Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


CANKURTARANLAR SEZONA HAZIR

16.06.2016 05:41

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yeni deniz sezonu için 50 cankurtaranı görevlendirdi.

CANKURTARANLAR SEZONA HAZIR

Samsun da Yakakent ten Terme ye kadar olan sahil bandında belirli yerlerde hizmet veren Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi cankurtaranları yeni sezon öncesi hazırlıklarını tamamladı. 1 Haziran da hizmet vermeye başlayan cankurtaranlar 30 Eylül e kadar kumsallarda görev yapacak.

Yeni sezon öncesi yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da hazırlıklarımızı yapıyoruz. 1 Haziran-30 Eylül arası Samsun sahillerinde cankurtaran hizmeti veriyoruz. Yakakent ten Terme ye kadar uzun bir sahil bandında hizmet veriyoruz. Yakakent, Alaçam, 19 Mayıs Atakum, Costal, Tekkeköy ve Terme sahillerinde vatandaşların denize girebilecekleri noktalarda cankurtaran hizmeti veriyoruz. Şu anda Ramazan ayı olduğundan ve havaların serin olmasından dolayı deniz sezonu henüz canlanmadı ama biz hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlara yönelik bilgilendirmelerimiz oluyor. Denizde can güvenliği ile alakalı vatandaşlara broşür dağıtacağız. Emniyet müdürlüğü, sahil güvenlik, itfaiye ve sağlık kurumlarımızla her yıl bir toplantı yaparak sahil güvenliği konusunda nasıl tedbirler alacağımız konusunda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Geçtiğimiz Mayıs ayında bu toplantıyı yaptık. Sadece denizde değil Samsun un iç kesimlerinde bulunan göller, göletler ve sulama kanallarının arz ettiği tehlikelere karşı deniz polisi ve AFAD la birlikte hareket ediyoruz. Boğulma vakaları anında müdahale edilmesi gereken durumlardır. Biz de bu çerçevede çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gönül ister ki hiç boğulma olmasın. Amacımız en az boğulma vakasıyla sezonu kapatmak. Halkımızın bu konuda dikkatli olması, uyarıları dikkate alması gerekiyor. Cankurtaran hizmeti vermediğimiz yerlerde denize girilmemeli. Bu yıl 50 cankurtaranla belirlediğimiz yerlerde hizmet vereceğiz. Bu noktada önemli olan şey vatandaşların dikkatli olup görevlilerin uyarılarına uymaları ve cankurtaran olmayan yerlerde denize girmemeleri dedi.



SAMSUN İTFAİYESİ ARTIK DAHA GÜÇLÜ

15.06.2016 05:42

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde doğal afetlere karşı hızlı ve etkili müdahale edebilmek için 18 tam donanımlı itfaiye aracı satın aldı. Araçların ilçelere teslim törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Coşkun Öncel, itfaiyecilerin pratik ve teorik eğitimlerinin de büyük önem taşıdığını kaydetti.

SAMSUN İTFAİYESİ ARTIK DAHA GÜÇLÜ

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bahçesinde yapılan teslim törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin ile itfaiyeciler katıldı.

Törende konuşma yapan Genel Sekreter Coşkun Öncel, teknoloji harikası yeni araçlarla birlikte ilçelerdeki itfaiye alt yapısının büyük oranda güçlendirildiğini söyledi. 18 itfaiye aracından 13 ünü ilçelere teslim ettiklerini ifade eden Öncel, İlçelerin büyükşehir belediyesine bağlanmasının ardından eksik olan itfaiye araçlarımızı tamamlama yoluna gittik. Bununla ilgili uluslararası bir ihale gerçekleştirdik. Bu ihalede maalesef bir takım itirazlar oldu. Mahkemelere gidildi ve sonunda yaptığımız ihalenin doğruluğu onaylandı. Bu aşamadan sonra da siparişlerimizi verdik. Tam donanımlı 18 aracımızdan 13 tanesi geldi. Diğerleri de ekim ayına kadar teslim edilecek. bilgisini verdi.

