Bu akşamda bu meydana gelen, bize birlikte olma zevkini bize yaşatan, bu meydanı güzelleştirenlerin sizlerin büyük katkısı var. Allah bu gece yapacağınız bütün duaları kabul etsin. Son ilçe iftarımızı sizlerle yapmak istedik. İnşallah seneye de yine buluşuruz. Apartmanlarda kimsenin kimseyi tanıtamadığı ortamlar yerine geleneğimiz gereği bir arada olmak için bu programları düzenledik. Çok güzel bir Ramazan geçirdik. Emeği geçen herkese ve davetimize katılan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Bayramınızı da şimdiden kutluyor, mutlu ve huzurlu uzun ömürler temenni ediyorum. ifadelerini kullandı.HALK DANSLARI FESTİVALİNE 16 ÜLKEDEN 550 DANSÇI KATILACAK

21.07.2015 10:50

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, 33. Uluslararası Halk Dansları Festivalinin 22-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını, festivale 16 ülkeden 550 kişinin katılacağını söyledi.

Çeşitli felaketler yüzünden 2 senedir yapılamayan festival bu sene 22-30 Temmuz tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek. Festival, kortej yürüyüşü ile start alacak. 22 Temmuzda DSİ önünden başlayacak olan kortej yürüyüşüne ünlü sanatçı Ferhat Göçer ve şehrin ileri gelenleri de katılacak. Bu sene ilk kez gösteriler talep eden ilçelerde de yapılacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Eski Konservatuvar binasında yapılan toplantıda konuşan Çamaş, Samsun Uluslararası Halk Dansları Festivali 33 yıldır devam ediyor. Geçtiğimiz 2 yılda şehrimizde yaşanan sel felaketi ve Somada yaşanan maden felaketi yüzünden 2 kez iptal edilmişti. Bu yıl festival Cumhuriyet Meydanında 30 Temmuza kadar devam edecek. Halk Dansları Festivaline 16 ülkeden yaklaşık 550 sporcu katılacak. Bu yıl farklı olarak açılış sonrasında Çiftlik Caddesinde devam edecek korteje Samsun Milletvekilleri, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ünlü sanatçı Ferhat Göçer de iştirak edecek. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kısa gösterilerden sonra açılış akşamı Ferhat Göçer konseri ile programımızı başlatacağız. Şehrin farklı noktalarında da gösteriler yapılacak. Bu sene farklı olarak ilçelere de gidilerek gösteriler yapılacak. Yani sadece şehir merkezinde değil, bizden talepte bulunan ilçelerimize de gidip oralarda da 1 akşam gösteri yapılacak. Samsun’un uluslararası anlamdaki en büyük organizasyonunu hep birlikte yaşatmaya çalışacağız. Şehrin tanınırlığının arttırılmasını, şehrin sahip olduğu potansiyellerin yurt dışına taşınmasını, buraya gelen 550 misafirin buralarda edindiği izlenimleri gittikleri yerlerde anlatmalarını arzu ediyoruz. O duyarlılıkla bu işin üstünde çok duruyoruz dedi.

Halk Dansları Festivalinin final gösterileri ve ödül töreni 29 Temmuzda Cumhuriyet Meydanında yapılacak.BAFRA DA İFTAR VE KADİR GECESİ COŞKUSU BİRLİKTE YAŞANDI

15.07.2015 08:56

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun un Bafra ilçesinde düzenlenen iftar ve Kadir Gecesi programına katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafra Kent Meydanında düzenlenen programa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, AK Parti Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan , Fuat Köktaş, Çiğden Karaaslan, Hasan Basri Kurt, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, il ve ilçe teşkilatı üyeleri ve 6 bin kişi katıldı. Bakan Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, milletvekilleri, Kaymakam Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin ve ilçe teşkilatı tarafından karşılandı.

Kuran tilaveti ve İlçe Müftülüğü Tasavvuf Müziği Korosunun seslendirdiği ilahilerle başlayan programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Geçen sene yine kalabalık bir ortamda beraber olmuştuk. Bizi sevindirdiniz, çok memnun ettiniz. Bu akşamda bu meydana gelen, bize birlikte olma zevkini bize yaşatan, bu meydanı güzelleştirenlerin sizlerin büyük katkısı var. Allah bu gece yapacağınız bütün duaları kabul etsin dedi.

