Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Büyükşehir Belediye Meclisi Şehitler İçin Saygı Duruşunda Bulundu

09.09.2015 11:39

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Türkiye de yaşanan terör olaylarına tepki göstererek, şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2015 yılı Eylül ayı 18. birleşiminin 1. oturumu, Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında yapıldı. Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında yapılan meclis toplantısında terör olaylarıyla ilgili konuşma yapan Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır, Haziran seçimlerinden sonra ülkemizin hak etmediği terör olayları her geçen gün artıyor. Bu hepimizi ve bütün Türkiye topraklarında yaşayan insanlarımızı derinden yasa boğuyor. Son 2-3 gündür Dağlıca’da ve Iğdır’daki şehitlerimiz, polislerimiz, askerlerimiz, sivil vatandaşlarımız öldürülüyor. Bunu yapanları kınıyoruz, onları lanetliyoruz. Allah’ımız onlara en büyük cezayı versin dedi.

TERÖRÜ DESTEKLEYENLERİ ALLAH ISLAH ETSİN

Türkiye nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirten Çakır, Ateş düştüğü yeri yakıyor. Şehitlerimizin ailelerine ve çocuklarına başsağlığı diliyoruz. Toplum olarak biz bu acıyı yaşasak da, şehitlerimizin aileleri bunları en üst seviyede yaşıyorlar. Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bunun kaynağında kesinlikle Türkiye Cumhuriyetinin gelişmesini, istikrarlı bir ülke olmasını istemeyenler vardır. Bunların uzantıları ve maşaları vardır. Bunların uzantıları da maalesef oylarımız ile Meclise taşınanlar da var. Bunları demokratik haklarını kullansın diye bu milletimiz oy verdi ve Meclise taşıdılar. Ama onlar bunun kıymetini bilmiyorlar ve bilemiyorlar. Farklı neden ve gerekçelerle, onlar ve uzantıları da TBMM de devam ediyor. Onları da Allah ıslah etsin diyorum. Bu demokrasinin onlara vermiş olduğu bu hakkı en iyi şekilde kullanmaları gerekirken, bunları kullanmama noktasında ayak diretiyorlar ve terörün daha da tırmanması noktasında onları destekliyorlar. Desteklediklerini de her platformda görüyoruz. TBMM ve Türkiye Cumhuriyeti dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Köklü devlet geleneği olan bir devlettir. Bu badireleri de atlatacaktır diye konuştu.

DOĞU BÖLGESİNDEKİ İNSANLARIMIZ DA TERÖRE TEPKİ GÖSTERMELİ

Terörün sadece güvenlik güçleri ile başarılacak olan bir iş olmadığını, doğu bölgesinde yaşayan insanların da teröre tepki göstermesi gerektiğini söyleyen Çakır, O yörelerde yaşayan insanlarımızın da buna bir dur demeleri gerekiyor. Onlar teröre bize Türkiye Cumhuriyeti neyimizi eksik ediyor. Bütün imkanlarını batıda ne varsa bütün her şeyi burada faydalanmamızı en üst seviyede sağlıyor. Sizin derdiniz ne, bizi niye huzursuz ediyorsunuz diye bu noktada tepki göstermesi gerekiyor. Eğer onlar da bu tepkiyi gösterirlerse Türkiye Cumhuriyeti bunu en kısa zamanda aşacaktır. Onlara o bölgeyi dar edecektir. Ülke sınırları dışarısına canlı veya cansız gönderecektir diye düşünüyorum şeklinde konuştu.

Çakır ın konuşmasının ardından AK Parti, MHP ve CHP nin grup başkanvekilleri de teröre tepkilerini göstererek lanetlediler. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Meclisi şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından Büyükşehir Belediye Meclisindeki gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edildi.Terme ye Erişilebilir Turizm ve Spor Kompleksi

08.09.2015 10:22

Erişilebilir Turizm ve Sosyal Tesisler Grubu, Terme ilçesi için hazırladıkları projeler için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret ederek destek istediler.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarete Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Erişilebilir Turizm ve Sosyal Tesisler Grubu Lideri Jamila Öztürk ile grubun heyet üyeleri katıldı. Başkan Yılmaza projeleri hakkında bilgiler veren heyet, Terme ilçesine Erişilebilir Turizm ve Spor Kompleksi yapmayı planladıklarını belirttiler.Karavan Parka Gelen Gitmek İstemiyor

08.09.2015 10:21

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Karadenizde tek olan Karavan Parka 1-2 günlüğüne gelen turistler tatil sürelerini uzatıp en az 10 gün kalıyorlar.

