Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMSUN YERLİ TRENİ BEKLİYOR

09.05.2016 08:36

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bursa da Durmazlar Makine yi ziyaret ederek, yerli tramvay üretimi çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Yılmaz, yeni modern tramvayların ekim ayında teslim alınacağını söyledi.

SAMSUN YERLİ TRENİ BEKLİYOR

Bursa Samsun Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri için Bursa ya giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gar-Tekkeköy Hafif Raylı Sistem Hattı nda hizmet verecek trenlerin üretildiği Bursa firması Durmazlar Makina A.Ş yi ziyaret etti. Modern tramvay vagonların son durumu ile ilgili bilgi alan Başkan Yılmaz a RAYDER Başkanı Taha Aydın da eşlik etti.

YILMAZ : YERLİ ÜRETİM ADINA GURURLUYUM

Yerli üretimin önemine dikkat çeken Başkan Yılmaz, Samsun un yerli treni kullanmak için gün saydığını söyledi. Başkan Yılmaz, Bursa da üretim yapan ve kalite bakımından yurt dışı firmalarından geri kalmayan Durmazlar firmasının şehrimiz için ürettiği yerli trenleri yerinde inceledik. Ben de bir makina mühendisi olarak bu imalatın Türkiye de yapılmış olmasından, yerli üretim adına gurur duyuyorum dedi.

TRENLER EKİM AYINDA TESLİM ALINACAK

Vagonların ekim ayı içerisinde teslim alınacağını da belirten Başkan Yılmaz, Vagonlarımızın yapım sözleşmesi geçen yıl ekim ayında yapılmıştı. Bu yıl ekim ayında 8 tramvayımızı teslim alacağız. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediyesi 4. Geleneksel Ödüllü Dragon Bot Yarışları

06.05.2016 14:18

Samsun Büyükşehir Belediyesi 4. Geleneksel Ödüllü Dragon  Bot Yarışları  29 Mayıs 2016 Pazar günü saat :10:00 da Yat Limanı nında  (Kurupelit)  yapılacaktır.Katılım ücretsizdir.


SAMSUN SAHİLLERİ MAVİ BAYRAK LA TAÇLANDI

06.05.2016 08:15

SAMSUN SAHİLLERİ MAVİ BAYRAK LA TAÇLANDI

Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2016 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Samsun da Büyükşehir Belediyesi Fener Plajı ve Sheraton Grand Samsun Hotel plajları Mavi Bayrak almaya hak kazandı.

SAMSUN SAHİLLERİ MAVİ BAYRAK LA TAÇLANDI

TURİZME BÜYÜK KATKI

Mavi Bayrak günümüzde turizm açısından büyük önem taşıyor. Samsun un şimdilik 2 Mavi Bayraklı plaja sahip olduğunu ve devamının da geleceğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Mavi Bayraklı Plaj sahibi olmak o şehri turizm açısından bir üst lige çıkarıyor. Önemli kriterleri yerine getirerek bu bayrağa sahip olan yerler bir nevi uluslararası turizm otoritelerinin gözünde yeni bir payeye yeni bir seviyeye sahip oluyor. Aslında bu bayrak Samsun Turizmi için nasıl bir statüyü temsil ediyorsa bizim yıllardır Samsun u denizle buluşturmak ve kenti gerçek kimliği ile bir sahil kenti yapmak adına verdiğimiz mücadelenin de ödüllendirilmesi demek. Bu nedenle bunu çok önemsiyor ve değer veriyorum. Artık bir Samsunlu olarak göğsümüzü gererek mavi bayraklı plajları olan, modern, temiz bir şehre sahibiz diyeceğiz. Bu önemli gelişmenin Samsunumuza hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı kapsamında, 2016 yılında İspanya nın 588 plajından sonra, ülkemiz 444 bayrak ile ikinci sırada yer aldı. Ülkemizde 21 marina da Mavi Bayrak almaya hak kazandı.

Mavi Bayrak Programı uluslararası alanda 1987 yılında, ülkemizde ise 1993 yılında uygulanmaya başladı. 2016 yılında uluslararası alanda, Mavi Bayrak uygulaması yapan 50 ülkede, toplam 3568 plaj ve 682 marinada Mavi Bayrak dalgalanacak.

TÜRÇEV den yapılan açıklamada, Mavi Bayraklı plajların önemli kriterlere sahip olduğu belirtilerek, Sezon içerisinde 15 gün ara ile deniz suyu analizleri yapılmaktadır. Ayrıca, plajı kullananların güvenliğini öngören cankurtaran bulundurulmakta, su sporları ile yüzme alanı ayrılmakta, acil durum planı, çevre yönetimi ve engellilere modern hareket olanakları sağlanmaktadır. Denildi.BAŞKAN YILMAZ: ANNELERİNİZİN KIYMETİNİ BİLİN

05.05.2016 15:40

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Anneler Günü dolayısıyla kadın personeller için düzenlenen programda duygu dolu anlar yaşandı.

