Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Zihni Şahin den Yılport Holding e Kutlama

14.12.2018 13:40

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, dünyada Yılın Liman İşletmecisi ödülünü kazanan Yılport Holdingi kutladı.
SAMSUNSPORUMUZUN SPONSORU...
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, dünyanın 4 kıtasında 51 ülkede faaliyetleri bulunan Yıldırım Şirketler Grubunun limancılık şirketi Yılport Holdingi, aldığı bu prestijli ödül nedeniyle kutladı. Başkan Zihni Şahin, konuyla ilgili yayımladığı kutlama mesajında, Dünyada Yılın Liman İşletmecisi ödülünü kazanarak, bu uluslararası ödülü kazanan ilk Türk şirketi olan, Samsunsporumuzun sponsoru YILPORT HOLDİNGi, değerli yönetim kurulu başkanı Yüksel Yıldırım nezdinde tüm çalışanlarını kutluyorum ifadelerini kullandı.

Samsunlu iş adamı Yüksel Yıldırımın yönetim kurulu başkanı olduğu Yıldırım Holdinge bağlı, Samsunsporun sponsoru Yılport Holding, uluslararası bir başarıya imza attı. Yılport Holding, Londrada düzenlenen Lloyds List 2018 Global Ödülleri gala gecesinde Yılın Liman İşletmecisi ödülünü kazandı.Samsun da, 1 Milyar 152 Milyon Liralık Yatırımlar Devam Ediyor.

14.12.2018 13:31

BÜYÜKŞEHİR HIZ KESMİYOR! 
Samsun da Büyükşehir Belediyesi nin 17 ilçede başlattığı hizmet ve yatırım rüzgarı devam ediyor. Başkan Zihni Şahin, atık su arıtmadan içme suyuna, hafif raylıdan Kuş Cenneti ne kadar bir çok alanda dev yatırımların tüm hızıyla sürdürüldüğünü açıkladı.
7/24 ÇALIŞMAYA DEVAM...
KUŞ CENNETİ NE DEV YATIRIMLAR
Zihni Şahin son olarak, Kısacası 17 ilçemiz için seferberlik halindeyiz. Altyapıya önem veriyoruz. Bu nedenle başlayan projeleri devam ettirdik, yeni projeler başlattık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm çalışmalarımızı gönül belediyeciliği kapsamında orta akıl ve siyasi irademiz ile birlik ve beraberlik içinde sürdürüyor, hayata geçiriyoruz ifadelerini kullandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin 17 ilçede toplam tutarı 1 milyar lirayı aşan 200 projenin çalışmaları hızla devam ediyor. Devam eden bu projelerin yanında alt yapıya yönelik 4 ilçede 152 milyon lira tutarında ileri teknoloji Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yapılacak. 4 projenin kredin temininin sağlandığını, özellikle Vezirköprü de içme suyu problemine kalıcı çözüm bulacaklarını açıklayan Başkan Zihni Şahin, En kolay şey mazeret üretmektir. Biz bu anlayışın insanı değiliz. Mazeret üretmedik. Başlayan projeleri devam ettirdik. Geçmişin hizmetlerini takdir ettik ve yeni projelere başladık. Kısacası hizmeti esas aldık dedi.

6 AYDA 500 KİLOMETRE YOL

Göreve geldiği 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren çok yoğun bir çalışma programı düzenlediklerini ve uygulamaya başladıklarını ifade eden Zihni Şahin, Bu programı ilçelerimizde derhal uygulamaya koyduk. Yoğun çalışmalar sonucunda 5 ay gibi kısa bir sürede 145 kilometre beton yol, 50 kilometre BSK yol ve 305 kilometre satıh kaplama yol olmak üzere toplam 500 kilometre yol yaptık. 2019 yılı sonu itibari ile hizmet ağımıza katılan tüm grup yollarımızı tamamlayarak mahallelerimizde ulaşım problemini ortadan kaldırmasını planladık. Amacımız daha fazla hizmet etmek, insan hayatına ve konforuna daha fazla katkı vermektir. Samsun bu hedeflere Allahın izniyle ulaşacaktır diye konuştu.

Başkan Zihni Şahin devam eden çalışmalar hakkında da şu bilgileri verdi:

