Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ; ŞEHRİN ESTETİĞİNİ BOZAN TÜM ÇİRKİNLİKLERİ KALDIRACAĞIZ.

05.02.2015 14:46

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentin giriş ve çıkışlarının yanı sıra şehrin tarihi, turistik, kültür ve sosyolojik yaşamını olumsuz etkileyen, estetik ve güzelliğini bozan tüm çirkinlikleri ortadan kaldıracaklarını söyledi. 

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı'nın bunun için bir dönüm noktası olacağının altını çizen Başkan Yılmaz, Samsun'u modern, çağdaş ve estetik değeri yüksek bir şehir haline getirmekte kararlı olduklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 14 Şubat'ta test açılışı yapılacak Sheraton Samsun Oteli'nde sabah kahvaltısı verdi. Kahvaltıya Samsun Valisi  İbrahim Şahin, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, belediye başkanları, iş adamları ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Kahvaltıda son 1 ayda yaptıkları çalışmalar ve hedeflenen projeler hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Şehrimize kazandıracağımız arkeoloji müzesiyle ilgili fikir edinmek için Antakya'da hizmete giren arkeoloji müzesini inceledik. Çok modern ve donanımlı bir arkeolojik müzesi yapılmış. ama genelde mozaik müzesi olduğunu gördük. Samsun'da ise farklı ve eserlerimizin en güzel şekilde teşhir edileceği bir arkeoloji müzesini kentimize kazandıracağız. Bunun yanında Tekkeköy kavşağına kadar devam edecek olan raylı sistem güzergahı şekillenmeye başladı. Çaykur tesislerinin arkasında yaklaşık bin dönümlük deniz dolgusunun inşaatına başladık. İlçelerimizde de gayretlerimiz var. Plan ve projelerimizi tek tek hayata geçiyoruz. İlçelerde turizmi yaygınlaştırmak için alt yapı hizmetlerini belirleyip adını koyarak harekete geçmek için talimatlar verdik." dedi.

İLÇELERDE TOPLANTI TURİZMİNİ YAYGINLAŞTIRMALIYIZ

İlçelerle olan iletişim kopukluğunu gidermek için kahvaltılı toplantıları tüm ilçelerimizde yapmak istediklerini ifade eden Başkan Yılmaz, " Bunu dönerli olarak ilçelerimizde yapabilirsek buralarda toplantı turizmini canlandırabilir, gayretleri artırabiliriz. Şuan mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızı hafta sonu alıp ilçelerimize götürüyoruz. İnsanlarımıza ilçelerimizi tanıtacak bu uygulama başladı.  İnsanlar gidip geliyor. Çok sayıda talep almaya başladık. Otobüs yetmez oldu. Para toplayıp otobüs kiralamak istediklerini söyleyenler oldu. Bunu bütün ilçeler için yapacağız. İnsanların günü birlik ilçe turları yapmalarını sağlamaya devam edeceğiz. İç sirkülasyonu ve dinamizmi teşvik etmiş ve hareketlendirmiş olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

2017 OLİMPİYATI, SAMSUN'UN DÖNÜM NOKTASIDIR

2017'de yapılacak İşitme Engelliler Olimpiyatı'nın Samsun için dönüm noktası olduğunu anlatan Başkan Yılmaz, "Olimpiyatlar için şehrimizin sportif alt yapısını tamamlayarak plan ve programlar içindeyiz. Bu sportif ihtiyaçlar 50 milyon TL civarında yatırımı gerektiriyor. Okçuluk, atıcılık, buz pateni, bowling salonunun yerlerinin belirlenmesi, proje ve projeksiyonlarının sağlanması için bakanlık ile birlikte çalışıyoruz. Bunun yanında golfü de yetiştirmeye çalışıyoruz. 2017 olimpiyatlarına giden süreç, Samsun için bir dönüm noktasıdır. Olimpiyatlardan iki sene sonra kentimiz için önemli bir projeksiyon olan 2019 hedefi var. 19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümü. 100. yıl sebebiyle özel programlar, sportif ve turizm atraksiyonları olabilir. Ama şehrimizi geleceğe taşımak istiyoruz. Bunun dönüm noktalarından birisi 2017 olimpiyatıdır. Buna hazırlık için olimpiyat alt yapı, için bizi mecbur bırakıyor. 2017 hazırlıkları, 2019'un bir provasıdır." diye konuştu.

ÇİRKİNLİKLERİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Şehrin estetik olarak çirkin olan tüm alanlarını olimpiyatlara kadar, yetişmezse de 2019'a kadar mutlaka ortadan kaldıracaklarını söyleyen  Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Havaalanından, Bafra'dan, ve Kavak'tan şehrimize gelirken yaşanan çirkinliklerin tümünü kaldıracağız. Buraları şık ve estetik görünümlü bir hale getireceğiz. 19 Mayıs 2019 şehrine yakışmayacak hiç bir şeye müsaade etmeyeceğiz. Bunlardan bir tanesi da Gülsan ve Eski sanayi siteleridir. Viyadük yapıldıktan sonra bunların çirkin görüntüsü herkes tarafından müthiş bir eleştiri ve tepkiye dönüşüyor. Bunlar bizleri artık çok rahatsız ediyoruz. Gülsan'ın oradan kaldırılmasıyla ilgili süreç dayatma noktasına geldi. Büyükşehir Belediyesi olarak gerek kredi kullanarak gerekse ne yapmamız gerekiyorsa yaparak burayı kaldırıp büyük bir rekreasyon ve peyzaj alanına dönüştüreceğiz." şeklinde konuştu.

ŞEHRİMİZİN GÖRSELLİKLERİ ÖNE ÇIKARACAĞIZ

2019'a giden süreçte kentin görselliklerini ön plana çıkarmak için vizyon projeleri hayata geçirmeye hazırlandıklarını vurgulayan Başkan Yılmaz, " 19 Mayıs 1919'un 100. yılı gerekçesiyle ortaya koyacağımız proje ve programları hayata geçireceğiz. Bunlardan bir tanesi Atatürk'ün ilk adımını attığı iskeleden Mıntıka Palas Oteli, kapalı spor salonunu, cumhuriyet meydanını, 19 Mayıs Bulvarı'nı,  Atatürk Anıtı'nın içine alan bölgeyi ilmek ilmek işlememiz gerekiyor. Bir sanatsal el değmişliği hissettirecek bir düzenleme gerekiyor. Bunun yanında proje alanını genişleteceğiz. Kale Mahallesi'ni çirkin görüntüsünden kurtarıp tarihi Samsun Kalesi'ni yeniden inşa edip burayı düzenlememiz gerektiğini, buradaki Selçuklu ve Osmanlı eserlerini de içine alan bu alanı, lise caddesini  denize kadar ulaşıma açmamızın doğru olacağını, önündeki tren istasyonu engelini ortadan kaldırmamızı tavsiye etti.  Önümüzdeki günlerde bunu gündeme getirip DDY Genel müdürümüzü davet edip bu isteğimizi ve ihtiyacımızı dile getireceğiz." ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz, toplantının ardından Vali Şahin ile davetlilere Sheraton Samsun Oteli'ni gezdirdi.BAŞKAN YILMAZ, “ ÖNÜMÜZDEKİ 4 YIL BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

04.02.2015 14:19

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi üst düzey yöneticileri ve bürokratlarını sabah kahvaltısında bir araya getirdi...

Sheraton otelde organize edilen kahvaltıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Zennube Albayrak, daire başkanları, şube müdürleri ile İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediye başkan yardımcıları ile İlkadım Belediyesi birim müdürleri ile yöneticileri katıldılar.

Başkan Yılmaz kahvaltıda yaptığı konuşmada bu organizasyonun her iki belediye arasındaki kaynaşmaya destek olacağını belirterek, “Zaten var olan iyi ilişkilerin gelişmesi aynı zamanda verilen hizmete de olumlu yansıyacak. Bu arada şu an içerisinde bulunduğumuz eseri Samsun’a kazandırdığı için Tanrıverdi ailesine de bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Bu eser Samsunumuza uzun yıllar boyunca hizmet edecektir.” Dedi.

“SAMSUNUMUZ 2019’A TAŞIMANIN HEVESİ VE HEYECANI İLE MEŞGULÜM”

