Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ: 15 TEMMUZ DA HALK BİR DEVRİME ADIM ATTI

01.08.2016 06:18

Salıpazarı, Ayvacık ve Samsun da devam eden demokrasi nöbetlerine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canını malını ruhunu hiçe sayarak darbeye karşı göğüs geren milletimiz 15 Temmuz da bir devrime adım attı dedi.

BAŞKAN YILMAZ: 

Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşlar tarafından başlatılan demokrasi nöbetleri Samsun ve ilçelerinde ilk günkü gibi devam ediyor. Hem Cumhuriyet Meydanı nda hem de ilçelerde devam eden demokrasi nöbetlerine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı, Ayvacık ve Samsun Cumhuriyet Meydanı nda nöbet tutan vatandaşlarla bir araya geldi. İlk olarak Salıpazarı nda nöbete başlayan Başkan Yılmaz, burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve vatandaşlarla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın A Haber deki canlı yayınını izledi. Ardından Ayvacık ilçesinde nöbet tutan vatandaşlarla buluştular.

HAİNLERİN OYUNUNU TÜRK HALKI BOZDU

Meydanlarda vatandaşlara hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canını, malını, ruhunu hiçe sayarak darbeye karşı göğüs geren millletimize teşekkür ediyorum. Darbeyi, darbecileri ve onun destekçilerinin oyunlarını bertaraf ettiniz.15 Temmuzda halk bir devrime adım attı. Bu memlekette iç savaş çıkartıp kendi emellerine ulaşacaklardı ama başaramadılar. Çünkü başımızda bir başkomutan vardı. Dik duruşuyla, halkına inanan bir başkomutan. O halkı sokağa davet etti, bu darbeyi engelledi. Biz de onun isteğiyle sokaklara indik ve sokaklarda durmaya devam edeceğiz. O hainler, o hain çeteler en ağır şekilde cezalarını bulacak, bundan hiç şüphemiz yok  ifadelerini kullandı. Ayvacık ın ardından Başkan Yılmaz, Karaaslan ve Göksel Samsun Cumhuriyet Meydanı nda nöbet tutan vatandaşlarla buluştu.Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü yü Yeniden İnşa Ediyor

29.07.2016 07:07

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Tüm ilçeleri şantiyeye çeviren Fen İşleri Daire Başkanlığı, Vezirköprü nün alt yapısını adeta ilmek ilmek yeniden dokuyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımına şahitlik eden Vezirköprülü vatandaşlar, ilçelerindeki yaşam konforu artışını mutlulukla takip ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü yü Yeniden İnşa Ediyor

İlçe ve mahallelerindeki asırlık alt yapı sorunlarının tarihe gömülmesi hedefiyle yola çıkan Samsun Büyükşehir Belediyesi, yatırım serüveninde iki buçuk seneyi geride bıraktı. Bu güne kadar Vezirköprü de yol, su, kanalizasyon ve dere yatağı ıslah çalışmaları ile eğitim, sağlık, spor, kültür ve turizm tesis ve sosyal hizmet yatırımlarıyla ilçede büyük değişim ve dönüşüm sağlıyor.

159 mahallesi bulunan 100 bin nüfuslu Vezirköprü nün hemen hemen her mahallesinde çalışma yürüten Fen İşleri Daire Başkanlığı Vezirköprü Şube Müdürlüğü, ilçenin alt yapısına iki buçuk senede 40 milyon TL lik yatırım yaptı. Toplam yol uzunluğu 500 km olan ilçede bu güne kadar 42 kilometre asfalt, 12 km beton, 13 km yaş beton, 7 kilometre de sıkıştırılmış kuru beton ve 2 km parke tretuar yol olmak üzere toplamda 76 km yol yapımını tamamlayarak halkın kullanımına sunan ekipler, Arıca–Soğucak mahalleleri arasındaki 18 mahalleye hizmet eden ana yol beton yolun yapımını ise 20 gün içinde tamamlayacak. 18 kilometrelik kanyon yolunda yol genişletme ve sıcak asfalt dökme çalışması da yılsonuna kadar bitirilecek.

25 mahallede 40 km beton yol ve 14 mahallede 19 km asfalt yol çalışması planlayan Vezirköprü Şube Müdürlüğü, Vezirköprü Göl Lisesi ve Kunduz Dağı güreş alanı tribünlerinin yapımını ise tamamladı. Ayrıca Kunduz Yaylası nda festival alanı olarak kullanılmak üzere engebeli arazide kazı, dolgu çalışmaları ve betonarme perdeler yapan Fen İşleri ekipleri, galvaniz çelikten inşa ettikleri 3 bin 200 kişilik tribün inşaatının yapımını da tamamladı.YABAN HAYVANLARI DOĞAL ORTAMINDA TEDAVİ EDİLİYOR

29.07.2016 07:06

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılırmak Kuş Cenneti nde yaban hayvanları için oluşturulan klinikte yaralı hayvanlar doğal ortamında tedavi ediliyor.

