Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Büyükşehir den Çarşamba ya 41 Milyon Liralık Dev Yatırım

30.09.2016 12:04

Kırsal kalkınma hamlelerine devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çarşamba Ovası nın alt yapı sorunlarını hızla çözüyor. Türkiye nin verimli tarım ovalarından Çarşamba da Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü ile Fen İşleri Daire Başkanlığı, yatırım projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Büyükşehir den Çarşamba ya 41 Milyon Liralık Dev Yatırım

119 mahallesi ve 136 bin 775 kişilik nüfusuyla Samsun un 4. büyük ilçesi olan Çarşamba, 263 kilometresi satih kaplama ve 64 kilometresi stabilize olmak üzere toplamda 327 kilometre yol ağına sahip. Yeşilırmak ın ikiye böldüğü ilçede Samsun Büyükşehir Belediyesi, diğer ilçelerde olduğu gibi alt yapı yatırımlarına aralıksız sürdürüyor.

2014 Mahalli İdareler Seçiminden sonra başlanan köy grup yolu yapım çalışmaları kapsamında ilçenin 6 köyünde 6.5 km. beton yol yapan Fen İşleri Daire Başkanlığı, bunun için 6 milyon 451 bin 859 TL harcadı. Yatırımını 2015 yılında artıran daire başkanlığı, 20 köyde 59 kilometre beton ve sıcak asfalt karışım yol çalışmasına imza attı. Bu yatırım için 13 milyon 869 bin 258 TL harcandı. 2016-2018 yatırım döneminde ise Büyükşehir Belediyesi, 36 köyde 84.5 kilometre yol yapacak. Bunun için de 20 milyon 801 bin TL lik kaynak kullanacak.

31 mahallede beton yol, 7 mahallede sıcak asfalt ve 38 mahallede de kaplama çalışması yapan Fen İşleri Daire Başkanlığı, 2016-2018 döneminde 80 km beton ve 49 km sıcak asfalt karışım yol yapacak. Daire başkanlığının 4 yılda ilçedeki toplam alt yapı yatırımı ise 41 milyon 122 bin 377 TL yi bulacak.

ISLIKLA HABERLEŞME ÇİLESİ SONA ERDİ

Çarşamba Devlet karayolu köprüsünden denize doğru 10 kilometre içerde yapımına geçen yıl başlanan 155 metre uzunluğundaki Köklük-Hacılıçay köprüsü ise tamamlandı. 10 metre genişliğindeki köprü, hem mahalleleri hem de gönülleri birbirine bağladı. Hacılıçay ın her iki yakasındaki insanları uzun yıllardır ıslıkla haberleşmelerine neden olan ulaşım ve haberleşme sorununu ortadan kaldıran Büyükşehir Belediyesi, her iki yakada oturan vatandaşların ve öğrencilerimizin ulaşımı kolaylaştırdı.

KATI ATIKLARDAN ELEKTRİK ÜRETİLECEK

Çarşamba Katı Atık Sahası nın işletmesini ve metan gazından elektrik elde edilmesi projesiyle ilgili 29 yıllık ihale sözleşmesi, geçen yılın haziran ayında imzalanmıştı. Yüklenici firmanın yatırımı tamamlamasının ardından düzenli katı atık sahasında biriken metan gazından elektrik elde edilmeye başlanacak. Öte yandan merkez mahallerinde oluşan atık suların arıtılarak Yeşilırmak a deşarj edilmesinin amaçlandığı Atıksu Arıtma Tesisi ihalesinin yapılması planlanıyor. Bu kapsamda yüklenici firmanın veri temin çalışmalarını tamamlayarak Teknik Fizibilite Raporu nu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı na sunduğu öğrenildi.Başkan YILMAZ: 10 Gün Sonra Tramvay Tekkeköy e Ulaşacak

30.09.2016 12:03

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 10 Ekim de tramvayın Tekkeköy e kadar gideceğini söyledi.

