Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ DAN SAMSUN HALKINA DAVET

25.07.2016 05:28

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, saat 19:00 da Cumhuriyet Meydanı ndan başlayacak olan Demokrasi ve Bayrak Yürüyüşü ne tüm Samsunluları davet etti.

BAŞKAN YILMAZ DAN SAMSUN HALKINA DAVET

Ülkemiz için al bayrak altında toplanalım diyen Başkan Yılmaz, Millet olarak vatanımız ve bayrağımız için verdiğimiz demokrasi mücadelemiz devam edecek. Vatan hainlerine karşı birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlenmemiz gerekiyor. Bu nedenle yarın akşam Cumhuriyet Meydanı nda aynı bayrak altında buluşmaya tüm Samsunlu hemşehrilerimi davet ediyorum  dedi.ICSD den Darbe Girişimine Tepki, Başkan YILMAZ a Teşekkür

25.07.2016 05:26

ICSD (Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi), İşitme Engelliler Olimpiyatları nın (Deaflympics) resmi internet sayfasından son dönemde Türkiye de yaşanan olaylar ve Samsun un ev sahipliği yaptığı İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları ve İşitme Engelliler Olimpiyatları için bir açıklama yayınladı. Açıklamada Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da teşekkür edilenler arasında yer aldı.

ICSD den Darbe Girişimine Tepki, Başkan YILMAZ a Teşekkür

ICSD Başkanı Valery Rukhledev imzası ile yayınlanan mesajda 15 Temmuz da yaşanan darbe kalkışması şiddetle kınanırken; 28 ülkenin mücadele ettiği Dünya Şampiyonaları nın sorunsuz bir şekilde devam ettiği belirtildi. ICSD, açıklamasında Türkiye de bulunan kafilelerin herhangi bir problemle karşılaşmadığının da altını çizdi.

İşte ICDS açıklaması:

Değerli Deaflympics Ailesi,

Türkiye de yaşanan askeri darbe kalkışması oldukça şok ediciydi. ICSD olarak bu barbarca ve alçakça hareketi şiddetle kınıyoruz. Bu sadece Türk hükümetine karşı değil; tüm insanlığa ve olimpik değerlere karşı yapılmış bir harekettir.

ICSD olarak Türk halkı ve dünyanın bütün halklarının yanındayız. Düşüncelerimiz ve dualarımız bu üzücü olayda hayatını yitirenlerin ve yaralananların aileleri ile birlikte.

ICSD, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu, Türk Hükümeti ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, 18-24 Temmuz tarihlerindeki İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları ile Temmuz 2017 deki Deaflympics esnasında Deaflympics ailesini güvende kılmak ve organizasyonları daha güvenli ve daha başarılı hale getirmek için çalışmaktadır.

Böylesi karanlık zamanlarda insanları ve ülkeleri bir araya getiren, barışı ve uzlaşmayı sağlayan sporun birleştirici gücünü hatırlamalıyız. ICSD bugün Türk tür.

ICSD olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a üzüntülerimizi bildirir, kayıplar nedeniyle taziyelerimizi sunarız.

Bu Temmuz da İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları nda mücadele etme cesaretini gösteren sporcularımızdan hiçbirinin en ufak bir zarar görmediğini vurgulamak isteriz.

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları için gerçekleştirilen 365 Gün Kala etkinliği, mevcut şartlar doğrultusunda yerel ve ulusal yetkililerin yardımı ile güvenli bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

ICSD olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Komisyonu Üyesi Kaan Ark a destekleri için en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Samsun da gerçekleşecek 2017 Deaflympics hepimizin ortak başarısı olacaktır.

Saygılarımla,

Dr. Valery Rukhledev

ICDS BaşkanıBAŞKAN YILMAZ: SİZLERLE GURUR DUYUYORUM

22.07.2016 05:35

Demokrasi nöbetinin altıncı gününde de yine on binlerce vatandaş Samsun Cumhuriyet Meydanını doldurdu.

BAŞKAN YILMAZ: 

Vatandaşla birlikte meydanlarda olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf 6 akşamdır gözünüzü kırpmadan, yorulmadan burada demokrasi için, iradenize sahip çıkmak için nöbettesiniz. Sizlerle gurur duyuyorum dedi.