Doğupark alanında yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Karavan Parkı, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geldi. Tesislerdeki hizmetten memnun kalan turistler tatil sürelerini uzatıyor.

YAVUZ: 1 GÜNLÜĞÜNE GELİP 10 GÜN KALIYORLAR

Karavan Parkın turistlerin istediği konforda bir yer olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Karavan Parkı Tesis Müdürü Erdal Yavuz, Karavan kampçıları karavanlarıyla, ayrıca çadırlarıyla da gelip burada konaklayabiliyorlar. Burada günübirlik ve aylık olarak konaklama yapabiliyorlar. Bu bölgede ve yakınlarında başka bir karavan park alanı yok. Onun için Samsun Karavan Parkı bölgede tek olarak hizmet veriyor. Parkımız Su Kayağı Merkezi ile aynı alan içerisinde yer alıyor. Buraya gelen kampçılarımız burada 1-2 günlük konaklamak için plan yapıyorlar ama burayı gördükten sonra kararlarını değiştirerek 1 haftaya hatta 10 güne çıkartan misafirlerimiz oluyor dedi.

Kampçılara elektrik ve su gibi imkanları da sağladıklarını ifade eden Yavuz, Burası kampçılarımızın istedikleri konforda bir yer. Kampçılarımız burada su kayağı yapma imkanları buluyorlar. Onun yanında aquapark ve havuzumuz var. Tabi bunlarda misafirlerimizin kamp sürelerini uzatmak için etken oluyor. Burada kampçılarımıza sağladığımız imkanlar ise elektrik, su, tuvaletlerimiz, duşlar hatta voleybol sahalarımızı bile kullanabiliyorlar. Son 2 seneye kadar yabancı turistlerimiz fazlaydı. Yine yabancı turistlerimiz geliyor ama son 1-2 yıldır yerli turistlerimizde gelmeye başladı. Daha önceden burada kalan kampçılar arkadaşlarına buradan memnun ayrıldıklarını belirterek tavsiye ediyorlar. Hatta bu yıl zaman zaman kapasitemizi aştığımız oldu. Geçen yıl 15 farklı ülkeden 350’nin üzerinde kampçı gelmişti. Bu yılda bu rakamı geçtik. Ayrıca bu sayıya yakın yerli kampçılarımızda oldu. Konaklama ücretlerimiz Türkiye’deki en uygun ücretlerdir. Karavan Kamp ücretimiz bir günlük 20 liradır. Buna iki kişi dahildir. Ondan sonra her bir kişi için 5 liradır. Bunlara hizmetlerimiz ve imkanlarımız da dahildir diye konuştu.

15 GÜNLÜĞÜNE GELDİK 2 AYDIR BURADAYIZ

Karavanı ile Ankara’dan Samsun’a ailesi ile birlikte 15-20 günlüğüne gelen fakat 2 aydır Karavan Parkta kalan Bekir Yazıcı ise Samsun Karavan Parkta huzur bulduklarını söyledi. Yazıcı, Türkiyenin çok ilini gezdim. Samsuna 10 yıl önce gelmiştim. 10 yıl ile şimdiki zamanın arasında çok büyük bir fark gördüm. Buraya 15-20 günlük bir tatile gelmiştim fakat 2 aydır buradayım. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaza çok teşekkür ediyorum. Burada gerçekten bir huzur ve ilgi var. Burada tatilimizi yapıyoruz. İnşallah uzun süre de kalacağız. Ayrıca burada çok güzel tesisler var. Burayı her gittiğimiz yerde arkadaşlarımıza anlatıyoruz. Sakin, temiz ve huzurlu bir yer. Biz kampta başta huzur ve yönetim anlayışı istiyoruz. Bunların hepsi de burada var. Çok güzel bir kamp. Burayı herkese tavsiye ediyoruz şeklinde konuştu.Kuş Cenneti Projeleri Görücüye Çıktı

08.09.2015 10:20

Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde düzenlenen Peyzaj Mimarları Odası Genç Yaz Okulu Projesi kapsamında hazırlanan projelerin sergisi açıldı.

23 Ağustos ve 6 Eylül tarihleri arasında Samsunun Bafra ilçesindeki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde düzenlenen 'Peyzaj Mimarları Odası Genç Yaz Okulu Projesine katılan öğrencilerin hazırladığı projeler, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi bahçesinde sergilendi.