Bakan Kılıç ise, Rabbim Kadir Gecesinde tuttuğumuz oruçları, tutacağımız oruçları kabul etsin. Hayırlısıyla bayrama ulaşmayı nasip etsin. İnşallah bu birlikteliğimiz, beraberliğimiz daim olur ve daha nice Kadir gecelerinde inşallah beraber oluruz. Bayramlarda beraber oluruz, ibadetlerimizi huzur içerisinde, güven içerisinde yaparız diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç ve beraberindekiler meydandan ayrılırken, program İlçe Müftülüğü Tasavvuf Müziği Korosunun seslendirdiği ilahilerle devam etti. Teravi namazı ise vatandaşların yoğun katılımı ile kent meydanında kılındıBAKAN KILIÇ, BAŞKAN YILMAZ I ZİYARET ETTİ

14.07.2015 09:24

Gençlik ve Spor Bakanı Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.

Bakan Kılıç a Samsun da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, köylerde başlattıkları projelerden bahsetti. Başkan Yılmaz, Hizmet bir bütündür. Köylerdeki yolların bir kısmı Büyükşehire bir kısmı da ilçe belediyelerine ait. Bu köylüyü ilgilendirmez. Bize sen geldin yolu camiye kadar yaptın. 50 metre ilerde okul var. Okulu da yapmanız gerekiyor. Ara sokakları da yapmanız gerekiyor dedikleri için köylerin içerisini komple yapıyoruz. Köyün içindeki asfaltları yaptık. Daha sonra ortaya başka güzel şeyler çıktı. Köyler birden bire kasabalaşma görüntüsü vermeye başladı. Demek ki bir köyün kasabalaşma süreci içerisinde köy içi düzen ve tertibi ile ilgili konudaki kalite köyü kasabalaştırmaya yaklaştıran, köyü kasaba gibi gösteren önemli bir şey çıktı. Sonra biz de kasabalaştırma ile ilgili çalışmalara başladık. Köyün meydanını oluşturalım dedik. Köylüler tarladan geldikten sonra veya köyün yaşlılarınının meydanda oturmaları için bir yer oluşturduk. Bunları yaptıktan sonra köyü aydınlatmak istedik. Onları da yaptıktan sonra köy size küçük bir kasaba gibi geliyor. O zaman köyde yaşama keyfi başlıyor. Onun yanında voleybol sahaları, basketbol sahaları, futbol sahalarını da ekleyerek köyde hayatı kasabalaştırmaya dönüştürüyoruz. Dün bir sunumda, bizim 150 tane kasabalaşmış köy yapmak istediğimizi ve bunları da 1,5-2 yılın içerisine sığdırabileceğimizi söyledim. Bu 150 tane kasabalaşmış olacak olan köyü seçtik. Bunun ikinci bir aşamasında da bu köylerin evlerini boyayacağız. Bunların pençelerine sardunyalar koyacağız şeklinde konuştu.

BAŞKAN YILMAZ: KÖYLÜLER BİZE ACELE ETTİRMESİN, HATA YAPABİLİRİZ

Köy projelerini yaparken köylülerin sabırlı olmalarını isteyen Başkan Yılmaz, Bazı işler maddi değil, aynı zamanda mobilizasyon kabiliyeti ile ilgili bir şey. Bu boyuttaki işi de yönetmek zor. Biz şu anda hangi süreci nasıl yönetmemiz ile ilgili hem tecrübelerimizi hem yaşamdan aldığımız tepkileri birleştirerek bu süreci köylerimizde yönetiyoruz. Biz de acele ediyoruz. Kısa sürede ortaya çıkmış görseller etkili oluyor. Çok uzun süreye yayılmış olan görsellikler kanıksanıyor. O bakımdan biz de çabuk yapmayı istiyoruz. Bu vesileyle köylülerimiz bize acele ettirmesinler. Bize acele ettirirlerse bizde hata yapabiliriz ifadelerini kullandı.BAŞKAN YILMAZ: 150 KASABALAŞMIŞ KÖY YAPACAĞIZ

13.07.2015 10:20

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığı 61. İl Danışma Toplantısı'na katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen 61. İl Danışma Toplantısı'na; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, eski Ticaret ve Gümrük Bakanı AK Parti MKYK Üyesi Hayati Yazıcı, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, eski milletvekilleri ve parti teşkilatı üyeleri katıldı.

