Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMSUN, TARİH KOKACAK!..

17.05.2019 13:18

Vakıflara sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmayı temel bir görev olarak kabul ettiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Saathanede olduğu gibi Samsunun gizli kalmış tarihini gün yüzüne çıkartacağız. Samsun tarih kokacak dedi

VAKIF ŞUURU VE TARİH BİLİNCİ
Samsun Vakıflar Bölge Müdür Vekili Ceyhan Şen ve bir grup Vakıflar Müdürlüğü çalışanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i ziyaret etti. Konuklarına ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Mustafa Demir, 6-12 Mayıs Vakıf Haftasını da kutladı. Başkan Demir, Vakıflarımıza sahip çıkarak tüm bu eserleri gelecek kuşaklara aktarmak zorundayız. Bunu yapmayı temel görevlerimizden kabul ediyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize vakıflarımızı tanıtmalı ve onlara vakıf şuuru ve tarih bilincini aşılamalıyız dedi.

SAATHANE PROJESİ NİÇİN ÖNEMLİ?
Samsunun birçok noktasında keşfedilmeyen tarihi zenginliklerin bulunduğunu söyleyen Başkan Demir, Valiliğimiz ve Vakıflar Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürütülen Saathane Turizm Ticaret Merkezi Projesini bu nedenle çok önemsiyoruz. En kısa zamanda tamamlayacağımız bu proje ile Osmanlı döneminin en eski ve en önemli ticaret ve yaşam merkezini tüm ihtişamıyla gün yüzüne çıkartacağız. Bu proje bu alanda yapacağımız diğer projelere örnek olacak ve Samsun, buram buram tarih kokacak diye konuştu.BAŞARACAKSINIZ, İNANIYORUM!..

17.05.2019 13:17

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Play-off çeyrek final ilk maçında Sakaryaspor ile deplasmanda karşılaşacak Samsunsporlu futbolcuları uğurladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 1inci Lige yükselme müsabakalarının ilki için yarın akşam Sakaryaspor ile deplasmanda karşılaşacak Samsunsporlu futbolcuları İstanbula uğurladı. Demir, futbolculara, Başaracaksınız, size inanıyorum diye seslendi.

HAVAALANINDA MORAL VERDİ
Başkan Mustafa Demir, TFF 1inci Lige yükselme Play-Off çeyrek final ilk maçında Sakaryaspor ile deplasmanda karşılaşacak Yılport Samsunsporlu futbolcuları ve teknik heyeti, Çarşamba Havalimanından İstanbula uğurladı. Başkan Mustafa Demir, Kulüp Başktanı İsmail Uyanık ile bir süre görüştükten sonra futbolcular ile tek tek tokalaşarak moral verdi.

DEMİR: BİZİM YERİMİZ SÜPER LİG
Samsunsporu bugün bulunduğu konumdan kurtarmak için herkesin büyük bir çaba içerisinde olduğunu belirten Başkan Demir, Mazisi başarılarla dolu Samsunsporumuzun bulunması gereken tek bir yer vardır, orası da Süper Ligdir. Bu yolda büyük gayret ve çaba içerisinde olan Samsunsporumuza, öncelikli hedefi olan 1inci Lige yükselme yolunda ilk adımı atacağı Sakaryaspor maçında sonsuz başarı diliyorum. Başta kulüp yönetimi ve futbolcularımıza bizler de her türlü desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz dedi.

KARŞILAŞMA YARIN SAAT 20.45TE
Mustafa Demir daha sonra Kırmızı-Beyazlı ekibi İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına uğurladı. Buradan takım otobosüyle Sakaryaya geçecek olan Samsunspor kafilesi, maç saatine kadar bir otelde kampa girecek. Karşılaşma yarın saat 20.45te Sakarya Atatürk Stadyumunda oynanacak.UYULAN HER KURAL BİZİ HAYATA BAĞLAR

07.05.2019 08:46

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, trafikte yeni uygulamaya konulan Yaya Önceliği Projesini övdü ve, Trafikte uyulan her kural bizi hayata bağlar dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği temasıyla kutlanan Karayolları Trafik Haftası dolayısıyla trafikte yaşanan sorunları anlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen programa katıldı. Demir,  trafikte yeni uygulamaya konulan Yaya Önceliği Projesini övdü ve, Trafikte uyulan her kural bizi hayata bağlar dedi.

