Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ BAZI ŞEYLERİN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR

08.09.2015 10:18

Sağlık Bakanlığı, Samsun Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yerel Tıbbi Cihaz Sektörünün Bugünü ve Geleceği konulu bir toplantı düzenlendi.

Sheraton Otel de düzenlenen toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Prof. Dr. Özkan Ünal, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzm. Dr. Zafer Çukurova, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Stok Kontrol ve Analiz Daire Başkanı Uzm. Ecz. İrem Mühürcü, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) Başkanı Dr. Ahmet Aydemir, Sağlık Bakanlığı yöneticileri, Samsun, Çorum, Tokat, Amasya, Sinop, Ordu, Giresun, Trabzon, Bayburt, Gümüşhane illerinin İl Sağlık Müdürleri, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri, TSO başkanları, kamu ve özel hastane yöneticileri, OMÜ fakülte dekanları ve ilgili illerden tıbbi cihaz üretimi ve satışı yapan firma yetkilileri katıldı.

SAMSUN’DA TIBBİ CİHAZ ÜRETİMİNDE 2 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLMEKTE

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Dünya Sağlık Örgütü nün verilerine göre dünya pazarında yaklaşık 500 bin çeşit tıbbi cihaz bulunmaktadır. Son zamanlarda gerçekleşen yatırımlar ile Samsun un özellikle cerrahi el aletleri imalatı konusunda, Almanya nın Tutlingen ve Pakistan ın Sialkot kentlerinden sonra dünyanın üçüncü cerrahi el aletleri üretim üssü olduğu bilinmektedir. Samsun da küçük ve orta ölçekli çok sayıda tıbbi cihaz üreticisi bulunmakla birlikte bu sektörde ilimizde yaklaşık 2 bin kişi istihdam edilmektedir dedi.

TIBBİ CİHAZ ÜRETİCİLERİNİN VE KULLANICILARININ SORUNLARI

Tıbbi cihaz ile ilgili hem yerli üreticilerin hem de kullanıcıların karşılaştıkları sorunlar hakkında bilgi veren Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzm. Dr. Zafer Çukurova, Ciddi sorunlarımız var. Özellikle satın aldığımız ürünlerin bizim ihalelerde yer alan şartnamelerde olmasına rağmen servis, manuel ve kullanım kılavuzlarıyla ilgili dokümanların hem eksik hem de yabancı ithal gelen malzemeler için şartnamelere uygun sağlayacak şekilde katalogların birebir tercümelerinin yapılıp bize teslim edilmemesi, bu cihazların özellikle daha sonraki bakım, onarım ve benzeri işlerde bize çok ciddi zorluklar oluşturuyor. Özellikle ürünlerle birlikte kullanılacak etkileşimli malzemeler ve cihazların sahip olması gereken özelliklerin belirtilmemesi sebebi ile çok kolaylıkla kullanıcı kaynaklı arızaların oluşması ve cihazın beklenenden daha kısa ömürlü olması gibi sonuçlara neden oluyor. Kurum olarak biz 1 Ekim tarihinden itibaren Dünya Bankasından kamu hastanelerinde Yenilikçi Sağlık Yönetimi ve Tıbbi Cihaz Envanteri'ni takibi ile ilgili bir proje yapmaya başladık. Bu projede özellikle klinik mühendislik faaliyetlerini uygulamak anlamında Genel Sekreterlik ve bazılarını pilot seçerek 8 tane uygulama ve eğitim araştırma merkezi kurmayı ve buralarda istihdam edilecek biomedikal mühendislerimiz ve hekimlerimiz ile birlikte klinik mühendislik hizmetlerini bir eğitim merkezine dönüşmesini planlıyoruz diye konuştu.

