Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


O HABERE YALANLAMA !!!

02.05.2016 11:38

Sabah Gazetesi nin 02.03.2016 tarihli sayısında yer alan Başkan Yılmaz a Paralel Sorgusu başlıklı haber, aynı gazetede bugün yayınlanan Tekzip ile yalanlanmış oldu.

O HABERE YALANLAMA !!!

Sabah gazetesinin 02.03.2016 tarihinde 27. Sayfada yayınlanan ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı hedef alan Başkan Yılmaz a Paralel Sorgusu başlıklı haberde Başkan Yılmaz ın, hakkında çıkan iddialarla ilgili iki Başsavcı Vekili tarafından 6 saat boyunca sorgulandığı ileri sürülmüştü.

YALAN HABER TEKZİP EDİLDİ

Konuyla ilgili olarak harekete geçen Başkan Yılmaz ın avukatı Ömer Can Karacan, hukuki süreci işleterek çıkan haberle ilgili tekzip talebinde bulundu. Asılsız haberle ilgili başlatılan sürecin sonunda Sabah gazetesi bugünkü sayısında yine önceki haberin yer aldığı 27. Sayfada Karacan tarafından gönderilen Tekzip metnini yayınladı.

Gazetede yer alan Tekzip metninde, Gazetenizin 02.03.2016 tarihli nüshasında; Başkan Yılmaz a Paralel Sorgusu başlıklı gerçek dışı haberiniz müvekkilimizin kişilik haklarına saldırı niteliği taşımaktadır. Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ın bahse konu soruşturma kapsamıyla ilgisi bulunmamakta olup, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde gerek tanık gerek ise sanık sıfatıyla hiçbir şekilde ifadesine başvurulmuş değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulu denildi.SAMSUN SAHİLLERİ MAVİ BAYRAK BEKLİYOR

02.05.2016 10:33

44 ülkede faaliyet yürüten Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı nın (FEE), belli kriterlere sahip plaj ve marinalara verdiği ödül olan Mavi Bayrak ta Samsun için hareketli günler başladı.

SAMSUN SAHİLLERİ MAVİ BAYRAK BEKLİYOR

2016 yılı Ulusal Mavi Bayrak töreni hazırlık toplantısı için Samsun a gelen Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari, TÜRÇEV Genel Müdürü Murat Yiğitol, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ile birlikte Fener Pilajı ve Türkiye’de sadece engellilere özel tek plaj olma özelliğini taşıyan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi Kampı ndaki sahilde incelemelerde bulundular. İncelemeler sırasında Mavi Bayrak ekibine Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Figen Akın ve İmar İnşaat Daire Başkanı Kadir Koçak da eşlik etti.

SAMSUN UN MAVİ BAYRAK I ALMAMASI İÇİN HİÇ BİR ENGEL YOK

Plajlarda inceleme yapan heyet ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi nde toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Samsun un Mavi Bayrak ı almaması için hiç bir engel yok. Pırıl pırıl suyumuz, masmavi denizimiz var. Mavi Bayrak için yürüttüğümüz çalışmalarımız titizlikle sürüyor dedi.ŞEHİT AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTILAR

02.05.2016 10:32

Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şehit Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

ŞEHİT AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTILAR

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Mardin in Nusaybin İlçesi nde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü PKK lı teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Cuma namazı öncesinde şehidin baba evinin bulunduğu Havza Aslançayır Mahallesi nde gerçekleşen ziyarette Şahin ve Yılmaz a; Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçe emniyet müdürü ve ilçe komutanı eşlik etti.

YILMAZ:ONLAR KANLARIYLA CANLARIYLA FEDAKARLIK ETTİLER

Şehidin babası Mecit Yılmaz ın elini tutarak acısını paylaşan Başkan Yılmaz, Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Onlar toprağımızdan bir karış vermemek adına kanlarıyla canlarıyla fedakârlık ettiler. Allah mekânlarını cennet eylesin. Sizlere de dayanma gücü versin, başka acılar yaşatmasın dedi.

ŞEHİT BABASI:TEK TESELLİMİZ VATAN UĞRUNA ŞEHİT OLMASI

Şehit babası Mecit Yılmaz da tek tesellilerinin, oğlunun vatan uğrunda şehit düştüğünü görmek olduğunu belirtti.

Vali Şahin ve Başkan Yılmaz daha sonra başsağlığı dileğini sunduğu Şehit Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz ın aile bireyleri ile bir süre görüştükten sonra şehitin mezarını da ziyaret ederek dua ettiler.BAŞKAN YILMAZ KAVAK DA İNCELEMELERDE BULUNDU

02.05.2016 10:31

Samsun un Kavak ilçesi Mahmutlu ve Mahmutbeyli mahallelerindeki beton yol çalışmalarını inceleyen Başkan Yılmaz, Sona yaklaştık. Son üç yüz metrelik bir bölüm kaldı dedi.

BAŞKAN YILMAZ KAVAK DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Havza ilçesinde şehit onbaşı Muhammet Yılmaz için okutulan Mevlid-i Şerife katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan ı Yusuf Ziya Yılmaz, ardından Kavak ilçesinde devam eden beton ve asfalt yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Beton yol çalışmalarında sona yaklaşıldığını söyleyen Başkan Yılmaz, Çalışma yaptığımız bu yollar birden fazla köyümüzü birbirine bağlıyor. Şu anda beton yol çalışmalarımızda neredeyse sona geldik. Son üç yüz metrelik bir bölüm kaldı. Bu kısım da en kısa sürede tamamlanacak. Burada büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan tüm işçilerimize ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum dedi. Başkan Yılmaz, işçilerin fotoğraf isteğini de kırmayarak işçilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Taşhan da devam eden çalışmaları da inceleyen Başkan Yılmaz, burada karşılaştığı Ali ve Mülkiye Ateş çiftine mutluluk dileyerek ilçeden ayrıldı.

