Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BARTIN BELEDİYE BAŞKANI AKIN, BAŞKAN YILMAZI ZİYARET ETTİ

23.07.2015 10:12

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ile başkan yardımcıları, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmazı makamında ziyaret etti.

Büyükşehir belediyesinin gerçekleştirdiği örnek park bahçe uygulamalarını, kent müzesini ve sosyal donatı alanlarını incelemek üzere gelen belediye bürokratları, Başkan Yılmazdan Samsun ve belediye çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Ziyarette Samsunu çok beğendiklerini ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, teknik inceleme gezisinde memleketlerine yapacakları yatırımları gözlemleyeceklerini anlattı. Ziyaretin sonunda Başkan Yılmaza yöresel hediyelerden takdim eden Başkan Akın, ardından ekibiyle birlikte Kent Müzesine geçti.BAYRAM NAMAZINDA DEVLET İLE MİLLET BULUŞTU, ÇOCUKLAR HEDİYELERİNE KAVUŞTU

21.07.2015 11:19

On Bir Ayın Sultanı Ramazan, Samsunda bayram ile taçlandı. Ülke genelinde olduğu gibi Ramazan Bayramı, Samsunda da büyük sevinçle kutlandı. Bayramın en güzel yaşandığı camilerden biri olan Yeni Mahalle 75. Yıl Camiinde, devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneği sergilendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bayram namazını Yeni Mahalle 75. Yıl Camiinde kıldı. Camide kuran öğrenen ve başarılı olan çocuklara Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmazın talimatı ile tablet bilgisayar hediye edildi. Çocukların hediyesini Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz takdim etti. Ayrıca Kuran-ı Kerim öğrenen tüm çocuklara valilik tarafından tişört hediye edildi.

Bayram namazının hep birlikte kılınmasından sonra bayramlaşma merasimi yapıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçının katıldığı bayramlaşmada devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneği sergilendi. Dakikalarca süren bayramlaşma merasiminde renkli görüntüler yaşandı. Küçükler büyüklerin ellerini öperken, büyükler de çocukları bağrına bastı.

BÜYÜKŞEHİRDE DEVLET MİLLET BULUŞMASI

Camideki bayramlaşma, Büyükşehir Belediyesinde de devam etti. Belediyedeki Bayramlaşma törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt,  eski milletvekili Ahmet Yeni ile Mustafa Çakır, AK Parti il Başkanı Muharrem Göksel, Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, daire başkanları, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde devlet erkanı, vatandaşlarla kucaklaştı. Törende Başkan Yılmaz, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bayramlaşma töreni, Cuma namazı ile sona erdi.YAKAKENT İFTAR PROGRAMINA İLÇE HALKINDAN BÜYÜK İLGİ

21.07.2015 11:15

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, On Bir Ayın Sultanı Ramazanın son ilçe iftar programını Yakakentte düzenledi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği iftar programına Çinli bebek damga vurdu. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan Yakakent Kent Meydanında düzenlenen iftar programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Yakakent Kaymakamı Yusuf Gemici, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Pati Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek, il ve ilçe teşkilat üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

ÇİNLİ BEBEK, VALİ ŞAHİNİ BRAKMADI

İftar öncesinde Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte Yakakentlilerle yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaşlı ve engelli vatandaşlarla sohbet edip çocukları sevdi. Başkan Yılmaz, isteyenlerle de hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayak üstü ziyarette babası Türk, annesi ise Çinli  olan bebeği kucaklarına alan Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, sevimli bebekle hatıra fotoğrafı çektirdi. Uzun süre Çinli anne ile sohbet edip diğer çocuklarını da seven Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, ardından alanı dolduran misafirleriyle ilgilendi. Çinli bebek, Vali Şahin'in kucağından inmeyince ayak üstü ziyarete Çinli bebek de katıldı.  

İftar sonrasında duaların edildiği gecede Yakakentlilere hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Geçen sene yine kalabalık bir ortamda beraber olmuştuk. Bizi sevindirdiniz, çok memnun ettiniz. Bu akşamda bu meydana gelen, bize birlikte olma zevkini bize yaşatan, bu meydanı güzelleştirenlerin sizlerin büyük katkısı var. Allah bu gece yapacağınız bütün duaları kabul etsin. Son ilçe iftarımızı sizlerle yapmak istedik. İnşallah seneye de yine buluşuruz. Apartmanlarda kimsenin kimseyi tanıtamadığı ortamlar yerine geleneğimiz gereği bir arada olmak için bu programları düzenledik. Çok güzel bir Ramazan geçirdik. Emeği geçen herkese ve davetimize katılan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Bayramınızı da şimdiden kutluyor, mutlu ve huzurlu uzun ömürler temenni ediyorum. ifadelerini kullandı.HALK DANSLARI FESTİVALİNE 16 ÜLKEDEN 550 DANSÇI KATILACAK

21.07.2015 10:50

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, 33. Uluslararası Halk Dansları Festivalinin 22-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını, festivale 16 ülkeden 550 kişinin katılacağını söyledi.