Meydandan sabaha kadar ayrılmayan Samsunlular meydanı kırmızı beyaza büründürürken, sabaha kadar darbe karşıtı sloganlar atarak tek yürek olma mesajı veriyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi ise demokrasi nöbeti tutanları yalnız bırakmayarak sabaha kadar çay, çorba ikramlarında bulunuyor.

NİFAK TOHUMU EKMEYE ÇALIŞTILAR AMA BAŞARAMADILAR

Samsun halkına seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ülkenin tuzak kurmak isteyenlere en güzel cevabı verdiğini vurgulayarak, Bugün burada farklı siyasi görüşte hemşerilerim var. Biz binlerce yıldır dimdik ayakta durduysak işte bu yüce milletin birliği ve beraberliği sayesinde durduk. Bu birlik ve beraberliğimize nifak tohumları ekmeye çalıştılar ama başaramadılar.6 akşamdır gözünüzü kırpmadan, yorulmadan burada demokrasi için, iradenize sahip çıkmak için nöbettesiniz. Sizlerle gurur duyuyorum diye konuştu.

İŞTE VATAN AŞKI BÖYLE BİR ŞEY

Daha sonra düğünlerini bırakıp meydana demokrasi nöbetine gelen gelin ve damadı tebrik eden Başkan Yılmaz, İşte vatan aşkı böyle bir şey. Çünkü vatansız yuva olmaz. Çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyorum ifadelerini kullandı.BAŞKAN YILMAZ: EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE HİZMETTEYİZ

22.07.2016 05:34

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türk milleti, dimdik ayakta. Bu ezanlar da susmayacak, bayrağımız da dalgalanacak. El ele gönül gönüle hizmetteyiz dedi.

BAŞKAN YILMAZ: 

ilçelerde devam eden yol, alt yapı ve köprü yatırımlarını yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ekibi ile birlikte Çarşamba ilçesini ziyaret etti.

TÜM KÖY YOLLARININ İÇİ PIRIL PIRIL OLANA KADAR DURMAK YOK

Beton yol çalışmalarının devam ettiği ilçede gelinen son noktayı yerinde gören Başkan Yılmaz, Hizmetlerimizi insanımızla birlikte yapıyoruz.  Her zaman söylüyoruz gücümüzü vatandaştan alıyoruz. Onlarla birlikte hizmetleri yerinde insanımızla birlikte görüyoruz. Alnımız açık onların güvenini boşa çıkartacak hiçbir şey yapmıyoruz. Hizmetlerimiz tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Tüm köy yollarımızı pırıl pırıl bir hale getirene kadar da durmak, yorulmak asla yok dedi.

İKİ KÖYÜ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK

Başkan Yılmaz, daha sonra Yeşilırmak Köprü İnşaatı çalışmalarının olduğu alana gitti. Beton blokların bulunduğu alana çıkarak titizlikle köprü inşaatındaki son durum hakkında bilgi alan Başkan Yılmaz, inşaatın tamamlanması ile birlikte bu köprünün iki köy yakasını birbirine bağlayacağını söyledi.

ISLIKLA HABERLEŞMEYE SON

3 milyon TL ye mal olan köprü ile vatandaşların hem ulaşım hem de iletişim sorununun çözüleceğini de belirten Başkan Yılmaz, Köylülerimizin ıslıkla haberleşmesi artık son bulacak ifadelerini kullandı.Başkan YILMAZ: Yapımı Biten İstasyonları Hizmete Açıyoruz

22.07.2016 05:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gar – Tekkeköy hattının ilk ayağını 4 istasyonla Ağustos ayında hizmete açacağız dedi.

Başkan YILMAZ: 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ekim ayında işletmeye açılması planlanan Gar – Tekkeköy hattı hakkında yaptığı açıklama da, Hızlı bir şekilde ilerleyen Gar – Tekkeköy hattı yapımını söz verdiğimiz Ekim ayına kadar tamamlayacağız. Çalışma arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda Gar ile Mavi Işıklar Engelliler Eğitim Dinlenme Rehabilitasyon Merkezi arasında 4 istasyonumuzu da Ağustos ayı içinde vatandaşımızın hizmetine açma kararı aldık dedi.

Çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz, Güzergahın uzamasıyla birlikte sisteme ilave satın alınan Hafif Raylı Sistem araçlarının temini Ekim ayından başlanmak üzere ikişerli gruplar halinde Ocak ayına kadar tamamlanacak. dedi.