Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Zihni Şahin den Üreten Kadınlara Söz!

21.12.2018 10:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, kadınların el ürünlerini sergileyebilecekleri ve satışını yapabilecekleri bir sergi alanının sözünü verdi.
Başkan Zihni Şahin ayrıca, Samsunda kadınların el emeği ürünlerini sergileyebilecekleri, satışını gerçekleştirebilecekleri, böylece ekonomik anlamda da kazanım sağlayabilecekleri bir sergi alanının yapılması konusunda kadınlara söz verdi. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser ise, Sayın başkanımıza bugün buraya gelerek bizlere moral ve destek verdiği için ve ayrıca sergi alanı yapılması konusundaki sözüyle de bizleri ayrıca mutlu ettiği için teşekkür ediyoruz dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ve kadınların el emeği ürünlerini sergilediği AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir, Ekonomiye Destek Verir adlı sergiyi ziyaret etti.

TÜRK KADINLARINA ÖVGÜ

Başkan Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi Çok Sergi Salonunda düzenlenen sergiyi AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser ve Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM) Samsun Temsilcisi Meral Kıvırcı ile birlikte gezdi. Sergide yer alan eserlere övgüler yağdıran Başkan Zihni Şahin, Üretken, çalışkan ve cefakar Türk kadını, imkan verildiğinde her türlü başarıla ulaşmakta zorluk çekmiyor. Bugün bunu burada bir kere daha gördüm. Birbirinden değerli el emeklerini gördükçe kadınlara olan inancımız ve güvenimiz bir kat daha arttı dedi.

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM VURGUSU

Serginin, yerli ve milli üretim temalı olmasının ayrıca önemli olduğuna dikkati çeken Başkan Şahin, Yerli ve milli üretimin önemi her geçen gün daha da çok anlaşılmakta, halkımız bu yönde atılan adımları desteklemekte ve bu çabaya ortak olmaktadır. İlimizde AK Partili kadınlar da, bu sergiye verdikleri isimle hükümetimizin ve sayın cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu ekonomik mücadeleye olan inançlarını göstermişlerdir diye konuştu.

KADINLAR İÇİN SERGİ ALANI


Samsun da Su ve Kanalizasyon Zirvesi

21.12.2018 10:29

Başkan Şahin: Yatırımlara devam. Başkan Zihni Şahin, Samsunda düzenlenen Karadeniz Bölgesi 9uncu Su ve Kanalizasyon İdareleri Koordinasyon Toplantısına katılanlarla kahvaltıda buluştu, Özellikle kırsal bölgelerde kurumlarımızın yatırımları ve hizmetleri sürecek dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(SASKİ), Karadeniz Bölgesi 9uncu Su ve Kanalizasyon İdareleri Koordinasyon Toplantısı'na ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan kurum yöneticileriyle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kurumlarımızın işlevi çok önemli. Özellikle kırsal bölgelerde yatırımlar ve hizmetler eksiksik devam etmeli dedi.

TRABZON, ORDU VE SAMSUN...

Başkan Zihni Şahin, Karadeniz Bölgesi 9'uncu Su ve Kanalizasyon İdareleri Koordinasyon Toplantısına katılmak üzere Samsuna gelen Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi(TİSKİ) Genel Müdürü Recep Köksal, Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi(OSKİ) Genel Müdürü Fatih Yürük ile diğer bazı yöneticilerle kahvaltıda bir araya geldi. SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlunun ev sahibi olduğu toplantının önemine dikkat çeken Başkan Zihni Şahin, konuklarıyla su ve kanalizasyon hizmetleri ve yatırımları konusunda bir değerlendirmede bulundu.