TRAFİK GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİ
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen ve Vali Osman Kaymak, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz,  İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağoğlu, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, kurum müdürleri, kaymakamlar, STK Temsilcileri, öğretmenler ve öğrencilerin de yer aldığı programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Trafik Güvenliğine dikkat çekti.  

BELİRLEYİCİ FAKTÖR SÜRÜCÜDÜR
Her yıl düzenlenen Trafik Haftasının, her yaşta vatandaşın dikkatini trafik ve trafik güvenliği konusu üzerine çekerek bu konuda daha duyarlı toplum oluşturmayı hedeflediğini söyleyen Mustafa Demir, ayrıca şu açıklamayı yaptı:

Trafik kurallarına uymak insanın kendine ve çevresine duyduğu saygının bir tezahürüdür ve medeni bir insan olmanın gereğidir. Şunu asla unutmamalıyız ki uyulan her kural bizi hayata bağlar. Trafikte en önemli unsurun insan olduğu, yolun durumuna, araca ve yol güvenliğine, azami dikkati gösterecek sürücülerin, trafiğin belirleyici faktörü olduğu yadsınamaz bir gerçektir. 2019 yılının yaya öncelikli Trafik Yılı ilan edilmesi nedeniyle 2019 yılı trafik haftasının teması da, Trafikte yaya önceliği oldu. Başlatılan  bu proje oldukça önemli. Çünkü yayalar trafikte korunmasız faktörler. Projenin önemini toplumun her kesimine, sürücülere, yolculara, çocuklara gençlere herkese anlatmamız lazım. Bu bilinci tüm vatandaşlarımızda oluşturmamız lazım. İnşallah Trafik haftası da buna vesile olacak.

Etkinlikte ayrıca açılan stantlar gezildi, trafik konulu resim, şiir kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.HAKKIMI HELAL ETMEM!..

07.05.2019 08:44

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum İlçesindeki AK Partili mahalle başkanlarına seslendi: Eksiğim varsa şahsen herkes bana iletsin. Bende eksik görüp iletmeyene hakkımı helal etmiyorum

Samsunda, Atakum İlçesindeki AK Partili mahalle başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Mahalle başkanlarını makamında kabul eden Başkan Demir, Eksiğim varsa bana şahsen iletmenizi istiyorum. Eksiklerimi görüp bana iletmeyene hakkımı helal etmiyorum dedi.

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK
Mahalle başkanları ve meclis üyeleriyle sürekli irtibat halinde olacaklarını ifade eden Mustafa Demir, İlçe belediyesinin hizmet alanları belli. Yapıp yapamayacakları belli. Belediye hizmetleri noktasında elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Tüm mahalle başkanlarımıza ve meclis üyelerimize kapımız her zaman açık. Vatandaşın hizmet talepleri doğrultusunda imkan nispetinde aktif olacağız ve sürekli birlikte olacağız diye konuştu.

OLUMSUZLUKLARI BANA BİLDİRİN
Önümüzdeki seçim dönemine şimdiden hazırlanalım çağrısında bulunan Başkan Mustafa Demir, şöyle devam etti:

Sizler mahallelerde bizim adımıza sorumlusunuz. Biz de burada sizin adınıza görev yapıyoruz. Hizmetlerin hepsinin bir anda yapılması söz konusu değil. Onlar kayda alınır. Ne zaman yapılacağı tespit edilir. Bu diyaloğu kurmamızda da fayda var. Sizden bir ricam daha var. Önümüzdeki seçim dönemi için şimdiden gayret edelim. Gücümüzü birleştirelim. Özellikle büyükşehirin çalışmaları ile ilgili bulunduğunuz yerde olumsuz bir ifadeye rastladığınızda not alın, bize iletin. Eksiğim varsa şahsen herkes bana iletsin. Bende eksik görüp iletmeyene hakkımı helal etmiyorum.SAMSUN İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!..