TIBBİ CİHAZ ÜRETİMİNİN ENVANTERİ ÇIKARILACAK

Tıbbi cihazların regülasyonunun oldukça güç olan bir alan olduğuna vurgu yapan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Prof. Dr. Özkan Ünal, Çünkü sayıları çok fazla. Kayıtlarda milyonlarla ifade edilen tıbbi cihaz envanteridir. Bunun gerçekten de kaç rakam olduğunu henüz net olarak da sayısal olarak da bilemiyoruz. Yaklaşık olarak biliyoruz. Çünkü kayıtlarda mükerrer kayıtların olduğu da gözüküyor. Şimdi bu kayıtları tekrar regüle ediyoruz. Ama tahminimiz 2 milyon civarında bir tıbbi cihaz envanterinin çıkacağıdır. Bu proje kapsamında ‘Türkiye’de hangi firma nerede ne üretiyor böyle bir envanterimiz Türkiye de yok. Bununla ilgili düşünceler ve gayretler olmuş ama henüz daha neticeye ulaşmış bir çalışma mevcut değil. Biz kurumlarımızda 2-3 ay önce bununla ilgili bir çalışma başlattık. Türkiye de hangi firmamız nerede hangi tıbbi cihazı üretiyoru şuan çalışıyoruz. Bu çalışma devam ediyor. Bu çalışma bittiğinde ortaya bir fotoğraf çıkmış olacak. Belki bu fotoğraftan sonra arkasından hangi tıbbi cihazı nerede nasıl üretmeliyize geçmek daha rahat ve kolay olacak. Envanteri bilmiyorsanız ne üreteceğinizi bilemezsiniz. Hedefi bile olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Bizim tıbbi cihazda mevcut durumumuz birazcık buna benziyor. Önce envanteri çıkartmak durumundayız. Onun için de tıbbi cihaz sektöründen de bu konuda katkılarını bekliyoruz şeklinde konuştu.

Üniversitedeki tıbbi cihazlar ve medikal ürünlerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, İlaç ve tıbbi malzeme aynı savunma sanayi gibi çok hayati bir meseledir. Bugün paranız var, ilişkileriniz iyi, ithal edebiliyorsunuz. Ama yarın bir gün en acil, en gerekli malzemeleri ithal edemeyebiliriz ve çok vahim sonuçlar doğurabilir. Dolayısıyla bunlar stratejik ya da kritik sanayiler diye değerlendiriliyor. Bu konuda devletin ciddi politikaların olması gerekir diye düşünüyorum dedi.

TARIM TOPRAKLARININ KULLANIMI İLE İLGİLİ BAZI ŞEYLERİN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR

Samsun da birinci sınıf tarım topraklarının içerisinde sanayi yapmaya çalıştıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Güçlüğümüz burada. Sanayicimiz bize yer bulun, yer verin derken, hep denizin kenarında yer ararken karşılaştığımız güçlük burada. İki büyük ırmağımızın taşıdığı alüvyonlarla taşı eksen çıkar diye düşündüğümüz bu topraklarda dış pazarlara ulaşımı kolaylaştıracak, deniz yolunu kullanabilmek için sanayicimiz tesisin deniz kenarında olmasını istiyor. Asla asla kirletici olmayan, çok fazla ürettiği atık da olmayan bu sanayiyi bu alanlarda yaşatabilme konusunun önünde bazı engeller var ama bu engelleri medikal sanayi için aşabiliriz. Bunun için anayasal ölçekte olabilecek yani tarım topraklarının kullanımı ile ilgili bazı şeylerin değişmesi gerekiyor diye konuştu.

Samsun da cerrahi el aletleri üretimin geçmişinin 35 yıl öncesine dayandığını ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, Bu sektörle ilgili olarak dünya genelinde 3 ülkede kümelenme var. Almanya, Pakistan ve Türkiye’de. Türkiye’de de bu işi Samsun göğüslemiş durumda. Tıbbi alet sektörü silah kaçakçılığından çıkmış. 12 Eylül’e kadar bu arkadaşların babaları, ağabeyleri merdiven altlarında kaçak silah üretiyorlardı. 12 Eylül den sonra durun arkadaşlar artık size silah sattırmıyoruz dedikten sonra bu arkadaşlar aynı hammaddenin kullanıldığı cerrahi alet üretmeye başlıyorlar şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından MEDİKÜM Başkanı Dr. Ahmet Aydemir, katılımcılara Yerel Tıbbi Cihaz Sektörünün Bugünü ve Geleceği konusunda sunumlar yaptı.USTDA TÜRKİYE DİREKTÖRÜ, SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

08.09.2015 10:17

ABD Büyükelçiliği Ticaret Ataşeliğinin yardımcı olduğu Amerikan Hükümetinin kurumlarından Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) Türkiye Direktörü Heather Lanigan, Samsun Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. ABD Ticaret Bakanlığı Türkiye Masası Şefi Ryan Barnes ile birlikte gerçekleşen ziyarette Amerikalı heyeti Başkan Vekili Turan Çakır ağırladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin uluslararası yeni projeler geliştirmesi ve bu projelere yönelik karşılıklı işbirliği konularında aracılık etmeyi amaçlayan ziyarette Başkan Vekili Turan Çakır a USTDA nın çalışmaları hakkında bilgi verildi.

