Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Yapımı Biten İstasyonları Hizmete Açıyoruz

22.07.2016 05:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gar – Tekkeköy hattının ilk ayağını 4 istasyonla Ağustos ayında hizmete açacağız dedi.

Başkan YILMAZ: 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ekim ayında işletmeye açılması planlanan Gar – Tekkeköy hattı hakkında yaptığı açıklama da, Hızlı bir şekilde ilerleyen Gar – Tekkeköy hattı yapımını söz verdiğimiz Ekim ayına kadar tamamlayacağız. Çalışma arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda Gar ile Mavi Işıklar Engelliler Eğitim Dinlenme Rehabilitasyon Merkezi arasında 4 istasyonumuzu da Ağustos ayı içinde vatandaşımızın hizmetine açma kararı aldık dedi.

Çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz, Güzergahın uzamasıyla birlikte sisteme ilave satın alınan Hafif Raylı Sistem araçlarının temini Ekim ayından başlanmak üzere ikişerli gruplar halinde Ocak ayına kadar tamamlanacak. dedi.BAŞKAN YILMAZ DAN MÜLTECİLERE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

21.07.2016 05:25

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mültecilere yönelik yaptığı konuşmada; 15 Temmuz da devletimize yöneltilmiş olan bu harekete karşı ortaya koyduğunuz bu asil davranışa da bir kez daha teşekkür ediyorum dedi.

BAŞKAN YILMAZ DAN MÜLTECİLERE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Samsun’a sığınan mülteciler Türkiye de yaşanan darbe girişimine tepki gösterdiler.

Kardeş Eli Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen ve dernek binası önünde toplanan mülteciler tekbir sesleriyle darbe girişimine tepki gösterdiler. Mültecilere destek vermek için Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Kaymakamı İlhan Turgut, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şube Başkanı Selim Sar, Kardeş Eli Yardımlaşma Derneği Gönüllü Üyesi Metin Yılmaz, mülteciler ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN YILMAZ: SİZLER BİZİM BAŞIMIZIN TACISINIZ

Ülkelerindeki iç karışıklık nedeniyle Samsun da gelen mülteciler için Siz bizim başımızın tacısınız diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz şöyle konuştu: 15 Temmuz ülkemizin birliğine ve beraberliğine yöneltilmiş olan askerimizin içinde bir miktar hainin kalkışma hareketine karşı, partimizin kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan a, hükümetimize ve ülkemizi yöneten yöneticilere destek anlamındaki bu toplantınızın karşısında şükranla eğiliyorum. Bizim kültürümüzde biz yemeyiz, içmeyiz, fakirliğimizi ve yoksulluğumuzu göstermeyiz. Neyimiz var neyimiz yoksa misafirimizin önüne koyarız. Ondan sonra gerekirse kendi ihtiyacımızı ikram ettiğimiz misafir yüzünden aç gezeriz. Onun için biz misafirperver bir milletiz, siz bizim başımızın tacısınız. Eksiklerimiz olursa bilin ki o elimizde olmayan nedenlerle yapılmış olan eksikliklerdir. 15 Temmuz da devletimize yöneltilmiş olan bu harekete karşı ortaya koyduğunuz bu asil davranışa da bir kez daha teşekkür ediyorum. Her akşam Cumhuriyet Meydanı nda demokrasi nöbetime devam ediyorum. Çoğunuzu orada görüyorum ve gelmeye devam edin.