Alaçam Meydanı çevre düzenlemeleri, Kirazlık Camii inşaatı, Geyikkoşan Tesisleri cephe düzenlemeleri, Lâdikte sosyal tesisler, Termede SASKİ binası gibi birçok projenin çalışmaları sürüyor. Hafif raylı sistemde 120 milyonluk bir yatırım gerçekleşti. Test sürüşleri devam etmekte. Kılıçdede Mahallesi ile Cumhuriyet Meydanı arasındaki çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. 2nci etap meydan ile liman kavşağı arasındaki çalışmaların ihalesi ise 13 Haziranda gerçekleştirildi. Ödül aldığımız Sanat Müzesi Projesi projesi inşaatı hızla devam etmektedir. Sanat Müzesinin yüzde 65ini tamamladık. Bafrada ise Kızılırmak Sedde Projesi ile yeni oto gar çalışmaları devam ediyor.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın 100 Günlük Eylem Planında yer alıyordu. Projemiz kapsamında Toplam 2 bin 271 metrekare inşaat alanına sahip tesisler, butik otel, 306 metrekare ahşap iskeleler, toplamda 3 bin 256 metrekare otopark, 602 metrekare ahşap yürüyüş yolları ve 54 metrekare asma köprü inşa edilecek. Kır Lokantası, Ziyaretçi Tanıtım Ünitesi, Yönetim Merkezi Ünitesi, Giriş Kontrol Ünitesi, Doğa Eğitim Merkezi ve Konaklama Merkezi, Cernek Seyir Bölümü, Ahşap Yürüyüş Yolları, Doğanca Ziyaretçi Tanıtım Merkezi Yapım çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca proje kapsamında özellikle kuş gözlemi yapan ulusal ve uluslararası turistlerin deltada konaklamaları, bölgede daha fazla vakit geçirebilmeleri ve özellikle yerel ekonomiye daha fazla katkı sağlamaları açısından yaşanan konaklama sorununu gidermek için Doğanca Mahallesinde bulunan eski belediye binasının 14 odalı butik otel olarak düzenleme çalışmaları da sürdürülüyor.

İLÇELERDE ALTYAPIYA BÜYÜK ÖNEM

Kavakta 11 milyon 600 bin, Ladik'te 10 milyon 870 bin, Salıpazarında 11 milyon 380 bin, Çarşambada 118 milyon 357 bin lira yatırımla kredileri tahsis edilmiş ileri teknoloji Atık Su Arıtma Tesisleri kuracaklarını da açıklayan Başkan Zihni Şahin, şöyle devam etti:

Bafrada ve Terme ilçelerimizdeki atıksu arıtma tesislerini de revize ediyoruz. Bunun için Bafraya 1 milyon 245 lira, Termeye ise 3 milyon 732 bin 565 lira ayrıldı. 19 Mayısta 4 milyon 968 bin liralık, Vezirköprüde 8 milyon 520 bin 227 liralık ve Yakakentte 27 milyon 194 bin 644 liralık olmak üzere kanalizasyon, atık su arıtma tesisi ve derin drenaj yapım işleri çalışmaları sürüyor. Toplamda 69 milyon201 liralık atık su arıtmasına yönelik yatırımlar devam etmekte

7 PROJE BİTTİ, 5 İ SIRADA

Altyapı, arıtma tesisler, yol ve içme suyu problemlerini tamamen çözecek ceklerini de ifade eden Başkan Zihni Şahin, Bunlar olmazsa olmazdır. Halkımızın bu konuda şikâyetleri olmamalıdır. Göreve geldiğimizde yapımı devam eden toplam 26 milyon 156 bin 534 TL tutarında 7 projeyi tamamladık. 5 ilçemizde 69 milyon 201 bin 389 TL tutarında 5 projenin yapımını devam ettiriyoruz. 4 ilçemizde programa aldığımız ve kredisini temin ettiğimiz 152 milyon 207 bin 000 TL tutarında ileri teknoloji arıtma tesisi kuruyoruz. Bu 16 proje ile yaklaşık 247 milyon liralık bir hizmet sunmuş olacağız dedi.

59 PROJE İÇİN 300 MİLYON YATIRIM

İçme suyu sorununa neşter vuracak 36 proje kapsamında toplam tutarı 115 milyon 553 bin 537 lira olan çalışmaların yürütüldüğünü hatırlatan Zihni Şahin, Dev hizmet projelerini Hayata geçiriyoruz. Dere ıslahları için 3 proje kapsamında 20 milyon 827 bin 750 liralık bin bir çalışma yürütmekteyiz. Kanalizasyon alanında da 17 proje kapsamında 60 milyon 500 bin liralık bir çalışma yürütmekteyiz. Su arıtma tesisleri için 3 proje devam etmektedir. Bu projeler 11 milyon 332 bin 500 lira tutarındadır. Toplamda altyapıda 75 projeyi devam ettiriyoruz diye konuştu.

17 İLÇEDE SEFERBERLİK


Başkan Zihni Şahin, Derse Girdi, Minik Öğrencilerle Buluştu

14.12.2018 08:01

EĞİTİM, EN BÜYÜK GÜÇTÜR 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ziyaret ettiği özel kolejde derse girdi, öğrencilerle sohbet etti, Eğitim, elimizdeki en büyük güçtür mesajını verdi.
FİZİK ŞARTLAR DÜZELDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Özel Samsun Sınav Kolejini ziyaret etti. Eğitim kurumunun kurucuları Osman Teber ve Adnan Demirci ile Özel Samsun Sınav Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Ender Varol ile beraberindeki öğretmenler ile bir süre görüşen Zihni Şahin, ardından sınıfları ziyaret etti, öğrencilerlei sohbet etti.

