Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMSUN KÜLTÜR TURİZM TİCARET A.Ş. DEN OTOPARK ABONELİK HİZMETİ

07.07.2020 13:33

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi N:75 İlkadım adresinde bulunan otoparkımız abonelik sistemi ile 29.07.2020  tarihinde hizmete girecektir.Abone olmak isteyen vatandaşlarımızın 22.07.2020 – 28.07.2020 tarihlerine kadar Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş.’ye  başvurmaları gerekmektedir. Körfez Mahallesi Belediye Caddesi N:18/2 Atakum  adresinden veya 0362 457 66 33 telefon numarasından başvurularınızı yapabilirsiniz.SAMSUN KÜLTÜR TURİZM TİCARET A.Ş. DEN OTOPARK ABONELİK HİZMETİ

07.07.2020 13:31

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi N:75 İlkadım adresinde bulunan otoparkımız abonelik sistemi ile 29.07.2020  tarihinde hizmete girecektir.Abone olmak isteyen vatandaşlarımızın 22.07.2020 – 28.07.2020 tarihlerine kadar Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş.’ye  başvurmaları gerekmektedir. Körfez Mahallesi Belediye Caddesi N:18/2 Atakum  adresinden veya 0362 457 66 33 telefon numarasından başvurularınızı yapabilirsiniz.GEMİ SEFERLERİ BAŞLADI

03.07.2020 14:55

Koronavirüs tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait Samsunum-1, Samsunum-2 ve Samsunum-3 gemilerinde gezi turları başlatıldı.

Sahil Yolunda yer alan Samsunum-1, Ayvacıkta hizmet veren Samsunum-2 ve Vezirköprü ilçesindeki Samsunum-3 gemisi pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve maske kuralı dikkate alınarak gezi seferlerine başladı.

TEDBİRLER ÜST SEVİYEDE

Gemilerde salgın nedeniyle tüm tedbirlerin alındığını ve düzenli dezenfekte işlemlerinin yapıldığını hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Turizm Ltd.Şti. Genel Müdürü Fatih Karaçor, Önlemlerin başında maske kullanımı, hijyen kuralları ve sosyal mesafe ön plana çıkıyor. Yolcuların oturma düzeni, sosyal mesafe kuralları doğrultusunda ayarlandı. Seferler sırasında maskesiz gezilere kesinlikle izin verilmeyecek. Tüm vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Her işletmemizde olduğu gibi gemi seferlerinde de vatandaşlarımızın sağlığını ön planda tutuyoruz. Gemi ile denizin keyfini çıkarmak isteyen tüm Samsunluları turlara davet ediyorum dedi.

Doğupark, Batıpark ve Atakum sahillerinde haftanın 7 günü Samsunum-1 Gemisi ile 15.00 ve 18.00 saatleri arası iki sefer, Samsunum-2 Gemisi 14.00 ve 16.00 saatleri arası iki sefer ve Samsunum-3 Gemisi ile de 13.00, 15.00 ve 17.00 saatleri arasında üç sefer düzenleniyor. Ayrıca 3 gemide de sıcak ve soğuk içecek servisi bulunuyor.BÜYÜKŞEHİRDEN AÇIK SAHNE KONSERİ

03.07.2020 14:53

Koronavirüs önlemleri kapsamında kademeli olarak başlayan normalleşme süreciyle birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, yaz etkinliklerine Açık Sahne konseriyle başladı. Konserde sahne alan yerel sanatçılar, seslendirdikleri şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi bahçesinde düzenlenen Açık Sahne yaz etkinliği, halk dansları topluluğunun gösterisiyle start aldı. Büyük ilgi gören gösterinin ardından şehir orkestrası Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği yerel sanatçıları sahne aldı. Seslendirdikleri şarkılarla sosyal mesafe kuralına uyarak konseri izleyen Samsunluları müzikle buluşturan sanatçılar, unutulmaz bir gece yaşattı.

