Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ ÜRDÜN HEYETİ'NE 15 TEMMUZ U ANLATTI

22.08.2016 09:38

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kardeş şehir anlaşması için Samsun a gelen Ürdün heyetine 15 Temmuz darbe girişimini ve FETÖ örgütünü anlattı.

BAŞKAN YILMAZ ÜRDÜN HEYETİ NE 15 TEMMUZ U ANLATTI

Büyükşehir Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalamak için geldikleri Samsun da valilik ziyareti sonrasında Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret eden Ürdün ün Zarga Belediye Başkanı Emad Mustafa Almomai, meclis üyeleri ve beraberindeki heyet, Samsun u çok beğendiklerini belirterek Başkan Yılmaz dan şehir hakkında bilgi aldılar. Yılmaz daha sonrasında heyete 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ örgütü hakkında açıklamalarda bulundu.

Ürdün-Samsun ve Samsun ile başka ülke şehirleri arasındaki direk uçuş seferlerinin çok önemli olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminin dış basında yansıyan gibi olmadığını belirterek, Türkiye de 1970 lerde ortaya çıkan ve Fetullah Gülen Cemaati adı verilen dini bir cemaat, insan yetiştirmek ve eğitmek faaliyeti yürüttüğünü ifade ederek devletin bütün kurumlarında faaliyet sürdürüyordu. Öğrenci kursları açmak, yurt içinde ve dışında okullar açarak, İslam ı yaymak ve yanlış anlaşılmasını önlemek üzere iyi insan yetiştirdiğini iddia eden cemaatti bu. Biz AK Parti olarak 14 senedir iktidardayız. 2013 yılına kadar bunları, bizim gibi muhafazakar, İslam ı yaşam biçimi olarak benimsemiş, namazında niyazında insanlar olarak tanıdık ve kendimize o ölçekte zararlı olabileceklerini tahmin etmedik. 2013 yılında 3 bakan hakkında çok sansasyonel, çok şaşırtıcı rüşvet, maddi bir takım ilişkileri kapsayan bir yayın yapılarak hükümeti devirmeye yönelik bir girişim oldu. Bu girişimin öncesinden cemaat ile hükümetimizin arasında bunların yapılanmasıyla ilgili bir kaygı giderek yükseliyordu. Bu süre içerisindeki tereddütlerinden bir tanesi de bunların dershanelerinin kapatılması oldu. Cemaat, bu kararın ardından hükümeti düşman ilan etti dedi.

2013 YILINDA HÜKÜMETİ DEVİRMEYE ÇALIŞTILAR

Terör örgütünün 2013 yılında da hükümeti devirmeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yılmaz, 2013 senesine kadar 1970 te başlayan süreçte bunlar askeriyenin, polisin, devlet dairelerinin ve bütün kurumların içerisinde kendi adamlarını çeşitli okullarında yetiştirerek ve beyinlerini yıkayarak yerleştirmiş olabileceklerini tahmin ediyorduk. Sinsice devletin mekanizmalarının içerisine sızma girişimini sürdürmüşler ki 15 Temmuz da silahlı kuvvetlerimiz ve polis güçlerimizin içerisinde istihbarat birimleriyle birlikte bu ihtilal girişimine kalkışacak kadar özgüven ve cesaret görerek bu isyanla hükümeti devirme girişimine kalkıştılar. 2013 yılındaki küçük bir devirme girişimiydi. Bu defa ise silahlı kuvvetlerin tanklarını ve uçaklarını da alarak sokağa çıkıp hükümeti devirmeye yönelik bir çalışma içerisine girdiler diye konuştu.

2013 YILINA KADAR BUNLARIN NİYETLERİNİ NİYE ANLAMADINIZ DİYE SORULABİLİR

FETÖ terör örgütünün niyetinin neden anlaşılamadığına da değinen Başkan Yılmaz, Burada 2013 yılına kadar siz bunları nasıl anlamadınız? diye sorulabilir. Biz AK Parti olarak muhafazakar siyasi bir hareket olduğumuz için bunlar da biz de sizdeniz diye bizim içimizde oldular. Sizinle beraberiz, sizin gibi düşünüyoruz diyen adama yok ben senden şüphe ediyorum, sen benden olmayabilirsin diye nasıl diyebilirsin ki? Eğer bunlar 15 Temmuz da bu ihtilali yapabilselerdi Türkiye nin içerisinde şu anda iç savaş olacaktı. Bunu yapmak istediler. Mısır, Libya ve Tunus ta olduğu gibi burada da iç savaş çıkartmak istediler. Tehlike hala geçmiş değil, millet olarak irademize sahip çıkmamız gerekir. Sizler de bu olayları dış basından duyduğunuz gibi değil de bu anlattıklarımız gibi anlatırsanız herkes de gerçeği görmüş olur. Burada olduğunuz için çok teşekkür ederim şeklinde konuştu.

