Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ: KARLA MÜCADELEDE SOĞUKKANLI OLUN

20.01.2016 11:05

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, muhtarlara seslendi: Karla mücadele konusunda biraz soğukkanlı olun. Har vurup harman savurmaya gerek yok.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Havza ve Samsun da ki muhtarlarla tirit sofrasında bir araya geldi. Havza ilçesi Çakıralan Köyü Muhtarı Ahmet Çavdarın organize ettiği programa Vali Şahin ve Başkan Yılmazın yanı sıra ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, mülki idare amirleri ve çok sayıda muhtar katıldı.

TERÖRİSTLERİN ALLAH BELASINI VERECEK

Programda şehitlere rahmet dileyerek sözlerine başlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İçimiz kan ağlıyor. Aslan gibi evlatlarımızı bu kahrolasıca hain teröristler katlediyor. Ama Allahım onların belasını mutlaka verecektir. Ben buna inanıyorum. Ailelerine sabır diliyorum dedi.

GÖZÜMÜZÜ KARARTTIK DOLU DİZGİN YATIRIM YAPIYORUZ

Ardından muhtarlara seslenen Başkan Yılmaz, Samsun dolu dizgin geleceğe koşuyor. 30 tane Büyükşehir var 30 u da birbiri ile yarışıyor. Samsunumuz da ilk onun içine girme yönünde büyük hamleler yapıyor.  Biz de özellikle köylerimiz için gözümüzü kararttık ve köylerimize müthiş bir yatırım başlattık. Önümüzdeki dönemde dolu dizgin yatırımlarımız sürecek dedi.

KAR MÜCADELESİNDE SOĞUKKANLI OLUN

Karla mücadele konusunda muhtarlara rahat olun diyen Başkan Yılmaz, Kar mücadelesinde şunu bilin ki gücümüz çok yüksek. İstersek karı yerde bırakmadan yolu tertemiz yaparız. Ama bunun bir bedeli var. Bu sene biraz daha kar konusunda sizden soğukkanlı olmanızı istiyorum. Kaynaklarımızı har vurup harman savurmak yerine daha bilinçli kullanmak için sizden birliktelik talep ediyorum. Kar yağdı hemen niye gelmedi diyerek düşünmeyin. Köyden size tepkiler gelebilir yolu açtır diye ama buna aldırış etmeyin. Bir gün kalsın kar yerde. Bir gün inmeyelim ilçeye diye konuştu.AKOM ACİL DURUMLARA KARŞI 24 SAAT NÖBETTE

20.01.2016 11:05

Samsun Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi, kentin her noktasında meydana gelebilecek doğal afetler ve acil durumlara müdahalede önemli rol oynuyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) kar yağışlarının yoğun olacağı tahmin edilen günlerde yaşanacak aksaklıkların önüne geçebilmek için ilçelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi personelleriyle sürekli olarak iletişim sağlayarak eksikliklerin giderilmesi noktasında kritik bir rol üstleniyor.

Birçok ilçede yoğun yağış yaşandığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, ilçelerdeki görevlilerle AKOM arasındaki interaktif bilgi akışının işleri kolaylaştırdığını söyleyerek, Özellikle kar yağışının yoğun bir şekilde yaşandığı bugünlerde şehrimizin her noktasından Afet Koordinasyon Merkezimize anlık bilgiler ulaşıyor. Taşradaki birimlerimizden canlı ve görüntülü telefon bağlantılarıyla, interaktif şekilde çalışma yapılan yerler hakkında anlık ve düzenli bilgi akışı sağlanıyor. AKOM da araçlarımızın durumunu, şehrin birçok noktasındaki trafik lambalarını, kavşakları, hava durumunu sürekli olarak takip ediyoruz. Akıllı trafik sistemleri ile şehirde trafik akışının düzenli bir şekilde sağlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Teknolojinin her türlü imkanlarından yararlanarak meydana gelebilecek doğal afetlerin başlangıcından bitimine kadar geçen süreçte afetlerin en az zarar ve kayıpla atlatılmasını amaçlıyoruz açıklamasını yaptı.Dünya Standartlarındaki Tesiste Şimdi Elektrik De Üretilecek

20.01.2016 11:03

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan a şehrin çevre ve alt yapı projelerini gezdirdi. Başkan Yılmaz, Karadenizin tek atık su arıtma tesisindeki incelemede yaptığı açıklamasında tesiste önümüzdeki günlerde elektrik üretiminin yapılacağının müjdesini verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Samsun da, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile yapımı devam eden golf sahası, Doğal Taş Üretim Fabrikası, inşaatı süren Panorama 1919 Müzesi ve Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini gezdi. Taş Üretim fabrikasında Başkan Yılmaz ve Karaslan taş kırma makinesinin başına geçmeyi de ihmal etmedi.

