Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Kızılay Samsun Şubesi Yönetimi, Başkan YILMAZ ı Ziyaret Etti

14.06.2016 07:36

Türk Kızılayı Samsun Şubesi nin yeni yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yılmaz, Kızılay ın yeni yönetimini tebrik ederek başarılar diledi.

Kızılay Samsun Şubesi Yönetimi, Başkan YILMAZ ı Ziyaret Etti

Türk Kızılay ı Genel Merkezi nin olağan genel kongresinde Dr. Kerem Kınık ın Genel Başkanlığa seçilmesiyle birlikte, Türk Kızılayının bazı şubelerinde de yönetim değişikliğine gidilmişti. Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin in görevden ayrılmasının ardından göreve Samsun Eski Sağlık Müdürü Habip Demirel getirilmişti.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Habip Demirel ile yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti. Tanışma ziyaretinde şube başkanı Demirel, Başkan Yılmaz a kahve fincanı takımı hediye edip Kızılay rozeti taktı.

Ziyarette Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, yeni yönetim kuruluna başarılar diledi. Kızılay ın toplumda çok büyük bir yeri ve anlamı olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, profesyonel ve başarılı hizmetlerle yardım organizasyonlarının daha da büyüyeceğine inandığını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde Türk Kızılay ı Başkan Yardımcısı Av. Korhan Çömezoğlu, yönetim kurulu üyesi Ahmet Ali Bulut, Yunus Özil, Uzm. Dr. Nilay Ölçek ve Av. İbrahim Semiz ile mali müşavir Haluk Bülbül de hazır bulundu.BAŞKAN YILMAZ DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

14.06.2016 07:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından Yakakent ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Vatandaşlarla oruç açan Başkan Yılmaz, şehitleri minnetle anarak, birlik ve beraberliğin bozulmaması için dua etti.

BAŞKAN YILMAZ DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

İlçenin Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen toplu iftar programına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, AK Parti İlçe Başkanı Sefer Tek, Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, parti yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar sonrası ilçe halkına hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ramazan ayının güzel geçtiğin söyledi. Başkan Yılmaz, Yakakentli kardeşlerimizde, hemşerilerimizde bir güzellik var. Bu güzellik Ramazan ayı ile de bütünleşince de adeta içimizi ısıtan bir sıcaklığa dönüştü. Bu sıcaklığı yüreğimde hissettiğimi söylemek istiyorum. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah önümüzdeki sene ve senelerde de Allah ömür verdiği sürece birlikte olacağız. dedi.

Biz büyük bir aileyiz. Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın. diyen Başkan Yılmaz, Memleketimizin, devletimizin başında terör belası var. Bu bela Ramazan demiyor, oruç demiyor, ibadet saati demiyor, cami demiyor, mescit demiyor. Her yerde haince saldırılar yapıyor. Ana kuzusu askerimizi, polisimizi şehit ediyor. Allah bunu yapanlardan hesabını mutlaka soracaktır. Bunların belasını mutlaka verecektir. Bu güzel Ramazan akşamı saadetimizi,  huzurumuzu yüreğimizde hissederken, Doğu da, Güneydoğu da bu terör belası ile mücadele ederken şehir olan polisimizi, askerimizi minnetle ve şükranla anıyorum. Rabbim onlara rahmet eylesin. Mekanları cennet, Allah onlardan razı olsun. Ailelerine de Allah sabır versin. Gazilerimize de sağlık sıhhat diliyorum. Biz burada saadet ve mutluluk içindeysek, birbirimizi coşkuyla kucaklıyorsak, askerimizi ve polisimizi minnet ve şükranla yad etmemiz lazım. Allah birliğimizi, dirliğimiz bozmasın. Evlerinizde çocuklarınızla sağlık sıhhat diliyorum.  ifadelerini kullandı.Başkan YILMAZ, Sur Eylem Planı Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

13.06.2016 05:28

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Diyarbakır da Sur eylem planı bilgilendirme toplantısına katıldı.

Başkan YILMAZ, Sur Eylem Planı Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

Sur ilçesinde bir otelde yapılan toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun milletvekili Çiğdem Karaaslan, Vali Hüseyin Aksoy, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, AK Parti milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Orhan Miroğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, STK temsilcileri, kamu kurum kuruluşları, Sur esnafı ve Sur da ikamet eden vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan toplantıda il Valisi Aksoy, Sur ilçesi ile ilgili bilgi verdi.