1991 yılında USTDA ile Hazine Müsteşarlığı arasında Ana Hibe Anlaşması imzalandığını hatırlatan Türkiye Direktörü Heather Lanigan, anlaşma gereği İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahil birçok kamu kurum ve kuruluşuna fizibilite çalışması ve pilot bölge için hibe verdiklerini söyledi. Lanigan ayrıca ABD ye teknik ziyaretler ile Türkiye de çalıştay ve konferanslar için finansman desteği sağladıklarını ifade etti. Yaklaşık 1 ay önce de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Akıllı Şehir araştırma ve planlaması için hibe anlaşması imzaladıklarını anımsattı.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette ABD Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Johy Fay ve ABD Büyükelçiliği Ticaret Ataşe Yardımcısı Serdar Çetinkaya da hazır bulundu.Köylerde Sanat Atölyesi Mutluluğu

01.09.2015 11:23

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelere kurduğu iki El Sanatları Atölyeleri’ni düzenlenen törenle kadınların kullanımına açtı. Bu atölyelerde köylü kadınlar tarafından üretilecek yöresel el sanatları ile kırsal kalkınmaya katkı sağlanacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kırsal alandaki kadınların ev ekonomisine katkı sağlamasını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Vezirköprü ilçesinde yer alan Tahtalıköprü ve Sarıdibek Mahallelerinde yaşayan ev hanımlarının ekonomik kazanç sağlamaları için 2 tane El Sanatları Atölyesinin açılışı yapıldı. Bu atölyelerde köy kadınları, Osmanlı zamanından beri yaptıkları el sanatlarını modern bir merkezde yapıp ekonomik kazanç sağlayabilecekler. Kadınların yaptıkları ürünler Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından alınıp şehrin değişik merkezlerine sergilenerek satışa sunulacak.

Kırsaldaki kadınların köy ekonomisine olan katkısını arttırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Öncelerden Vezirköprümüzün Tahtalıköprü ve Sarıdibek köy güzergahı üzerinde çalışmalarda bulunurken, bu yolun güzelleştirilmesi çalışmaları sırasında bir başka ihtiyacın olduğunu hissettik. Burada daha önceden Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılmış el sanatları atölyesi vardı. Bu el sanatları atölyesi maalesef evlerin bodrum katında ve oldukça standardı düşük mekanlarda ve ısınma sorunu olan yerlerde hizmet vermeye çalışıyordu. Bu bölgede 10 bine yakın insan yaşıyor. Buradaki insanlardan 2-3 bine yakını erkeklerden oluşuyor. Bu erkekler yaz aylarında inşaatlarda çalışıyorlar. Kışları ancak buraya dönebiliyorlar. Dolayısıyla burada yaz aylarında rençperliği hanımlar yapıyor. Rençperlikten kalan zamanda ise hanımlar el sanatları ile uğraşarak evlerine kazanç sağlamaya çalışıyorlar.Biz bu el sanatları ile ilgili atölyeleri iyileştirirsek, ürettikleri kilim, heybe, çorap, çanta vesaire gibi şeyleri onlardan satın alabilirsek, hediyelik eşyalar olarak da Samsunda çeşitli mekanlarda ekonomiye döndürebilirsek güzel olur diye düşündük ve harekete geçtik. Siz ne üretirseniz üretin bunları biz alacağız dedik. 2 tane el sanatları atölyesini burada faal hale getirdik. Milli Eğitim Bakanlığının Halk Eğitim Merkezleri ile beraberce bu işi yaptık. Bu organizasyonun yapılmasında Vezirköprü Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamı’nın da çok büyük destekleri oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak köy ekonomisine katkı verebilmek adına burada el sanatları atölyelerini oluşturarak, ekonomik döngü sağlamaya çalışıyoruz. Onların yerel yönetimler ile kucaklaşmasını sağladık. Burada en önemli olan şey verdiğimiz sözleri yerine getirmektir. Bu el sanatları atölyelerinin düzenlenmesinin sözünü önceden vermiştik. Ama bu el sanatları atölyesinde oluşan ürünleri mutlaka paraya çevirmeliyiz. Bununla ilgili hangi tedbirleri almamız gerektiğini arkadaşlarımızla beraber konuşuyoruz. Şehir merkezinde hangi konfor ve standartlar var ise Sarıdibek ve Tahtaköprü istikametinde de o standartları getirdik dedi.