METANDAN ELEKTRİK ÜRETİMİ YAPILACAK

Son olarak Karadenizin en büyük ve modern su arıtma tesisi olan Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunuldu. Burada açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tesiste önümüzdeki günlerde elektrik üretiminin yapılacağının da müjdesini verdi. Başkan Yılmaz, Şehrimizin çevre projelerine, alt yapı projelerine ve şehircilikle ilgili genelde yürüttüğümüz hizmetlere verdiği desteklerinden dolayı AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslana teşekkür ediyorum. Samsun un belki 20 yıl ihtiyacını karşılayacak durumda olan büyük atık su arıtma tesisini birlikte inceleme fırsatı bulduk. Gelişmişlik ve teknolojik donanımı mukayese edecek olursak dünyanın en gelişmiş hangi şehrine giderseniz gidin ancak bu kadar ileri teknoloji kullanılan atık su arıtma tesisi ile karşılaşırsınız. Şehrimizdeki Atık Su Arıtma Tesisi Karadeniz’in tek atık su arıtma tesisidir. Hatta Türkiyenin 7-8 ileri biyolojik arıtma tesisinden bir tanesidir. 35 milyon euro civarında kuruluş masrafı olan 105 bin metreküp gün kapasiteli Samsunumuzun bütün evsel atıklarını arıtarak 2,5 kilometrelik derin deniz deşarjı ile denize bıraktığımız modern bir arıtma tesisi. İleriki günlerde hedefimiz çökelti havuzlarında biriken çamuru bir operasyona tabi tutup onu metan gazına çevirmek ve o metan gazından da elektrik üretmek. Bu tesisin ihtiyacı olan elektriği oradan üretmek gibi hedefimiz var. Metandan elektrik üretme tesisi deniliyor. Önümüzdeki günlerde bunu gerçekleştireceğiz diye konuştu.

SAMSUN ÖRNEK PROJE ŞEHRİ

Projelere hayranlığını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise, şehirleri şehir yapan etkenlerden altyapı ve üstyapı ile şehrin ruhunun ortaya çıkarılması için mücadele verdiklerini söyledi. AK Parti iktidara geldiğinde çok temel sorunların derinleştiği bir ülke devraldıklarını ifade eden Karaaslan, Bırakın bunun gibi bir arıtma tesisini konuşmayı çok daha temel şeyleri konuştuğumuz bir zamandı. Çarpık yapılaşma vardı, şehirlerimizi bir ağ gibi örmüş gecekondulaşmalardan bahsediyorduk diye konuştu. Karaaslan, şunları kaydetti: 14 yıl önce iktidara geldiğimizde çevre kirliliğinden, hava kirliliğinden bahsediyorduk. Çok şükür, bugün geldiğimiz nokta, dünya standartlarında ve hatta çoğu alanda dünya standartlarının çok daha üzerine geçmiş şekilde. Fakat bugünden sonra şehirlerin kimlikleriyle ilgili özellikle yapılacak çalışmaların, kimlikli şehirlerin, hem fiziksel yapısının aynı zamanda manevi dinamiklerinin ortaya çıkarılacağı çalışma gruplarının oluşturulması ve buna yönelik ilkelerin benimsenmesi, ilkelere yönelik projelerin hayata geçirilmesi noktasında bir tavır sergileyeceğimiz bir döneme giriyoruz. Bunu, parti olarak çok önemsiyoruz. Karaaslan, Samsun un örnek projelerin hayata geçirildiği bir şehir olduğunu da aktardı.MEDYA DEV YATIRIMLAR 2016 YILINDA DA DEVAM EDECE

04.01.2016 10:37

Yeni Yıl mesajında kardeşlik ve barış vurgusu yapan Başkan Yılmaz, 2016 yılında da dev yatırımların devam edeceğinin müjdesini verdi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2015 yılında Türkiye de ilklere imza attık. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve hizmet aşkıyla 2016 yılında da Samsun umuz için büyük hayaller kurmaya, dev yatırımlar yapmaya devam edeceğiz dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yeni yıl ile ilgili kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yılmaz, mesajında, 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da halka hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

KARDEŞLİK VE BARIŞ VURGUSU

Üzüntüleri, sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakırken, yepyeni umutlar ve beklentilerle 2016 yılına girdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, Yeni yılda barış ve kardeşliğin egemen olmasını, iyimserliğin canlanmasını, taze sevgilerin artmasını ve güneşin her güne bir umut olarak doğmasını temenni ediyorum. 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Halkımızın mutluluk ve refahı için söz verdiğimiz projeleri sırasıyla hayata geçireceğiz dedi.

SAMSUN A HİZMET YAĞMURU SÜRECEK

Büyükşehir Belediyesi olarak 2015 yılında ilklere imza attıklarını ve tüm yatırımların yeni yılda da devam edeceğini vurgulayan Başkan Yılmaz, Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve hizmet aşkıyla 2016 yılında da Samsun umuz için büyük hayaller kurmaya, dev yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Bitmek tükenmek bilmeyen hizmet sevdamızla yeni projeler üreterek, vatandaşlarımızın huzur ve refahı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şehir merkezi ve tüm ilçelerde yapılan milyonlarca liralık sayısız hizmetle 2015 yılı yatırım yılı oldu. Samsun 2016 yılında da dev yatırımlarla tanışmaya devam edecek. İnşallah insanlarımız daha da mutlu olacak. Hizmet sevdamızla birlikte birbirimize sımsıkı sarılmaya devam edeceğiz ve yürüyüşümüz daha da güçlü olacak ifadelerini kullandı.GOLF SAHASINDA İLK VURUŞ YAPILDI

24.12.2015 10:40

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu golf sahasında ilk vuruşu yaptı.

