Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Demirci Ustası, Başkan YILMAZ a Tren Maketi Hediye Etti

15.07.2016 07:05

Samsun Raylı sistem inşaatında demirci ustası olarak çalışan Necmettin Harun Kasım, üç ayda yaptığı tramvay maketini Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a hediye etti.

Demirci Ustası, Başkan YILMAZ a Tren Maketi Hediye Etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bu kez makamında raylı sistem inşaatında çalışan işçileri ağırladı. Ziyaret sırasında raylı sistem inşaatında demirci ustası olarak çalışan Necmettin Harun Kasım, Başkan Yılmaz a hediye tramvay maketi hediye etti.

RAYLI SİSTEM HİZMETİNE MAKETLE TEŞEKKÜR ETTİ

Trenin birebir aynısını yapan usta Harun Kasım, üç ay gibi kısa bir sürede maketi bitirdiğini belirterek, Raylı sistem inşaatında demirci ustası olarak çalışıyorum. Aynı zamanda da maket ustalığı yapıyorum. Samsun umuzun hizmet mimarı başkanımıza da şehrimize kazandırdığı raylı sistem hizmetine teşekkür için böyle bir maketi yaptım. Sağolsun başkanımız bizleri makamında kabul etti ve hediyemizi ona sunduk dedi.

USTAMIZIN ELİNE EMEĞİNE SAĞLIK

Hediye tren maketini oldukça beğenen Başkan Yılmaz da, Ustamızın eline emeğine sağlık. Samsun daki trenlerimizin aynısını maket şeklinde yaparak bana hediye etmesi beni mutlu etti ifadelerini kullandı. Birlikte hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ziyaret son buldu.SAMSUN A STOL TİPİ HAVALİMANI VE LİMAN SAHASI

15.07.2016 07:04

Samsun un Tekkeköy İlçesi Petrol Ofisi Dolum Tesisleri nin arkasındaki denize yapılan bin dönümlük dolgu alanı çalışmalarını Ulaştırma Bakanlığı ndan gelen heyetle birlikte inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun da dev bir projeyi daha hayata geçirmeyi planlıyor. Alana stol tipi bir havalimanı ve Liman geri sahası yapılması hedefleniyor.

SAMSUN A STOL TİPİ HAVALİMANI VE LİMAN SAHASI

Samsun Büyükşehir Belediye sinin Petrol Ofisi Dolum Tesisleri arkasında yaptığı dolgu alanı çalışmaları Ulaştırma Bakanlığı heyetine sunuldu.  Samsun Valisi İbrahim Şahin Başkanlığı nda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü heyetine dolgu alanına yapılacak projeyi anlatan Başkan Yılmaz, alana stol tipi bir havalimanı ve liman geri sahası yapmayı hedeflediklerini söyledi.

BAŞKAN YILMAZ: AÇIN ÖNÜMÜZÜ YAPALIM

Türkiye nin ulaşım hizmetlerinin en heyecan kazandığı yılın 2002 ile 2004 yılları arasında Ak Parti döneminde yaşandığını belirten Başkan Yılmaz, Bunun mimarı da şuan ki başbakanımız Binali Yıldırım Beydir. Biz de Samsun da hayata geçireceğimiz projemizde Ulaştırma Bakanlığımızdan destek alalım, onların bürokrasisinden faydalanalım istedik. Kısacası amacımız şu; biz Samsun sahilinde bir yerde bir rıhtım bir liman ölçeğini mütevazi tutmamızı önerirseniz mütevazı tutarız. Onun hemen doğu tarafında da bir stol pisti yapmak istiyoruz. Bunun önünde yani bu işe başlamadan önce yapılması gereken işlemlerle ilgili konuda sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bizim sizin yapacağınız akıl hocalığına ihtiyacımız var. Gücümüz var bu işleri yapmaya yönelik ancak çok iyi bilindiği gibi buranın bürokratik bir imza boyutunu halletmek gerekiyor. Açın önümüzü yapalım bunları siz de mutlu olun biz de mutlu olalım diye konuştu.

Heyete 2017 nin sonunda pisti bitirme taahhüttü de veren Başkan Yılmaz, Ekibimiz var makinamız var. Tüm her şeyimiz hazır dedi. Daha sonra Başkan Yılmaz ve ulaştırma bakanlığı heyeti dolgu sahasına geçerek alanı yerinde incelediler.BAŞKAN YILMAZ: MİLİÇ, TURİZMİN YENİ MERKEZİ OLACAK

15.07.2016 07:04

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bataklıktan cennete çevrilen Terme Miliç sahili şimdi doğal güzelliği, berrak denizi ve içerisindeki ahşap yapılarıyla ziyaretçilerine görsel ziyafet sunuyor.