Zarga Belediye Başkanı Emad Mustafa Almoma de darbe girişimi gecesi Türkiye ile aynı acıları paylaştıklarını ve girişimin başarısız olması için dua ettiklerini ifade etti. Ziyaret konuşmaların ardından son buldu.

2 belediye arasından yarın akşam kardeş şehir anlaşması imzalanacak.BAŞKAN YILMAZ O KÖYLERİN DE YOL HASRETİNİ BİTİRİYOR

22.08.2016 09:38

Samsunun en uzak ilçelerinden Vezirköprü ilçesine bağlı Aydoğdu, Çekalan, İmircik, Danabaş, Tarlakale mahallelerini ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yıllardır yaşanmaz, gidilmez denilen bu mahallelerimizin de yapacağımız yol çalışmaları ile çehresini değiştireceğiz dedi.

BAŞKAN YILMAZ O KÖYLERİN DE YOL HASRETİNİ BİTİRİYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ekibi ile birlikte Samsun un 17 ilçesinin köylerini karış karış gezerek sorunları yerinde tespit edip çözüme kavuşturuyor. Vezirköprü ye bağlı Aydoğdu, Çekalan, İmircik, Danabaş, Tarlakale mahallelerini ziyaret eden Başkan Yılmaz, toz toprak içindeki mahallelerin sorununa neşter vurulacağını söyledi.

KÖYLERİ KARIŞ KARIŞ GEZİYORUZ

Başkan Yılmaz, mahalleleri bozuk, çamurlu ve tozlu yollardan kurtaracaklarını belirterek, Tüm ilçelerde alt yapı yatırımlarının hızla devam ediyor.17 ilçemizin köylerini karış karış geziyoruz. Eksiklikleri yerinde tespit ediyoruz. Bugün gezdiğimiz mahallelerimizde de en kısa sürede kolları sıvayıp çalışmalara başlayacağız. Yıllardır yaşanmaz, gidilmez denilen bu mahallelerimizin de yapacağımız yol çalışmaları ile çehresini değiştireceğiz. diye konuştu.

Başkan Yılmaz a köy gezileri sırasında Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, daire başkanları ve muhtarlar eşlik etti.DENİZİN İÇİNDE ÇAY KAHVE KEYFİ

19.08.2016 06:30

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Çobanlı iskelesi nin ucunda bulunan Çobanlı İskele Kafe hizmete açıldı.

DENİZİN İÇİNDE ÇAY KAHVE KEYFİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak kısa süre önce hizmete açılan Çobanlı İskelesinin en ucunda denizin içinde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Çobanlı İskele Kafe Samsunluların ve turistlerin yeni mekanı olacak.

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından işletilecek olan kafe aynı anda 140 kişiye hizmet verecek. Oturduğunuz yerden hem denizin hem de harika bir Samsun manzarasının tadını çıkartacak olan ziyaretçiler kendilerini denizin ortasında bir adada gibi hissedecek.

Tesiste tost, hambuger, nugget gibi fast food yiyeceklerin yanında her türlü soğuk ve sıcak alkolsüz içecekler de servis edilecek.TARİHİ KENTLER SAMSUN DA BULUŞUYOR

19.08.2016 06:29

Tarihi Kentler Birliği nin (TKB) 2016 yılı son bölge toplantısı Samsun da başlıyor.

TARİHİ KENTLER SAMSUN DA BULUŞUYOR

19-20 Ağustos tarihleri arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan Karadeniz Bölge Toplantısı’nın teması Doğal-Kültürel Miras Açısından Karadeniz Bölgesi ne Yeniden Bakış: Hedef-Uygulamalar olarak açıklandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde yapılacak Tarihi Kentler Birliği Karadeniz Bölge Toplantısı na Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile çok sayıda davetli katılacak.

Panellerin düzenleneceği toplantılarda TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Karadeniz bölgelerine ilişkin sunum yapıp brifing verecek. ÇEKÜL Vakfı üyesi ve şehir planlayıcısı Faruk Göksu, Geliştirilen Kavramlar Işığında Karadeniz Bütününe Bakmak konusunda konuşma gerçekleştirecek.

Toplantının ardından davetliler, şehir gezisi yapıp, Sadi Tekkesi ve Kuva-i Milliye Ruhu Anı Evi ve Şehit Gazi Müzesi nin açılış törenine katılacak.Başkan YILMAZ Müjdeyi Verdi: Raylı Sistem OMÜ ye Çıkacak

19.08.2016 06:29

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz raylı sistemin OMÜ ye çıkacağını söyledi.