Türkiye Golf Federasyonu, Yönetim Kurulu toplantısını Samsun da yaptı. Sheraton Hotel de düzenlenen toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantı öncesi konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, Bugün Samsun da ilk defa Golf Federasyonunun toplantısını yapıyoruz. Ben yaklaşık 12 yıldır Golf Federasyonunda yönetimdeyim. Batı Park alanına yaptığımız golf sahası için 420 bin metrekare alan tahsis edildi. Buranın da 400 bin metrekarelik alanı golf sahasına tahsis edildi. Orası 9 çukurlu golf sahası oldu. Karadeniz de bir ilk, İstanbul ve Antalya dışında golf sahası neredeyse yok. Ankara ya yeni yapılıyor. Samsun bu anlamda çok şanslı. Zaman zaman bazı arkadaşlarımız bu golf sahası ile ilgili eleştiride de bulunabiliyorlar. Biz onları saygı ile karşılıyoruz. Golfun sanki zengin bir spor olduğu, bunun gerekli olup olmadığı ile ilgili yorumlar yapıyorlar. Ama golf zengin sporu değil, zengin eden bir spor. Dünyanın zengin sporcusu golf ile meşgul olan bir sporcu. Golf ile meşgul olmak insanı daha sağlıklı kılıyor. 60 yaşını geçmiş insanlardan golf ile meşgul olanların kalp krizi oranı yüzde 90 oranında azalıyor. İnşallah golf sahası önümüzdeki 19 Mayıs itibariyle, olmazsa Haziran ama en geç 1 Temmuz tarihinde orada top vuruşları başlayacak dedi.

AĞAOĞLU GOLF TÜRKİYE DE EN FAZLA KAZANDIRAN SPORDUR

Golfun bir halk sporu olduğunu belirten Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu,Aslında golfe yapılan eleştiriler bir anlamda doğrudur. Golf halk sporudur. Amerika da, İngiltere de, Almanya da, Fransa da, İtalya da, İspanya da, dünyanın neresinde golf gelişmişse oraya baktığınız zaman belediyelerin halk tipi golf sahalarıyla gelişmiştir. Biraz derinini araştıralım, ondan sonra eleştirilelim. Burada aslında eleştirilecek olanlar sahayı yapanlar değil, yönetimleri elinde tutup da o sahaları yapmayanlardır. Çünkü dünyada golf bu şekilde gelişti. Golf dünyada en fazla kazandıran spordur. Türkiye de en fazla kazandıran spor, o kadar spor tesisi yapıldı, bunun içerisinde 150 milyon dolar harcanan Formula 1 pisti şuanda elimizde atıl duruyor. Ama Türkiye, Belek teki 15 golf sahasına her sene gelen 160 bin golf turist sayesinde 150 milyon Euro para kazanıyor. Sürekli olarak kazanıyor. Son 12 yıldır bu para ülkenin kasasına giriyor. Golf Türkiye’de para kazandıran tek spor dalıdır diye konuştu.

AĞAOĞLU SAMSUN DAKİ GOLF SAHASI DÜNYADA TEK

Batı Parka yapımı devan eden golf sahasının dünyada dolgu üzerine yapılan ilk golf sahası olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, Samsun daki golf sahasını ilk defa bir belediye olması gerektiği gibi bir golf sahasını gerçekleştiren bir kurum olarak karşımıza çıkıyor. Bu saha Karadeniz de ilktir ama dolgu alanına yapılan dünyadaki ilk sahadır. O açıdan baktığımız zaman çok daha değerli oluyor şeklinde konuştu.

BAŞKAN YILMAZ SAMSUN A GOLF SAHASI HAYIRLI OLSUN

Golf sahası hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Biz 6 ayda sadece bir golf alanını bitirmekle kalmadık. Oradaki 200 dönümün önüne 220 dönüm daha yer doldurduk. Şu anda bizim dolgu alanımız 420 dönümdür. Biz bunun sadece 300 dönümünü golf için kullandık. 120 dönümünü şehrimiz için çocuk oyun alanları, peyzaj alanları, piknik alanları için oluşturduk. Şehrimize golf sahası hayırlı olsun. Haziran ayına kadar Golf Akademi binasını da bitireceğiz. Bundan sonrası önemli. Ülkemizde organize edilecek olan turnuvalardan ne kadar Samsun a verirseniz bizi mutlu edersiniz. Bu işe cesaret veren herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.

GOLF ALANINDA İLK VURUŞ YAPILDI

Konuşmaların ardından basına kapalı olarak federasyon toplantısı yapıldı. Yapılan toplantının ardından da Batı Park ta dolgu alanına inşa edilen yeni golf sahası gezildi. Gezide Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, atış yapıp, golf cart ile golf sahasını gezdiler.