Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BÜYÜKŞEHİR DEN SİHİRLİ DOKUNUŞ

11.07.2016 05:42

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin turizme kazandırdığı Ayvacık ilçesi Terice Mahallesi ndeki alan özellikle gelin ve damatların da uğrak yeri oldu.

BÜYÜKŞEHİR DEN SİHİRLİ DOKUNUŞ

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin turizm hamleleri tüm hızıyla devam ediyor. Ayvacık ilçesi Terice Mahallesi nde yapılan yörük çadırını ve etrafındaki peyzaj düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Yılmaz, özellikle yörük çadırının turistlerin vazgeçilmez uğrak noktası haline geleceğini söyledi.

TURİZM CENNETİ TERİCE YE GELEN BİR DAHA GİTMEK İSTEMEYECEK

Ayvacık ın Ortadoğu turizmi açısından büyük potansiyeli olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, Ortadoğu turizmi otel değil, doğa, yayla ve av turizmi çok önemsiyor. Bu konuda Ayvacık ilçemiz aranılan tüm şartları bünyesinde barındırıyor. Biz de yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz kıl çadırlar, günlük hobi ortamları ile ilçemizi turizmde ihya edeceğiz. Buraya gelen bir daha gitmek istemeyecek giden ise yeniden gelecek ifadelerini kullandı.

GELİN VE DAMATLARIN UĞRAK YERİ OLDU

Yörük çadırının alt tarafına inşa edilen ahşap yürüyüş yolunun da büyük beğeni gördüğünü belirten Başkan Yılmaz, Ahşap yürüyüş yolunun hemen sonunda sizi Ayvacık Barajı nın muhteşem manzarası karşılıyor. Özellikle bu alanımız fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez noktası oldu. Gelin ve damatlarımızın evlilik fotoğraflarına da Terice deki bu turizm cennetimiz ev sahipliği yapıyor dedi.

Alanda karşılaştığı genç çifte mutluluk dileyen Başkan Yılmaz, ayrıca kahve takımı hediye etti. Yılmaz a ziyareti sırasında AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel de eşlik etti.En Büyük Zenginliğimiz Farklılığımız

01.07.2016 05:16

Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetimini ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Bizim en büyük zenginliğimiz farklılığımız ve bir çok kültürü içimizde barındırıyor olmamız dedi.

En Büyük Zenginliğimiz FarklılığımızSamsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu nda dernek başkanı Hakan Tali ve yönetimi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti. 

BAŞKAN YILMAZ:HEMŞEHRİ DERNEKLERİ BİZİM KÜLTÜR ZENGİNLİĞİMİZ

Belediye nin Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Yılmaz, hemşehri derneklerinin şehrin çok güzel bir mozaiğini oluşturduğunu belirterek, Hemşehri derneklerimiz bizim kültür zenginliğimiz,farklılığımız. Zaten en büyük zenginliğimiz de farklılığımız ve bir çok kültürü içimizde barındırıyor olmamız.Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin, hepimiz bir ve birlikte Türkiyeyiz diye konuştu.

DERNEK BAŞKANI TALİ:HİZMETLERİNİZ BÜYÜK TAKDİR GÖRÜYOR

Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı  Hakan Tali de, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaza kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, Samsun sizi seviyor, siz Samsun u seviyorsunuz. Bu şehirde yaptıklarınız herkes tarafından takdir ediliyor dedi. Ziyarette Başkan Yılmaz,küçük Bayburtlu ile de yakında ilgilendi.Samsun, Patlamada Şehit Olan Evladını Uğurladı

01.07.2016 05:15

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde yaşanan bombalı terör saldırısında şehit olan Serkan Türk, memleketi Samsun da düzenlenen törenle toprağa verildi. Cenaze törenine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, anne Nazmiye Türk e baş sağlığı diledi.

Samsun, Patlamada Şehit Olan Evladını Uğurladı

Çarşamba ilçesi Epçeli köyündeki cenaze törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Gurup Başkan Vekili Nihat Soğuk, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız ile yakınları katıldı.

Annesi Nazmiye Türk ü karşılamak üzere hava alanında beklediği sırada patlamada şehit olan 24 yaşındaki Serkan Türk, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Epçeli mahalle mezarlığında toprağa verildi.DOLGU ALANI ÇALIŞMASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

30.06.2016 07:36

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Petrol Ofisi olarak geçen bölgedeki sahilde yapılan deniz dolgu alanı çalışmalarını inceledi.

DOLGU ALANI ÇALIŞMASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Samsun un Tekkeköy ilçesindeki Petrol Ofisi Dolum Tesisleri nin arkasındaki denize yapılan bin dönümlük dolgu alanı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ve Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak dolgu sahasında yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

LOJİSTİK KÖY PROJESİ NİN DE BAĞLANTI NOKTASI OLACAK

Samsun da dolgu alanların yapılmasının ihtiyaçtan doğduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bunun en belirgin çalışmalarından birisi de Petrol Ofisi olarak geçen bölgedeki sahilde yaptığımız dolgu alanıdır. Burada bin dönüm civarında yeni bir dolgu sahası yapıyoruz. Liman geri sahası diye bir alan düzenliyoruz. Projemiz uzun vadeli bir proje. Çalışma sonrasında alanımız aynı zamanda Lojistik Köy Projesinin bağlantı noktası ile ufak tonajlı gemilerin yanaşabileceği iskele olacak dedi.YUVADAN DÜŞEN LEYLEK YAVRULARI KURTARILDI

30.06.2016 07:35

Samsun Kızılırmak Deltası nda yuva yaptıkları dal kırılınca düşerek yaralanan leylek yavruları SAMKUŞ ekipleri tarafından kurtarıldı.

YUVADAN DÜŞEN LEYLEK YAVRULARI KURTARILDI

Samsun un 19 Mayıs ve Bafra ilçeleri sınırlarında bulunan, 56 bin hektarlık alanıyla Türkiye nin en büyük deltalarından biri olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde yaban hayat içerisinde yaralanan canlılara anında müdahale ediliyor.

Doğanca mevkiinde bir leylek yuvasının bulunduğu dalın kırıldığı ve yuvada bulunan 4 leylek yavrusunun yere düştüğü ihbarını alan Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) Başkanı İsmail Mutlu, ekipleri hareket geçirdi. Olay yerine giden ekipler, yerde yaralı haldeki leyleklere müdahale etti.

YARALI LEYLEKLER YUVALARINA YENİDEN KAVUŞTU

7 metre yükseklikten düşerek şoka giren leylekler anında deltada bulunan kliniğe ulaştırıldı. Burada veteriner tarafından serum takılan ve ilk tedavileri yapılan leylek yavruları sağlığına kavuşturuldu. Yapılan tüm kontrollerinin ardından, kırılan yuvaları tamir edilen yavrular, yuvalarına geri bırakıldı.