07.05.2019 08:39

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunda 10-17 Mayıs tarihlerinde OMÜnün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek KOÇ SPOR FESTin tanıtım toplantısında konuştu

19 Mayıs 1919un 100üncı yılı etkinlikleri kapsamında 10-17 Mayıs tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesinde(OMÜ) gerçekleştirilecek olan 16ncı Koç Spor Fest Üniversite Oyunları(KOÇ SPOR FEST) basın toplantısına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, KOÇ SPOR FESTin Samsunda yapılıyor olması şehrimiz için büyük bir şans dedi.

TÜRKİYENİN EN BÜYÜK GENÇLİK FESTİVALİ
Koç Holdingin üniversitelileri spor, müzik ve eğlenceyle buluşturan ve Türkiyenin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali olan KOÇ SPOR FEST için OMÜ Atatürk Kongre Merkezinde, Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. 
Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, organizasyonun önemine değinerek, Türkiyenin en büyük gençlik festivali olan ve 26 bini aşkın sporcunun mücadele ettiği KOÇ SPOR FEST Üniversite Spor Oyunları, ortaya koyduğu rekabet, bir araya getirdiği dostluk gibi kavramlarla da çok önemli olmayı başarmıştır. İşte böylesine önemli bir gençlik şölenine ülkemizin müstesna kenti Samsun, 10-17 Mayıs tarihlerinde ev sahipliği yapacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsuna çıkışının 100 üncü yılında, geleceğimizin yegane emanetçisi olan gençlerimizi Samsunda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz diye konuştu.

SPORCULARA BAŞARI, EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Sporun şehir ve ülkeler için en güçlü tanıtım unsuru olduğunu ifade eden Başkan Demir, Bundan dolayıdır ki, ülkeler spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmak için aday olurlar ve büyük gayret sarf ederler. Bu açıdan bakıldığında da KOÇ SPOR FEST Üniversite Spor Oyunlarının Samsun da yapılıyor olması şehrimiz için büyük şanstır. Bu vesile ile bu büyük spor organizasyonunun Samsun’da yapılmasına karar veren Üniversite Sporları Federasyonu'na, sponsor olmak sureti ile organizasyonun büyüme ve markalaşmasına büyük katkı sunan Koç Holding yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerin ışığında, 120 üniversiteden 4 bin 500 sporcumuzu Samsun’da ağırlayacak olmanın heyecanını şimdiden sizlerle paylaşıyor, 8 gün boyunca tatlı bir rekabet yaşatacak olan tüm gençlerimize şahsım ve Samsun halkı adına başarılar diliyor, bu önemli organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olanlara tekrar teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

OMÜde gerçekleştirilecek olan KOÇ SPOR FEST Üniversite Spor Oyunlarının toplantısına ayrıca OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Koç Holding Kurumsal Marka Koordinatörü Okyar Tuncel ve sporcular katıldı.

TANITIM GÜNLERİNDE ÇÖMLEK MERAKI
Basın toplantısı sonrası Vali Osman Kaymak, Başkan Mustafa Demir ve beraberindekiler, 14üncü OMÜ  Tanıtım Günü Etkinliğine katılarak buradaki stadları gezdi. Gezi sırasında öğrencilerin yoğun ilgisi ve sevgisi ile karşılaşan Başkan Demir, selfi isteklerini de geri çevirmedi. Ardından çömlek yapılan masadaki makinenin başına geçen Başkan Demir, çamura şekil vererek, çömlek yapmayı denedi.