Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


FESTİVAL EKİPLERİ BAŞKAN YILMAZI ZİYARET ETTİ

23.07.2015 10:21

Samsun Büyükşehir Belediyesinin Şanlıurfanın Suruç İlçesinde meydana gelen terör saldırısının ardından iptal ettiği Halk Dansları Festivaline katılmak için Samsunda bulunan dans ekipleri Başkan Yılmazı ziyaret ettiler.

İptal edilen festival için Samsunda bulunan Kuzey Osetya, KKTC, Bosna Hersek, Azerbaycan, Meksika, Moldova, Ukrayna, Karadağ, Rusya, Gürcistan ve Bulgaristandan gelen dans ekipleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmazı ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi ve fotoğrafı çektirdi.

Ekipler Şanlıurfada meydana gelen hain saldırı nedeniyle ülkelerinin başsağlığı mesajını da Başkan Yılmaza ilettiler.KARDEŞ ŞEHRİMİZLE YÜREKLERİMİZ SANAT İLE BİRLEŞTİ

23.07.2015 10:19

Kardeş Şehirler Samsun Büyükşehir Belediyesi ve KKTC İskele Belediyesi Kıbrıs Sanat Derneği adına plaket verildi.

Kardeş Şehirler Samsun Büyükşehir Belediyesi ve KKTC İskele Belediyesi olarak ortak gerçekleştirdiğimiz Kardeş Korolar Projesi kapsamında 27 Haziranda hemşehrilerimiz için düzenlediğimiz TSM konseri büyük ilgi görmüştü. Plaketi Gururla aldığını ifade eden Başkan Yusuf Ziya YILMAZ Sosyal hayata ve sanata verdiğimiz katkılardan ötürü Kıbrıs Sanat Derneği adına Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Osman Ergenin şahsıma verdiği plaketi Büyükşehir Belediyemiz adına kabul etmekten büyük bir onur duydum dedi.ALBAY DEMİREZEN BAŞKAN YILMAZA VEDA ETTİ

23.07.2015 10:17

Samsun İl Jandarma Komutanlığından İstanbula atanan Albay Hacı Demirezen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmazı makamında ziyaret etti.

Başkan Yılmaz ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Albay Demirezena Samsun’daki başarılı görev sürecinden dolayı teşekkür ederek, Mesai gözetmeksizin kendini Samsun insanının güven ve huzuruna adayan değerli komutanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür eder yeni görev yerinde başarılar dilerim dedi.BARTIN BELEDİYE BAŞKANI AKIN, BAŞKAN YILMAZI ZİYARET ETTİ

23.07.2015 10:12

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ile başkan yardımcıları, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmazı makamında ziyaret etti.

Büyükşehir belediyesinin gerçekleştirdiği örnek park bahçe uygulamalarını, kent müzesini ve sosyal donatı alanlarını incelemek üzere gelen belediye bürokratları, Başkan Yılmazdan Samsun ve belediye çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Ziyarette Samsunu çok beğendiklerini ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, teknik inceleme gezisinde memleketlerine yapacakları yatırımları gözlemleyeceklerini anlattı. Ziyaretin sonunda Başkan Yılmaza yöresel hediyelerden takdim eden Başkan Akın, ardından ekibiyle birlikte Kent Müzesine geçti.BAYRAM NAMAZINDA DEVLET İLE MİLLET BULUŞTU, ÇOCUKLAR HEDİYELERİNE KAVUŞTU

21.07.2015 11:19

On Bir Ayın Sultanı Ramazan, Samsunda bayram ile taçlandı. Ülke genelinde olduğu gibi Ramazan Bayramı, Samsunda da büyük sevinçle kutlandı. Bayramın en güzel yaşandığı camilerden biri olan Yeni Mahalle 75. Yıl Camiinde, devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneği sergilendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bayram namazını Yeni Mahalle 75. Yıl Camiinde kıldı. Camide kuran öğrenen ve başarılı olan çocuklara Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmazın talimatı ile tablet bilgisayar hediye edildi. Çocukların hediyesini Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz takdim etti. Ayrıca Kuran-ı Kerim öğrenen tüm çocuklara valilik tarafından tişört hediye edildi.

Bayram namazının hep birlikte kılınmasından sonra bayramlaşma merasimi yapıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçının katıldığı bayramlaşmada devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneği sergilendi. Dakikalarca süren bayramlaşma merasiminde renkli görüntüler yaşandı. Küçükler büyüklerin ellerini öperken, büyükler de çocukları bağrına bastı.

BÜYÜKŞEHİRDE DEVLET MİLLET BULUŞMASI

Camideki bayramlaşma, Büyükşehir Belediyesinde de devam etti. Belediyedeki Bayramlaşma törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt,  eski milletvekili Ahmet Yeni ile Mustafa Çakır, AK Parti il Başkanı Muharrem Göksel, Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, daire başkanları, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde devlet erkanı, vatandaşlarla kucaklaştı. Törende Başkan Yılmaz, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bayramlaşma töreni, Cuma namazı ile sona erdi.