Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: UNESCO da Hedefimiz Kalıcı Listede Yer Almak

02.09.2016 05:34

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Kızılırmak Deltası nın UNESCO yolunda emin adımlarla ilerlediğini, kalıcı listeye girmek için şimdiden çalışmalara başlandığını söyledi.

Başkan YILMAZ:  UNESCO da Hedefimiz Kalıcı Listede Yer Almak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret eden UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz, Kızılırmak Deltası nın UNESCO ya girmesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından gösterilen çabanın takdire şayan olduğunu belirtti.

HEDEF KALICI LİSTEDE YER ALMAK

Kızılırmak Deltası nın canlı ve bitki türü bakımından zenginliğinin çok önemli olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, UNESCO kalıcı listesine girmek için çalışmalara başlandığını söyleyerek, Kızılırmak Deltası nın UNESCO ya girmesi için çalışmalara başladığımız günden itibaren büyük yol kat ettik. Çalışmalarımızın ilk meyvelerini aldık. Şimdi hedefimiz kalıcı listede yer almak. UNESCO dan verilecek her türlü ödevi yerine getirerek kalıcı listeye girmeyi amaçlıyoruz. Deltanın gerçekten doğal bir miras olduğunu önce Samsun a daha sonra ülkemize farkettirdik. dedi.

ZİYARETÇİLER KEYİFLİ VAKİT GEÇİRİYOR

Dünyanın sayılı doğal yaşam alanlarından birisi olan Kızılırmak Deltası nda yapılan çalışmaların dünya genelinde dikkat çektiğini belirten Başkan Yılmaz şöyle devam etti; Kızılırmak Deltası nda yaptığımız çalışmalarla tüm dikkatleri buraya çekmeyi başardık. Bölgenin tanıtımı için birçok çalışma yapıldı. Delta içerisinde yaptığımız yatırımlarla yerli ve yabancı turistlerin daha keyifli vakit geçirmelerini sağlamayı amaçladık. Bu noktada ulaşım problemini tamamen ortadan kaldırdık. Doğal yaşamı koruyacak şekilde hareket ederek projelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.Anadolu da Yapılan İlk Pasta Yarısması Samsun da

31.08.2016 06:35

Master Of Cake Samsun Pasta Yarışması ve Kahvaltı Etkinliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin katkılarıyla Anadolu da ilk kez Samsun da yapılacak.

Anadolu da Yapılan İlk Pasta Yarısması Samsun da

Master Of Cake Samsun Pasta Yarışması ve Kahvaltı Etkinliği dev Jüri kadrosuyla Samsun da 24 Eylül de Sheraton Grand Samsun Otel de gerçekleşecek. Pastacılık sektörünün önde gelen en popüler isimleri, Milli Takım Şefleri Nilay Bektaş Mağaralı, Kadir Kantar, Ebru Savaş, Tuba Geçkil, Aysem Öztaş, Ayça Gürler gibi daha birçok isim etkinliklere katılacak. Türkiye genelinde yaklaşık 250 Pastacının bir araya geleceği etkinlikte yapılacak yarışmada ilk üçe girenlere çeşitli ödüller verilecek.

24 Eylül Cumartesi günü saat 12:00 ile 17:00 arası gerçekleşecek olan etkinlik için son Kayıt tarihi 9 Eylül. Organizasyonda yer almak isteyen herkes www.masterofcakesamsun.com  adresinden başvurularını yapabilecekler.SAMSUN DA 30 AĞUSTOS COŞKUSU

31.08.2016 06:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenine katıldı.

SAMSUN DA 30 AĞUSTOS COŞKUSU

30 Ağustos zaferinin 94. yıl dönümü kutlamaları ilk olarak Atatürk Anıtı na çelenk konmasıyla başladı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat Bulut ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın anıta çelenk koymasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından Anıt Şeref Defteri ni imzalayan Vali Şahin, Başkomutanımız Büyük Önder, Aziz Atam, bugün vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ülkemizin bağımsızlığını kazandığı Zafer Bayramı nın 94 üncü yılını bir kez daha birlik ve beraberlik içerisinde kutlamak üzere huzurunuzdayız. Yüce milletimiz ve kahraman ordumuz kutsal saydığı değerler uğrunda, şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun, düşman ne kadar güçlü olursa olsun, yılmadan mücadelesini sürdürerek bu mücadelesini kazanmıştır. Topraklar işgal altında olan milletimize bağımsızlığı yaşatan, milletimizin hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini dünyaya gösteren bu zaferle Türkiye Cumhuriyeti nin temelleri atılmıştır. Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde bu ülkeyi bizlere miras bırakan başta siz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhun şad olsun dedi.

