Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ: SAMSUN DARBECİLERE KARŞI KENETLENDİ

20.07.2016 07:37

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret eden Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat Başkan Yılmaz a övgüler yağdırdı. Donat, darbe girişiminin duyulmasıyla birlikte Samsun halkının meydanlara çıkıp, tek yürek olduğunu gözlemlediğini belirtti.

BAŞKAN YILMAZ: 

SAMSUN DARBECİLERE KARŞI KENETLENDİ

Darbe girişiminin püskürtülmesinde Türk milletinin büyük önemi olduğunu vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cuma gecesinden bu yana kentimizin her noktasında demokrasi nöbeti tutuyoruz. Samsun halkı demokrasiye sahip çıkma noktasında oldukça büyük fedakarlık gösterdi ve göstermeye devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı mızda her gün on binlerce vatandaşımızla birlikte demokrasimize sahip çıkıyoruz. Darbecilere, ülkemizi bölmek isteyenlere birlik ve beraberlik mesajı veriyoruz. Samsun büyük bir kenetlenme örneği gösterdi. Tüm yurtta millet olarak birlik ve beraberlik sağlandı. Bu ülkenin başına Allah’ın izniyle hiçbir sıkıntı gelmez diye konuştu.

BAŞKAN YILMAZ I TEBRİK ETTİ

Başkan Yılmaz ın makamında gerçekleşen ziyarette son günlerde yaşanan darbe girişimi ve püskürtülmesi gündem konusuydu. Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, Samsun un tarihi ve turistik değerlerini gün yüzüne çıkarttığı için ve şehir genelinde hayata geçirilen büyük projeler için Başkan Yılmaz ı tebrik etti. Samsun un son yıllarda büyük bir istikrarla geliştiğini söyleyen Donat, Sabah Gazetesi ndeki köşe yazısı için Başkan Yılmaz ile bir röportaj yaptı.

Gazeteci-Yazar Yavuz Donat ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Başkan Yılmaz, ziyaretin ardından tarihi belediye binası önünde Donat ile hatıra fotoğrafı çekildi.BAŞKAN YILMAZ: BU MİLLET TARİH YAZMIŞ VE TARİHE GEÇMİŞTİR

19.07.2016 06:53

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, demokrasi nöbetinin 4. Gününde yine Cumhuriyet Meydanında binlerce Samsunlu ile beraberdi.

BAŞKAN YILMAZ: 

Meydanı dolduran binlerce Samsunluyu yine yalnız bırakmayan Başkan Yılmaz, Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Meydanlardan ayrılın diyene kadar milletimizle birlikte Demokrasi nöbetimizi bırakmayacağız. Dedi.

Meydanda kurulan Kızılay çadırında yapılan lokma tatlılarını kendi elleriyle dağıtan Başkan Yılmaz, tarih yazan Samsun Halkına teşekkür ederek, Dünyanın belki de hiçbir ülkesinde yaşanmayan, demokrasiye sahip çıkma bilinci ile ölümü bile göze alarak tankların helikopterlerin, uçakların üzerine yürüyen bu millet tarih yazmış ve tarihe geçmiştir. Bu halkın bir ferdi olarak gurur duyuyorum diye konuştu.Başkan Yılmaz:Bu Mesele Ülke Meselesi Gelin Birlik Olalım

19.07.2016 06:30

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,darbe girişiminin ülke meselesi olduğunu belirterek,meclis salonundan tüm siyasi parti temsilcilerine seslendi:Gelin topyekün birlikte olalım.

Başkan Yılmaz: Samsun Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz,başkanlığıda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri oy birliği ile kabul edilerek onaylandı.

SİYASİ PARTİLERE TOPYEKÜN BİRLİKTELİK ÇAĞRISI

Toplantıda konuşan Yılmaz,özellikle darbe akşamından itibaren meydanda tutulan demokrasi nöbetlerine devam edeceklerini vurgulayarak,meclis salonunda bulunan muhalif siyasi parti temsilcilerine seslenerek birlikte nöbet tutma çağrısı yaptı. Yılmaz, Bu mesele vatan meselesi,ülke meselesidir. Şimdi birlik olup kenetlenmez zamanıdır. Ben buradan tüm siyasi partilerimize ve STK larımıza çağrıda bulunuyorum. Gelin demokrasi nöbetimizde birlikte olalım diye konuştu. 

TÜRK MİLLETİ 15 TEMMUZ U ASLA UNUTMAYACAK

Düşmana karşı kullanılsın diye alınan silahların vatan hainleri tarafından halkın üzerine doğrultulduğunu belirten Yılmaz, O hainlere karşı tüm milletimiz dim dik karşı durdu. Milli dayanışma örneği sergiledi. Ben o saldırıda hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizin önünde minnetle eğiliyorum. Türk Milleti olarak ne 15 Temmuz u ne de demokrasi şehitlerimizi unutacağız dedi.

