Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMULAŞ YAZ TARİFESİNE GEÇİYOR

20.06.2016 05:24

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş, 20 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaz sefer programını uygulamaya başlayacak.

SAMULAŞ YAZ TARİFESİNE GEÇİYOR

Uygulanmakta olan kış sefer programında yoğun saatlerde tramvaylar 3 ila 4 dakikada bir hareket ederken, 20 Haziran dan itibaren tramvaylar yoğun saatlerde 5 ila 6 dakikada bir hareket edecek. Ayrıca kış döneminde 23.45 olan son tramvay hareket saati yapılan yeni düzenleme ile 01.00 e kadar uzatılacak. 23.45 seferine 00.00, 00.30 ve 01.00 seferleri eklendi.

Yine 20 Haziran dan itibaren, Ondokuz Mayıs Üniversitesi-Belediyeevleri arası hizmet veren E1 ekspres otobüsleri hareket saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmazken, E1 ekspres otobüslerin 23.00 olan son hareket saati yaz programı süresince 23.30 olarak değiştirildi.

Kış sezonunda özel halk otobüsleri tarafından işletilen ve Taflan-Belediyeevleri arası hizmet veren E2 ekspres otobüslerinin işletimi yaz döneminde Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. ve özel halk otobüsleri tarafından ortak olarak yürütülecek ve 07.00-22.30 saatleri arasında hizmet verecek.

Ringlerde herhangi bir saat ve güzergâh değişikliği yapılmazken tramvay, ekspres ve ringlere ait detaylı sefer programlarına Tramvay gazetesinden veya Samulaş A.Ş. nin resmi internet sayfası olan  www.samulas.com.tr  den ulaşabilecek.PROTOKOL, ŞEHİT AİLELERİNİ İFTARDA AĞIRLADI

20.06.2016 05:24

Samsun protokolü, şehit aileleri ve gazileri iftarda ağırladı.

PROTOKOL, ŞEHİT AİLELERİNİ İFTARDA AĞIRLADI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü nce bir otelde düzenlenen iftar programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, EMŞAV Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, şehit aileleri ve yakınları katıldı.

Masaları dolaşan protokol, şehit yakınlarına hal hatır sorarak onlarla yakından ilgilendi. İftar yemeğinden sonra konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, şehitlerin hayatını kaybettiği zaman değil, unutulduğu zaman öldüğünü belirterek iftar programında şehit aileleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Daha sonra söz alan Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, Samsun da şehit yakını olan herkesi burada görüyorum. Bu bizim mutluluk vesilemiz. Sizlere şükran duyuyorum. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Son dönemlerde şehit sayımız maalesef arttı. Ama bilin ki bunun sonu gelecek. Özellikle kararlı duruş, çabamız, yapılan mücadele bunların sonu getirecek. Bu ülke toprakları çok zor elde edildi ve sürekli dış güçler tarafından zorlanıyor. Yapılması gereken şey ciddi ve diri bir mücadeledir. Bunun da en yakın örneğini siz şehit ailelerinde görüyoruz. En yakınınızı toprağa veriyorsunuz. Şehit cenazelerini karşıladığımızda o anne ve babaların yaşadıklarını görerek hissediyorum. Sizi her gördüğümüzde sizlerle yeterince ilgilenemediğimizi söylüyorum. Ama bilin ki 24 saat sizlerin emrindeyiz. Siz vücudunuzun bir parçasını toprağa koyuyorsunuz. Onun için siz bizim için çok değerlisiniz. Terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu akşamki iftar yemeğine katıldığınız için çok teşekkür ediyorum dedi.

Programın sonunda şehit çocuklarına oyuncak hediye edildi.BÜYÜKŞEHİR DEN EN ÖZEL DESTEK

16.06.2016 05:43

Bafra Hasan Çakın Anadolu Teknik Lisesi nde özel öğrenciler için gerçekleştirilen Taş Üstüne Taş Koyduk adlı projeye Samsun Büyükşehir Belediyesi de destek oldu.

