Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


TUNUSLU GAZETECİLER SAMSUN A HAYRAN KALDI

23.05.2016 05:36

Samsun un tanıtım belgeselini çeken Tunuslu Gazeteciler Ftouma Ben Zeneb, Mahdı Azouzı ve Rihab Hamrounu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile keyifli bir röportaja imza attılar.

TUNUSLU GAZETECİLER SAMSUN A HAYRAN KALDI

Samsun da gerçekleştirilen çekimler sırasında Samsun un doğal güzelliklerine yakından şahit olduklarını ifade eden gazetecilere Samsun un bilinmeyenlerini de yapılan röportajla Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz anlattı.

TANITIM SİZDEN AĞIRLAMAK BİZDEN

Samsun da turizmi çok önemsediklerini belirten Başkan Yılmaz, Turizm ve şehrimizin tanıtımı konusunda hiçbir zaman cesur ve kararlı adımlar atmaktan çekinmiyoruz. Beklentimiz sizlerin yapacağı haberlerle kentimize gelen yabancı turist sayısının daha da artması diye konuştu.

SAMSUN UN HER NOKTASI ADETA BİR MÜCEVHER GİBİ

Samsun un turizm potansiyelinin çok yüksek olduğunu, ancak yeterince tanıtılmadığı için fark edilmeyen ve keşfedilmeyen muhteşem güzellikleri olduğunu anlatan Başkan Yılmaz,  Kentimizin her noktası adeta mücevher gibi. Turizmin gelişmesiyle birlikte Samsun her bakımdan daha da gelişecek. Barış ve huzur şehri Samsun umuzu sizlerin aracılığı ile bütün dünya görsün  dedi.

SAMSUN PİDESİ ARAPLARI DA ETKİLEDİ

Kent merkezi ve ilçelerin yaylalarını, köylerini, derelerini, şelalelerini, tarihi mekanlarını gezen ve hayran kaldıklarını dile getiren Tunuslu gazeteciler, özellikle Samsun un yöresel lezzeti olan Samsun pidesini çok beğendiklerini belirttiler.

Batıpark Amazon Kafe de gerçekleştirilen röportajın sonunda gazeteciler ve Başkan Yılmaz, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.Başkan YILMAZ ve ABD li Politikacı Hays STSO yu Ziyaret Etti

23.05.2016 05:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın konuğu olarak Samsun da bulunan ABD Arkansas Eyaleti nin başkenti ve Samsun un kardeş şehri Little Rock eski belediye başkanı politikacı Patrick Henry Hays ve Başkan Yılmaz STSO yu ziyaret etti.

Başkan YILMAZ ve ABD li Politikacı Hays STSO yu Ziyaret Etti

Başkan Yılmaz ve Hays STSO Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin tarafından ağırlandı.

CLİNTONLARIN AİLE DOSTU POLİTİKACI

ABD li politikacı Patrick Henry Hays ziyarette yaptığı konuşmada, dostluğu, Samsunu ve Samsun un özel günü olan 19 Mayıs ı paylaşmak için Samsun da olduğunu belirterek;  Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza içten kardeşliği ve güzel misafirperverliği için çok teşekkür ediyorum. Size biraz kendimi tanıtmak isterim. Eski ABD Başkanı Bill Clinton la Arkansas Valiliği sırasında belediye başkanı olarak uzun yıllar birlikte çalıştım. Başkan olduktan sonra da aile arkadaşı ve iş arkadaşı olarak hep yan yana olduk. Şu anda da eşi Başkan adayı Hilary Clinton ile danışmanı olarak seçim sürecinde çok yakın olarak çalışmaya devam ediyorum. Ben ABD ve Türkiye ilişkilerini çok önemsiyorum. Kolkola olalım, yan yana olalım ve ortak sıkıntılarımıza karşı birlikte hareket edelim. Diye konuştu.

STSO Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin in oda faaliyetleri ile ilgili bilgi vermesinin ardından söz alan Başkan Yılmaz da konuğu Hays ile olan tanışmaları ve sonrasındaki kardeş şehir süreci ile ilgili oda üyelerini bilgilendirerek, Kendisi son derece sevdiğim bir dostum. Samsunumuzun bu özel 19 Mayıs haftasında bizleri ziyaret etmek ve birlikte olmak isteğini aldığımda çok memnun oldum. Bizleri mutlu etti ve şu anda misafirimiz. Buradaki programları sırasında ABD ile iş yapmak isteyen ya da düşüncesi olan iş adamlarının da olabileceği düşüncesiyle ticaret odamızı da ziyaret etmek ve bilgi almak istedi. Onun üzerine bu ziyareti planladık. Umarım katkısı olur. Burada bulunan ve bizi karşılayan tüm iş adamlarımıza teşekkür ediyorum diye konuştu.BAŞKAN YILMAZ: ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

