Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Bir Gurur Tablosuyla Karşı Karşıyayız

20.10.2015 10:32

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum ilçesinde olimpik, yarı olimpik ve çocuk havuzu bulunan Samsun Olimpik Yüzme Havuzunun açılış törenine katıldı.

Başkan Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, Samsun’da bir gurur tablosuyla karşı karşıya bulunduklarını ifade ederek, Ülkenin çok az şehrinde olan, içinde olimpik ve yarı olimpik 2 yüzme havuzu olan dev bir tesisin açılış töreninde birlikteyiz. Ne kadar gurur duysak az olur. Bu tesisler, devletimizin Türkiyenin her tarafında çaba göstererek inşa etmeye çalıştığı tesisler. Emeği geçen, başta Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç Bey olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum. 2017 olimpiyatlarına kadar bizim şehrimiz hiçbir sportif altyapı eksikliği olmayan şehirler kategorisine girecek. Bütün ilçelerimizde spor altyapılarına yönelik çalışmalar var. Samsun bir 19 Mayıs şehri olarak Türkiyenin spor alt yapısını tamamlamış şehirler kategorisine girmeyi garantilemiş, ismine yakışır bir şehir fotoğrafına kavuşuyor. Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Olimpik Yüzme Havuzunun açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve diğer protokol üyeleri ile birlikte gerçekleştirildi.Büyükşehirden Manda Ürünleri Standı

13.10.2015 14:37

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Palmiye Cafe yanında doğal manda ürünlerinin satışının yapıldığı stand açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından Palmiye Cafe yanında açılan manda ürünleri standı Samsunluların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Amisos Tepesi, Amazon doğal ürünler ve hediyelik eşya satış merkezi ile Palmiye Cafe yanında satılan doğal manda ürünleri sofraları daha da lezzetlendirecek. 

VATANDAŞLAR MEMNUN KALDI

Ürün sipariş hizmetinin de verildiği stand da, manda yoğurdu, manda sütü, manda yağı, manda kaymağı ve manda peyniri gibi birçok doğal ürünü bulmak mümkün.  Manda ürünleri standını ziyaret eden vatandaşlar  da tattıkları ürünlerden memnun kaldıklarını belirterek manda ürünleri ile hasret kalınan doğal lezzetlerin tadına vardıklarını söylediler.Başkan YILMAZ, 31. Cumhurbaşkanlığı Kupası Maçını İzledi

08.10.2015 09:09

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2014-2015 sezonunun Türkiye Basketbol Ligi ve Türkiye Kupası şampiyonlarını karşı karşıya getiren 31. Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşmasını izledi.

Geçen sezon ligi şampiyon olarak tamamlayan Pınar Karşıyaka ile Türkiye Kupasını müzesine götüren Anadolu Efes arasında 31. Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşması Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda yapıldı.

Baştan sona kadar çekişmeli geçen mücadeleyi maçın son saniyesinde Anadolu Efes, rakibi Pınar Karşıyaka’yı 76-74 yenerek 10. kez kupayı müzesine götüren taraf oldu.Doktor Çift Gökyüzünde Balonda Nikahlandı

08.10.2015 09:05

Samsun un Bafra ilçesinde Dr. Muammer Beslen ile Dr. Şaziye Mert Beslenin nikahı yerden metrelerce yükseklikte kıyıldı.

Bafra da turizmin gelişmesi ve canlandırılması için Samsun Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde ve Bafra Belediyesinin katkılarıyla faaliyete geçirilen Balon turunda ilk nikah kıyıldı.

Havacılık tutkunu olan ve Bartında doktorluk yapan Dr. Muammer Beslen ile yine kendisi gibi doktor olan Şaziye Mert Beslen çifti, nikahlarını gökyüzünde kıymaya karar verdi. Genç çift, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, iki şahit, anne ve babaları eşliğinde sıcak hava balonuyla havalandı. Bu sırada cübbesini giyen Başkan Şahin, genç çiftin bu sıra dışı nikahını şahitlerin huzurunda kıydı. Nikah yeri olarak salon yerine balonu tercih eden ve gökyüzünde Evet diyen genç çift büyük bir mutluluk yaşarken, gelin Şaziye Mert Beslen evlilik cüzdanı ile poz verdi.