KARADENİZİN ZORLU COĞRAFYASI

Golf Kulübünde düzenlenen kahvaltıda konuklarını ağırlayan Başkan Zihni Şahin, Karadenizin engebeli ve zor coğrafyasında özellikle kırsal kesimlere hizmet götürülmesinde su ve kanalizasyon idareleri çok önemli ve ağır bir görevi üstleniyor. Hizmetin halkın ayağına gitmesinde bu kurumlarımız hayati bir işlev gönüyor. Bu nedenle, özellikle kırsal alanlarda, altyapı, yol, su gibi hizmetlerde aksama olmaması için kurumlarımızın daima dikkatli, diri ve hizmete hazır halde olması gerekir dedi.

TOPLANTI HAYIRLI OLSUN

Karadeniz'in 3 büyük şehrinin su ve kanalizasyon alanlarında halka hizmette yoğun mesai harcadığını belirten Başkan Zihni Şahin, Özellikle kırsal bölgelerde kurumlarımızın yatırımları ve hizmetleri sürecek. Bu düşünceler ışığında, SASKİnin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının Samsunumuza ve bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediyesi nde 3 Bin 500 Çalışana Müjde

21.12.2018 10:25

Promosyon sevinci! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni şahin, Vakıflar Bankası ile düzenlenen ve 3 bin 479 çalışanı eşit bir şekilde kapsayan protokole imza atarak işçileri bir kez daha sevince boğdu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Vakıflar Bankası arasında 4 yıl süre ile yapılan Maaş Promosyon Sözleşmesi, Başkan Zihni Şahin ile banka yetkilileri arasında imzalandı. Toplam 3 bin 479 işçiyi sevince boğan sözleşmeye imza atan Başkan Zihni Şahin, İşçimizin yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Onların mutluluğu bizim de mutluluğumuz dedi.
İŞÇİMİZİN SEVİNCİ, BİZİM SEVİNCİMİZ!..
Büyükşehir Belediyesi ile Vakıflar Bankası arasındaki Maaş Promosyon Sözleşmesi, Başkan Zihni Şahin'in makamında düzenlenen törenle imzalandı. Başkan Zihni Şahin, banka yöneticileri ve sendika temsilcileriyle birlikte sözleşmeye imza atarken, yaptığı açıklamada, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak binlerce çalışanımızın yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Çalışanlarımızın mutluluğu bizlerin de mutluluğudur dedi.
ÖNCE TOPLU SÖZLEŞME, SONRA PROMOSYON
Görev yaptığı süre içerisinde işçinin, çalışanın hakkını korumaya ayrı bir özen gösterdiğini belirten Başkan Zihni Şahin, törende ayrıca, Geçtiğimiz ay ilk toplu sözleşmemizi gerçekleştirerek 2 bini aşkın işçimizi mutlu etmiştik. Bugün de Büyükşehir Belediyesi SASKİ ve bağlı şirket personelini kapsayan 4 yıl süreli maaş promosyon sözleşmesine imza attık. Samsunlulara hizmet yolunda gece gündüz demeden çalışan ve helalinden evine ekmek götüren her işçimize emeklerinin karşılığını vermek bizlerin boynunun borcudur. Çünkü bizler, çalışanın, hak ederek kazanın emeğinin karşılığını vermeyi emreden bir dinin mensuplarıyız açıklamasında bulundu.
HER ÇALIŞANA EŞİT MİKTARDA...
Başkan Zihni Şahin ayrıca, eskiden maaş miktarlarına göre belirlenen promosyonun bu herkese eşit miktarda dağıtılacağını da açıklayarak, Bu noktada adaletli ve eşitlikçi olmaya özen gösterdik. Bu sözleşmemiz işçilerimize hayırlı olsun dedi.
Düzenlenen imza törenine Bem-Bir-Sen Başkanı Nurettin Sever ile Belediye-İş Başkanı İlyas Yiğit de katılırkan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fikret Vatansever, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Turan Çakır ile SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu da Başkan Zihin Şahine eşlik etti.


