Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ, BAŞKAN YILMAZ’I ZİYARET ETTİ

29.06.2015 15:07

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Başkan Yılmaz ile baş başa görüşen milletvekili Köktaş, Samsun’a hizmet için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekili seçilmesinden dolayı Fuat Köktaş’ı bir kez daha tebrik ederek başarılar diledi. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz, Fuat Bey, il başkanlıkları sürecinde ve il başkanı değilken partili olarak ülkeye, şehrimize hizmet etmenin heyecanıyla dolu, içerikli münasebetler şeklinde sürmüştür. İkinci il başkanlığından sonraki süreçten milletvekilliğine giden süreçte her zaman destekçisi olmuşumdur. Her zaman kendisinin siyasetin yurt hizmetine dönük olan boyutunda ülkemize, şehrimize faydalı olabileceğine yönelik inancımı her platformda seslendirmişimdir. Hakikaten Samsun siyaseti, önemli bir değeri kazanmıştır. Allah onu muvaffak etsin. Yeni sürecin kendisine, ailesine ve çocuklarına hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi.

Yerelde verdikleri mücadelede milletvekili Fuat Köktaş’ın gerek Ankara bürokrasisinde gerekse de hükümet faaliyetlerinde köprüler kuracağını vurgulayan Başkan Yılmaz, Sayın milletvekilimizle diyalog ve iletişimlerin sağlıklı yürüyebilmesi için yüksek düzeyde dirsek temasımız olacak. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Samsun’a inşallah daha güzel hizmetlerde bulunacağız. Şehrimize büyük katkıları olacağına inanıyorum şeklinde konuştu.

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise milletvekili seçilmesinin ardından resmi ziyaretlerde bulunmak için geldiğini kaydetti. Samsun Valisi İbrahim Şahin’in ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu söyleyen milletvekili Köktaş, İl Başkanı olduğumum ve olmadığım dönemlerde sayın Başkan ile kollektif çalıştık. Birlikte sevinip birlikte üzüldük. Hedeflere birlikte koşmaya gayret gösterdik. Kendilerinden aldığımız tecrübe ve bilgi birikimiyle inşallah Ankara’da şehrimizin gözü kulağı ve sesi olmaya gayret edeceğiz. Şehrimizin önündeki engelleri aşma noktasında elimizden ne geliyorsa yapacağız.  Samsun’da başlamış ve başlayacak olan projelerin tamamlanması için takipçisi olacağız. Bundan da inşallah şehrimiz ve insanları kazanacak. İfadelerini kullandı.SAMSUN'DA BURAK KUT SENFONİ EŞLİĞİNDE İLAHİ OKUDU

16.06.2015 11:12

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen İlahiler Senfonisi gecesine katılan ünlü sanatçı Burak Kut, ilahiler okuyarak hayranlarına sürpriz yaptı.

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen İlahiler Senfonisi gecesine katılan ünlü sanatçı Burak Kut, ilahiler okuyarak hayranlarına sürpriz yaptı.

Samsun Devlet Opera ve Balesi İlahiler Senfonisi ile Samsunlulara güzel bir gece sundu.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Samsun Devlet Opera ve Balesi, sanatçı Burak Kut un da solist olarak katıldığı İlahiler Senfonisi ile Samsunluların karşısına çıktı.

 Batı Park’ta gerçekleştirilen etkinliğe, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürü Mehmet Ortaç ve vatandaşlar katıldı. Samsun Devlet Opera ve Balesi, koro ve orkestrasıyla da yer aldığı senfonide yaklaşık 11 eser seslendirildi. Orkestra Şefi Emin Güven’in yanında solist olarak Seda Ortaç, Tuncay Kurtoğlu ve Burak Kut yer aldı.ARAP GAZETECİLER, SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

25.05.2015 11:04

Türk Hava Yolları Samsun Bölge Müdürlüğü'nün Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Ortadoğu Bölgesi'ne Samsun'un tanıtımını yapmak amacıyla getirdiği Arap gazeteciler, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır'ın misafiri olan gazeteciler, kent ile ilgili ayrıntılı bilgi aldı...

Başkanlık makamında Türk Hava Yolları Samsun Bölge Müdürü Arif Gezmişoğlu  öncülüğünde gerçekleşen Arap gazetecilerin ziyaretinde Başkan Vekili  Turan Çakır, Samsun'un Türkiye ve Karadeniz açısından önemini anlattı. Samsun'un Türkiye'nin kuzeydeki komşu ülkelere açılan kapısı olduğunu ifade eden Başkan Çakır, kentin ülkenin en önemli iki tarım ovasına ve ulaşım imkanlarının tümüne sahip olduğunu kaydetti.