PMO ve AK Parti Samsun Milletveki Çiğdem Karaaslanın yürüttüğü, Valilik ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin desteklediği, 20 farklı ilden en başarı 40 Peyzaj mimari öğrencisinin 15 gün boyunca araştırarak hazırladığı projelerin sergisine, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, annesinin rahatsızlığı nedeniyle katılamadı. Düzenlenen programa AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Necmi Çamaş, PMO Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, öğrenciler ve akademisyenler katıldı.

Projenin Samsun için çok önemli olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Değerli öğrenciler, Samsun için önemli bir projeye katkı vererek destek oldunuz. Ben inanıyorum ki Samsun’da çok güzel şeyler oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer yöneticilerimizin kapıları yeni fikirlere çok açık. Ufukları çok açık. Hepimizin bu ülke üzerinde çok güzel hayalleri var. Bizim 2023 için, 2053 için ve 2071 için hayalimiz var. Bu hayalleri gerçekleştirmek için sadece siyasetçiler çok yeterli olmaz. Herkesin mutlaka kendi mesleği ile ilgi üstüne düşeni yapması lazım. Bu projeyi şehre katacağınız katkı yönünden çok önemsiyorum. Çünkü siz Kuş Cenneti Deltası alanını 40 farklı bakış açısı ile değerlendirdiniz. 5 ana bölümde ele alıp daha da detaya indiniz. Sizin çalışmalarınız çok önemli projelere kaynak oluşturacak. Bu çalışmalar belki de önümüzdeki günlerde bir çalıştayla ya da sempozyuma dönerek devam eder. Bence bizime en büyük eksiklerimizden birisi yapmış olduğumuz projelerin arkasını takip etmemektir. O yüzden inşallah Samsuna sizin gelişlerinizi sürekli hale getiririz. Sizin birbirinizle olan bu tanışıklığın ileride size çok güzel bir şekilde yansıyacağını düşünüyorum. Şehrimize geldiğiniz ve bu projeye destek verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum dedi.

Serginin açılışından sonra Peyzaj Mimarı Odası Genel Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, projede emeği geçenlere plaket takdim etti.Büyükşehirden Voleybol Şenliği

08.09.2015 10:20

Samsun Büyükşehir Belediyesi Canik Bölgesi 4. Geleneksel Ödüllü Bay-Bayan Plaj Voleybol Turnuvası’nda son gün heyecanı yaşandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından sahillerde düzenlenen yaz etkinleri kapsamında yapılan ödüllü plaj voleybolu turnuvasına ilgi büyük oldu. Canik bölgesinde Su Ada içindeki plaj alanına kurulan sahada 26 takım olmak üzere 52 sporcu mücadele verdi. 2 kişiden oluşan takımlardan dereceye girenler para ödülünün sahibi oldu. Etkinlik Samsun Büyükşehir Belediyesinin talimatlarıyla havaların durumuna göre diğer ilçelerdeki sahillerde de devam edecek.

Spora ve şehrin tanıtımına verdiği destekler için Samsun Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiğini belirten Voleybol İl Temsilcisi Suat Koçer, Bu turnuvaları Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ın talimatlarıyla yapıyoruz. Sadece voleybol değil, basketbol, hentbol, futbol, dragon bot yarışları, sukay, yelken yarışları şeklinde sahilin tüm yerlerinde bu şenlikler sürüyor. Voleybol da bu etkinliklerin bir parçasıdır. Bu sene dördüncüsünü yapıyoruz. Geçen sene 2 tane yapabildik. Gelecek hafta içerisinde Ondokuz Mayıs ilçesinde yapacağız. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatı; Bütün sahillerde yapalım. Herkes bu işten faydalansın şeklinde. Bizde voleybol il temsilciliği olarak bu yarışmaları düzenliyoruz. Hakem olarak katkı vermeye çalışıyoruz. Voleybolcular olarak katkı veriyoruz. Biz de bu şehrin elemanları olarak, şehrin şovuna iştirak etmek zorundayız. Böylece Samsun Büyükşehir Belediyesi kendi reklamını bütün dünyaya yapmış oluyor. Biz de buna katkıda bulunuyoruz dedi.

26 TAKIM 47 MAÇ, DERECEYE GİRENLERE PARA ÖDÜLÜ

İlk 3’e giren takımlara para ödülü verileceğini belirten Koçer, Burada 20 tane erkek takımımız var. Bayan takımlarımızdan ise 6 tane var. Bu takımlar toplamda 47 tane maç yapıyor. Geçen turnuvamız 68 maçla sona ermişti. Havalar güzel gittiği sürece oyuncularımız istekli. Onlar istekli olduğu sürece biz her zaman hazırız. Burada kazanan sporculara para ödülü var. Dereceye giren sporculara ödüllerini Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz kendileri takdim edecekler diye konuştu.