23.05.2016 05:34

AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi ne katılarak oyunu kullanan Başkan Yılmaz; AK Partimiz yeni bir heyecan ve hırsla yoluna devam edecek. Bu demokrasi şöleni ve sonuçlarının tüm ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

BAŞKAN YILMAZ: 

Büyük bir coşku içinde yapılan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ın Genel Başkan seçildiği AK Parti 2. Olağanüstü kongresine katılarak oyunu kullanan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yeni Türkiye nin mimarı AK Parti nin yeni bir hırs ve heyecanla kaldığı yerden yoluna devam ettiğini ifade ederek, Başta kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yeni Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere en üst yöneticisinden örgütümüzün en alt birimlerine kadar yeni Türkiye ve 2023-2071 vizyonuna doğru hız kesmeden ve daha büyük bir azimle koşmaya devam edeceğiz dedi.

2. Olağanüstü Kongre nin tam bir demokrasi şöleni içerisinde cereyan ettiğini ve AK Parti nin bir kez daha ilkeleri ve idealleri etrafında kenetlendiğini kaydeden Başkan Yılmaz, Olağanüstü kongremizden çıkan sonucun ve oluşturulan yeni yönetim kadrolarımızın hem ülkemiz hem de tüm dünya adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. AK Parti bugün sadece ülkemiz için değil, büyük kargaşa ve acılarla boğuşan dünya ülkeleri için de bir umut bir istikrar adası konumundadır. Bizi yöneten idarecilerimizin bugüne kadar taşıdığı ve bu noktaya getirdiği bu liderlik ve öncülük misyonu yeni dönemde de büyüyerek ülkemizi hak ettiği konuma taşıyacaktır. Ne mutlu bizlere ki böyle büyük bir dava partisinin içerisinde yerel yönetici olarak hizmet vermeye ve destek olmaya çalışıyoruz. Allah ıma binlerce şükürler olsun ki bunca saldırı, iftira ve ayak oyunları ile kuşatılmaya çalışılan, yolundan döndürülmeye çalışılan, ama her saldırı sonrasında daha da güçlenerek, milletine sırtını dayayıp milletten aldığı güçle daha da büyüyen bu camianın bir parçasıyım. Şeklinde konuştu.MUHTEŞEM BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ

20.05.2016 05:29

Samsun da, Atatürk ün Samsun a çıkış tarihi olan 19 Mayıs 1919 un 97. yıl dönümü dolayısıyla bin 919 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla Gençlik Bayrak Yürüyüşü yapıldı.

MUHTEŞEM BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Bayrak Yürüyüşü adıyla yapılan yürüyüşte bayrak, öğrenciler ve vatandaşlar eşliğinde taşındı. Yürüyüş öncesi konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gençlere 19 Mayıs ın öneminden bahsetti.

Konuşmanın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın talimatıyla bin 919 metrelik Türk bayrağı ile başlayan yürüyüş sırasıyla Cumhuriyet Caddesi, Lise Caddesi, İstiklal Caddesi ve 19 Mayıs Bulvarı’nda devam ederek tekrar Cumhuriyet Meydanı nda son buldu. Bin 919 metrelik dev Türk bayraklı yürüyüşe vatandaşlar da alkışlarla destek verdiler.

Yürüyüşe ayrıca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe belediye başkanları ve mülki erkan katıldı.ATAYOLU NUN TABELALARI DİKİLDİ

20.05.2016 05:29

Milli Mücadele yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun a ayak basan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün, kurmaylarıyla birlikte Amasya sınırına kadar geçtiği tarihi yol, koruma altına alındı ve Atayolu adlı tabelalar dikildi.

ATAYOLU NUN TABELALARI DİKİLDİ

Atayolu nu, güzergah üzerindeki kültürel eserleri gelecek kuşaklara aktarmak ve rotayı turizm ögesi haline getirmek için harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun-Suluova arasındaki güzergahı nazım imar ve çevre düzeni planlarına işliyor.

Kurtuluş Savaşı nın ilk adımını Samsun da atan Gazi Mustafa kemal Atatürk ün Kavak, Havza ve ardından Amasya ya uzanan esrarengiz ve zorlu yolculuğu, bugüne kadar çözülüp aydınlatılamadı. Bu nedenle tarih kitaplarına yazılamayan ve öğrencilere anlatılamayan Milli Mücadele'nin ilk yolculuğu, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin titiz çalışmasıyla gün ışığına çıkarılıyor. Söz konusu yolun bulunduğu yerlere üzerinde Atatürk ün Samsun da bindiği üstü açık aracın içinde fotoğrafının yer aldığı ve Atayolu yazılı tabelaları geçiş güzergahlarına dikildi.