Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ, ACILI AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI

29.06.2016 08:45

Samsun un Vezirköprü İlçesi nde, indikleri su kuyusunda boğularak can veren 17 yaşındaki Enes Çıplak ve babası 40 yaşındaki Nazım Çıplak ın cenazeleri gözyaşlarıyla yan yana toprağa verildi. Baba oğulun cenazesine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ailenin acısına ortak oldu.

BAŞKAN YILMAZ, ACILI AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI

Vezirköprü İlçesi Bahçelievler Mahallesi nde bahçeyi sulamak isteyen Nazım Çıplak ve oğlu lise öğrencisi Enes Çıplak, bahçedeki 12 metre derinliğinde ve 1.5 metre enindeki kuyunun başına gitti. Suyun gelmesinde sorun yaşanınca, Enes Çıplak arızayı gidermek için kuyunun içine girdi. Gözden kaybolan oğlunu merak eden Nazım Çıplak, haber alamayınca kendi de kuyuya girdi. Baba ve oğlu kuyuda boğularak hayatlarını kaybetti.

BABAMI NEREYE GÖTÜRÜYORLAR SÖZÜ YÜREK DAĞLADI

Ekipler tarafından kuyudan cansız bedenleri çıkarılan baba ve oğlunun cenazeleri bugün Vezirköprü İlçe Devlet Hastanesi morgundan yakınlarına teslim edildi. Aksakal Mahallesi ndeki evlerinin önüne getirilerek burada yakınlarından helallik alındı. Ardından Mahalle camiinde baba ve oğlu için tören düzenlendi. 3 çocuk babası Nazım Çıplak ın 2 yaşındaki oğlu Mikail Çıplak ın ablası 16 yaşındaki Enise Çıplak ın kucağındayken, babasının tabutunun taşınması sırasında Babamı nereye götürüyorlar? diyerek ağlaması yürekleri dağladı. Baba ve oğlunun cenazeleri, öğle namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında yan yana toprağa verildi.

Cenaze namazına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, acılı aileyi yalnız bırakmayarak yakınlarına ve aileye başsağlığı ve sabır diledi. Yüzlerce kişinin akın ettiği cenaze törenine Başkan Yılmaz ın yanı sıra Vezirköprü Belediye Başkanı Sadik Edis, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk ve vatandaşlar katıldı.Başkan YILMAZ: Mantığımız Halkın Sorunlarına Kesin Çözüm

29.06.2016 08:44

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak ta çok kısa süre önce hizmete açılan yeni belediye hizmet binasını ziyaret etti.

Başkan YILMAZ:  Mantığımız Halkın Sorunlarına Kesin Çözüm 

Bayramdan sonra açılışı yapılacak olan Kavak Belediyesi yeni hizmet binası içerisinde Kavak Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Kavak Fen İşleri ve SASKİ gibi birimler bulunacak. Hizmetleri tek bir çatı altında toplamak amacı ile başlatılan çalışmaların sona gelmesi ile birlikte hizmete açılan binayı ziyarete gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak halkına yeni hizmet binasının hayırlı olması temennilerinde bulundu.

YILMAZ: ŞEFFAF BELEDİYECİLİK BİZİM ÖNCELİĞİMİZ

Başkan Yılmaz, Halkın sorunlarını daha iyi anlamak o sorunlara yönelik çözüm üretebilmek birinci vazifemiz. Olsun da nasıl olsundan ziyade halkımızın sorununa kesin çözüm olsun mantığını yürütmeliyiz. Yeni Belediye hizmet binasını yaparken İbrahim Başkanla bu işin olumlu ve olumsuz yönlerinin kritiğini yaptık. Eskiden Büyükşehir Fen İşleri Farklı bir yerdeydi, SASKİ farklı bir yerdeydi ve Kavak Belediyesi farklı bir yerdeydi. Vatandaşlarımızın bir işi olduğunda ulaşım konusunda çok büyük sıkıntılar çekiyordu. Belediye binamızın asıl amacı da vatandaşlarımızı rahatlatmak onlara çözüm konusunda yardımcı olmaktı. Yeni belediye hizmet binasını gezdim çok güzel ve ilçeye yakışır bir hizmet binası olmuş. Yapımda emeği geçen tüm kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum" diye konuştu.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ise konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Yeni belediye hizmet binamızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Hizmet binası konusunda ciddi sıkıntılarımız vardı. Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımızın da dediği gibi vatandaşlarımız hizmet alma konusunda büyük sıkıntı yaşıyordu. Yeni belediye hizmet binamız da bütün birimleri toplayarak vatandaşlarımızın daha kolay hizmet almalarını sağladık. Bayramdan sonra Allah'ın izniyle açılışımızı yapacağız. Hatta ilçemizde birçok faaliyete geçecek olan projelerin açılışını hep birlikte yapacağız. İlçemize yapılan bu büyük eserlerin altında çok büyük imzası bulunan Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımıza şahsım ve Kavak halkı adına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.Çevik Kuvvet e Sarıldı Tüm Polislere Selam Gönderdi

27.06.2016 05:26

Alaçam da iftar programında çevik kuvvet polislerine sarılan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Sizlerin nezdinde vatanımızın huzuru için ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan polislerimizi, askerlerimizi selamlıyorum diyerek tüm güvenlik güçlerinin Ramazanını tebrik etti.