Çeşitli felaketler yüzünden 2 senedir yapılamayan festival bu sene 22-30 Temmuz tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek. Festival, kortej yürüyüşü ile start alacak. 22 Temmuzda DSİ önünden başlayacak olan kortej yürüyüşüne ünlü sanatçı Ferhat Göçer ve şehrin ileri gelenleri de katılacak. Bu sene ilk kez gösteriler talep eden ilçelerde de yapılacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Eski Konservatuvar binasında yapılan toplantıda konuşan Çamaş, Samsun Uluslararası Halk Dansları Festivali 33 yıldır devam ediyor. Geçtiğimiz 2 yılda şehrimizde yaşanan sel felaketi ve Somada yaşanan maden felaketi yüzünden 2 kez iptal edilmişti. Bu yıl festival Cumhuriyet Meydanında 30 Temmuza kadar devam edecek. Halk Dansları Festivaline 16 ülkeden yaklaşık 550 sporcu katılacak. Bu yıl farklı olarak açılış sonrasında Çiftlik Caddesinde devam edecek korteje Samsun Milletvekilleri, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ünlü sanatçı Ferhat Göçer de iştirak edecek. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kısa gösterilerden sonra açılış akşamı Ferhat Göçer konseri ile programımızı başlatacağız. Şehrin farklı noktalarında da gösteriler yapılacak. Bu sene farklı olarak ilçelere de gidilerek gösteriler yapılacak. Yani sadece şehir merkezinde değil, bizden talepte bulunan ilçelerimize de gidip oralarda da 1 akşam gösteri yapılacak. Samsun’un uluslararası anlamdaki en büyük organizasyonunu hep birlikte yaşatmaya çalışacağız. Şehrin tanınırlığının arttırılmasını, şehrin sahip olduğu potansiyellerin yurt dışına taşınmasını, buraya gelen 550 misafirin buralarda edindiği izlenimleri gittikleri yerlerde anlatmalarını arzu ediyoruz. O duyarlılıkla bu işin üstünde çok duruyoruz dedi.

Halk Dansları Festivalinin final gösterileri ve ödül töreni 29 Temmuzda Cumhuriyet Meydanında yapılacak.BAFRA DA İFTAR VE KADİR GECESİ COŞKUSU BİRLİKTE YAŞANDI

15.07.2015 08:56

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun un Bafra ilçesinde düzenlenen iftar ve Kadir Gecesi programına katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafra Kent Meydanında düzenlenen programa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, AK Parti Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan , Fuat Köktaş, Çiğden Karaaslan, Hasan Basri Kurt, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, il ve ilçe teşkilatı üyeleri ve 6 bin kişi katıldı. Bakan Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, milletvekilleri, Kaymakam Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin ve ilçe teşkilatı tarafından karşılandı.

Kuran tilaveti ve İlçe Müftülüğü Tasavvuf Müziği Korosunun seslendirdiği ilahilerle başlayan programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Geçen sene yine kalabalık bir ortamda beraber olmuştuk. Bizi sevindirdiniz, çok memnun ettiniz. Bu akşamda bu meydana gelen, bize birlikte olma zevkini bize yaşatan, bu meydanı güzelleştirenlerin sizlerin büyük katkısı var. Allah bu gece yapacağınız bütün duaları kabul etsin dedi.

Bakan Kılıç ise, Rabbim Kadir Gecesinde tuttuğumuz oruçları, tutacağımız oruçları kabul etsin. Hayırlısıyla bayrama ulaşmayı nasip etsin. İnşallah bu birlikteliğimiz, beraberliğimiz daim olur ve daha nice Kadir gecelerinde inşallah beraber oluruz. Bayramlarda beraber oluruz, ibadetlerimizi huzur içerisinde, güven içerisinde yaparız diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç ve beraberindekiler meydandan ayrılırken, program İlçe Müftülüğü Tasavvuf Müziği Korosunun seslendirdiği ilahilerle devam etti. Teravi namazı ise vatandaşların yoğun katılımı ile kent meydanında kılındı