18 araçtan 3 tanesinin uzun mesafe merdivenli olacağının altını çizen Coşkun Öncel, Bunları ilçelere göndereceğiz. İtfaiye gücümüzü daha da artıracağız. İnşallah olmaz ama bundan sonra her hangi bir yangın vakasına daha hızlı ve etkili müdahale etme imkanına kavuşmuş olacağız. Tüm itfaiyeciler bu araçların ve teçhizatların kurslarını görecekler. Uygulamalı eğitimden geçecekler. Bununla ilgili çalışmalarımız süratle devam ediyor. Ardından da ilçelere sevk edeceğiz. Samsun a ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, toplamda 18 milyon TL ye mal olan ve teknik kısımları Avusturya da yapılan araçların afetlere karşı ne kadar etkili olduğunu test etti. Başta yangın olmak üzere her türlü afete hızlı müdahale imkanı veren araçlar, donanımlarıyla etkiledi.



Kızılay Samsun Şubesi Yönetimi, Başkan YILMAZ ı Ziyaret Etti

14.06.2016 07:36

Türk Kızılayı Samsun Şubesi nin yeni yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yılmaz, Kızılay ın yeni yönetimini tebrik ederek başarılar diledi.

Kızılay Samsun Şubesi Yönetimi, Başkan YILMAZ ı Ziyaret Etti

Türk Kızılay ı Genel Merkezi nin olağan genel kongresinde Dr. Kerem Kınık ın Genel Başkanlığa seçilmesiyle birlikte, Türk Kızılayının bazı şubelerinde de yönetim değişikliğine gidilmişti. Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin in görevden ayrılmasının ardından göreve Samsun Eski Sağlık Müdürü Habip Demirel getirilmişti.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Habip Demirel ile yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti. Tanışma ziyaretinde şube başkanı Demirel, Başkan Yılmaz a kahve fincanı takımı hediye edip Kızılay rozeti taktı.

Ziyarette Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, yeni yönetim kuruluna başarılar diledi. Kızılay ın toplumda çok büyük bir yeri ve anlamı olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, profesyonel ve başarılı hizmetlerle yardım organizasyonlarının daha da büyüyeceğine inandığını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde Türk Kızılay ı Başkan Yardımcısı Av. Korhan Çömezoğlu, yönetim kurulu üyesi Ahmet Ali Bulut, Yunus Özil, Uzm. Dr. Nilay Ölçek ve Av. İbrahim Semiz ile mali müşavir Haluk Bülbül de hazır bulundu.



BAŞKAN YILMAZ DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

14.06.2016 07:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından Yakakent ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Vatandaşlarla oruç açan Başkan Yılmaz, şehitleri minnetle anarak, birlik ve beraberliğin bozulmaması için dua etti.

BAŞKAN YILMAZ DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

İlçenin Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen toplu iftar programına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, AK Parti İlçe Başkanı Sefer Tek, Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, parti yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar sonrası ilçe halkına hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ramazan ayının güzel geçtiğin söyledi. Başkan Yılmaz, Yakakentli kardeşlerimizde, hemşerilerimizde bir güzellik var. Bu güzellik Ramazan ayı ile de bütünleşince de adeta içimizi ısıtan bir sıcaklığa dönüştü. Bu sıcaklığı yüreğimde hissettiğimi söylemek istiyorum. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah önümüzdeki sene ve senelerde de Allah ömür verdiği sürece birlikte olacağız. dedi.

