Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Büyükşehir Belediyesi Samsunun Adını Duyurmaya Devam Ediyor

20.10.2015 10:33

Yunanistanın Kavala kentinde düzenlenen Uluslararası Kavala Expo 2015 Fuarında stant açan Samsun Büyükşehir Belediyesi, misafirlerini ağırlayarak Samsunun tanıtımına devam etti.

Yunanistanda 20 Eylülde gerçekleşen genel seçimler nedeni ile daha önce planlanan fuar 17-21 Ekim 2015 tarihlerine ertelendi. Kavala Ticaret ve Sanayi Odasının bu yıl 23.sünü düzenlediği Kavala Expo 2015 Fuarına davet edilen Samsun Büyükşehir Belediyesi her iki kentin arasındaki iş ve dostluk ilişkilerini geliştirmek adına son 5 yıldır Samsun standı açıyor. Bu yıl ki stanta da bu ilgi üst düzeyde oldu.

Başarılı sunumları ve zengin içeriği ile daha önceden keşfedilen Samsun standı misafir akınına uğradı. Semaverde çay, Türk kahvesi, Bafra nokulu, Çarşamba kıvratması, kaymaklı lokum ve taze fındığın ikram edildiği stantta ziyaretçiler ikramlardan tadabilmek için sıraya girdi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Samsun promosyonlarını kapış kapış alan ziyaretçilere yüzlerce çanta dağıtıldı. Memnuniyetleri yüzlerinden okunan ziyaretçiler Samsun hakkında da bilgi almayı ihmal etmediler.

SAMSUN STANDI BULUŞMA NOKTASI

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan stand, Kavala ve farklı Yunan illerinden gelen birçok siyasi ve bürokratı ağırladı. Hatta eski ve yeni başkanları buluşturan stantta renkli dakikalar yaşandı. Samsun Büyükşehir Beldiye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ adına fuara katılan Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan ÇAKIR ve Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanı Necmi ÇAMAŞ misafirleri ayakta karşılayarak kısa süreli sohbetlerde bulundular. Kavala eski Belediye Başkanı Kostantinos Simitsis ve yeni Belediye Başkanı Dr.Dimitra Tsanaka’da standı ziyaret ederek tebrikte bulundular.

GEÇMİŞTEN GELEN BAĞLAR

Osmanlı İmparatorluğunun yüz yıllardır bir parçası olarak bir arada yaşayan Türk ve Kavala halkı geçmişten günümüze bağlarla birbirine bağlı. Ziyaretçilerin bir çoğu Türkçeyi tam anlamı ile konuşamasa da atalarından duydukları ve öğrendikleri kadar konuşabiliyor. Özellikle fuarın açılmış olduğu Nea Karvali (Yeni Kavala) bölgesinde Samsun Bafra ve bazı ilçelerden çok mübadil bulunmakta. Zaman zaman karşılıklı şehirlere yapılan ziyaretler duygu yüklü anların yaşanmasına sebep oluyor.Başkan YILMAZ: Bir Gurur Tablosuyla Karşı Karşıyayız

20.10.2015 10:32

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum ilçesinde olimpik, yarı olimpik ve çocuk havuzu bulunan Samsun Olimpik Yüzme Havuzunun açılış törenine katıldı.

Başkan Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, Samsun’da bir gurur tablosuyla karşı karşıya bulunduklarını ifade ederek, Ülkenin çok az şehrinde olan, içinde olimpik ve yarı olimpik 2 yüzme havuzu olan dev bir tesisin açılış töreninde birlikteyiz. Ne kadar gurur duysak az olur. Bu tesisler, devletimizin Türkiyenin her tarafında çaba göstererek inşa etmeye çalıştığı tesisler. Emeği geçen, başta Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç Bey olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum. 2017 olimpiyatlarına kadar bizim şehrimiz hiçbir sportif altyapı eksikliği olmayan şehirler kategorisine girecek. Bütün ilçelerimizde spor altyapılarına yönelik çalışmalar var. Samsun bir 19 Mayıs şehri olarak Türkiyenin spor alt yapısını tamamlamış şehirler kategorisine girmeyi garantilemiş, ismine yakışır bir şehir fotoğrafına kavuşuyor. Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Olimpik Yüzme Havuzunun açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve diğer protokol üyeleri ile birlikte gerçekleştirildi.Büyükşehirden Manda Ürünleri Standı

13.10.2015 14:37

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Palmiye Cafe yanında doğal manda ürünlerinin satışının yapıldığı stand açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından Palmiye Cafe yanında açılan manda ürünleri standı Samsunluların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Amisos Tepesi, Amazon doğal ürünler ve hediyelik eşya satış merkezi ile Palmiye Cafe yanında satılan doğal manda ürünleri sofraları daha da lezzetlendirecek. 