Önümüzdeki 4 yıllık süreci çok önemsediğini ifade eden Başkan Yılmaz, sözlerini şu şekilde devam ettirdi; “Çünkü bu süreç bizi 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılına taşıyacak. Samsun’u böylesine bir sürece taşıyan, böylesine Samsun’un marka değerini yükselteceğine de inandığımız bir sürecin ve 2019’da da bu marka değere yakışacak bir şehir ortaya çıkartmaktan mutluluk duyacağımız bir sürecin bir tarihin son 4 senesindeyiz. Kurtuluş savaşının ilk adımının atıldığı Samsun’u bu sürecin sonunda yani 100. yıl dönümünde şehircilerin bir masaya yatıracağını, bu önemli süreçte bu şehir için ne yapıldığını ve örnek olması gösterge olması gereken 19 Mayıs şehri için ne yapılmış, neler kazandırılmış diyeceklerini düşünüyorum. En azından biz şehir yöneticileri şehrin bu tarihi misyonuna yakışan, onu yücelten ne yaptık diye kendi kendimizi sorgularız. Onun için bu önümüzdeki 4 yılı ben çok önemsiyorum. Bana zaman zaman bazı misyonlar yükleyenler oluyor. Ben ise Samsunumuzu 19 Mayıs 2019’a taşımanın hevesi ve heyecanı içindeyim, bununla meşgulüm. Atatürk’ün Samsun’a çıktığı yerden başlayıp kaldığı yer olan mıntıka Palas oteli yani şimdiki müze ve Atatürk heykelinin de bulunduğu alanı bir bütün olarak düzenleyip bir 19 Mayıs ruhu yaratmak istiyoruz.”

BATIPARK’A OKÇULUK VE ATICILIK BADIRLI’YA BUZ PATENİ VE BOWLİNG

2017 yılında Samsun’da yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatlarının Samsun ve İlkadım İlçesi için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın önemli projeleri var. Batıpark’a uluslararası standartlarda okçuluk ve atıcılık tesisleri yapılacak. Özellikle olimpik standartlarda yapılması düşünülen buz pateni tesislerini ise Badırlı’da belirlediğimiz alana yaprak şehri biraz daha güneye çekip gelişmesine de katkı vereceğiz. Hemen bu buz pateni tesisinin yanına da bir bowling tesisi yapılacak. İlkadım belediyemiz bu vesile ile spor altyapısı olarak da gelişecek.

RAYLI SİSTEM TEKKEKÖY’E UZUYOR

2019’a giden 4 yıllık süreçte raylı sistemi Shell Kavşağından Tekkeköy’e kadar uzatacaklarını dile getiren Başkan Yılmaz, “Altyapının raylı sistemin geçeceği yol bölümünü büyük oranda tamamladık. Şu an araba ile isteyen vatandaşlarımız bu tercihli yolu kullanarak Tekkkeköy’e gidebiliyor. Raylı sistemin ray döşemesi, elektrik işleri, sinyalizasyon gibi projelerinin ihale sürecini gerçekleştirdik ve önümüzdeki sene tüm bu işlerin inşaat işlerine başlayacağız. Bu yaz vagonların da siparişini vereceğiz. Bunun arayışı içerisindeyiz. 2017 olimpiyatlarına kadar, 2017 yılı Eylül ayına kadar bu projeyi tamamlamamız gerekiyor ve bunun uğraşı içerisindeyiz” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler kahvaltı sonrasında Sheraton oteli gezerek yetkililerden bilgi aldılar.SATRANÇ FEDERASYONU BAŞKANI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

03.02.2015 15:55

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti...

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel’in konuğu olan Federasyon Başkanı Gülkız ve beraberindeki heyet daha önce bazı illerde hayata geçirdikleri “Doğru Yerde Buluşalım” projesi hakkında Öncel’e bilgi verdiler ve Samsun’da Uluslararası bir satranç turnuvası düzenlenebilmesi için destek istediler.

Gülkız, illerde satranç federasyonu, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Belediyelerin işbirliği ile başlattıkları projeden bahsederek, “Belediyelerimizin desteği ile ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerimize dünya standartlarında satranç takımı dağıtıyoruz. Biz federasyon olarak bu öğrencilere eğitim verecek olan öğretmenlerimizi eğitiyoruz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu aktiviteler için gereken zaman ve mekan programlamasını yapıyor. Bu güzel proje ile binlerce öğrenciye ulaştık. Aynı projeyi Samsun’da da hayata geçirmek istiyoruz. Bir de Samsun Karadeniz’in en büyük kenti. Burada düzenlenecek olan Uluslararası bir turnuvanın çok büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz. Özellikle Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerden ki bu ülkeler satranç sporuna önem veren yerler, büyük bir ilgi görür diye düşünüyoruz. Bu anlamda da desteğinizi istiyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel de anlatılan projenin çok güzel ve anlamlı bir proje olduğunu dile getirerek, “Özellikle çocuklarımıza yönelik bir proje olduğu için bizim için daha da önemli. Keşke tüm okullarımızda seçmeli bir satranç dersi olsa. Bu projede emeği geçen herkese Başkanım ve şahsım adına teşekkür ederim. İnceledikten sonra her türlü katkıyı vereceğimizi düşünüyorum.” Diye konuştu.BAŞKAN YILMAZ: “ÖNEMLİ OLAN CAN KAYBI OLMAMASI”