Ardından Samsun Anadolu Lisesi öğrencileri Mete Akın ve Medine Özlek, günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Daha sonra Piyade Albay Ahmet İzgi de konuşma yaparak, Bugün tarih sahnesinde var olduğu andan itibaren bağımsızlığı ile tüm dünyaya örnek olmuş, yüce Türk milletinin vatanını işgal etmek isteyenlere karşı verdiği onurlu mücadeleyi zaferle taçlandırılışının 94 üncü yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu, haklı gururunu yaşıyoruz. Bu bayrama adını veren 30 Ağustos Zaferi ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü, Türk ün varoluşunun haykırışı ve bunu kabul ettirmesinin önemli adımlarından biridir. Bu zafer 19 Mayıs 1919 da Gazi Mustafa Kemal in İstiklal meşalesini Samsun da tutuşturduğu, Amasya da, Erzurum da ve Sivas ta yurt satına yaygınlaştırdığı Ya istiklal ya ölüm parolası ile başlattığı ulusal Kurtuluş Savaşı nın kesin sonucudur. Bu zafer Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ün Dünyanın hiçbir ordusunda yürüğe seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir. Her zaferin en büyük payı senindir dediği gibi muharebe meydanlarında kazandığı başarılarla özdeşleşen ve Türk milletinin bağrından çıkan Mehmetçiğin kanıyla ve canıyla yazdığı destandır ifadelerini kullandı. 

Atatürk Anıtı ndaki törene ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından valilikte tebrikat töreni düzenlendi.SAMSUN UN HER METREKARESİNE YATIRIM

31.08.2016 06:34

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ekibiyle birlikte ilçelerdeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

SAMSUN UN HER METREKARESİNE YATIRIM

Beton ve asfalt yol çalışmalarını sürekli yerinde takip eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde yapılan Hacılıçay Köprüsü ve yol çalışmalarını inceledi.

YOL MEDENİYETTİR DİYEREK DURMADAN ÇALIŞIYORUZ

Önce ilçede devam eden beton yol çalışmalarını denetleyen Başkan Yılmaz, Yol medeniyettir diyoruz ve hızımızı azaltmadan çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu anlamda kentimizin her noktasında olduğu gibi, köy yollarında da yenileme çalışması yapıyoruz. Gece demeden gündüz demeden tüm ekibimizle birlikte Samsun un her metre karesine hizmet etmenin çabasındayız. Tüm sorunları yerinde görüp ona göre yapılması gerekenleri yapıyoruz. Halka hizmeti Hakka hizmet olarak görüyor ve bu amaçla vatandaşımızın emrinde olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Büyükşehir yatırımlarımız durmadan büyüyerek devam edecektir diye konuştu.

YEŞİLIRMAK ÜZERİNDEKİ DEV KÖPRÜDE HUMMALI ÇALIŞMA

Beton yol çalışmaları kontrolünün ardından Hacılıçay Köprüsü ne giden Başkan Yılmaz, Bafra Türbe Kalaycılı Köprüsü gibi Hacılıçay Köprüsü nün de en kısa sürede bitirilerek hizmete açılacağını söyledi. Köprünün 3 milyon TL lik bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, Çarşamba için oldukça önemli bir proje idi. Devlet Karayolu köprüsünden deniz tarafına doğru sadece bir köprü vardı ve bu köprü yeterli değildi. Hacılıçay Köprüsü ile hem iletişim hem de ulaşım çilesi sona eriyor. Çarşamba nın iki yakası bu köprü ile birbirine bağlanmış olacak diye konuştu.BAŞKAN YILMAZ ŞEHİR YATIRIMLARLA KABUK DEĞİŞTİRİYOR

29.08.2016 06:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, raylı sistemin yeni güzergahında vatandaşlarla birlikte yolculuk yaptı.

BAŞKAN YILMAZ 

Gar-Tekkeköy yeni hafif raylı sistem hattının ilk etabı olan Kılıçdede, Samsunspor, Belediyeevleri, Mavi Işıklar ve Balıkçı Barınağı durakları test sürüşlerinin ardından bugün yolculara hizmet vermeye başladı.

TRAMVAYDA BİR BAŞKAN

Tramvayın artık Canik e kadar gidecek olması vatandaşlar tarafından büyük bir sevinçle karşılanırken, bugün yolcu taşımaya başlayan tramvaylarda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da vatandaşlarla birlikte yolculuk yaparak Samsunlularla yol arkadaşlığı yaptı. Tramvay istasyonunda beklerken ve tramvay yolculuğu esnasında yolcularla sohbet eden Başkan Yılmaz a vatandaşlar yapılan hizmetler ve yatırımlar için teşekkür etti.

SAMSUN KABUK DEĞİŞTİRİYOR

Samsun un ulaşılabilir bir kent olması yolunda önemli bir adım daha attıklarını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 17 km olan raylı sistem güzergahı hizmete açılan yeni duraklarla birlikte 21 kilometreye çıktı. Tekkeköy e kadar da ulaşım sağlanınca doğu-batı istikametinde çalışan raylı sistem 32 kilometreye çıkacak. Samsun her alanda kabuk değiştiren bir şehir oldu. Yapılan yatırımlar şehrimizin prestijini artırdı. Yeni tramvay hattımız da Samsun'umuza şimdiden hayırlı olsun. diye konuştu.

Başkan Yılmaz a tramvay yolculuğu sırasında Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır ve Samulaş Genel Müdürü Kadir Gürkan da eşlik etti.