YABAN HAYVANLARI DOĞAL ORTAMINDA TEDAVİ EDİLİYOR

Aralarında dünyada nesli tükenmek üzere olan al boyunlu kaz, tepeli pelikan, cüce karabatak, şah kartal, dikkuyruk, toy ve küçük kerkenez, saz horozun da bulunduğu 342 kuş türünün yaşadığı Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde, Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen içinde her türlü müdahaleye imkan tanıyan bir de klinik bulunuyor.

YABAN HAYATINI NESİLDEN NESİLE AKTARMAK İSTİYORUZ

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ne giderek ayaklarına çip takılan leylekleri ve yaralı hayvanları yerinde gören Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaban hayatının nesilden nesile aktarılması için her türlü hizmeti ve yatırımı gerçekleştirdiklerini söyledi. İlk olarak yaralı hayvanların tedavi edildiği kliniği ziyaret ederek burada veteriner hekim Paria Tabatabaei den yaralı hayvanların son durumu hakkında bilgi alan Başkan Yılmaz, hayvanların tedavi süreçlerinin ardından doğaya salınacağını belirterek, Yaban hayvanlarının, bulundukları bölgede tedavi edilmesi oldukça önemliydi. Çok fazla insan müdahalesinin olmadığı bir alan olması için buraya kliniği inşa ettik. Burada veteriner hekimimiz anında müdahale edebiliyor ve bir çok hayvanımız tedavi edilerek yeniden doğaya salınıyor diye konuştu.

Başkan Yılmaz, daha sonra ayaklarına çip takılarak hayatlarının belgeselleştirileceği leyleklerin bulunduğu Leylek Toki ye giderek eline aldığı dürbünle leyleklerin hareketlerini izledi.BAFRA NIN İKİ YAKASI BİRBİRİNE BAĞLANIYOR

29.07.2016 07:05

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kızılırmak Nehri üzerinde Kalaycılı Mahallesi mevkisinde yapılmakta olan köprü inşaatında sona yaklaşıldığını ve Samsun un ilçeleriyle birlikte büyük yatırımların açılışına hazırlandığını söyledi.

BAFRA NIN İKİ YAKASI BİRBİRİNE BAĞLANIYOR

Başkan Yılmaz, doğu-batı, güney-kuzey ayrımı yapmadan Samsun un her bölgesinde büyük yatırımların hayata geçirildiğini hatırlatarak, Amacımız Samsun halkına en iyi hizmeti vermek. dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler Bafra Kızılırmak Nehri üzerinde yapımı son sürat devam eden köprü inşaatını gezdi. Kalaycılı Mahallesi ni şehrin karşı yakası ile birleştirecek olan 250 metre uzunluğundaki 10 ayaklı köprünün yaklaşık 1 ay içinde bitirilmesi planlanıyor.

ULAŞIM RAHATLAYACAK İLÇE KALKINACAK

Ulaşımı rahatlatacak olan bu köprünün bölgedeki yaşamı kolaylaştıracağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Köprünün hayata geçmesiyle o bölgedeki mahallelerimizin Bafra ile ulaşımı kolaylaşacak ve mesafesi de azalacaktır. Şehrin iki yakasını birbirine bağlayacak olan köprü yatırımımızda sona yaklaşıldı. Burada güzel bir açılışa imza atmak istiyoruz  diye konuştu. Başkan Yılmaz a gezisi sırasında Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin de eşlik etti.Park ve Çok Amaçlı Salonun İsmini Samsun Halkı Belirleyecek

28.07.2016 07:19

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Eski Büyük Otelin bulunduğu alanda yaptırılan çok amaçlı salon ve yanındaki parkın adını belirlemek için anket yapılacak.

Park ve Çok Amaçlı Salonun İsmini Samsun Halkı Belirleyecek

Çok amaçlı salon ve parkın ismi için oy kullanmak isteyen vatandaşlarımız Cumhuriyet Meydanında kurulan standa giderek oylarını kullanabilecekleri gibi, internete girerek, Samsun Büyükşehir Belediyesi ne ait oyla.samsun.bel.tr  adresine girerek bu siteden de oylarını kullanabilecekler.