03.02.2015 14:49

Samsun'un Yakakent ilçesinde 8 evin kül olduğu yangın bölgesine gidererek yetkililerden bilgi alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mala gelen zararın telefi edilebileceğini, önemli olanın can kaybı olmaması olduğunu söyledi... Yakakent ilçesine bağlı Kösedağ ve Çobanoğlu mahallelerinde dün sabah şiddetli lodos nedeniyle çıkan ve 8 evi küle çeviren yangın söndürüldü. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yangın mahalline giderek bilgi aldı. Yılmaz burada yaptığı açıklamada, “Dün akşam gerek aşırı fırtınanın büyümesine neden olduğu ve elektrik tesisatlarının kopması ya da orada yaşayanların tedbirsizce davranmalarından ötürü çıktığı tahmin edilebilen bir yangın. Bizler de, devletimiz de hemen konteynerleri götürüyoruz. Evi yananlara sıcak yemek ve ‘andokondu’ kurup evleri yapılıncaya kadar rahat ettireceğiz. Toparlamaya çalışıyoruz. Allah’tan can kaybımız yok. Mala gelen telafi edilir, önemli olan cana gelmemesi. Devletimiz güçlü, belediyelerimiz güçlü, gereğini hemen yapıp telafi edeceğiz inşallah” dedi. Evleri yanan vatandaşlar, “Yangına müdahale ettik ama önünü alamadık, bu hale düştük. Bizlere yardımcı olanlardan Allah razı olsun. Halimiz ortada” diye konuştular.

BAŞKAN YILMAZ: “HEDEFİMİZ 2019 SAMSUN VİZYONUNU ŞEKİLLENDİRMEK”

03.02.2015 13:50

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın düzenlediği birliktelik ve iş birliği kahvaltısına katıldı...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Karadeniz Bölgesi'nin en uzun sahilinin bulunduğu Atakum ilçesinin hayata geçirecekleri projelerle estetik değeri yüksek ve görsel zenginliğe sahip bir ilçe haline geleceğini söyledi.

Sahil yolu projesi tamamlandığında Adnan Menderes Bulvarı'nı araç trafiğine ve otopark işgallerine kapatıp tamamen yayaların istifadesine sunacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Kurupelit Marinası ve yolcu iskelesinin de devreye girmesiyle Atakum'un Samsun'un imajı haline geleceğini kaydetti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Belediye Başkanı İshak  Taşçı'nın düzenlediği birliktelik ve iş birliği kahvaltısına katıldı. Kahvaltıya Büyükşehir Belediye  Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yanı sıra Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Büyükşehir  Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir  Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup  Başkan Vekili Nihat Soğuk, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Zennube Albayrak, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ genel müdürleri, daire başkanları, şube müdürleri, Atakum Belediye Başkan Yardımcıları Salih Livaoğlu, Mehmet Ali Karamusaoğlu, Hüseyin Şentürk ile Atakum Belediyesi'nin üst düzey yöneticileri ve bürokratlarıbürokratları katıldı.

Kahvaltılı toplantının ev sahibi Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğine büyük önem verdiklerini belirterek, bunu sürdüreceklerini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile bürokratlarının Atakum'a özel bir ilgi duyduğunu ifade eden Başkan Taşçı, "Atakum'da göstermiş olduğunuz yoğun çalışmalardan ve ilginizden dolayı teşekkür ederim. Her zaman söylüyorum. Büyükşehir Belediyesi, bizim ağabeyimiz. Başkanımız da bizim inandığımız, güvendiğimiz ve tecrübesinden istifade ettiğimiz bir büyüğümüzdür. Belediyecilik anlamında Türkiye'de başarılı belediye başkanlarımızdan da bir tanesidir. Bu hususta bilginize, ilginize, donanımınıza güveniyoruz. Biz de Atakum Belediyesi olarak yapacağımız çalışmalarda sizlerin hizmet yolunda açmış olduğunuz büyük bayrağı sizlerle birlikte biz de ilçemizde dalgalandırmak istiyoruz. Çünkü halkımızın bu Türk birlikteliklere ihtiyacı var. Sizden faydalanarak ilçemize güzel hizmetler yapmakta da kararlıyız." dedi.