GELİŞİM, KALİTELİ EĞİTİM İLE OLUR

Başkan Zihni Şahin, ziyaretiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, Bir eğitimci olarak belediye başkanlığı yaptığım her dönemde eğitime ayrı bir önem verdim. Çünkü ben, toplumların gelişmesi, ülkelerin ilerlemesinin kaliteli eğitim ile mümkün olduğuna inandım hep. Eğitim bu anlamda elimizdeki en büyük güçtür. Bunu çok iyi değerlendirmek zorundayız dedi.


Türkiyede eğitim şartlarının yaşanan zorluklara rağmen her geçen yıl daha da düzeldiğini söyleyen Zihni Şahin, Gerek kamu, gerekse özel okullarımızın fiziki şartları artık neredeyse mükemmele yakın. Özellikle kent merkezlerinde bu durum çok daha net görülüyor. Bugün de burada her yönüyle donanımlı bir eğitim kurumumuz olduğunu gördük. Çocuklarımızın geleceği için bu sıcak yuvayı kuran, onları bağrına basan değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.Başkan Zihni Şahin, Özel Harekat ta

14.12.2018 07:58

NE KADAR GURUR DUYSAK AZDIR!.. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, öğle yemeğini Özel Harekat polisleriyle yedi, Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır diye konuştu.
POLİSLERLE KARAVANA YEMEĞİ
GECE GÜNDÜZ DEMEDEN, HALK İÇİN...
Samsunda polis teşkilatının çok başarılı çalışmalara imza atarak vatandaşlara hizmet etmeye devam ettiğini söyleyen Zihni Şahin, Gücünü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kanunlarından ama en önemlisi halkından alan Türk polisi, ülkemizin her yerinde olduğu gibi Samsunda halkının hizmetinde. Halkımızın huzuru ve güveni için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren polislerimiz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyor. Görevleri başındaki tüm polislerimize de sonsuz başarı dileklerimi iletiyorum dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesini ziyaret etti. Polislerle öğle yemeğini karavanadan yiyen Başkan Zihni Şahin, Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır dedi.


Başkan Zihni Şahin, bugün öğle saatlerinde Özel Harekat Şubesini ziyaret etti. Özel Harekat Şube Müdürü Murat Özuğur'un karşıladığı Başkan Zihni Şahin daha sonra yemekhaneye geçerek polislerle birlikte karavanadan öğle yemeği yedi. Başkan Şahin, yemek sonrası Özel Harekat polisleriyle bir süre sohbet etti.Başkan Şahnin den İnsan Hakları Günü Mesajı

14.12.2018 07:53

En büyük sevgi, insanlık sevgisidir!.. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, anlayışının temsilcileriyiz. Dünyada en büyük sevgi, insanlık sevgidir dedi.
DOĞUŞTAN SAHİP OLUNAN HAKLAR
MÜSLÜMANLARI KATLEDENLERE LANET
SAMSUNLULARIN HAK VE HUKUKUNU KORUYORUZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin kabulünün 70. yıldönümünün kutlandığı İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Türklerin, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın temel fikri üzerinde şekillenen bir anlayışa sahip olduklarını belirten Zihni Şahin, Dünyada en büyük sevgi, insanlık sevgidir dedi.


Evrensel Bilgdirgenin, tüm insanlığın ortak değeri, çağdaş dünyanın ortak paydası olan insan haklarının anayasası olarak tanımlanabileceğine de dikkati çeken Zihni Şahin, 1948de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi insanın doğuştan sahip olduğu kişisel hak ve özgürlükleri tanımlayarak her insanın yasa önünde eşit olduğunu, işkenceye, kötü muameleye ve onur kırıcı cezalara tabi tutulamayacağını ilan etmektedir hatırlatmasında bulundu.


Günümüzde, özellikle Müslüman coğrafya üzerinde yaşanan insan hakları ihlallerinin insanlık adına utanç verici olduğunu vurgulayan Başkan Zihni Şahin, Filistin, Suriye, Arakan, Doğu Türkistan gibi gönül birlikteliğimizin olduğu bölgelerde insanlar, kanlı çıkarlar uğruna katlediliyor. Büyük çoğunluğu Müslüman olan bir çok coğrafyada insanlık öldürülüyor. İnsan Hakları Gününde bu tür katliamları yapanları lanetliyor, tüm bunlara göz yumanları ise şiddetle kınıyoruz diye konuştu.


Mesajının son bölümünde, Samsun il genelinde insan hakları konusunda tüm vatandaşların yanlarında olduğunu ifade eden Zihni Şahin, Çocuğundan yaşlısına, kadınına, engelli yurttaşlarımıza kadar herkesin hakkını, hukukunu gözetmeyi bir görev biliyoruz. İnsanlarımızın daha iyi bir yaşam sürdürebilmeleri için mücadele ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle İnsan Hakları Günü'nü kutluyor, milletimize ve tüm insanlığa barış ve huzur dolu günler diliyorum ifadelerini kullandı.