VALİ ŞAHİN: O ŞEREFSİZLER BU ÜLKEYE BİR ŞEY YAPAMAYACAKLAR

Darbe girişiminde bulunanlara ağır eleştirilerde bulunan Samsun Valisi İbrahim Şahin, Bu asalet kokan toplantınızı önemsiyorum. Ellerinizdeki bazı sloganları görüyorum bizim ülkemize yaptınız, bu ülkeye yapamayacaksınız diye yazmışsınız. O şerefsizler, o kansızlar, o namussuzlar bu ülkeye bir şey yapamayacaklar. Cumhurbaşkanımızı hedef aldılar. 15 dakika geç davranılsaydı Cumhurbaşkanımız belki sıkıntı yaşayacaktı. Onun için hem çok uyanık olmak zorundayız hem de Cumhurbaşkanımız yeter deyinceye kadar Cumhuriyet Meydanı nda kalabalık şekilde bulunacağız. Sizin şehrimize geldiğinizden itibaren Samsun halkına çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Suriye den Irak tan gelen misafirlerimize vatandaşlık hakkı vermek istendiğinde ciddi anlamda eleştirildiğini biliyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın başına bir şey gelmiş olsaydı hem bunlar gerçekleşmez hem de biz çok ciddi sorunlar yaşardık. Onun için biz el birliği ile bu ülke üzerindeki kara bulutları beraber dağıtacağız. Bu ülke insanına, Türk milletine silah sıkan, tankla üzerine yürüyen neydi belirsiz, askeri kisve içerisindeki eşkıyalara, teröristlere en ağır cezalar verilecek. Ama hafızalarımızın almadığı şey, bunlar hangi milliyetten, nereden geldikleri, nerede yetiştiler bilemiyoruz. Kendi insanının üzerine tankla yürünür mü, kendi insanına silah sıkılır mı? Özellikle 2 şeyi ayırmanızı istiyorum, bir tanesi özellikle silahlı kuvvetler mensubu olup, bu ülkeye, bayrağa, vatana, millete saygı duyana asla dokunmayacağız. Ama askeri giysi içerisine girip, bu ülke insanına silah çekip, tankı yürütenleri de bu ülkede yaşatmayacağız şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Iraklı Dr. Salih Ahmed Bakır, Türkiye de yaşanan darbe girişimine gösterdikleri tepkiyi Arapça dile getirirken, tercümanlığını da OMÜ İlahiyat Fakültesi’nden Doç. Dr. Metin Yılmaz yaptı.

Daha sonra Iraklı Rafah El Bakır adlı küçük bir kız da Türkçe olarak kısa bir konuşma yaparak Türk halkına teşekkür etti.BAŞKAN YILMAZ: GELİN DEMOKRASİ NÖBETİNİ BİRLİKTE TUTALIM

21.07.2016 05:24

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat (Deaflympics) Oyunları Komitesi ne seslendi; Gelin demokrasi nöbetini birlikte tutalım.

BAŞKAN YILMAZ: 

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Samsun da yapılacak 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat (Deaflympics) Oyunları için gelen komite üyelerinin OMÜ Atatürk Kongre Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen görev seminerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı.

GELİN DEMOKRASİ NÖBETİNİ BİRLİKTE TUTALIM

Komite üyelerinin Türkiye de yaşanan darbe girişiminden dolayı endişe duymalarını belirtmeleri üzerine içlerinin rahat olması gerektiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Dünyanın bütün ülkelerinde bizim yaşadığımız olumsuzluklar gibi olumsuzluklar yaşanmıyor olabilir. Ama maalesef biz geçtiğimiz bu 1-2 yıl içerisinde bazı olumsuzluklar yaşadık. İnşallah bunlar geride kalacak. Geride kaldı diye düşünüyoruz ve şehrimiz insanı umutla, huzur içerisinde geleceğe doğru koşuyor. Biz dün akşam Sayın Valimiz ve protokolle birlikte gece saat 01:00 e kadar Cumhuriyet Meydanı nda eğlenen, davul zurna çalan, demokrasi nöbeti tutan, demokrasinin güzelliğini her cümlesinin içine yerleştirip, coşkuyla geleceğe umutla bakan halkla birlikteydik. Herhangi bir sorun olsaydı, benim canımın ne önemi var ama herhalde kendimi bu kadar güvende hissetmezdim. Valimiz orada, savcımız orada, hep birlikte oradaydık. Cumhuriyet Meydanı nı dün akşam görmenizi arzu ederdim. Eğer bu akşam vaktiniz olursa buyrun gelin bizim konuğumuz olun. Cumhuriyet Meydanı nda o demokrasi nöbetini birlikte tutalım. dedi.

