Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Bengü ye 1 Milyon Tl lik Spor Tesisi

11.07.2016 05:44

Bafra Bengü de organize edilen güreş şenliklerine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaylaya yapılan spor tesisi için 1 milyon TL harcayarak kısa bir sürede tesisi ilçeye kazandırdıklarını söyledi.

Bengü ye 1 Milyon Tl lik Spor Tesisi

Bafra Bengü ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından organize edilen 24. Yayla Güreş Şenlikleri nde pehlivanlar er meydanında başpehlivanlık için ter döktü. Renkli görüntülere sahne olan şenliklere Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, ilçe belediye başkanları, Bafra Bengü ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Bekir Keskin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BENGÜ YE 1 MİLYON TL LİK SPOR TESİSİ

Güreş alanında vatandaşlara seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bengü hem Bafra nın, hem Alaçam ın en eski yerleşimlerinden biridir. Buraya 1 milyon TL harcayarak kazandırdığımız spor tesisimizde şimdi bu güreşleri yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eski halinden şimdi eser yok. Şenlik alanımız toz topraktan kurtarıldı ve sporcularımıza yakışır bir er meydanı haline getirildi. Alt yapı tesislerini yaptık. Ortasını kesme çimle döşedik ve burası artık toz toprak olmaktan kurtarıldı diye konuştu.

SİZLER YAŞAR DOĞU NUN MİRASÇILARISINIZ

Er meydanında ter döken tüm güreşçilere başarılar da dileyen Başkan Yılmaz, Hepiniz efsane güreşçimiz Yaşar Doğu nun mirasçılarısınız. Sizler onun hatırasını yaşatıyorsunuz. Başarılarınız her zaman daim olsun dedi.

SAMSUN UN HİZMET ŞAMPİYONU

Konuşma sonunda Samsun a ve ilçelere yaptığı hizmetlerden dolayı Samsun un hizmet şampiyonu ilan edilen Başkan Yılmaz a, Bafra Bengü ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Bekir Keskin tarafından kupa takdim edildi.BAŞKAN YILMAZ: SAMSUN GÜREŞİN İSMİ

11.07.2016 05:44

Vezirköprü Kunduz Yaylası nda düzenlenen yağlı güreşlere katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü nün Kırkpınar a rakip olduğunu belirterek, Samsun Yaşar Doğu nun mirasına layıkıyla sahip çıkıyor dedi.

BAŞKAN YILMAZ: 

Samsun un Vezirköprü ilçesinde Kültür Sanat, Doğa ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenen geleneksel 12. Kunduz Dağı Yağlı güreşlerinde pehlivanlar başpehlivanlık için yarıştı.

30 BİN KİŞİ KUNDUZ A AKIN ETTİ

Güreşleri eski devlet bakanı Kürşat Tüzmen, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan, Hasan Basri Kurt, Kemal Zeybek, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, ilçe belediye başkanları Sadık Edis, İbrahim Sarıcaoğlu, Şerif Kılağuz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve 30 bine yakın vatandaş izledi.

SAMSUN GÜREŞİN İSMİ

Pehlivanlara ve tirübünü ve güreş alanını dolduran vatandaşlara hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kunduz Yağlı Güreşleri nin Kırkpnar a rakip olduğunu söyledi. Samsun un güreşin ismi olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Neden Samsun güreşin ismi. Çünkü güreşin duayeni merhum Yaşar Doğu Samsunlu bir şampiyon. Onun hatırasını buralarda yad ediyoruz. Burada güreşen çocuklarımız Yaşar Doğu nun torunları ve duayen güreşçimizin mirasını onlar geleceğe taşıyor. Rabbim onları muvaffak etsin. Er meydanının tozunu attıran tüm güreşçilerimize başpehlivanlık yolunda başarılar diliyorum diye konuştu.Büyükşehir, Turizm Projeleri ile Samsun u Değiştiriyor

11.07.2016 05:43

Samsun da turizmde destek alacak projeler belli oldu. Birçoğu Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan projelerden 7 sine destek verilmesi kararı alındı.

Büyükşehir, Turizm Projeleri ile Samsun u Değiştiriyor

Orta Karadeniz kalkınma Ajansı nın (OKA)  Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı nın idari, teknik ve mali değerlendirilmesi tamamlandı. Samsun dan büyük çoğunluğu Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan 28 projenin başvuruda bulunduğu program kapsamında, 7 projenin OKA tarafından desteklenmesi uygun görüldü.