AK Partinin Türkiye siyasetinin merkezi olduğunu belirten Bakan Akif Çağatay Kılıç, AK Parti'nin gücü buradan geliyor. Şu anda burada eski bakanlarımız, üç dönem milletvekilliği yapmış arkadaşlarımız var. Burada hep beraberiz. Beraberce fikir alışverişinde bulunuyoruz. Ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Ama hepsinden önemlisi vefanın varlığını ortaya koyuyoruz. İşte ve bu vefakar aynı zamanda cefakar teşkilat gelecekte de çok güzel başarılara imza atacaktır. Türkiye her zaman dünyada mazlumların yanında olmuştur. Özellikle son 13 yılda AK Parti Hükümeti döneminde kurucu önderimiz Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde yapılan çalışmalarda şimdiki seçilmiş Başbakanımızın ortaya koyduğu duruşuyla dünyadaki tüm mazlumların sesini duyurarak yolumuza devam etmektedir.dedi.

AK PARTİ TÜRKİYE SİYASETİNE ÇOK ŞEY KATMIŞTIR

AK Partinin Türkiye siyasetine çok şey kattığını belirten eski Gümrük ve Ticaret Bakanı AK Parti MKYK üyesi Hayati Yazıcı, Olan bitenin farkında mısınız? Bu süreci AK Parti ailesi olarak yakından izliyor, bulunduğunuz pozisyon neticesinde kapasiteniz neyse onu yeterince kullandınız mı? Bunların bir muhasebesini yapıyorsunuzdur. Bizim partimizin en önemli teşkilat çalışmalarından birisi de danışma meclisleridir. Türk siyasi arenasında bulunduğumuz 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren sadece Türkiye’nin ekonomik gidişatını değil, demokratik süreçlerini değil, sosyal alanlarında da önemli restorasyonlar yaptık ve Türkiye’nin siyasetine çok önemli kazanımları hep birlikte gerçekleştirdik diye konuştu.

150 KASABALAŞMIŞ KÖY YAPACAĞIZ

Samsundaki köylerde ve ilçelerde büyük düzenlemeler yapacaklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, Seçim zamanlarında planladığımız uygulamalarımızı şimdilerde köylerimizde adım adım uyguluyoruz. İyi bir uygulama yapıyoruz. Aslında gücümüzün de üzerinde bir uygulama yapıyoruz. Bu konuda harcadığımız enerjiden bahsetmeye gerek yok. Biz bu işleri hizmet için yapıyoruz. Tabi ki risk alacağız. Çünkü insanımızın buna ihtiyacı var. İnsanlar artık AK Parti’den 40 senede yapılabilecek şeylerin 4-5 senede yapılmasını bekliyorlar. Bu AK Partinin büyüklüğünü gösterir. İnsanlar AK Parti’yi bir iş makinası gibi görüyor. Böyle bir şeyle karşı karşıyayız. İnsanların bu işleri becerebileceğimize karşı olan güvenlerinden kaynaklanıyor. 2-3 sene içerisinde ilçelerimiz eski ilçeler olmaktan çıkacak. Köylerimiz eski köyler olmaktan çıkacak. Samsun  un bin köyü var bu bin köyün yaklaşık 150 tanesini belirlerdik. 150 tane kasabalaşmış köy yapmak istiyoruz. Bu kasabaların içine girdiğinizde her şeyiyle aydınlanmış, ara yollar dahil asfaltlanmış yerler olacak. İçine girdiğiniz zaman burası kasaba mı? Dedirtecek kasabalar yapacağız. Bu projeyi 2 senede gerçekleştirmeye çalışacağız şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda Bakan Kılıç ve danışma meclisine katılanlar, Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde düzlenen iftar yemeğine katıldı.