Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ: MÜZE BÜYÜK BİR TURİZM ESERİ OLACAK

03.05.2016 09:37

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milli mücadele ruhunu derinden hissettirecek ve yaşatacak Panorama 1919 Müzesi inşaatında incelemelerde bulundu. Karadeniz Bölgesi nde ilk ve tek olacak müze ilgili bilgi alan Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, inşaatının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı na yetiştirilmesini istedi.

BAŞKAN YILMAZ: 

Tarihi mirası Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun a ayak basan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ne giden süreçle bütünleştirip ziyaretçilere zamanda yolculuk yaptıracak olan Panorama 1919 Müzesi inşaatı hızla devam ediyor. Samsun tarihi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi nin işbirliği ile hayata geçecek müzede ölümsüzleşiyor.

Panorama 1919 Müzesi ve çok amaçlı salonu gezen Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, müzeye yerleştirilen ve Atatürk ün Havza ya gezerken yöre halkı tarafından karşılanışını anlatan dev görseli inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.  Yoğun olarak süren inşaatın aşamalarını yerinde gören Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, imalatların daha da hızlandırılmasını istedi.

Müze inşaatında çalışan işçiler, Kurtuluş Destanı nın anlatılıp yaşatılacağı müzeyi bayrama yetiştirmek için ellerinden gelenin daha fazlasını yapacaklarını belirtti. Her kırılan taşın, dikilen her demirin kendileri için farklı bir anlam ifade ettiğinin bilincinde olduklarını söyleyen işçiler, müzenin İstiklal Mücadelesi’ni anlatacak olmasının heyecanını taşıdıklarını vurguladı.

Panorama 1919 Müzesi ile ilgili değerlendirmede bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Panoramik, yani sizi sağınızdan, solunuzdan, üstünüzden tamamen kuşatan kubbe halinde bir resim. Samsun'da açılışını yapacağımız bu müze, üstü kapalı olan tek panoramik müze olarak Karadeniz Bölgesi nde bir ilk olma özelliği taşıyacak. O gün 1919 da Samsun'da yaşanan İstiklal Mücadelesi bugün bu müzede resmediliyor. Samsunlular buraya geldiklerinde Samsun a çıkılana dek verilen mücadeleyi, vatan için ne canların feda edildiğini, toprağa dökülen kanların al bayrağımıza nasıl renk olduğunu bir film izler gibi Kurtuluş coşkusunu yüreklerinde hissedecekler. Burada bir ürünü, halkımızın beğenisine sunacağız. Belki iddialı söylüyoruz ama gerçekten böylesine bir müze, Samsun için büyük bir turizm eseri olacak. ifadelerini kullandı.O HABERE YALANLAMA !!!

02.05.2016 11:38

Sabah Gazetesi nin 02.03.2016 tarihli sayısında yer alan Başkan Yılmaz a Paralel Sorgusu başlıklı haber, aynı gazetede bugün yayınlanan Tekzip ile yalanlanmış oldu.

O HABERE YALANLAMA !!!

Sabah gazetesinin 02.03.2016 tarihinde 27. Sayfada yayınlanan ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı hedef alan Başkan Yılmaz a Paralel Sorgusu başlıklı haberde Başkan Yılmaz ın, hakkında çıkan iddialarla ilgili iki Başsavcı Vekili tarafından 6 saat boyunca sorgulandığı ileri sürülmüştü.

YALAN HABER TEKZİP EDİLDİ

Konuyla ilgili olarak harekete geçen Başkan Yılmaz ın avukatı Ömer Can Karacan, hukuki süreci işleterek çıkan haberle ilgili tekzip talebinde bulundu. Asılsız haberle ilgili başlatılan sürecin sonunda Sabah gazetesi bugünkü sayısında yine önceki haberin yer aldığı 27. Sayfada Karacan tarafından gönderilen Tekzip metnini yayınladı.

Gazetede yer alan Tekzip metninde, Gazetenizin 02.03.2016 tarihli nüshasında; Başkan Yılmaz a Paralel Sorgusu başlıklı gerçek dışı haberiniz müvekkilimizin kişilik haklarına saldırı niteliği taşımaktadır. Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ın bahse konu soruşturma kapsamıyla ilgisi bulunmamakta olup, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde gerek tanık gerek ise sanık sıfatıyla hiçbir şekilde ifadesine başvurulmuş değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulu denildi.SAMSUN SAHİLLERİ MAVİ BAYRAK BEKLİYOR

02.05.2016 10:33

44 ülkede faaliyet yürüten Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı nın (FEE), belli kriterlere sahip plaj ve marinalara verdiği ödül olan Mavi Bayrak ta Samsun için hareketli günler başladı.