SÖZ KONUSU VATANSA NE BANANE NE SANANE DEME LÜKSÜNE SAHİBİZ

Meclis üyelerine ülke gündeminin hassasiyetine dikkat çekerek seslenen Yılmaz, son olarak şunları söyledi:Bir yerel yöneticinin,belediye başkanının ve meclis üyesinin kendi şehri ile ilgili hiç bir konuda banane deme şansı yok. Hiç bir arkadaşımızın hiçbir olaya karşı sanane deme şansı da yok. Bu ülke hepimizin. Biz mirasçı değiliz emanetçiyiz ifadelerini kullandı.MUHTARLAR SAMSUN DA BULUŞUYOR

19.07.2016 06:29

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Muhtarlar Federasyonu ve Samsun İli Muhtarlar Derneği işbirliği ile seminer düzenleyecek.

MUHTARLAR SAMSUN DA BULUŞUYOR

Mahalleden Büyükşehire Çevresel ve Görsel Kirlilikle Mücadelede Muhtarlarımızın Rolü konulu seminer, 30 Temmuz günü saat 09.00 da Atakum Sanat Merkezi nde yapılacak. Seminere tüm muhtarlar davet ediliyor.BAŞKAN YILMAZ: KATİL VE VİCDANSIZLAR

18.07.2016 05:40

Türkiye Golf Federasyonu tarafından düzenlenen Federasyon Kupası ödül töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, darbe girişiminde bulunanlar için Bunlar katlidir, vicdansızdır dedi.

BAŞKAN YILMAZ: 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Sahası nın açılışı münasebetiyle düzenlenen Federasyon Kupası yapılan ödül töreni ile sona erdi. Törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz da gerçekleşen darbe girişimi ile ilgili düşüncelerini ifade ederek,  İstanbul da, İzmir de Ankara da Anadolu nun çeşitli kentlerinde tankların altında, bizzat halkın parası ile alınmış silah ve mühimmatın düşmana karşı, ülkemize karşı yapılacak olan bir düşmanca harekete karşı halkın vermiş olduğu vergilerle alınan silahlarla şehit olan tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum. Bu harekete kalkışmış olan, ben onlara silahlı kuvvetlerimizin mensupları bile diyemiyorum, onlar TSK mensupları olamaz. TSK ülkemizi bin bir türlü badireden kurtarmış, ülkemizin yurt içinde ve yurt dışında savunmasında kahramanca görev yapmış. Bu işe kalkışanların, insanlarımızın arasına giremeyecek kadar katil ve vicdansız insanlar olduğunu düşünüyorum ve bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allahtan Rahmet Diliyorum. Polisimize ve halkımıza bu hadisede göstermiş oldukları kahramanca mücadele için de şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz akşamı güle oynaya burada yaşama sevinci ile açılışını yaptığımız Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf alanından döndükten sonra bu olayı, bu travmayı hep birlikte yaşadık. Bu travmanın etkileri hala bir miktar devam ediyor. Allahtan güvenlik güçlerimiz özellikle polisimiz ve halkımızın gösterdiği duyarlılıkla bu haince düzenlenmiş olan harekat durdurulmuş oldu. Ülkemize yakışmadığını düşünüyorum. Ülkemiz bunu hak etmiyordu. Türkiye gibi geleceğe dönük bir sürü umudu, bir sürü heyecanı, bir sürü başarı öyküsü ile övündüğümüz ülkemizin imajını bu kadar yerlere düşüren, bu kadar olumsuzlaştıran bir davranış son yıllarda olmamıştı. Dedi.

Son yıllarda yaptıkları yurt dışı gezilerinde Türkiye de yakalanan başarıların kendilerine sorulmaya başladığını ifade eden Başkan Yılmaz; Biz de gurur duyarak ülkemizin yönetimi, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, topyekûn bir kalkınma azmi içerisindeyiz diye anlatırdık. Bunu yine anlatacağız ama bu 15 Temmuz hadisesi bu duygu ve düşüncelerimizi tahrip etti. Bu olayın müsebbiplerini inşallah en kısa sürede hukuk ve ülkemizin güvenliğinden sorumlu olan kişilerin alacakları tedbirlerle hak ettikleri cezalara çarptırılacaklarına inanıyorum. Şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz Golf sahasının yapımı sırasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, Samsun artık golf dünyasının evlerinden birisi olacak. Samsunumuza hayırlı olsun ve Allah bizleri böyle güzel turnuvalarda bir araya getirsin. İnşallah 15 Temmuz da yaşadığımız travmalar geride kalır ve içimizi hoş eden yaşama sevincimizi artıran olaylarla bir araya gelir birlikte oluruz. Diye konuştu.