ANNELERİ EL SANATLARI YAPARKEN ÇOCUKLAR OYUN PARKINDA OYNAYACAK

Annelerinin yanında atölyeye gelecek çocuklar için oyun alanı yaptıklarını belirten Başkan Yılmaz, Burada bir hanım ev işlerini bitirdikten sonra buraya gelecek. Kilimlerini dokurken çocuklarını da getirecek. Bu çocuklar da anneleri burada çalışırken bir şeylerle meşgul olsun istedik. Onun için de küçük bir çocuk oyun alanını buraya yaptık. Bu oyun alanında çocuklar anneleri içerde el sanatları ile uğraşırken onlar da oyun oynayarak meşgul olacaklar. Buraya gelirken eşlerimizi de yanımıza aldık geldik. Böylece de çok hoş bir ortam oluştu. Son yaptığımız şekil ile burası adeta Osmanlı hatıralarını taşıyan, bizim orta Anadolu kırsal kesim geleneklerini, kıyafetiyle, kültürleriyle, şivesini yudum yudum aktaran bir yer olma özelliğini de tamamen gösterir hale geldi. Amacımız köy halkımıza kültürlerini değiştirmeden yardım etmekti. Umarım bu amacımıza da ulaşırız diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, açılışların ardından yöre halkının sorunlarını dinledi. Yılmaz, yöredeki sorunların giderilmesi noktasında vatandaşlara söz verdi. Tahtaköprü El Sanatları Merkezinin açılışı öncesinde 6 yaşındaki Ayşenur Özer isimli kız çocuğunu kucağına alarak İstiklal Marşını okuttu. Merkezlerin açılış kurdelelerini protokol eşleri kesti.

Vezirköprü ilçesinde gerçekleşen El Sanatları Atölyelerinin açılışına ayrıca İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Büyükşehir Belediyesinde çalışan üst düzey yöneticiler ve eşleri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı.Büyükşehirden Sele Karşı Yeni Önlem

01.09.2015 11:22

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediye olarak selin tahribatını engellemek için yeni bir model geliştirdiklerini belirterek, “Meteorolojik ihbarlara göre tedbir alacağız, vatandaşlardan da önlem almasını isteyeceğiz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın her ay şehrin önde gelen idarecileri, iş adamları ve STK temsilcileri ile yaptığı toplantının bugünkü ayağı Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın ev sahipliğinde Sevgi Tekkesi’nde gerçekleştirildi. Başkan Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmada, bundan sonra sel haberi aldıklar bölgelere yazılı kağıt göndererek vatandaşları tedbir almaları konusunda uyaracaklarını belirtti.