BÜYÜKŞEHİR DEN EN ÖZEL DESTEK

Özel eğitim alan öğrencilerin eğitim sürecine etkin bir şekilde katılmaları ve eğitim-öğretim hayatında daha etkin yararlanması hedeflenen projenin ilk meyvelerini veren öğrencilere Samsun Büyükşehir Belediyesi destek oldu. Öğrenciler için açılan Hobi Atölyesi nde üretilen ürünler Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş. tarafından satın alındı.

BU ÇÖPLER ÇOK BAŞKA

Proje kapsamında özel öğrenciler tarafından üretilen ilk ürünleri satın alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş. ürünleri belediyeye ait hediyelik eşya satış merkezlerinde satışa sunacak.  Atık malzemeleri geri dönüştürerek ve boyayarak üretilen el emeği ürünler öğrencilerin el-göz koordinasyonunu ve kas gelişimlerine katkı sağlıyor.47 MADDE MECLİSTEN GEÇTİ

16.06.2016 05:42

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi nde görüşülen 48 maddeden 47 si kabul edilirken, 1 maddenin komisyonda bekletilmesine karar verildi.

47 MADDE MECLİSTEN GEÇTİ

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısının son oturumu bugün Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu nda Meclis Başkan Vekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleşti.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı na bina tahsisi, Gençlik Meclisi nin kurulması ve Van ın AK Parti li ilçe belediyelerine sosyal tesis ve yardım edilmesi maddelerinin de aralarında bulunduğu 47 madde meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Gündemin 21. maddesi olan Ladik ilçesi Bahşi Mahallesi nde bulunan 2 ada 3 nolu parselin imar planına açılan davanın karara bağlanmaması gerekçesiyle komisyona geri iade edilmesine karar verildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 18 Temmuz Pazartesi günü yapılacak.ÜRDÜN-SAMSUN ARASI DİREKT UÇUŞ MASADA

16.06.2016 05:42

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ürdünlü turizm acentesi yetkililerini ve iş adamlarını ağırladı. Ziyarette öncelikli gündem ise Ürdün Samsun arası direkt uçuş oldu.

ÜRDÜN-SAMSUN ARASI DİREKT UÇUŞ MASADA

Karadeniz Bölgesi nin turizm cenneti Samsun a ilgi giderek artıyor. Ürdünlü turizm acentesi yetkilileri Mercan Tur sahibi Ataallah Abu Assaf, Dallas Tur Sahibi Gazvan Şinaneh, iş adamı Ömer Abucessar ve yatırımcı Riyad Esseyyori yi ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile heyet arasında Samsun Ürdün arasındaki direkt uçuş konusu yeniden gündeme geldi. Ziyaret sırasında Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş da hazır bulundu.

SAMSUN TURİZMİ DAHA DA GÜÇLENECEK

Ürdün ile Samsun arasında direk uçuşların yapılabilmesi için belli miktarda talebin olması gerektiğinin altını tekrar çizen Başkan Yılmaz, Samsun da turizmi çok önemsiyoruz. Bu konuda da cesur ve kararlı adımlar atmaktan çekinmiyoruz. Yatırımcı ve iş adamlarının şehrimize olan ilgisi ve beğenisinden de mutlu oluyoruz. Ancak direk hava yolu bağlantısında belli miktarda yolcu garantisinin olması lazım. Bu konuda yapılan fizibilite çalışmalarını ve sizlerin vereceği yolcu garantisini inceliyoruz. Sürekli sizlerle olan temasımız da sürüyor. İnşallah Samsun umuz ile Ürdün arasındaki havayolu trafiğimiz direk uçuş ile daha da güçlenecek ve bu da Samsun umuz için büyük bir turizm yatırımı olarak şehrimizin ekonomisine katkı sağlayacak diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Ürdünlü iş adamları Yılmaz a Ürdün den getirdikleri hediyelerini sundu.