Ekonomik açıdan yatırımcılara her türlü desteği vermeye olduklarının altını çizen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Çakır, "Samsun, yabancı yatırımcılar için de son derece uygun bir coğrafyaya sahip. Özellikle tarım ve turizm konusunda yatırımcılar yatırım yapabilirler. Çünkü her iki konuda da çok iyi durumdayız. Biz de elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Turizmde Dünya'nın en müthiş potansiyellerine sahibiz. 100 kilometrekarelik alanda kaplıcasından kış turizmine, sahilinden tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine varana kadar ne ararsanız bulabilirsiniz. Üstelik en fazla 1 saatlik yolculukla. Onun için Samsun, çok farklı ve özel bir şehirdir." ifadelerini kullandı.

Hediye takdiminden sonra Başkan Vekili Çakır, Arap gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

THY'nin Acente Tanıtım ve Acente Bilgilendirme organizasyonunun devamı niteliğinde olan Basın Tanıtım Programı (Press Trip), Samsun Tanıtım Turları kapsamında 5 gün sürecek.Samsun'da Golf Sahası İnşaatı Başladı

13.05.2015 14:16

Samsun\'da Golf Sahası İnşaatı Başladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, golf sahasının Samsun’a kazandırılmasının şehri ekonomik, ticari ve sosyal olarak kalkındıracağını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, golf sahasının Samsun\'a kazandırılmasının şehri ekonomik, ticari ve sosyal olarak kalkındıracağını söyledi.

Samsun\'da Atakum ilçesi yeni emniyet müdürlüğü binası karşısındaki dolgu sahasına yapılması planlanan \'Golf Antrenman Sahası ve Golf Akademisi\'nin inşaat çalışması başladı. Eylül ayında çimleri ekilecek golf sahasının 2017\'ye kadar tamamlanması hedefleniyor.

2017 yılında Samsun\'da yapılacak olan \"İşitme Engelliler Olimpiyatları\"na kadar şehrin eksik kalan birçok projesini tamamlamaya çalışacaklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, \"Samsun yaşanabilir kentler sıralamasında çok üst noktalara geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz beyin öngörüleri ile Samsun\'un son 15 yılda nereden nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. Bunun biz belki pek farkında değiliz ama dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistler, değişimin hemen farkına varıyor. 2017 yılında İşitme Engelliler Olimpiyatları var. Olimpiyatların burada yapılacak olmasını bir fırsata dönüştürerek Samsun\'un eksik kalmış tesislerini tamamlamayı hedefliyoruz. Batıpark\'ta olimpiyatlar sırasında da kullanılacak olan birçok tesisi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bowling sahası, buz pateni sahası, gol sahası gibi birçok tesisi Samsun\'a kazandıracağız. En bariz olarak Spor Toto teşkilatı ile Büyükşehir Belediyesi arasında bir protokol imzalandı. Bu protokol ile Spor Toto reklamlarının yapılması karşılığında Atakum ilçesi yeni emniyet müdürlüğü binası karşısında 380 dönümlük bir arazi üzerine golf sahası yapıyoruz. Bu golf sahası 9 delikli bir saha olacak\" dedi.

\"GOLF SAHASI DEYİP GEÇMEMEK LAZIM\"

Golfun çok pahalı bir spor olduğunu belirten Yurt, \"Bu golf sahasıyla birlikte varlıklı insanların Samsun\'da konaklaması sağlayacağız. Ayrıca Samsun ve yöre halkına da golf sporunu sevdireceğiz. \'Golf Antrenman Sahası ve Golf Akademisi\' dediğimiz tesisin inşaatına başladık. Amerika\'da yapılan projenin aynısının uygulamasına başladı. Eylül ayı itibariyle de buranın ilk çimlerini ekmiş olacağız. Eylül ayında ektiğimiz çimler bir daha ki seneye kadar ancak kendini toplayarak golf oynamaya uygun hale gelebilecek. Buna golf sahası deyip geçmemek lazım. Bu golf sahası aynı zamanda çok güzel bir rekreasyon alanı olacak. Bu sahanın yapılmış olması ile Samsun\'un ekonomik, ticari ve sosyal olarak kalkınması sağlanacak\" diye konuştu.

ÇARŞAMBA\'YA 600 DÖNÜMLÜK GOLF SAHASI

Atakum\'daki golf sahasının çok daha büyüğünü Çarşamba ilçesine kazandıracaklarını belirten Yurt, \"Burada yapacağımız antrenman sahası 600 dönümlük olacak. Bu iki golf sahası İşitme Engelliler Olimpiyatları\'na yetiştirmeyi hedefliyoruz. Buranın inşaatını da bir daha ki sene Eylül ayında bitirmeyi hedefliyoruz\" şeklinde konuştu.YILMAZ; YÖNETİMDE ALACAĞINIZ HER ROL, TÜRKİYE'Yİ İLERİYE TAŞIYACAK

09.03.2015 17:15

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan kadın çalışanları ağırladı. Çakallı Han'da verdiği öğle yemeğinde bayan çalışanlarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, kadınların toplumsal ve sosyal hayattaki önemine dikkat çekti.