BAŞKAN YILMAZ: 

Samsun un Terme ilçesi Miliç sahili, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın talimatı doğrultusunda yapılan proje ile yeniden hayat buldu. Turizmde büyük iddia taşıyan ve Ege sahillerini aratmayan Miliç sahili önümüzdeki günlerde resmi açılışı yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacak. İçerisinde eksiklikleri olmasına rağmen şu an bile binlerce vatandaş tarafından ziyaret edilen Miliç Sahili ve Tesisleri özellikle yabancı turistlerinde büyük ilgisini çekiyor.

MİLİÇ TÜRKİYE NİN YENİ TURİZM BELDESİ OLACAK

Miliç in turizmde oldukça iddialı bir yere sahip olacağını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Turizm bölgesi olan Ege sahillerimizde ne varsa Samsun umuzda da olacak. Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz turizm yatırımlarımız ile Miliç, Türkiye nin yeni turizm beldesi ve merkezi olacak dedi.

SANKİ CENNETTEN BİR KÖŞE

Miliç i ziyaret edenlerin ilk yorumu ise Yeryüzündeki Cennet tabiri oluyor. Ahşap yapıları, doğa ve deniz üçlemesinin iç içe olduğu Miliç, özellikle berrak deniziyle ilgi görüyor. İçinde kafeteryalar, duş alanları, tuvaletler, büfeler, mescit, bisiklet, gezi ve taşıt yolları ve ahşap Terme Evi ile tam bir sosyal tesis haline gelen Miliç aileleriyle birlikte tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez adresi olacak.

BERRAK BİR DENİZ VE YEMYEŞİL BİR DOĞA

Tesisin içerisine yerleştirilen nazar boncuğu şeklindeki Terme Miliç yazısı fotoğraf tutkunlarından da büyük ilgi görüyor. Ailesiyle birlikte Miliç e gelen Ahmet Yavuz isimli tatilci, tesise sabah erken saatte geldiklerini ve kuş sesleriyle cıvıl cıvıl bir ortamın kendilerini karşıladığını belirtti. Yavuz, denizi, doğası ve tesisin içindeki dokusuyla Miliç in sanki cennetten bir köşe olduğunu belirterek, İyi ki buraya gelmişiz. Huzurlu bir gün için oldukça ideal bir yer diye konuştu.ÜRDÜN LÜ HEYET SAMSUN U DENİZDEN İZLEDİ

15.07.2016 07:03

Karadeniz Bölgesi ne direk uçuşla inen ilk yabancı turist kafilesi olan 95 Ürdünlü, Samsunum-1 Gemisi ndeki akşam yemeğinde buluştu. Kentin gece panoramasını gemi turuyla izleyen heyet, Samsun a hayran kaldı.

ÜRDÜN LÜ HEYET SAMSUN U DENİZDEN İZLEDİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın Ürdün temasları ve resmi ziyaretleriyle kurulan sıcak ilişki, Ürdün ün en büyük şehirlerinden Zerka yı Samsun ile kardeş şehir yapmıştı. İkili diyalogların geliştirilmesi, haftada iki kez Amman-Samsun direk uçuş seferlerini de başlamasına zemin hazırlamıştı.

İlk direk uçuşla Samsun a gelen Ürdünlü iş adamları, turizmciler ve gazeteciler, Çarşamba Havaalanı ndaki sıcak ve samimi karşılamanın ardından akşam yemeği için Samsunum-1 Gemisi ne geldi. Akşam yemeğinin ardından gemiyle şehir turu atan heyet, şehrin gece manzarasına hayran kaldı. Cep telefonlarıyla gece panoramasını arkalarına alan Ürdünlüler, bol bol hatıra fotoğrafı ve selfi çektirdi.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş ın ev sahipliğini yaptığını turda kafile başkanı Enneşame Camiası Başkanı Eymen Errifai, yakın ilgiden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a ve başarılı turizm çalışmalarından dolayı Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş a teşekkür etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin güzel hizmetlere imza atmakta olduğunu ifade eden Errifai, İslam coğrafyasındaki Müslümanların birbirleriyle kucaklaşması gerektiğini, bunda geç kalındığını ancak bu tür ilişkilerle aranın hızla kapanacağına inandığını kaydetti.