Başkan YILMAZ:  10 Gün Sonra Tramvay Tekkeköy e Ulaşacak 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, geçen günlerde Gar-Canik Balıkçı Barınağı raylı sistem hattının açıldığını ve 10 Ekim de de Canik Balıkçı Barınağı-Tekkeköy raylı sistem hattının açılacağını ifade etti.

10 gün sonra üniversiteden kalkan bir trenin Tekkeköy e kadar gider hale geleceğinin müjdesini veren Başkan Yılmaz, 30 kilometre uzunluğundaki yaklaşık 35 tane istasyondan yolcu alıp bindirerek, Tekkeköy e kadar gidip gelen bir sisteme kavuşuyoruz. Bunu inşallah müteahhittin sözü üzerine 10 Ekim de yapacağız. Müteahhit bize 10 Ekim e kadar yetiştirme sözü verdi. Biz de o doğrultuda çalışıyoruz. Onun yanında Panorama Samsun Müzesi de Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ın destekleriyle yürüyor. Bunlar bitti. Hem 10 Ekim de trenlerimizin hizmete açılışı hem Panorama Müzesi hem çok amaçlı salonun hizmete açılışı olacak dedi.

Hizmet üretip insanlara sunduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Bunun yanında çok yoğun bir şekilde köylerimizde köy sosyalizasyonu, köy alt yapı çalışmaları, yol, su, kanalizasyon çalışmaları ile inanılmaz bir yoğunluk ve tempo içerisinde çalışıyoruz. Özellikle beton yol yapıyoruz. Çünkü beton yol daha kalıcı ve kısa sürede bozulmuyor diye konuştu.Samsun ile Polonya Arası Ticari Köprü Kuruluyor

30.09.2016 05:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun medikal sanayide Türkiye nin en gelişmiş şehridir dedi.

Samsun ile Polonya Arası Ticari Köprü Kuruluyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret eden Polonya Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Konrad Zablocki, Samsun ile Polonya arasında ticari ilişkilerin arttırılmasını hedeflediklerini belirtti. 

SAMSUN MEDİKAL SANAYİDE BİRİNCİ 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İki ülke arasında ticari faaliyetlerin gelişmesi bizleri fazlasıyla memnun edecektir. Samsun dan ihracat yapabileceğiniz birçok ürün var. Samsun umuz medikal sanayi bakımından Türkiye nin en gelişmiş şehridir. Medikal malzemeler, gübre, bakır, çelik üretimi yapan büyük firmalarız mevcut. Buralarla iletişime geçmeniz noktasında her türlü yardımı sağlayacağım. Kentimizden yapılan ihracatların önünü açmak için ne gerekiyorsa yaparız. Bu noktada hiç şüpheniz olmasın. Yapılacak ortak çalışmalar sonucu iki ülkenin de ekonomik kalkınmasında önemli adımlar atılacaktır diye konuştu.

Samsun da üretim yapan firmaların son yıllarda uluslararası önemli işlere imza attığını da sözlerine ekleyen Yılmaz konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; Samsun ihracat için önemli bir noktada yer alıyor. Kara, hava, deniz ve demiryolu ulaşımı imkanına sahip nadide şehirlerden birisi. Üretilen ürünün ihraç edilmesi diğer illerimize göre daha kolay oluyor. Ulaşım avantajını değerlendiren yerli firmalarımız ürettikleri ürünleri dünyanın birçok ülkesine ihraç ederek ülke ekonomisinin kalkınmasında önemli rol oynuyor. Polonya da eksikliğini duyduğunuz ürünlerin mutlaka Samsun da üretimini yapan bir muhattabı vardır. Bu firmaları ziyaret ederek iki ülke arasında ne tür ticari faaliyetler yapılabileceğini tespit edebilirsiniz. Polonya nın Türk ürünleriyle tanışması için gösterdiğiniz çabalar bizleri mutlu etti. Ben bu duyarlı tutumunuz ve ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.Samsun Golf Sahası na Sümeyye Erdoğan dan Tam Not

30.09.2016 05:34

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilciliğinin açılışı için Samsun a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Golf Sahası na hayran kaldı.