VATANDAŞLAR MEMNUN KALDI

Ürün sipariş hizmetinin de verildiği stand da, manda yoğurdu, manda sütü, manda yağı, manda kaymağı ve manda peyniri gibi birçok doğal ürünü bulmak mümkün.  Manda ürünleri standını ziyaret eden vatandaşlar  da tattıkları ürünlerden memnun kaldıklarını belirterek manda ürünleri ile hasret kalınan doğal lezzetlerin tadına vardıklarını söylediler.Başkan YILMAZ, 31. Cumhurbaşkanlığı Kupası Maçını İzledi

08.10.2015 09:09

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2014-2015 sezonunun Türkiye Basketbol Ligi ve Türkiye Kupası şampiyonlarını karşı karşıya getiren 31. Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşmasını izledi.

Geçen sezon ligi şampiyon olarak tamamlayan Pınar Karşıyaka ile Türkiye Kupasını müzesine götüren Anadolu Efes arasında 31. Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşması Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda yapıldı.

Baştan sona kadar çekişmeli geçen mücadeleyi maçın son saniyesinde Anadolu Efes, rakibi Pınar Karşıyaka’yı 76-74 yenerek 10. kez kupayı müzesine götüren taraf oldu.Doktor Çift Gökyüzünde Balonda Nikahlandı

08.10.2015 09:05

Samsun un Bafra ilçesinde Dr. Muammer Beslen ile Dr. Şaziye Mert Beslenin nikahı yerden metrelerce yükseklikte kıyıldı.

Bafra da turizmin gelişmesi ve canlandırılması için Samsun Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde ve Bafra Belediyesinin katkılarıyla faaliyete geçirilen Balon turunda ilk nikah kıyıldı.

Havacılık tutkunu olan ve Bartında doktorluk yapan Dr. Muammer Beslen ile yine kendisi gibi doktor olan Şaziye Mert Beslen çifti, nikahlarını gökyüzünde kıymaya karar verdi. Genç çift, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, iki şahit, anne ve babaları eşliğinde sıcak hava balonuyla havalandı. Bu sırada cübbesini giyen Başkan Şahin, genç çiftin bu sıra dışı nikahını şahitlerin huzurunda kıydı. Nikah yeri olarak salon yerine balonu tercih eden ve gökyüzünde Evet diyen genç çift büyük bir mutluluk yaşarken, gelin Şaziye Mert Beslen evlilik cüzdanı ile poz verdi.

Çift, gökyüzünde nikah kıymanın hem heyecanı hem de mutluluğu içinde olduklarını belirtti. Doktor Muammer Beslen, eşinin havacılık tutkunu olduğunu bu yüzden böyle bir nikah kıymaya karar verdiklerini belirtti. Gökyüzünde genç çiftin nikahını kıyan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, ilk kez havada bir çiftin nikahını kıydığını belirterek, Çiftlerimiz nikahlarını balonda yapmak istediklerini ve nikahlarını kıymamızı bizden rica ettiler. Benim için de bir ilk ve büyük bir anı oldu. Genç çifti bu cesur kararlarından dolayı kutluyorum. Bafra'da çok büyük turizm potansiyelleri var. Yamaç paraşütü başlattık. Balon turlarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte 12 turizm projesine başlıyoruz. Tanıtıcı yayınlar hazırlıyoruz. Konaklama yatırımları için görüşmelerimiz ise devam ediyor. Kızılırmak deltası ve Kuş Cennetimizde çalışmalar sürüyor. Baframızı turizmde önemli bir cazibe merkezi haline getirmek, ilçemizi tanıtmak ve ekonomik canlılık sağlamak istiyoruz diye konuştu.