Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


KARDEŞ ŞEHRİMİZLE YÜREKLERİMİZ SANAT İLE BİRLEŞTİ

23.07.2015 10:19

Kardeş Şehirler Samsun Büyükşehir Belediyesi ve KKTC İskele Belediyesi Kıbrıs Sanat Derneği adına plaket verildi.

Kardeş Şehirler Samsun Büyükşehir Belediyesi ve KKTC İskele Belediyesi olarak ortak gerçekleştirdiğimiz Kardeş Korolar Projesi kapsamında 27 Haziranda hemşehrilerimiz için düzenlediğimiz TSM konseri büyük ilgi görmüştü. Plaketi Gururla aldığını ifade eden Başkan Yusuf Ziya YILMAZ Sosyal hayata ve sanata verdiğimiz katkılardan ötürü Kıbrıs Sanat Derneği adına Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Osman Ergenin şahsıma verdiği plaketi Büyükşehir Belediyemiz adına kabul etmekten büyük bir onur duydum dedi.ALBAY DEMİREZEN BAŞKAN YILMAZA VEDA ETTİ

23.07.2015 10:17

Samsun İl Jandarma Komutanlığından İstanbula atanan Albay Hacı Demirezen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmazı makamında ziyaret etti.

Başkan Yılmaz ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Albay Demirezena Samsun’daki başarılı görev sürecinden dolayı teşekkür ederek, Mesai gözetmeksizin kendini Samsun insanının güven ve huzuruna adayan değerli komutanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür eder yeni görev yerinde başarılar dilerim dedi.BARTIN BELEDİYE BAŞKANI AKIN, BAŞKAN YILMAZI ZİYARET ETTİ

23.07.2015 10:12

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ile başkan yardımcıları, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmazı makamında ziyaret etti.

Büyükşehir belediyesinin gerçekleştirdiği örnek park bahçe uygulamalarını, kent müzesini ve sosyal donatı alanlarını incelemek üzere gelen belediye bürokratları, Başkan Yılmazdan Samsun ve belediye çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Ziyarette Samsunu çok beğendiklerini ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, teknik inceleme gezisinde memleketlerine yapacakları yatırımları gözlemleyeceklerini anlattı. Ziyaretin sonunda Başkan Yılmaza yöresel hediyelerden takdim eden Başkan Akın, ardından ekibiyle birlikte Kent Müzesine geçti.BAYRAM NAMAZINDA DEVLET İLE MİLLET BULUŞTU, ÇOCUKLAR HEDİYELERİNE KAVUŞTU

21.07.2015 11:19

On Bir Ayın Sultanı Ramazan, Samsunda bayram ile taçlandı. Ülke genelinde olduğu gibi Ramazan Bayramı, Samsunda da büyük sevinçle kutlandı. Bayramın en güzel yaşandığı camilerden biri olan Yeni Mahalle 75. Yıl Camiinde, devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneği sergilendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bayram namazını Yeni Mahalle 75. Yıl Camiinde kıldı. Camide kuran öğrenen ve başarılı olan çocuklara Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmazın talimatı ile tablet bilgisayar hediye edildi. Çocukların hediyesini Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz takdim etti. Ayrıca Kuran-ı Kerim öğrenen tüm çocuklara valilik tarafından tişört hediye edildi.

Bayram namazının hep birlikte kılınmasından sonra bayramlaşma merasimi yapıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçının katıldığı bayramlaşmada devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneği sergilendi. Dakikalarca süren bayramlaşma merasiminde renkli görüntüler yaşandı. Küçükler büyüklerin ellerini öperken, büyükler de çocukları bağrına bastı.

BÜYÜKŞEHİRDE DEVLET MİLLET BULUŞMASI

Camideki bayramlaşma, Büyükşehir Belediyesinde de devam etti. Belediyedeki Bayramlaşma törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt,  eski milletvekili Ahmet Yeni ile Mustafa Çakır, AK Parti il Başkanı Muharrem Göksel, Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, daire başkanları, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde devlet erkanı, vatandaşlarla kucaklaştı. Törende Başkan Yılmaz, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bayramlaşma töreni, Cuma namazı ile sona erdi.YAKAKENT İFTAR PROGRAMINA İLÇE HALKINDAN BÜYÜK İLGİ

21.07.2015 11:15

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, On Bir Ayın Sultanı Ramazanın son ilçe iftar programını Yakakentte düzenledi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği iftar programına Çinli bebek damga vurdu. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan Yakakent Kent Meydanında düzenlenen iftar programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Yakakent Kaymakamı Yusuf Gemici, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Pati Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek, il ve ilçe teşkilat üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

ÇİNLİ BEBEK, VALİ ŞAHİNİ BRAKMADI

İftar öncesinde Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte Yakakentlilerle yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaşlı ve engelli vatandaşlarla sohbet edip çocukları sevdi. Başkan Yılmaz, isteyenlerle de hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayak üstü ziyarette babası Türk, annesi ise Çinli  olan bebeği kucaklarına alan Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, sevimli bebekle hatıra fotoğrafı çektirdi. Uzun süre Çinli anne ile sohbet edip diğer çocuklarını da seven Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, ardından alanı dolduran misafirleriyle ilgilendi. Çinli bebek, Vali Şahin'in kucağından inmeyince ayak üstü ziyarete Çinli bebek de katıldı.  

İftar sonrasında duaların edildiği gecede Yakakentlilere hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Geçen sene yine kalabalık bir ortamda beraber olmuştuk. Bizi sevindirdiniz, çok memnun ettiniz. Bu akşamda bu meydana gelen, bize birlikte olma zevkini bize yaşatan, bu meydanı güzelleştirenlerin sizlerin büyük katkısı var. Allah bu gece yapacağınız bütün duaları kabul etsin. Son ilçe iftarımızı sizlerle yapmak istedik. İnşallah seneye de yine buluşuruz. Apartmanlarda kimsenin kimseyi tanıtamadığı ortamlar yerine geleneğimiz gereği bir arada olmak için bu programları düzenledik. Çok güzel bir Ramazan geçirdik. Emeği geçen herkese ve davetimize katılan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Bayramınızı da şimdiden kutluyor, mutlu ve huzurlu uzun ömürler temenni ediyorum. ifadelerini kullandı.