Artvin’de yaşanan sel felaketi sonrası Samsun’daki uyarıları dikkate alarak gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Son hafta içerisinde Artvin Hopa’da bir sel felaketi oldu. Orada 8 yurttaşımız hayatını kaybetti. Benzer bir sel felaketinin Samsun’da da olabileceğine yönelik olarak meteoroloji 2 gündür çok etkili bir şekilde kampanya yönetiyor. Biz de yüreğimiz ağzımızda Çarşamba, Terme, Salıpazarı üçgeninde yoğun bir sel olacak kaygısı ile hemen harekete geçtik. Ekiplerimizi seferber ettik ama ondan daha önemli şeyler de yaptık. Biz zaten çok güçlü ve deneyimli bir belediyeyiz. Bir yerde olabilecek olaya selden sonra müdahale ettiğimizde 2 saat içinde hayatı normale döndürebiliyoruz. Fakat bu oradaki can kayıplarını önlemiyor. Sonuçta yaptığımız iş selden sonra yapılan bir iş oluyor. Selin tahribatını engellemek için yeni bir model geliştirmemiz gerektiğini düşündük. Seli zaten meteoroloji bildiriyor. Biz de ekiplerimizi, makinelerimizi bütün gücümüzle oraya mobilize ediyoruz. Ama vatandaşlarımız da ellerini şakaklarına koyarak sel olacak diye bekliyor. Vatandaşımızın da beklememesini rica ediyoruz. Vatandaşımızın da burada sel olacaksa mala ve cana gelebilecek zararı azaltmaya yönelik tedbirler almaları lazım. Eğer sel yatağının ağzında bir ahırı varsa, hayvanları oradan çıkartıp daha yukarı kodda bir yere çıkarması gerekir. Eğer değerli mallarını ve ürünlerini sel yatağına sermişlerse, mallarını bu yataklardan kaldırmaları lazım. Bu tür işleri sel geldikten sonra makinelerimizle yapamıyoruz. Vatandaşın malına da canına da yazık oluyor. Bundan sonra sel olabilecek haberi bize geldikten sonra, selin etkileyebileceği her yere yazılı uyarı göndereceğiz. Diyeceğiz ki ‘2 gün içerisinde sel altında kalabilirsiniz. Su altında kalabileceğini düşündüğünüz mallarınızı kaldırın’. Vatandaşlar da selden önce kendi üstlerine düşen vazifeleri yapacaklar. Ondan sonra ‘benim malımın zararını kim ödeyecek’ diye geliyorlar, bir takım sıkıntılar içerisine giriyorlar. Bu da bizim canımızı sıkıyor. Bundan sonra selle alakalı olarak vatandaşların kendi üstlerine düşen görevleri yapmalarını bekliyorum” açıklamasında bulundu.

“TEKKEKÖY’DE 15 AYDA 28 MİLYON TL’LİK İŞ YAPMIŞIZ”

Sadece 15 ayda Tekkeköy ilçesinde 28 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Samsunumuzda önemli sıkıntılarımız yok. Sadece daha fazla üretmek zorundayız. Kalkınmak zorunda olan bir coğrafyada olduğumuz için durmadan üretmek zorundayız. Geçmişte yaptığımız çalışmalarımızla çocuklarımıza güzel ve yaşanabilir bir şehir bırakmak zorundayız. Samsun’da büyük oranda alt yapı işlerini hallettik. Büyükşehir Yasası ile bütün ilçeler bize bağlandı. Son 15 ayda sadece Tekkeköy ilçesinde 28 milyon liralık iş yaptık. Samsun’un 17 ilçesi var. Her ilçenin kendine göre eksikleri ve harcamaları var. Allah devletimize zeval vermesin. Bu yatırımlar sizlerin vergisi ve ülkemizin kaynakları sayesinde yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak köylerden mahalleye dönüşen yerlerdeki yolların tamamına yakınını en pahalı yol maliyeti olan sıcak karışım yol yapıyoruz. Bu yaptığımız yollar en az 10 sene dayanabilecek kalitede oluyor. Böylelikle ilçelerdeki uzak mahallelere her sene yol yapmaya gitmeyeceğiz” diye konuştu.

“45 MİLYONLUK YAYLI SİSTEM VAGON İHALESİ 10 EYLÜLDE YAPILACAK”

Tekkeköy raylı sistem hattı için 45 milyon liralık vagon ihalesinin 10 Eylül’de yapılacağını belirten Yılmaz, “Raylı sistem yapım ihalesinin ardından alınacak vagonların da ihalesini gerçekleştireceğiz. Raylı sistem inşaatı ile ilgili olarak ihalemizi geçtiğimiz günlerde yapmıştık. Ufak tefek pürüzler vardı, onları hallettik. Yakında şirket çalışmalarına başlayacak. 10 Eylül tarihinde ise 40-45 milyon liralık vagon ihalesine gireceğiz. Umut ediyorum ki 2016 yılının sonunda Tekkeköy’de bu toplantıyı gerçekleştirdiğimiz yere raylı sistem ile geleceğiz” şeklinde konuştu.

Toplantıya ayrıca Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, iş adamları, şehrin önde gelenleri, STK temsilcileri ve meclis üyeleri katıldı.Şehit Polisimizi Toprağa Verdik

01.09.2015 11:21

Mardin in Nusaybin ilçesinde devriye aracının devrilmesi sonucu şehit olan polis memuru Oktay Uçar, Samsun un Bafra ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Oktay Uçar (28) için Bafra İlçesi Mevlana Camisinde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Cenazeye Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, askeri erkan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Bafra Asri Mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.