Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Gençler Heba Olup Gitmeyecek

20.10.2015 10:39

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım İlçesinde yapılacak olan Gençlik Merkezinin temel atma törenine katıldı.

Çatalarmut Mahallesinde düzenlenen temel atma törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Fuat Köktaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Varol, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

7 milyon liraya mal olacak İlkadım Gençlik Merkezinin temel atma töreni öncesi konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Özellikle Anadolu, Zeytinlik, Kadıköy ve Kıranköy mahalleleri gibi çok yoğun nüfusumuzun olduğu ve gençlerimizin de boş zamanlarında, boşlukta kaldığı bu alanda gençlik merkezini inşa etmenin anlamı çok büyük. Değerli hemşerilerim, 80 milyona yakın olan Türkiye nüfusunun %50 si 20 yaşın altında. Gençlerimiz istihdam öncesi, okul bitimi ve okul bitiminden süre içerisinde, işsiz kalıyorlar, boş kalıyorlar. Bu boşluk süreci içinde bir sanat dalı ile, güzel sanatlarla, sporla bunun dışında bir takım aktivitelerle meşgul olmak, bu tür kendini geliştirecek aktiviteyle zamanını değerlendirmek gibi bir çabası olursa, gençlerimiz heba olmaktan kurtulur diye konuştu.

BU TESİS MAHALLELERE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Gençlere yönelik ihtiyaçların son yıllarda AK Parti tarafından hayata geçirilen gençlik merkezleriyle karşılandığını belirten Başkan Yılmaz,  Burası sadece gençliğin ihtiyaç duyduğu güzel sanatlarla veya diğer aktivitelerle ilgili ihtiyaçları karşılamakla kalmayacak. Aynı zamanda bünyesinde bir çok sportif aktiviteye de imkan verecek. Bir taraftan değişen, dönüşen, gelişen Samsunumuzun, özellikle değişim ve gelişime muhtaç olan Zeytinlik, Anadolu ve Kıranköy üçgenindeki bu alanda bu tesis çok önem arz ediyor. Bu bakımdan bu tesis beni çok heyecanlandırıyor ifadelerini kullandı.Büyükşehir Belediyesi Samsunun Adını Duyurmaya Devam Ediyor

20.10.2015 10:33

Yunanistanın Kavala kentinde düzenlenen Uluslararası Kavala Expo 2015 Fuarında stant açan Samsun Büyükşehir Belediyesi, misafirlerini ağırlayarak Samsunun tanıtımına devam etti.

Yunanistanda 20 Eylülde gerçekleşen genel seçimler nedeni ile daha önce planlanan fuar 17-21 Ekim 2015 tarihlerine ertelendi. Kavala Ticaret ve Sanayi Odasının bu yıl 23.sünü düzenlediği Kavala Expo 2015 Fuarına davet edilen Samsun Büyükşehir Belediyesi her iki kentin arasındaki iş ve dostluk ilişkilerini geliştirmek adına son 5 yıldır Samsun standı açıyor. Bu yıl ki stanta da bu ilgi üst düzeyde oldu.

Başarılı sunumları ve zengin içeriği ile daha önceden keşfedilen Samsun standı misafir akınına uğradı. Semaverde çay, Türk kahvesi, Bafra nokulu, Çarşamba kıvratması, kaymaklı lokum ve taze fındığın ikram edildiği stantta ziyaretçiler ikramlardan tadabilmek için sıraya girdi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Samsun promosyonlarını kapış kapış alan ziyaretçilere yüzlerce çanta dağıtıldı. Memnuniyetleri yüzlerinden okunan ziyaretçiler Samsun hakkında da bilgi almayı ihmal etmediler.

SAMSUN STANDI BULUŞMA NOKTASI

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan stand, Kavala ve farklı Yunan illerinden gelen birçok siyasi ve bürokratı ağırladı. Hatta eski ve yeni başkanları buluşturan stantta renkli dakikalar yaşandı. Samsun Büyükşehir Beldiye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ adına fuara katılan Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan ÇAKIR ve Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanı Necmi ÇAMAŞ misafirleri ayakta karşılayarak kısa süreli sohbetlerde bulundular. Kavala eski Belediye Başkanı Kostantinos Simitsis ve yeni Belediye Başkanı Dr.Dimitra Tsanaka’da standı ziyaret ederek tebrikte bulundular.