Başkan Zihni Şahin den Samsunlu Arıcılara Övgü

14.12.2018 13:42

Türkiye Arıcılar Birliği tarafından Sektöre Katkı ödülü verilen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Halkımız üreticiden sağlıklı, kaliteli, güvenilir ürün istiyor. Samsunlu arıcılar bu konuda kendilerini ispatladı dedi
Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun İli Arı Yetiştiriciler Birliğini ziyaret ederek üreticilerle bir araya geldi. Burada, Türkiye Arıcılar Birliği tarafından sektöre katkılarından dolayı verilen Uluslararası Katılımlı Türkiye Arıcılık Ödülü'nü alan Başkan Zihni Şahin, Halkımız üreticiden sağlıklı, kaliteli, güvenilir ürün istiyor uyarısında bulundu.
SAMSUNLU ARICILARA ÖVGÜ
Samsunda olduğu gibi Türkiye genelinde arıcılık sektörünün her geçen gün büyüdüğünü belirten Başkan Zihni Şahin, Sizlerin de ilimizde arıcılıkla ilgili böylesine bir birliktelik ortaya koymanız takdire şayan. Bu şekilde olursa sonuç alınır. Yoksa herkes ben kendimi kurtarayım da ne olursa olsun derse yol alınamaz. Bir elin nesi var iki elin sesi var, birlikten her zaman kuvvet doğar dedi.
DÜZGÜN ÜRETİM ÇOK ÖNEMLİ
Arıcılık sektörünün çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, Sağlıklı gıda üretiminde sizin gibi böylesine hareket edilirse iyi sonuçlar alınır. Bu da ülke ekonomisine katkı sağlar. Sağlıklı, kaliteli, güvenilir üretim istiyor herkes. Sizler bu dayanışmanın içerisindeyken bu sektöre kimsenin zararı dokunamaz. Geçmişte bazı yerlerde bal üretilen yerlerde farklı şeyler duyuyorduk ve endişe ediyorduk. Bu nedenle düzgün üretim yapmak, örneğin kesinlikle bala hile katmamak çok önemli. İşine ihanet etmeyene işi de ihanet etmez. Hiç kimse yaptığı işi küçümsememeli. Arıcılık her geçen gün gelişiyor. Sizleri kutluyorum, Allah helalinden kazanç  versin ifadelerini kullandı.
Samsun İli Arı Yetiştiriciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Kaplan da Başkan Zihni Şahine sektöre desteklerinden dolayı teşekkür etti ve Genel Merkezin gönderdiği ödülü sundu. Çok sayıda üreticinin katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fikret Vatansever ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir de Başkan Zihni Şahine eşlik etti.


Başkan Zihni Şahin den Yılport Holding e Kutlama

14.12.2018 13:40

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, dünyada Yılın Liman İşletmecisi ödülünü kazanan Yılport Holdingi kutladı.
SAMSUNSPORUMUZUN SPONSORU...
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, dünyanın 4 kıtasında 51 ülkede faaliyetleri bulunan Yıldırım Şirketler Grubunun limancılık şirketi Yılport Holdingi, aldığı bu prestijli ödül nedeniyle kutladı. Başkan Zihni Şahin, konuyla ilgili yayımladığı kutlama mesajında, Dünyada Yılın Liman İşletmecisi ödülünü kazanarak, bu uluslararası ödülü kazanan ilk Türk şirketi olan, Samsunsporumuzun sponsoru YILPORT HOLDİNGi, değerli yönetim kurulu başkanı Yüksel Yıldırım nezdinde tüm çalışanlarını kutluyorum ifadelerini kullandı.

Samsunlu iş adamı Yüksel Yıldırımın yönetim kurulu başkanı olduğu Yıldırım Holdinge bağlı, Samsunsporun sponsoru Yılport Holding, uluslararası bir başarıya imza attı. Yılport Holding, Londrada düzenlenen Lloyds List 2018 Global Ödülleri gala gecesinde Yılın Liman İşletmecisi ödülünü kazandı.