BAŞKAN YILMAZ:  

Anakent Sosyal Tesisleri nde düzenlenen öğlen yemeğine Samsun Büyükşehir Belediyesi nde çalışan 400 e yakın kadın personel katılırken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın yaptığı konuşma katılımcıları duygulandırdı.

Muş un Varto ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Bafralı Uzman Onbaşı Bekir Anıl Erdal ın naaşını karşılamak üzere havaalanına giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, programlarının yoğunluğu nedeniyle bugün yapılan Anneler Günü organizasyonuna havaalanı dönüşü katıldı.

BAŞKAN YILMAZ: ANNELERİNİZİN KIYMETİNİ BİLİN

Şehit cenazesinin karşılanması sırasında duygusallığın had safhada olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şehidimizin naaşını karşılamaya gelen ailesinin durumu orada bulunan herkesin içini parçaladı. Sizler analar olarak evlatlarınızın üzerinde çok büyük emekleriniz var. Bunun farkındayız. Evlatlarınızın başı ağrısa siz daha çok üzülürsünüz. Şehidimizin başta annesine, ailesine ve tüm Türk halkına büyük sabırlar diliyorum. Bende yaklaşık 200 gün önce annemi kaybettim. Annelerinizin kıymetini bilin. Onları kaybedince daha da çok hissediyoruz yokluklarını. Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerin Anneler Günü nü buruk bir şekilde de olsa kutluyorum dedi.

Kadınların her konuya anne şefkatiyle yaklaştığını da söyleyen Başkan Yılmaz, Belediyemizde çalışan kadınlarımızın çalışmalarındaki hassasiyetin her zaman farkındayız. İşlerinizi layıkıyla yapıyorsanız içiniz rahat bir şekilde uyuyabiliyorsanız sizden iyisi yoktur. Samsun Büyükşehir Belediyesi nin çalışmalarında geçen her emeğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi çalışanları tarafından kızı Simge ye olan düşkünlüğü ve evladına verdiği değer ile tanınan belediye personellerinden Ebru Sabancılar yılın annesi seçilirken, Protokol ve Dış İlişkiler Kalemi Gamze Çolak annelik ile ilgili kaleme aldığı yazıyı okurken yine duygu dolu anlar yaşandı.MİLİÇ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

05.05.2016 10:59

Terme Miliç sahilindeki peyzaj çalışmalarını yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, alan içerisine inşa edilen ağaç tesis için talimat verdi. Buraya modern hiç bir eşya girmeyecek. Her şey otantik olacak ve geçmişimizi yansıtacak dedi.

MİLİÇ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Ege sahillerini aratmayacak olan Miliç sahilinin turizme kazandırılması noktasında Samsun Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İçerisinde inşa edilen sosyal mekanlar ile Miliç şimdiden yerli ve yabancı tatilcilerin vazgeçilmez adresleri arasında yerini almaya başladı bile.

TATİLCİLERİN VAZGEÇİLMEZ MEKANI OLACAK

Alanın içerisindeki kafeteryalar, duş alanları, tuvaletler, büfeler, mescit, bisiklet, gezi ve taşıt yolları ile tam bir sosyal tesis haline gelen Miliç sahilindeki peyzaj çalışmalarını yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yapılan tüm çalışmaları tek tek kontrol etti.

ZAMAN TÜNELİNDE YOLCULUK

Sahil içerisinde tamamen doğayla uyumlu ağaçtan inşa edilen tesis için özellikle geçmişin izlerinin yansıtılması konusunda talimat veren Başkan Yılmaz, Buraya gelenler modern zamanda geçmişi yaşasınlar. İçerisinde modern hiç bir eşya olmasın. Gelen ziyaretçilerimiz adeta zaman tünelinde yolculuğa çıksınlar. Burası insanlara rutinden çıkıp geçmişi düşünmez fırsatı versin dedi.

BATAKLIKTAN CENNET BAHÇESİNE

Miliç te yürütülen çalışmalarda sona gelindiğine de dikkat çeken Başkan Yılmaz, Eskiden virane olarak anılan Miliç, şimdi görüldüğü gibi göz kamaştırıyor. Yaptığımız kalkınma hamleleri ile ilçelerimizi ihya ediyoruz ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz ın Miliç sahil düzenleme çalışmalarını incelemesi sırasında Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Makine İkmal Daire Başkanı Mehmet Ekmekçi, Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Çam, Anakent Genel Müdürü Kadir Koçak ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri yer aldı.