İslam coğrafyasındaki Müslümanlarla aynı dili konuşmadıklarını ancak aynı gönül diliyle anlaştıklarını ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Ürdün e ilk gittiğimde kimseyi tanımıyordum. Ama hiç yabancılık çekmedim. Sabah tanıdık bir sesle uyandım. Bu ezan sesiydi. İslam ve ezan bizi birbirimize bağlayan en büyük güçtür. Dolayısıyla birbirimiz hakkında önyargılı olmamız söz konusu olamazdı. Zor günlerde birlik olmalı, iyi günleri paylaşmalıyız. Bu geliş gidişler attıkça çocuklarımız da kalıcı dostluklar kuracak. İslam dünyası olarak bunu yapmakta geciktik. Hiçbir Avrupalı bizim ruhumuza ve gönül dünyamıza dokunamıyor. Tanışalı 3 saat oldu ama 40 yıldır birlikteymişiz gibi olduk. Bizim evimiz, sizlere sonuna kadar açıktır. ifadelerini kullandı.SAMSUN TURİZMİNE ARAP DOPİNGİ

14.07.2016 06:55

Ürdün ün Amman şehrinden Samsun a turistleri taşıyan ilk direkt uçuş gerçekleşti. İlk uçuşta 95 Arap turist Samsun a geldi.

SAMSUN TURİZMİNE ARAP DOPİNGİ

Samsun un Ürdün ün Zerka şehri ile kardeş şehir olmasından sonra Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın yoğun çabaları sonucu Ürdün deki iş adamları ve sivil toplum kuruluşları ile yapılan görüşmeler sonucunda Karadeniz de ilk uçuş seferi Samsun a yapıldı.

Amman dan kalkan ve yaklaşık 2.5 saatte Samsun-Çarşamba Havaalanı na inen uçakta 95 Arap turist yer aldı. Direkt uçuş ile ilk defa Karadeniz de Samsun a geldiklerini belirten Ürdünlü turistler, Karadeniz e ilk defa geldik. Samsun a da ilk defa geldik. Karadeniz Bölgesi nin güzelliğini duyduktan sonra buraya gelmeye karar verdik. Ondan sonra Türkiye nin halkının Müslüman oldukları ve bize yakın oldukları için aynı kültür sahibi olduğumuz için bir farkımız yok. Biz bütün Ürdünlü vatandaşlar olarak buraya gelmeyenlere Samsun da gördüklerimizi ve göreceklerimizi anlatacağız ve onların buraya gelmelerini tavsiye edeceğiz. Ürdün-Türkiye arasındaki ilişkiler çok derin ilişkilerdir. Biz buraya gelmekten onur duyuyoruz. Türkiye de birçok yere geldik ama Karadeniz Bölgesi nde ilk geldiğimiz yer Samsun oldu  dediler.

HAFTADA 2 GÜN AMMAN-SAMSUN SEFERLERİ YAPILACAK

Samsun un bugün Arap turizmi açısından tarihi bir gün yaşadığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Ürdün den ilk defa Karadeniz Bölgesi nde Samsun a direkt uçuş gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Valimizin önemli çalışmaları, bizlerin gayretleri ile son 6 ay içerisinde kardeş şehir ilişkilerinin de geliştirilmesiyle önemli bir turizm atağı başlatmış olduk. Bugün 95 kişilik ilk turist kafilemiz Samsun a 2.5 saat önce Amman dan hareket ettiler ve şimdi Samsun a geldiler. Bunun bu şekilde devam etmesini diliyoruz. Bölgemizin ekonomik refahı açısından bir takım gelişmişlik kaydetmek istiyorsak turizm bunun önemli bir ayağıdır. Turizmi biz ihmal edersek, sahip olduğumuz değerleri, hem tarihi hem kültürel hem coğrafi hem de turistik değerleri dünya insanı ile paylaşmazsak bundan hiç kimsenin haberi olmaz. Bütün bunlar birleştiği zaman hem ekonomimize katma değer verecek hem de dünya barışına önemli katkılar koyacaktır. Haftada 2 sefer olmak üzere Ürdün ün Amman şehri ile Samsun arasında bu uçuşlar devam edecek diye konuştu.