SAMSUN GELECEĞE BÜYÜK UMUTLARLA KOŞAN BİR ŞEHİR

Samsun da spor yatırımlarının sürekli arttığını ve Deaflympics Olimpiyatları için tatlı bir telaş içinde olduklarını belirten Yılmaz, Evimizi size hazırlamak ve sizinle birlikte sizi mutlu etmek için, size konukseverliğin en güzelini göstermek ve yapmak için tatlı bir telaş içerisindeyiz. Şehrimizin hemen yanındaki yapılmakta olan büyük stadyum ve yanındaki 7500 kişilik spor salonuna şehir merkezinden gidiş gelişleri kolaylaştırmak için yaklaşık 50 milyon euroluk bir yatırımla raylı sistem projesi tamamlıyoruz. Projeyi bu sene Ekim ayında tamamlıyoruz. Bunun dışında Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız, Valimiz Milletvekillerimiz biz ev sahibiyiz. Okçuluk, Atıcılık, Buz pateni, bowling gibi tesisleri hep beraber yapıyoruz. Samsun hepinizin gördüğü gibi modern, halkının yaşam standartları giderek yükselen değerlere tutunmuş, geleceğe büyük umutla koşan bir şehir. diye konuştu.BAŞKAN YILMAZ DAN KÖYLÜLERE CAMİ MÜJDESİ

20.07.2016 07:39

Samsun un Kavak ilçesi Gadullu Mahallesi nde bulunan ve bir süre önce yanarak kullanılamaz hale gelen köy camisi Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden restore edilecek.

BAŞKAN YILMAZ DAN KÖYLÜLERE CAMİ MÜJDESİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak ilçesi Gadullu Mahallesi nde Ramazan ayında çıkan yangında kullanılamaz hale gelen ve ibadete kapalı olan köy camisinde incelemelerde bulundu. Samsun u karış karış dolaşarak sorunları yerinde gören Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ziyaret ettiği Kavak ilçesi Gadullu mahallesinde büyük sevinçle karşılandı.

CAMİDE YANGININ İZLERİ SİLİNECEK

Yanan camileri için Büyükşehir den yardım talep eden ve köylülerin bu çağrısına kayıtsız kalmayarak caminin yeniden restore edilmesi için kurmaylarına talimat veren Başkan Yılmaz, köylülere caminin yeniden ibadete açılacağını söyleyerek, İçiniz rahat olsun. Allah ın izniyle yeniden burayı restore edeceğiz ve ibadete açacağız dedi.BAŞKAN YILMAZ DAN SAMSUN HALKINA TEŞEKKÜR

20.07.2016 07:39

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milli iradeyi hiçe sayarak darbeye teşebbüs eden FETÖ Terör Örgütü nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki paralel devlet yapılanmasına karşı duruş sergileyen Samsunlulara teşekkür etti.

BAŞKAN YILMAZ DAN SAMSUN HALKINA TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın meydanlara inme çağırısına ilk desteği Samsunlular verdi. Cumhuriyet Meydanı na akın eden Samsunluların sayısı, davetin ardından 100 binlere ulaştı. Gözünü kırpmadan demokrasi nöbetine başlayan Samsunlular, Milli Mücadele nin Başkenti olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Halkının bu onurlu, dik ve kararlı duruşu sebebiyle Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sözlü yaptığı teşekkürle yetinmedi.  Tramvay duraklarındaki raket ve bilbordlara teşekkür afişleri astıran Başkan Yılmaz, Halkımız demokrasiye ve hükümetimize sahip çıktı, tüm halkımıza teşekkür ederiz. İfadelerini kullandı.