Biz büyük bir aileyiz. Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın. diyen Başkan Yılmaz, Memleketimizin, devletimizin başında terör belası var. Bu bela Ramazan demiyor, oruç demiyor, ibadet saati demiyor, cami demiyor, mescit demiyor. Her yerde haince saldırılar yapıyor. Ana kuzusu askerimizi, polisimizi şehit ediyor. Allah bunu yapanlardan hesabını mutlaka soracaktır. Bunların belasını mutlaka verecektir. Bu güzel Ramazan akşamı saadetimizi,  huzurumuzu yüreğimizde hissederken, Doğu da, Güneydoğu da bu terör belası ile mücadele ederken şehir olan polisimizi, askerimizi minnetle ve şükranla anıyorum. Rabbim onlara rahmet eylesin. Mekanları cennet, Allah onlardan razı olsun. Ailelerine de Allah sabır versin. Gazilerimize de sağlık sıhhat diliyorum. Biz burada saadet ve mutluluk içindeysek, birbirimizi coşkuyla kucaklıyorsak, askerimizi ve polisimizi minnet ve şükranla yad etmemiz lazım. Allah birliğimizi, dirliğimiz bozmasın. Evlerinizde çocuklarınızla sağlık sıhhat diliyorum.  ifadelerini kullandı.



Başkan YILMAZ, Sur Eylem Planı Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

13.06.2016 05:28

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Diyarbakır da Sur eylem planı bilgilendirme toplantısına katıldı.

Başkan YILMAZ, Sur Eylem Planı Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

Sur ilçesinde bir otelde yapılan toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun milletvekili Çiğdem Karaaslan, Vali Hüseyin Aksoy, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, AK Parti milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Orhan Miroğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, STK temsilcileri, kamu kurum kuruluşları, Sur esnafı ve Sur da ikamet eden vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan toplantıda il Valisi Aksoy, Sur ilçesi ile ilgili bilgi verdi.

İKTİDAR DÖNEMİMİZDE VESAYETÇİ YAPI BİTTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, konuşmasına Diyarbakırlıların Ramazan ayını tebrik ederek başladı. Bakan Özhaseki, AK Parti nin 13-14 yıllık iktidarlık döneminde bu vesayetçi yapının bittiğini ve hapishanelerde işkenceleri ile ret, inkar politikasının bittiğini söyledi. Bakan Özhaseki,  İşkenceye uğrayan bir Allah ın kulu yok. Peki bundan sonra silahın ne işi var. Nedir bu silah ve terör yani silahlanacak bir şey yok. Şu ramazan mübarek gününde bir yerlerde bombalar patlaması ve masum insanları öldürmenin ne anlamı var. Vahşi Arap kabineleri bile İslam dan önce haram aylar derdi ve bu aylarda kimseye dokunmazdı. Hangi dinde ve imanda bomba patlatarak insanları öldürmek var. Artık bunların bitmesi lazım. kimseye bu eylemlerin faydası yoktur dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ SUR UN YOL HARİTASINI AÇIKLADI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sur un yol haritasını açıkladı. Bakan Özhaseki, patlayan yerlerde alt yapı eksikliğini olduğunun ve bunun 26 ile 28 kilometrelik alanda şebeke suyunun hasar gördüğünü ifade etti. Bakan Özhaseki, Çok hızlı girip bitiriyoruz, ondan sonra bina yapacağız. Sur içinde ne kadar hasar gören su hattı varsa bitiriyoruz. Ulaşımla aksaklığı ile çözmek istiyoruz. Sur un tamamın yolunu bitireceğiz. Etrafını yeşil alan ve yürüyüş bandıyla trafik araçlarının gidip geldiği halde Sur un tamamında yolu bitireceğiz. Sokak sağlıklaştırmasını yapacağız. Ticaret yapılırken, yıpranan ve çirkin olan sokaklar oluyor. Biz buraları daha modern bir hale getirmemiz lazım. Ulu Cami nin olduğu yerde bunun uygulamasına başlayacağız. Daha sonra Ulu Cami den yukarı ve aşağıya doğru yapacağız. Biz bunları etaplar halinde yapacağız. Buralarda bazalt ve ahşap karışımı kullanacağız. Dükkanlarımız daha güzel bir hal alacak. İlk uygulamayı Ulu Camii önünde başlatıyoruz. Çok güzel bir görüntü olacak diye konuştu.