Açık Sahne konserlerinin her Çarşamba ve Cumartesi günleri devam edeceği ifade eden Kültür ve Turizm Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, Pandemi sürecinden önce ilkbahara sosyal ve kültürel etkinliklerle girebilmek için 27 program hazırlamıştık. Koronavirüs baş gösterince planladığımız birçok etkinliğimizi hayata geçirme imkanı bulamadık. Pandemi sürecinin sosyal mesafe kuralına uyularak normalleşme sürecine girilmesiyle yaz programlarına başlıyoruz. Açık sahne konseptiyle konserlerimiz, fasıllarımız, tiyatro etkinliklerimiz, çocuk şenliklerimiz ve butik festivallerimiz olacak. Vatandaşlarımızı her Çarşamba ve Cumartesi akşamları Sanat Merkezi bahçesinde düzenleyeceğimiz etkinliklere bekliyoruz ifadelerini kullandı.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SOSYAL TESİSLERİNDE YOĞUN TEDBİRLER

03.07.2020 14:51

Samsun Büyükşehir Belediyesi, sahillerdeki plaj ve yürüyüş yollarını 24 saat temiz tutuyor. İşletilen sosyal tesislerde ve kafeteryalarda ise sıkı önlemler uyguluyor.

Karadeniz Bölgesinin en uzun sahil ve plajlarının bulunduğu Samsunda, havaların ısınmasıyla birlikte büyük yoğunluk yaşanıyor. Bisiklet tutkunlarının yanı sıra, oyun parklarında çocukların ve yürüyüş yapan ebeveynlerin en gözde yeri olan Adnan Menderes Bulvarındaki yoğunluk Büyükşehir Belediyesi ekiplerini de harekete geçirdi. Adnan Menderes Bulvarı ile Sahil Caddesinde 21 kafeterya ve 1 düğün salonu işleten Büyükşehir Belediyesi, saha temizliği, hijyen çalışmaları ve sosyal tesislerinde gerekli tedbir ve önlemleri alıyor.

Atakum sahil şeridindeki temizlik ve hijyen çalışmaları hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş. Genel Müdürü Musa İlkay Güler, 95 personelle 24 saat hizmet verdiklerini belirtti. Güler, Halkımıza en iyi hizmeti vermek adına tüm imkanlarımızı ve gücümüzü seferber ederek hizmetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz sabah 5.00te mesaiye başlıyor. Mıntıka temizliğinde kumsalları, yeşil alanları ve yürüyüş yollarını atık ve çöplerden arındırarak kullanıma hazır hale getiriyoruz. Ardından sulama tankerlerimiz ile ortak kullanım alanlarını yıkıyoruz. Tuvaletler ve duş kabinleri ise anlık olarak dezenfekte ediyoruz. Bunun yanında halk plajlarımız her hafta, mavi bayraklı plajlarımız ise 3 gün de bir araçlı kumsal eleme makinesiyle eleyerek, makinenin girmediği yerleri ise el yordamıyla temizliyoruz. Vatandaşlarımız virüsten korkmadan tesislerimize, çocuk oyun alanlarına ve yürüyüş parkurlarına gönül rahatlığı ile gelebilir, imkanlardan ve hizmetlerden yararlanabilir diye konuştu.

TESİSLERDE PANDEMİ HASSASİYETİ

22 tesiste uyguladıkları koronavirüs tedbirlerine de değinen Genel Müdür Musa İlkay Güler, Salgına karşı tesislerimizde gerekli tüm tedbirleri aldık.  İlk olarak uyarı afişlerimizi astık ve personellerimizi eğittik. Personellerimizin düzenli olarak ateşlerini ölçerek takipleri yapıyoruz. Bu takipleri günlük ateş takip çizelgelerine işliyoruz. Ayrıca günlük kişisel hijyen koruyucu takip çizelgeleri de tutulmaktadır.  Maskeleriyle gelen müşterilerimize tesise girişte termal kamera veya temassız ateş ölçümü uyguluyoruz. Ayak basmalı el dezenfektan üniteleri kullandırıldıktan sonra da içeri alıyoruz. Kafeteryalarımızdaki genel kullanım alanlarımız, herkesin görebileceği şekilde sosyal mesafe planına göre dizayn edilmiştir. Müşteri tuvaletlerinin girişlerinde, geniş salonların farklı yerlerinde el antiseptiği bulunduruyoruz.  Oturma grupları, masalar, sandalyeler ve şezlonglarımızı da dezenfekte ettikten sonra kullanıma sunuyoruz. Özetle pandemi süreci sebebiyle tüm kurallara harfiyen uyuyor ve hassasiyet gösteriyoruz ifadelerini kullandı.