SAMSUN SAHİLLERİ MAVİ BAYRAK BEKLİYOR

2016 yılı Ulusal Mavi Bayrak töreni hazırlık toplantısı için Samsun a gelen Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari, TÜRÇEV Genel Müdürü Murat Yiğitol, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ile birlikte Fener Pilajı ve Türkiye’de sadece engellilere özel tek plaj olma özelliğini taşıyan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi Kampı ndaki sahilde incelemelerde bulundular. İncelemeler sırasında Mavi Bayrak ekibine Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Figen Akın ve İmar İnşaat Daire Başkanı Kadir Koçak da eşlik etti.

SAMSUN UN MAVİ BAYRAK I ALMAMASI İÇİN HİÇ BİR ENGEL YOK

Plajlarda inceleme yapan heyet ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi nde toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Samsun un Mavi Bayrak ı almaması için hiç bir engel yok. Pırıl pırıl suyumuz, masmavi denizimiz var. Mavi Bayrak için yürüttüğümüz çalışmalarımız titizlikle sürüyor dedi.ŞEHİT AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTILAR

02.05.2016 10:32

Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şehit Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

ŞEHİT AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTILAR

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Mardin in Nusaybin İlçesi nde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü PKK lı teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Cuma namazı öncesinde şehidin baba evinin bulunduğu Havza Aslançayır Mahallesi nde gerçekleşen ziyarette Şahin ve Yılmaz a; Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçe emniyet müdürü ve ilçe komutanı eşlik etti.

YILMAZ:ONLAR KANLARIYLA CANLARIYLA FEDAKARLIK ETTİLER

Şehidin babası Mecit Yılmaz ın elini tutarak acısını paylaşan Başkan Yılmaz, Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Onlar toprağımızdan bir karış vermemek adına kanlarıyla canlarıyla fedakârlık ettiler. Allah mekânlarını cennet eylesin. Sizlere de dayanma gücü versin, başka acılar yaşatmasın dedi.

ŞEHİT BABASI:TEK TESELLİMİZ VATAN UĞRUNA ŞEHİT OLMASI

Şehit babası Mecit Yılmaz da tek tesellilerinin, oğlunun vatan uğrunda şehit düştüğünü görmek olduğunu belirtti.

Vali Şahin ve Başkan Yılmaz daha sonra başsağlığı dileğini sunduğu Şehit Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz ın aile bireyleri ile bir süre görüştükten sonra şehitin mezarını da ziyaret ederek dua ettiler.BAŞKAN YILMAZ KAVAK DA İNCELEMELERDE BULUNDU

02.05.2016 10:31

Samsun un Kavak ilçesi Mahmutlu ve Mahmutbeyli mahallelerindeki beton yol çalışmalarını inceleyen Başkan Yılmaz, Sona yaklaştık. Son üç yüz metrelik bir bölüm kaldı dedi.

BAŞKAN YILMAZ KAVAK DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Havza ilçesinde şehit onbaşı Muhammet Yılmaz için okutulan Mevlid-i Şerife katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan ı Yusuf Ziya Yılmaz, ardından Kavak ilçesinde devam eden beton ve asfalt yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Beton yol çalışmalarında sona yaklaşıldığını söyleyen Başkan Yılmaz, Çalışma yaptığımız bu yollar birden fazla köyümüzü birbirine bağlıyor. Şu anda beton yol çalışmalarımızda neredeyse sona geldik. Son üç yüz metrelik bir bölüm kaldı. Bu kısım da en kısa sürede tamamlanacak. Burada büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan tüm işçilerimize ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum dedi. Başkan Yılmaz, işçilerin fotoğraf isteğini de kırmayarak işçilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Taşhan da devam eden çalışmaları da inceleyen Başkan Yılmaz, burada karşılaştığı Ali ve Mülkiye Ateş çiftine mutluluk dileyerek ilçeden ayrıldı.

Başkan Yılmaz a incelemeleri sırasında Kavak Belediye Başkan ı İbrahim Sarıcaoğlu ve Büyükşehir Belediye Meclis i AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk da eşlik etti.