Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ: “SAMSUN BÜYÜK BİR POTANSİYELDİR”

02.02.2015 09:24

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Samsun 5. Olağan İl Kongresi’ne katıldı... İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda gerçekleşen kongreye Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan, AK Parti Samsun milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, ilçe belediye başkanları, partililer ve çok sayıda davetli katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz kongrede bir konuşma yaparak şunları söyledi; “Bugün bizim düğün gibi tarif edebileceğimiz bir şölenimiz gerçekleşiyor. Bu şölenimizin ve kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bütün içtenliğimle söylüyorum. Bugün bu kardeşlik ortamından dolayı hamd ediyorum. 2002’den bugüne ekonomisi büyüyen, dünyada prestiji yükselen, ülkede sağlık, eğitim, sporda ve birçok alanda harika işler yapan bir hükümetin, bir siyasi partinin içerisinde ve böylesine güzel bir şehirde belediye başkanlığı yaptığım için Allah’a bir kez daha hamd ediyorum. O günleri, belki o 2002’den önceki o kötü günleri çabuk unutuyoruz. Samsun, şu anda bildiğiniz gibi nüfusu 1 milyon 270 bin olan Karadeniz’in en büyük şehri olarak ülkemizin kalkınmasında koşar adımlarla katkı vermeye çalışan büyük bir potansiyeldir. Biz de bu potansiyelde görev almış faniler olarak bu potansiyele katkı vermeye ve bu enerjinin sinerjisini yükseltmeye çalışıyoruz. Bunu bu siyasi birlikteliğimizle yapıyoruz”

BORAJET YÖNETİM KURULU BAŞKANI, BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

01.02.2015 14:26

Sivil havacılık sektöründe Türkiye'nin ilk bölgesel hava taşımacılığı şirketi olan BoraJet'in Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti... Ziyarette Samsun'un kent ekonomisinin gelişmesi ve ihracat potansiyelini artırmak için gerekli olan Samsun-Rusya Krasnodar uçuş seferlerinin nasıl sağlanacağı görüşüldü. Bu seferlere talip olan şirket, Başkan Yılmaz'dan bilgi aldı. Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş ve BoraJet İcra Kurulu Üyesi Ticaret Başkanı Onur Akgül'ün de yer aldığı ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun ekonomisi ve kentin Rusya hedefleriyle ilgili bilgi verdi. Ziyarette başta Rusya olmak üzere Karadeniz'e komşu ülkelerin Samsun için ticarette büyük pazar olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, bu ticari bağlantının önündeki en büyük engelin ise Krosnadar şehrine direk hava yolu ulaşımının bulunmaması olduğunu anlattı. Bir süredir Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte bu direk uçuş seferlerinin kurulması için büyük çaba sarfettiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, bu konuda önemli mesafe katettiklerini hatırlattı. BoraJet Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol ise BoraJet'in Türkiye'nin ilk bölgesel hava taşımacılığı şirketi olduğunu belirterek, havayolu taşımacılığında üstlendikleri rolü aktardı. Şirket hakkında bilgi veren BoraJet Yönetim Kurulu Başkanı Akol, Türkiye’de ilk kez uçuşun olmadığı bölgelere havacılık ve yolcu taşıma hizmeti verdiklerini ifade ederek, her gün daha da güçlendiklerini ve tüm kesimlerden büyük ilgi gördüklerini anlattı. Samsun ekonomisinin gelişmesine katkı vermek istediklerinin altını çizen Yönetim Kurulu Başkanı Akol, Samsun-Krosnadar arası uçuş seferlerini gerçekleştirebilecek güçte olduklarının altını çizdi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAKIR, BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

01.02.2015 14:25

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Tülay Bakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti... Yaklaşık 1 saat süren ziyarette kentin sorunları ele alınırken, kent ekonomisine katkı sağlayacak projeler üzerinde görüş alışverişi yapıldı. İlçelerde hayata geçirilecek projeleri de tartışan Başkan Yılmaz ile milletvekili Bakır, hazırlık aşamasında olan projelerin detaylarını görüştü. Toplantıda kent merkezi ve ilçe sorunlarını çözüme kavuşturmak ve kalkındırmak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, zaman içinde ilçelerdeki değişim ve gelişimin hissedilir seviyeye geleceğini düşündüklerini kaydetti.

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI KÖKTAŞ, BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ.

29.01.2015 17:19

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. AK Parti Samsun İl Başkanı Köktaş, Başkan Yılmaz'ı ziyaret etti Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. 1 Şubat Pazar Günü yapılacak AK Parti Samsun İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi davetiyesi için geldiğini ifade eden İl Başkanı Köktaş, Başkan Yılmaz'a davetiye vererek kongreye beklediğini söyledi. Başkan Yılmaz ise partisinin kongresine mutlaka katılacağını belirterek, Samsun için hayırlı olmasını diledi.

SKHB GENEL SEKRETERİ DR.MEHEL BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

29.01.2015 16:48

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği (SKHB) Genel Sekreteri Uzman Dr. Dursun Mehel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. Samsun Kamu Hastaneleri Birliği (SKHB) Genel Sekreteri Uzman Dr. Dursun Mehel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. Samsun Kamu Hastaneler Birliği'nin İdari Hizmetler Başkanı Dr. Yılmaz Dündar, Mali Hizmetler Başkanı Dr. Ramazan Taşdemir ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzman Dr. Mehmet Çelebi'nin yer aldığı ziyarette Genel Sekreter Uzman Dr. Mehel, çalışmalarla ilgili Başkan Yılmaz'a bilgi verdi.