Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


En Büyük Zenginliğimiz Farklılığımız

01.07.2016 05:16

Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetimini ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Bizim en büyük zenginliğimiz farklılığımız ve bir çok kültürü içimizde barındırıyor olmamız dedi.

En Büyük Zenginliğimiz FarklılığımızSamsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu nda dernek başkanı Hakan Tali ve yönetimi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti. 

BAŞKAN YILMAZ:HEMŞEHRİ DERNEKLERİ BİZİM KÜLTÜR ZENGİNLİĞİMİZ

Belediye nin Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Yılmaz, hemşehri derneklerinin şehrin çok güzel bir mozaiğini oluşturduğunu belirterek, Hemşehri derneklerimiz bizim kültür zenginliğimiz,farklılığımız. Zaten en büyük zenginliğimiz de farklılığımız ve bir çok kültürü içimizde barındırıyor olmamız.Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin, hepimiz bir ve birlikte Türkiyeyiz diye konuştu.

DERNEK BAŞKANI TALİ:HİZMETLERİNİZ BÜYÜK TAKDİR GÖRÜYOR

Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı  Hakan Tali de, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaza kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, Samsun sizi seviyor, siz Samsun u seviyorsunuz. Bu şehirde yaptıklarınız herkes tarafından takdir ediliyor dedi. Ziyarette Başkan Yılmaz,küçük Bayburtlu ile de yakında ilgilendi.Samsun, Patlamada Şehit Olan Evladını Uğurladı

01.07.2016 05:15

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde yaşanan bombalı terör saldırısında şehit olan Serkan Türk, memleketi Samsun da düzenlenen törenle toprağa verildi. Cenaze törenine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, anne Nazmiye Türk e baş sağlığı diledi.

Samsun, Patlamada Şehit Olan Evladını Uğurladı

Çarşamba ilçesi Epçeli köyündeki cenaze törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Gurup Başkan Vekili Nihat Soğuk, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız ile yakınları katıldı.

Annesi Nazmiye Türk ü karşılamak üzere hava alanında beklediği sırada patlamada şehit olan 24 yaşındaki Serkan Türk, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Epçeli mahalle mezarlığında toprağa verildi.DOLGU ALANI ÇALIŞMASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

30.06.2016 07:36

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Petrol Ofisi olarak geçen bölgedeki sahilde yapılan deniz dolgu alanı çalışmalarını inceledi.

DOLGU ALANI ÇALIŞMASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Samsun un Tekkeköy ilçesindeki Petrol Ofisi Dolum Tesisleri nin arkasındaki denize yapılan bin dönümlük dolgu alanı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ve Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak dolgu sahasında yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

LOJİSTİK KÖY PROJESİ NİN DE BAĞLANTI NOKTASI OLACAK

Samsun da dolgu alanların yapılmasının ihtiyaçtan doğduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bunun en belirgin çalışmalarından birisi de Petrol Ofisi olarak geçen bölgedeki sahilde yaptığımız dolgu alanıdır. Burada bin dönüm civarında yeni bir dolgu sahası yapıyoruz. Liman geri sahası diye bir alan düzenliyoruz. Projemiz uzun vadeli bir proje. Çalışma sonrasında alanımız aynı zamanda Lojistik Köy Projesinin bağlantı noktası ile ufak tonajlı gemilerin yanaşabileceği iskele olacak dedi.YUVADAN DÜŞEN LEYLEK YAVRULARI KURTARILDI

30.06.2016 07:35

Samsun Kızılırmak Deltası nda yuva yaptıkları dal kırılınca düşerek yaralanan leylek yavruları SAMKUŞ ekipleri tarafından kurtarıldı.

YUVADAN DÜŞEN LEYLEK YAVRULARI KURTARILDI

Samsun un 19 Mayıs ve Bafra ilçeleri sınırlarında bulunan, 56 bin hektarlık alanıyla Türkiye nin en büyük deltalarından biri olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde yaban hayat içerisinde yaralanan canlılara anında müdahale ediliyor.

Doğanca mevkiinde bir leylek yuvasının bulunduğu dalın kırıldığı ve yuvada bulunan 4 leylek yavrusunun yere düştüğü ihbarını alan Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) Başkanı İsmail Mutlu, ekipleri hareket geçirdi. Olay yerine giden ekipler, yerde yaralı haldeki leyleklere müdahale etti.

YARALI LEYLEKLER YUVALARINA YENİDEN KAVUŞTU

7 metre yükseklikten düşerek şoka giren leylekler anında deltada bulunan kliniğe ulaştırıldı. Burada veteriner tarafından serum takılan ve ilk tedavileri yapılan leylek yavruları sağlığına kavuşturuldu. Yapılan tüm kontrollerinin ardından, kırılan yuvaları tamir edilen yavrular, yuvalarına geri bırakıldı.BAŞKAN YILMAZ, ACILI AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI

29.06.2016 08:45

Samsun un Vezirköprü İlçesi nde, indikleri su kuyusunda boğularak can veren 17 yaşındaki Enes Çıplak ve babası 40 yaşındaki Nazım Çıplak ın cenazeleri gözyaşlarıyla yan yana toprağa verildi. Baba oğulun cenazesine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ailenin acısına ortak oldu.

BAŞKAN YILMAZ, ACILI AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI

Vezirköprü İlçesi Bahçelievler Mahallesi nde bahçeyi sulamak isteyen Nazım Çıplak ve oğlu lise öğrencisi Enes Çıplak, bahçedeki 12 metre derinliğinde ve 1.5 metre enindeki kuyunun başına gitti. Suyun gelmesinde sorun yaşanınca, Enes Çıplak arızayı gidermek için kuyunun içine girdi. Gözden kaybolan oğlunu merak eden Nazım Çıplak, haber alamayınca kendi de kuyuya girdi. Baba ve oğlu kuyuda boğularak hayatlarını kaybetti.

BABAMI NEREYE GÖTÜRÜYORLAR SÖZÜ YÜREK DAĞLADI

Ekipler tarafından kuyudan cansız bedenleri çıkarılan baba ve oğlunun cenazeleri bugün Vezirköprü İlçe Devlet Hastanesi morgundan yakınlarına teslim edildi. Aksakal Mahallesi ndeki evlerinin önüne getirilerek burada yakınlarından helallik alındı. Ardından Mahalle camiinde baba ve oğlu için tören düzenlendi. 3 çocuk babası Nazım Çıplak ın 2 yaşındaki oğlu Mikail Çıplak ın ablası 16 yaşındaki Enise Çıplak ın kucağındayken, babasının tabutunun taşınması sırasında Babamı nereye götürüyorlar? diyerek ağlaması yürekleri dağladı. Baba ve oğlunun cenazeleri, öğle namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında yan yana toprağa verildi.

Cenaze namazına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, acılı aileyi yalnız bırakmayarak yakınlarına ve aileye başsağlığı ve sabır diledi. Yüzlerce kişinin akın ettiği cenaze törenine Başkan Yılmaz ın yanı sıra Vezirköprü Belediye Başkanı Sadik Edis, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk ve vatandaşlar katıldı.