Başkan Yılmaz a incelemeleri sırasında Kavak Belediye Başkan ı İbrahim Sarıcaoğlu ve Büyükşehir Belediye Meclis i AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk da eşlik etti.BAŞKAN YILMAZ: RAKAMLAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

29.04.2016 09:41

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, MÜSİAD Samsun ile Frankfurt şubelerinin işbirliği ile düzenlenen MÜSİAD Türkiye-Almanya İş Forumu na katıldı.

BAŞKAN YILMAZ: 

Forumun açılışında konuşma yapan Başkan Yılmaz, resmi kayıtlarda Samsun ihracatının yıllık 450 milyon dolar gözüktüğünü ancak bunun doğru olmadığını söyledi. Başkan Yılmaz, il genelindeki tüm üretim ve imalatların kayıt altına alınması gerektiğinin altını çizdi.

MÜSİAD Türkiye-Almanya İş Forumu, Serra Otel’de yapıldı. Foruma Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, Eski Bakan Mustafa Demir, STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ümit Kiler, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz ile çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Türk ve Alman iş adamları katıldı.

Forumun açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alman iş adamlarının foruma katılmalarının kendisini sevindirdiğini kaydetti.  Katılımın yüksek olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz, Bu forumda Samsun bilim insanlarının çok güzel ortaya koyacağını, Samsun un uluslararası düzeyde bir platformda görüşmeye açacak bir enerjinin buradan yükseleceğine inanıyorum. Burada ihracat, üretim, ekonomi konuşulacak. O bakımdan Bu organizasyonun gerçekleşmesine katkı veren herkese teşekkür ediyorum. dedi.

MEVCUT RAKAMLAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Samsun un ekonomisi hakkında bilgi veren Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Turizmde büyük bir potansiyele sahibiz. Kentimiz hızla sağlık, lojistik ve tıbbi cihazlar ve cerrahi el aletleri sektörünün merkezi haline geliyor. Resmi kayıtlara göre Samsun yılda 450 milyon dolar ihracat yapıyor. Ama resmi olmayanlarla imalatlarla birlikte ihracat kapasitemiz daha yüksek. Yani kayıtlı olan işletmelerin yaptığı bu ihracat gerçeği yansıtmıyor. Ülkenin yaptığı 160 milyar dolarlar civarındaki ihracat tanımı önemlidir ve 2023 ve onu takip eden yıllarda 500 milyar dolarlara çıkarmaya çalışılıyor. Önemli olan bu ama Samsun un ihracatı 450 milyon dolar değil. Samsun un ihracatı, Samsun da da üretilen imalatın katma değerlerinin birçoğu burada yazılmadığı için kent kayıtlarında olmadığı için düşük görünüyor. Sadece Amerikan Tabocco, 250 milyon dolar. Ama Samsun da kaydı olmadığı için buraya yansımıyor. Bu bize yazılmalı. O zaman iki kayıt tutulmalı. Samsun dan ihracat edilmesinin yanında Samsun da üretilmiş bir ürünün katma değerinin kaydının tutulması gerekiyor. diye konuştu.

DAHA FAZLA ÇABA GÖSTERMELİYİZ

Kent ekonomisinin geliştirilmesi konusunda daha fazla çaba harcanması gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, Sayın Cumhurbaşkanımız, bizleri topladığında ihracatta Samsun un ne kadar geliştiğini, ihracatın arttığını ve kişi başına düşen milli gelirin ne kadar yükseldiğini soracaktır. Onun için daha fazla çaba göstermeli, çalışmalıyız. Önümüzdeki birkaç içinde ihracatımızı 1 milyar dolara çıkaracağımızı düşünüyorum.  Şehircilik anlamında Samsun u Dünya nın en gelişmiş şehirlerinde ne varsa bu kentte de onun olması yönünde bir aksiyon planı içindeyiz. Şehrimizi geliştirerek geleceğe taşıyoruz. Ama şehri geleceğe taşımak yetmiyor, ekonomisini de geliştirmek, artırmak zorundayız.  şeklinde konuştu.

TURİZMDE HAK ETMEDİĞİMİZ BİR YERDEYİZ

Turizmi geliştirmeye ve canlandırmaya çalıştıklarına da değinen Başkan Yılmaz,  Turizmde hak etmediğimiz bir yerdeyiz. Bu kadar güzel bir coğrafyada turizmimizi daha fazla geliştirmemiz ve turistlerin ilgi odağı haline getirmemiz lazım. Bu konuda eksikliklerimizi 2-3 yıl içinde büyük ölçüde tamamladık. Konaklama tesisi sorununu çözdük. Şuanda 3 bin 500 civarında konaklama kapasitemiz var. Sağlıkta çok iyiyiz. Sağlık turizminde bir iddia ortaya koyuyoruz. Samsun, ameliyat araç gereçleri üretiminde bir merkez haline geldi. Lojistik OSB yi hızla inşa ediyoruz. Allah ın izniyle Samsun, 2023 teki 500 milyar dolarlık Türkiye nin ihracat hedefinde üzerini düşen görevi yerine getirecektir. Bu uğurda da bütün gayretimizle çalışacağız.  ifadelerini kullandı.