HAYATTA EN GÜZEL SERMAYE İLİŞKİDİR

Dünya'nın en kıymetli sermayelerinden birisinin ilişki sermayesi olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Hayatta da en güzel sermaye ilişki sermayesidir. Onun için hayatım boyunca bu ilişki sermayesini önemsemişimdir. Bu ilişkiler uğruna harcanabilecek enerjiler varsa bunu harcamaktan kaçınmamışımdır. Bu ilişki işi çok önemli. Uğruna çok fazla enerjiler harcamayı gerektirmeyen ilişki sermayesi, bir tebessümle, vücut diliyle, selamla, hal hatırla kurulabilecek bir olaydır. Büyükşehir Belediyesi ile Atakum Belediyesi'nin burada bir araya gelmesini İshak Bey'in sağlaması bu ilişkiyi geliştirmeye yönelik atılan en güzel adımlardan biridir. Bu ve buna benzer birliktelikleri sürekli yapalım. Bu mutlaka faydaya dönüşecektir. Bunun hizmet ettiğimiz halkımıza tesiri olacaktır. Hepinize  çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

SAMSUN'U 2019'A HAZIRLIYORUZ

Türkiye'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023 ile ilgili hedeflerinin yanında Samsun'un da 2019 gibi önemli bir hedefinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun'un da Atatürk'ün Samsun'a çıkışının ve milli mücadelenin ilk adımını attığı şehir olması sebebiyle ayrı bir hedefi var. 2019, Büyük Önder'in şehrimize gelişinin 100. yıl dönümü. Biz şuan şehrimizi Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yıl dönümünün aslında hazırlıklarını yaptığımız bir yönetsel devreyi yaşıyoruz. O bakımdan bizim bu dönemimiz, çok önemli. Onun için 5. kez aday oldum. 2019'un Samsununu şekillendirmek gibi bir vizyon, sorumluluk taşıyoruz. Zaman su gibi akıp gidiyor. 2019'a giden sürecin temel parametrelerini çok iyi analiz edip, benimseyip enerjimizi bu hedeflere yoğunlaştırıyoruz." açıklamasında bulundu.

ESTETİĞİ BOZAN HER ŞEYLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Kentin 2019 hedefleri doğrultusunda hayata geçirmek istedikleri projelerden söz eden Başkan Yılmaz, "Bu hedeflerden bir tanesi, Samsun'un 3 giriş koridorunu çok modern bir şehre gelindiğini hissettirecek bir estetikle buluşturmaktır. İnsanlar başka şehirlerde göremediği temizliği, bina görselliğini, çevre düzenini, rekreasyon alanlarını bu koridorlarda görebilmelidir. Bu koridorlara yeni anlamlar yüklenip, kilometre kilometre süslemek zor bir iş değil.  Bina, tabela, bilboard, satıcı ve etçilerin oluşturduğu kirlilik ve çirkinliklerden bu koridorları temizleyeceğiz. Bu mücadeleyi önümüzdeki süreçte etkin bir şekilde vereceğiz. Atakum Belediyemizi de Bafra çıkışı ve Çakallı mevkii çıkışı ilgilendiriyor. Bu koridorlarda yapılabilecek çok iş var. Şehrimiz bizim evimizdir. O bakımdan şehrimizi görsellik, estetik ve temizliği de bizim başarımızı gösterecek." şeklinde konuştu.

SAHİLİMİZDEN SADECE YAYALAR İSTİFADE EDECEK

Atakum'un daha estetik ve görsel hale gelmesi için çalışmalara hızla devam edeceklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, "Taflan ve Çatalçam'daki alt yapı hizmetlerini önümüzdeki süreçte bitireceğiz. Raylı sistem de hayata geçtiğinde insanlar orayı yaz kış kullanır hale gelecek. Sahildeki işletmelerin otopark işgalini bir süre sonra sona erdireceğiz. Çünkü burayı tüm halkımızın parası ile yapıyoruz. Bu oto parkları kural tanımazlar işgal ediyorsa bu kul hakkıdır. Bu bulvarı arabaların cenneti olsun diye değil, insanların cenneti olsun diye yapıyoruz. Araç trafiğinden tıkış tıkış olsun, insanlar kullanamaz hale gelsin istemiyoruz. İşletmelere kendi otopark alanlarını oluşturmalarını istedik. Ancak bunu yerine getirmeyip sahil yolunu işgal etmeyi sürdürüyorlar. Bir süre sonra bu işi bitirecek, araç giriş çıkışını engelleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

İnsanların deniz taşıtlarından maksimum düzeyle istifade edebilmeleri ve yolculuk yapabilmeleri için Çobanlı kavşağına iskele yapımına başlayacaklarına da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Kurupelit Marinası çevresini ihya edeceklerini de sözlerine ekledi.