Çevik Kuvvet e Sarıldı Tüm Polislere Selam Gönderdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile birlikte Alaçam ilçesindeki geleneksel toplu iftar programına katıldı. İftara yoğun katılım Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Alaçamlılar ın hizmetine sunulan Alaçam Meydanı nda yapılan programa Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Başkan Yılmaz ın yanı sıra; AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye gösteren Alaçamlılar, Bakan Kılıç ve Başkan Yılmaz a büyük ilgi gösterdi.

Samsun Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcıları Zennube Albayrak, Mustafa Yurt, daire başkanları, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Av. Ali Şengül, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

TÜM POLİSLERİMİZE, ASKERLERİMİZE SELAM OLSUN

İftar öncesinde Alaçamlılarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, masaları tek tek dolaşarak çocuk, yaşlı tüm herkesle kucaklaştı. Engelli vatandaşlarla özellikle yakından ilgilenen Başkan Yılmaz, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Tüm herkesin Ramazanını tebrik eden Başkan Yılmaz, Çevik Kuvvet polislerini de unutmadı. Güvenlik için ilçede bulunan Çevik Kuvvet polislerinin yanına giderek Ramazanlarını tebrik eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Vatanımızın huzuru için ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan polislerimizi, askerlerimizi sizlerin nezdinde selamlıyorum. Afiyet olsun Çevik Kuvvet diyerek polislerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

BURAYI GÜL BAHÇESİNE ÇEVİRDİNİZ

Daha sonra Başkan Yılmaz, vatandaşların arasında bir masaya oturarak iftarını açtı. Vatandaşlarla iç içe iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz, Toplu iftar yemeğine gelen, aynı masa etrafında bizimle birlikte oruç açan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Ramazan demek, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk ve paylaşmak demektir. Bu akşam, tüm bu güzellikleri bir kez daha sergilediniz. Burayı gül bahçesine çevirdiniz. Allah sizden razı olsun. Rabbim Ramazan dualarınızı ve orucunuzu kabul etsin dedi.Tanrıverdi Holding Yönetimi, Samsun Golf Sahası nı Gezdi

27.06.2016 05:25

İftar programı için memleketleri Samsun a gelen Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi ile Başkan Yardımcısı İbrahim Tanrıverdi, Samsun Golf Sahası nı ziyaret etti.

Tanrıverdi Holding Yönetimi, Samsun Golf Sahası nı Gezdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Atakum ilçesi Batıpark dolgu alanına yaptığı Türkiye nin ilk resmi  ve Karadeniz in de tek golf antrenman sahası, Golf Akademisi nin inşaat alanı ve otopark çalışmalarını beraberindeki heyet ile birlikte gezerek incelemelerde bulunan Çarşambalı iş adamları, uzmanlardan bilgi aldı. Golf öğrenen Tanrıverdi kardeşler, yaptıkları vuruşlarla alkış aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın da eşlik ettiği ziyarette Recep Tanrıverdi ile Başkan Yardımcısı İbrahim Tanrıverdi, sahanın Türkiye ye ve golfçülere büyük faydası olacağına inandıklarını söyledi. İş adamı Recep Tanrıverdi, böyle bir sahayı Samsun a kazandıran başta Başkan Yusuf Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese  teşekkür etti.

Golf sahasının ardından heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz ın eşi Semiha Yılmaz ın Ömürevleri semtinde yaptırmakta olduğu cami inşaatını gezdi. Gezide Başkan Yılmaz, inşaat çalışmaları ve cami projesi hakkında bilgi verdi. Kadınların tecvitli Kuran-ı Kerim  öğrenecekleri eğitim merkezi, çocuklar için oyun alanı, cemaat için çay ocağı ve dinlenme bölümü ile caminin sosyal yaşam alanı haline geleceğini ifade eden Başkan Yılmaz, caminin kısa süre içinde semt sakinlerinin hizmetine gireceğini kaydetti.ANAKENT DE İMZALAR ATILIYOR

23.06.2016 05:55

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Bayan Voleybol takımında imzalar atılmaya başladı. Antrenör Gökhan Çokşen ve oyuncu Nazlı Alkan kendilerini Kırmızı-Beyazlı renklere resmen bağlayan imzayı attılar.

ANAKENT DE İMZALAR ATILIYOR

Voleybol Bayanlar 2. Ligi'nde şampiyonluk için takım oluşturan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor da imzalar atılmaya başladı. Kulüp Başkanı Kadir Koçak ın makamında dün prensip anlaşmasına varılan Antrenör Gökhan Çokşen ve geçtiğimiz sezon Beşiktaş ın formasını giyen pasör çaprazı Nazlı Alkan kendilerini resmen Kırmızı-Beyazlı renklere bağlayan imzaları attılar.

İmzaların iki taraf içinde hayırlı olmasını dileyen Kulüp Başkanı Kadir Koçak, Voleybol takımımızda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Antrenörümüz Gökhan Çokşen in istediği oyuncuları bütçemizin yettiği kadar kadromuza katmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki günlerde de anlaşmaya vardığımız diğer isimlerle sözleşmelerimizi imzalayacağız diye konuştu.