İKTİDAR DÖNEMİMİZDE VESAYETÇİ YAPI BİTTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, konuşmasına Diyarbakırlıların Ramazan ayını tebrik ederek başladı. Bakan Özhaseki, AK Parti nin 13-14 yıllık iktidarlık döneminde bu vesayetçi yapının bittiğini ve hapishanelerde işkenceleri ile ret, inkar politikasının bittiğini söyledi. Bakan Özhaseki,  İşkenceye uğrayan bir Allah ın kulu yok. Peki bundan sonra silahın ne işi var. Nedir bu silah ve terör yani silahlanacak bir şey yok. Şu ramazan mübarek gününde bir yerlerde bombalar patlaması ve masum insanları öldürmenin ne anlamı var. Vahşi Arap kabineleri bile İslam dan önce haram aylar derdi ve bu aylarda kimseye dokunmazdı. Hangi dinde ve imanda bomba patlatarak insanları öldürmek var. Artık bunların bitmesi lazım. kimseye bu eylemlerin faydası yoktur dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ SUR UN YOL HARİTASINI AÇIKLADI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sur un yol haritasını açıkladı. Bakan Özhaseki, patlayan yerlerde alt yapı eksikliğini olduğunun ve bunun 26 ile 28 kilometrelik alanda şebeke suyunun hasar gördüğünü ifade etti. Bakan Özhaseki, Çok hızlı girip bitiriyoruz, ondan sonra bina yapacağız. Sur içinde ne kadar hasar gören su hattı varsa bitiriyoruz. Ulaşımla aksaklığı ile çözmek istiyoruz. Sur un tamamın yolunu bitireceğiz. Etrafını yeşil alan ve yürüyüş bandıyla trafik araçlarının gidip geldiği halde Sur un tamamında yolu bitireceğiz. Sokak sağlıklaştırmasını yapacağız. Ticaret yapılırken, yıpranan ve çirkin olan sokaklar oluyor. Biz buraları daha modern bir hale getirmemiz lazım. Ulu Cami nin olduğu yerde bunun uygulamasına başlayacağız. Daha sonra Ulu Cami den yukarı ve aşağıya doğru yapacağız. Biz bunları etaplar halinde yapacağız. Buralarda bazalt ve ahşap karışımı kullanacağız. Dükkanlarımız daha güzel bir hal alacak. İlk uygulamayı Ulu Camii önünde başlatıyoruz. Çok güzel bir görüntü olacak diye konuştu.BAŞKAN YILMAZ, VALİ AKSOY A PANORAMA 1919 U ANLATTI

13.06.2016 05:27

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır a giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Diyarbakır Valiliği ni ziyaret ederek Vali Hüseyin Aksoy a yapımı tamamlanmak üzere olan Panorama 1919 Müzesi ile ilgili bilgi verdi.

BAŞKAN YILMAZ, VALİ AKSOY A PANORAMA 1919 U ANLATTI

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür den sorumlu Genel Başkan yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile birlikte Samsun Valiliği ni ziyaret ederek Vali Hüseyin Aksoy ile bir araya gelen Başkan Yılmaz, bir önceki döneminde Samsun Valiliği yapan Vali Aksoy la hasret giderdi.

Vali Aksoy un Samsun Valiliği sırasında önem verdiği ve özellikle takip ettiği projelerden olan Panorama 1919 Müzesi nin son durumu ile ilgili kendisine bilgi veren ve fotoğraflarını gösteren Başkan Yılmaz projenin son aşamaya geldiğini anlattı.

Özel görüşmenin ardından, Diyarbakır ın Sur ilçesinde yaşanan terör eylemleri sırasında yıkılan ve harap olan tarihi ilçenin yeniden restorasyonu ve imarı ile ilgili bir de istişare toplantısı gerçekleştirildi. Vali Hüseyin Aksoy, Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mimarlar ve çeşitli üniversitelerden ilgili hocaların katıldığı istişare toplantısında Sur ilçesinde yapılması planlanan çalışmalar masaya yatırıldı.

Aynı zamanda Tarihi Kentler Birliği Başkanı olan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ın toplantıya katılması, yapılacak olan yeni imar ve restorasyon çalışmalarında Tarihi Kentler Birliği nin de aktif rol alması anlamına geliyor.PANORAMA 1919 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

10.06.2016 13:05

1919 da verilen İstiklal Mücadelesi nin resmedildiği Panorama 1919 için geri sayım başladı. Dev projenin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın yapması planlanıyor.

PANORAMA 1919 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Samsun un bizimle yaşayan tarihi, 19 Mayıs 1919 gününün ölümsüzleştirildiği Panorama 1919 Müzesi inşaatında sona gelindi. Milli Mücadele yi başlatmak üzere Samsun a ayak basan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ne giden süreçte verdikleri tarihi mücadeleyi ziyaretçilere yeniden yaşatacak olan Panorama 1919 Müzesi nin yakında bir zamanda açılacağının müjdesini veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, müzenin açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın katılımı ile yapılmasının planlandığını belirtti.

SAMSUN UN DEV PROJELERİNDEN BİRİ DAHA BİTTİ

Samsun un önemli projelerinden olan Panorama 1919 müzesinde sona gelindiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, Şu anda son ayarlamalar yapılıyor. Panorama 1919 Müzemiz dijital ve diagromik olmak üzere 2 ana bölümden oluşuyor. Diagromik bölümde Türkiye’nin en büyük yağlı boya tablosu bulunuyor. Bu tablo, Mustafa Kemal Atatürk ün Dikmen Sırtları nda Seymenler tarafından karşılanışını simgeliyor. O tablonun önündeki objeler de tamamlandı. Şu anda her şey hazır dedi.

AÇILIŞI CUMHURBAŞKANININ YAPMASI PLANLANIYOR

Müzede 44 tane projektörden yararlanıldığını belirten Başkan Yılmaz, Dünya da benzeri fazla yok. Müzeyi ziyaret edenler o ışıkların altında o gün verilen mücadeleyi ve o günkü tarihi birebir yaşayacak. İnşallah müzemizin açılışını da Cumhurbaşkanımızın katılımı ile açmayı planlıyoruz. Tarihi yüreğimizde hissettirecek müzemizin şimdiden Samsun halkımıza hayırlı olmasını diliyorum diye konuştu.