Başkan YILMAZ Müjdeyi Verdi:  Raylı Sistem OMÜ ye Çıkacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın geleneksel hale getirdiği ve iş adamlarından siyasilere birçok kişiyle buluştuğu kahvaltı programı Samsun Golf Sahası nda yapıldı.

SAMSUN DA TURİZME YÖNELİK BÜYÜK PROJELER

İş Adamı Köksal Ersayın ın üstlendiği kahvaltı programından dolayı kendisine teşekkür eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Yapmışken iyisini yapalım dedik ve golf sahasını büyütme kararı aldık. 300 dönümden 600 dönüme çıkarıyoruz saha alanımızı. Golf Sahası bir spor alanı olduğu kadar da bir turizm projesidir. Kentimizin turizm potansiyelini, cazibesini artırmaya dönük çaba sarf ediyoruz. Bunun yanında bildiğiniz gibi Kuş Cenneti var. Turizm piarını yükseltmeye dönük yeni gündeme getirdik. Her gün biraz daha geliştirerek Dünya da emsallerinin önüne geçirecek bir alan olarak orayı da hazırlamaya çalışıyoruz diyerek Samsun da turizme yönelik büyük projeler yapıldığına dikkat çekti.

RAYLI SİSTEM ÜNİVERSİTEYE ÇIKACAK

Raylı sistemde dün gerçekleştirilen test sürüşünde bir takım eksikliklerin olduğunu gördüğü için açılışı bir hafta ertelediklerini belirten Başkan Yılmaz, Dün akşam sayın valimizle raylı sistemin Balıkçı Barınağı na kadar tamamlanan kısmında test sürüşünü beraber yaptık. Cumartesi hizmete açacaktık ama bir takım eksiklikler gördük. Önümüzdeki Cumartesi günü raylı sistem Balıkçı Barınağı na kadar gidip gelir hale gelecek. 17 km olan güzergah bununla birlikte 21 kilometreye çıktı. Tekkeköy’e kadar da ulaşım sağlanınca doğu-batı istikametinde çalışan raylı sistem, 32 kilometreye çıkacak. Geçen gün Cumhurbaşkanımızın rektör olarak atadığı Sait Bilgiç hocamızı ziyaret ettik. Kendileri bana öğrencilerin araç değiştirmek zorunda kaldıkları için raylı sistemi kullanmadıklarını, bu yüzden raylı sistemin üniversiteye kadar çıkması gerektiğini belirtti. Biz 7 sene önce raylı sistem projesine başladığımızda bunu düşünmüştük.  Trenlerin mevcut şaft sistemlerinin, ray sistemlerinin, şanzuman sistemlerinin, demir tekerlek ve ray arası ilişkinin ve virajların işletme masraflarını çok artırır düşüncesiyle şimdilik buraya kadar yapalım demiştik. Ama bugün deneyimimiz arttı. Teknolojik gelişmelerden de istifade ederek böyle bir çalışmaya başlayabiliriz. Arkadaşlarımıza Treni üniversiteye kadar çıkarılması noktasında çalışmalara başlayın diye talimat verdim açıklamalarında bulundu.

FETÖ CÜLERİ DEVLET TESPİT EDECEKTİR

15 Temmuz da yaşanan darbe girişiminin travmasının hala atılamadığına dikkat çeken Başkan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü;  Hayat devam ediyor. İşlerimiz devam ediyor. Ülkemizde şuan 15 Temmuz hadisesinin oluşturduğu bir travma var. İnşallah bu aşılacak. 15 Temmuz hadisesinde FETÖ/PDY örgütleriyle ilişkisi olduğu vesvesesi ve dedikodusu yayılan insanların birçoğu yargıda onları uğraştıran bir süreç yaşıyor. Bu süreç öyle bir süreç ki hainlerle ilgili olmayanlar bile FETÖ mensubu diyerek karalanıyor.  Kardeşim siz bırakın bu işi hukuk çözsün. MİT çözsün, emniyet çözsün. Kimin ne olduğunu emniyet birimleri zaten biliyor. İnsanların birbirleriyle olan hırsları, düşmanlıkları bu tarz dedikodularla birlikte hem yargıyı meşgul ediyor, hem de insanları zan altında bırakıyor. Aklımızı başımıza alalım, işimize gücümüze yönelelim. Adalet zaten işleyecek. Bu tür suçlara bulaşanlarla ilgili hukuk gereğini yapacaktır. Gereken cezayı alacakları bir sonuçla bu hukuki süreç sonuçlanacaktır.

Kahvaltı programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, ilçe kaymakamları ve çok sayıda iş adamı katıldı.