Yemekte kadın çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, tüm katılımcılara teşekkür etti.  Dünya Kadınlar Günü'nün kutlanmasının kadınların toplumsal yaşantının ve sosyal hayattaki yerinin her gün biraz daha geliştirilmesi için vesile olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, "Türkiye 10 seneki Türkiye değil. Nüfusumuzun yüzde 51'e yakını kadınlarımızdan oluşuyor. Dünyanın büyük ekonomilerinden biri olma yönünde iddia ortaya koymuş olan, hatta  2023 hedefinde Dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmak isteyen büyük Türkiye, kadınlarını şuan olduğundan çok daha dinamik, çok daha aktif bir şekilde üretimin, ekonominin ve sosyal hayatın içinde aktif bir nüfus haline getirmek zorunda. Cumhurbaşkanımızın son yaptığı açıklamasında yeni bir birim kurarak, bu birimde kadının toplumda ve sosyal hayattaki yeriyle ilgili sorun ve problemleri yakından takip etmeye yönelik, kadına şiddetle ilgili konunun öyle herhangi bir güvenlik ve zabıtan çözüm ve çalışma olmamasına yönelik bizzat takip ettiği işler olduğunu söyleşinin altında yatan şey de budur. Kadına şiddet kelimesini ağzıma dahi almak istemiyorum. Bana bu Türkiye'nin çok geride bırakmış olduğu, aydınların, ülkeyi yöneten insanların ağzına almayacağı kadar, konuşulduğunda benim yüreğimi inciten, ülkemiz insanının hak etmediği bir durumdur diye düşünüyorum. Onun için bugünü bırakıp yarınlara bakalım, gelişmiş bir toplumsal kompozisyondan söz edelim." dedi.

ÜLKEMİZİ İLERİYE KADINLARIMIZ TAŞIYACAK

30 yıldır aktif yöneticilik yaptığını hatırlatan Başkan Yılmaz, "İnsanlarla yüz yüzeyim.  Hayat, yönetişim ilişkiler manzumesidir. Özellikle çalışma hayatında kadının yeri bambaşkadır. Çünkü kadınların evlerinde erkeklerin üstlenmedikleri sorumlulukları var. Evin ve çocukların bütün yükü hanımların omuzlarındadır. Halbuki hanımlar bunun yanında çalışma hayatında erkeklerin üzerinde bir performans sergileyerek yükseliyor. Çalışma hayatında erkekler, doğası gereği bir iş olmuyorsa, bu kadar oluyor deyip bırakabiliyor. Ama kadınlar, ağlar derecesinde işine sahip çıkıyor, bağlı kalıyor. Ruhsal ve duygusal anlamda hanımlar kadar etkilenmiyoruz. Hanımların işleri için harcadıkları enerji, bizim harcadığımız enerjiden daha fazla. Problemle karşılaşınca bir hanım yöneticinin ağladığını biliyorum. Bir işi halledemeyince kadın yöneticinin gözlerinden yaş geliyor. Estetik incelikleri hassasiyetleri, erkeklerden daha fazla. Sizler önemlisiniz. Toplumsal hayat içinde kat ettiğiniz süreç ve ülkemizin yönetiminde alacağınız her rol, ülkemizi daha ileriye taşıyacaktır. " şeklinde konuştu.

2023 VİZYONU SORUMLULUĞU HEPİMİZİN

Hükümetin 2023 yılına ilişkin koyduğu vizyona değinen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz,  "Çok önemli ve ciddi hedeflerimiz var. Bu hedefler demek iddialı projeksiyonlar içinde geleceğe doğru koşuyoruz. Bu süreçte gereken rollerimizi ve konumumuzu almak zorundayız. Çocuklarımıza daha bir Türkiye bırakmak zorundayız. Bu sorumluluğu hepimiz paylaşmalıyız. Sizleri evladım, kardeşim gibi seviyorum. Sizlerin canını acıtacak bir şey, benim de canımı acıtır. Ne kadarına paydaş olabiliyorum bilemiyorum. Benim de eksikliklerim vardır. Hayat bu. Bu kadar yetişebiliyoruz. Allah bize birlikte üzülüp birlikte sevinecek günler nasip etsin." ifadelerini kullandı.

Yemek sonrasında kadın çalışanlar, Başkan Yılmaz ile hatıra fotoğrafı çektirdi.