Çift, gökyüzünde nikah kıymanın hem heyecanı hem de mutluluğu içinde olduklarını belirtti. Doktor Muammer Beslen, eşinin havacılık tutkunu olduğunu bu yüzden böyle bir nikah kıymaya karar verdiklerini belirtti. Gökyüzünde genç çiftin nikahını kıyan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, ilk kez havada bir çiftin nikahını kıydığını belirterek, Çiftlerimiz nikahlarını balonda yapmak istediklerini ve nikahlarını kıymamızı bizden rica ettiler. Benim için de bir ilk ve büyük bir anı oldu. Genç çifti bu cesur kararlarından dolayı kutluyorum. Bafra'da çok büyük turizm potansiyelleri var. Yamaç paraşütü başlattık. Balon turlarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte 12 turizm projesine başlıyoruz. Tanıtıcı yayınlar hazırlıyoruz. Konaklama yatırımları için görüşmelerimiz ise devam ediyor. Kızılırmak deltası ve Kuş Cennetimizde çalışmalar sürüyor. Baframızı turizmde önemli bir cazibe merkezi haline getirmek, ilçemizi tanıtmak ve ekonomik canlılık sağlamak istiyoruz diye konuştu.Başkan YILMAZ: Burası Türkiye'nin En Modern Hayvan Barınağı

08.10.2015 08:59

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, Türkiye deki en modern barınak olarak gösterilen, 400 kedi ve köpeğin kaldığı Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanında düzenlenen Hayvanlar Günü kutlamasında renkli görüntüler ortaya çıktı.

4 Ekim Hayvanlar Günü faaliyetleri kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanında bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Üst düzey belediye bürokratları, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın eşi Eda Kılıç, Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mahmut Çetinkaya, Hayvan sever dernekleri ve üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Hayvanlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yer ise kedi kasabası oldu. Etkinliğe katılan ziyaretçiler kedilerle bolca vakit geçirerek hatıra fotoğrafları çektirdiler.

KARAASLAN: HER ŞEYİN BAŞI SEVMEKLE BAŞLIYOR

Etkinlikte bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Burada bir kez daha gördüm ki her şeyin başı sevmekle başlıyor. Burada küçük kardeşlerimi görünce çok mutlu oldum. Onlar ne adar bu barınaklara gelirse hayvanlarla ne kadar bir araya gelme imkanı bulurlarsa ben inanıyorum ki gelecek nesillerin duyarlılığı bir o kadar artacaktır. Bu duyarlılık olmadan cezalar ve bir takım yasal uygulamalar çok da işlevsel olamıyor maalesef. Dolayısıyla hepimizin yaşadığımız çevreye ve yaşadığımız şehirlere karşı sorumluluğumuz var. Bugün burada sadece bu konuda değil Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ile ilgili de konuştuk. Orada sadece Samsun, sadece Türkiye için değil dünya için dünya ekolojik çeşitliliği açısından çok önemli bir alan. Dolayısıyla inşallah biz önümüzdeki süreçte bu alanın tanınması açısından çalışmaya devam edeceğiz dedi.

ŞAHİN: KUŞ CENNETİNİ BİRİLERİNİN İŞGALİNDEN MUTLAK SURETTE KURTARACAĞIZ

Çocukluğundan beri evde hayvan besleyen biri olduğunu söyleyen Samsun Valisi İbrahim Şahin, Burası hayvanlar için güzel bir tesis. Eksiklik aksaklık demeyeyim ama hayvan besleyen biri olarak tatile gittiğimizde bu hayvanları geçici olarak koyabileceğimiz, misafirhane veya otel yapılabilir mi? Herhalde bu da yapılırsa sadece Türkiye de değil dünyada da çok güzel bir örnek olur. Bugün üzerinde durduğumuz Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti. Burası tamamıyla doğal bir ortama dönüştürülecek olan, sonradan yapılan müdahalelerin ortadan kaldırıldığı bir yer haline getireceğiz. Üstüne basa basa söylüyorum o bölgeyi birilerinin işgalinden mutlak surette kurtaracağız diye konuştu.