27 PROJE HAK KAZANDI

OKA dan yapılan açıklamada, Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı için Amasya dan 14, Çorum dan 17, Samsun dan 28 ve Tokat tan 41 adet proje olmak üzere toplam 100 adet proje başvurusu alındığı, değerlendirmeler sonucu 65 puan ve üzerinde puan alan 27 projenin asil listede yer aldığı belirtildi.

İŞTE O PROJELER

Buna göre Samsun da Orman Ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü nce sunulan Ballıca Mağarası Tabiat Parkı Rekreasyon Projesi, Büyükşehir Belediyesi nce sunulan -Bafra Tütün Müzesi, Tefriş, Tanzim, Donanım ve Dekorasyon Projesi; Ayvacık Terice Yaşam Parkı Projesi; Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu Dinlenme Tesisi Projesi; Vezirköprü İlçesi 823. Sokak Sağlıklaştırma ve Kentsel Tasarım Uygulama Projesi, Kızılırmak Deltası Ziyaretçi Karşılama Ünitesi Projesi ile Atakum Belediyesi nce sunulan Osmanlı Hamamı Projesi, OKA dan destek almaya hak kazandı.BÜYÜKŞEHİR DEN SİHİRLİ DOKUNUŞ

11.07.2016 05:42

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin turizme kazandırdığı Ayvacık ilçesi Terice Mahallesi ndeki alan özellikle gelin ve damatların da uğrak yeri oldu.

BÜYÜKŞEHİR DEN SİHİRLİ DOKUNUŞ

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin turizm hamleleri tüm hızıyla devam ediyor. Ayvacık ilçesi Terice Mahallesi nde yapılan yörük çadırını ve etrafındaki peyzaj düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Yılmaz, özellikle yörük çadırının turistlerin vazgeçilmez uğrak noktası haline geleceğini söyledi.

TURİZM CENNETİ TERİCE YE GELEN BİR DAHA GİTMEK İSTEMEYECEK

Ayvacık ın Ortadoğu turizmi açısından büyük potansiyeli olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, Ortadoğu turizmi otel değil, doğa, yayla ve av turizmi çok önemsiyor. Bu konuda Ayvacık ilçemiz aranılan tüm şartları bünyesinde barındırıyor. Biz de yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz kıl çadırlar, günlük hobi ortamları ile ilçemizi turizmde ihya edeceğiz. Buraya gelen bir daha gitmek istemeyecek giden ise yeniden gelecek ifadelerini kullandı.

GELİN VE DAMATLARIN UĞRAK YERİ OLDU

Yörük çadırının alt tarafına inşa edilen ahşap yürüyüş yolunun da büyük beğeni gördüğünü belirten Başkan Yılmaz, Ahşap yürüyüş yolunun hemen sonunda sizi Ayvacık Barajı nın muhteşem manzarası karşılıyor. Özellikle bu alanımız fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez noktası oldu. Gelin ve damatlarımızın evlilik fotoğraflarına da Terice deki bu turizm cennetimiz ev sahipliği yapıyor dedi.

Alanda karşılaştığı genç çifte mutluluk dileyen Başkan Yılmaz, ayrıca kahve takımı hediye etti. Yılmaz a ziyareti sırasında AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel de eşlik etti.En Büyük Zenginliğimiz Farklılığımız

01.07.2016 05:16

Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetimini ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Bizim en büyük zenginliğimiz farklılığımız ve bir çok kültürü içimizde barındırıyor olmamız dedi.

En Büyük Zenginliğimiz FarklılığımızSamsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu nda dernek başkanı Hakan Tali ve yönetimi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti. 

BAŞKAN YILMAZ:HEMŞEHRİ DERNEKLERİ BİZİM KÜLTÜR ZENGİNLİĞİMİZ

Belediye nin Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Yılmaz, hemşehri derneklerinin şehrin çok güzel bir mozaiğini oluşturduğunu belirterek, Hemşehri derneklerimiz bizim kültür zenginliğimiz,farklılığımız. Zaten en büyük zenginliğimiz de farklılığımız ve bir çok kültürü içimizde barındırıyor olmamız.Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin, hepimiz bir ve birlikte Türkiyeyiz diye konuştu.

DERNEK BAŞKANI TALİ:HİZMETLERİNİZ BÜYÜK TAKDİR GÖRÜYOR

Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı  Hakan Tali de, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaza kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, Samsun sizi seviyor, siz Samsun u seviyorsunuz. Bu şehirde yaptıklarınız herkes tarafından takdir ediliyor dedi. Ziyarette Başkan Yılmaz,küçük Bayburtlu ile de yakında ilgilendi.