GEÇMİŞTEN GELEN BAĞLAR

Osmanlı İmparatorluğunun yüz yıllardır bir parçası olarak bir arada yaşayan Türk ve Kavala halkı geçmişten günümüze bağlarla birbirine bağlı. Ziyaretçilerin bir çoğu Türkçeyi tam anlamı ile konuşamasa da atalarından duydukları ve öğrendikleri kadar konuşabiliyor. Özellikle fuarın açılmış olduğu Nea Karvali (Yeni Kavala) bölgesinde Samsun Bafra ve bazı ilçelerden çok mübadil bulunmakta. Zaman zaman karşılıklı şehirlere yapılan ziyaretler duygu yüklü anların yaşanmasına sebep oluyor.Başkan YILMAZ: Bir Gurur Tablosuyla Karşı Karşıyayız

20.10.2015 10:32

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum ilçesinde olimpik, yarı olimpik ve çocuk havuzu bulunan Samsun Olimpik Yüzme Havuzunun açılış törenine katıldı.

Başkan Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, Samsun’da bir gurur tablosuyla karşı karşıya bulunduklarını ifade ederek, Ülkenin çok az şehrinde olan, içinde olimpik ve yarı olimpik 2 yüzme havuzu olan dev bir tesisin açılış töreninde birlikteyiz. Ne kadar gurur duysak az olur. Bu tesisler, devletimizin Türkiyenin her tarafında çaba göstererek inşa etmeye çalıştığı tesisler. Emeği geçen, başta Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç Bey olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum. 2017 olimpiyatlarına kadar bizim şehrimiz hiçbir sportif altyapı eksikliği olmayan şehirler kategorisine girecek. Bütün ilçelerimizde spor altyapılarına yönelik çalışmalar var. Samsun bir 19 Mayıs şehri olarak Türkiyenin spor alt yapısını tamamlamış şehirler kategorisine girmeyi garantilemiş, ismine yakışır bir şehir fotoğrafına kavuşuyor. Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Olimpik Yüzme Havuzunun açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve diğer protokol üyeleri ile birlikte gerçekleştirildi.Büyükşehirden Manda Ürünleri Standı

13.10.2015 14:37

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Palmiye Cafe yanında doğal manda ürünlerinin satışının yapıldığı stand açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından Palmiye Cafe yanında açılan manda ürünleri standı Samsunluların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Amisos Tepesi, Amazon doğal ürünler ve hediyelik eşya satış merkezi ile Palmiye Cafe yanında satılan doğal manda ürünleri sofraları daha da lezzetlendirecek. 

VATANDAŞLAR MEMNUN KALDI

Ürün sipariş hizmetinin de verildiği stand da, manda yoğurdu, manda sütü, manda yağı, manda kaymağı ve manda peyniri gibi birçok doğal ürünü bulmak mümkün.  Manda ürünleri standını ziyaret eden vatandaşlar  da tattıkları ürünlerden memnun kaldıklarını belirterek manda ürünleri ile hasret kalınan doğal lezzetlerin tadına vardıklarını söylediler.Başkan YILMAZ, 31. Cumhurbaşkanlığı Kupası Maçını İzledi

08.10.2015 09:09

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2014-2015 sezonunun Türkiye Basketbol Ligi ve Türkiye Kupası şampiyonlarını karşı karşıya getiren 31. Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşmasını izledi.

Geçen sezon ligi şampiyon olarak tamamlayan Pınar Karşıyaka ile Türkiye Kupasını müzesine götüren Anadolu Efes arasında 31. Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşması Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda yapıldı.

Baştan sona kadar çekişmeli geçen mücadeleyi maçın son saniyesinde Anadolu Efes, rakibi Pınar Karşıyaka’yı 76-74 yenerek 10. kez kupayı müzesine götüren taraf oldu.