Samsun Golf Sahası na Sümeyye Erdoğan dan Tam Not

Açılış öncesi Amisos Tepesi ni gezen Sümeyye Erdoğan Bayraktar a Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve eşi Semiha Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser de eşlik etti.

Buradaki kısa gezinin ardından KADEM İl Temsilciliği nin açılışı gerçekleştirildi.  Sümeyye Erdoğan Bayraktar açılış konuşmasında şöyle konuştu;  Sivil toplum kuruluşları milletimizin yakın geçmişte yaşadığı 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde de önemli bir misyon icra etti. Her şeyden önce fert fert hepimiz yalnız olmadığımızı anladık. Referanslarımızın doğruluğunu birbirimiz üzerinden test etme şansı bulduk. Ne mutlu ki milletimiz demokrasi yolunda destansı bir yürüyüş gerçekleştirdi. Düşünün ki bir kadın tek başına Kimseyi bekleyemem dedim dışarı çıktım. Çünkü vatan mücadelesi beklemez diyerek gece yarısı yola çıkmış tankın karşısına dikilmiştir. Safiye Bayat ın bu örneğindeki gibi pek çok kadınımız canını hiçe sayarak ülkesine değerlerine ve bayrağına sahip çıkmıştır. Bu asil duruşa çok şey borçluyuz. Onu ve onun gibileri bu olgunluğa hazırlayan şey kuşkusuz milli düşünce olmuştur. On yıllardır bir takım güçler tarafından üzerine toprak atılmaya çalışılsa da ne mutlu ki milli düşence hala diridir canlıdır. Bu sayede milletimiz bu hain girişimin darbeden öte bir işgal girişimi olduğunu fark edebilmiş ve ona göre tavır alabilmiştir. 15 Temmuz tarihimize bir milletin ölümü öldürdüğü gün olarak geçmiştir. Ölümü öldüren millet artık hiçbir şeyden korkmaz.

Daha sonra Samsun Golf Sahası nı da ziyaret eden Sümeyye Erdoğan Bayraktar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile şehir hakkında sohbet etti. Karadeniz in ilk Golf Sahası olan Samsun Golf Sahası Sümeyye Erdoğan Bayraktar ın büyük beğenisini kazandı.Samgiad dan Başkan YILMAZ a Ziyaret

28.09.2016 05:43

Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.

Samgiad dan Başkan YILMAZ a ZiyaretSAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Savaş Gömeç, kendilerini kabul eden Başkan Yılmaz a teşekkür ederek, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gömeç, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ın her daim yanında ve arkasında olduklarını belirterek, Derneğimizin her yanında oldunuz. Bizi her daim onore ettiniz.  Ekip olarak her zaman yanınızdayız. SAMGİAD olarak iddialı bir derneğiz. Samsun un geleceğinde biz varız. Birlik ve beraberliğimizin aynı şeklide devam etmesini diliyoruz dedi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise genç işadamları ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Yılmaz, SAMGİAD şehrimizin önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer alıyor. Genç iş adamı arkadaşlarıma ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şehrin gündeminden işi, aşı eksik etmemeye çalıştım. Benim olduğum yerlerde hep iş, aş konuşuldu. Projelerimizin hepsi bu eksenli gerçekleşti. Hayatın diğer teferruatlarıyla zaman harcamadık. Son 10 yıl içinde Samsun a oteller kazandırmak için büyük enerji harcadım. Sanayicilerin önünü açtık. İnsanların geçimine yönelik olan her şeyi çok önemsiyorum. Ülkemiz zor bir coğrafyada ve zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bunların üstesinden gelecek cesareti insanımız taşıyor. Sizler gençsiniz. Önünüzde uzun yıllar var. Sakın yılgınlığa düşmeyin. Daha fazla çalışmamız ve üretmemiz gerekiyor. Herkes yaptığı işi en iyi şekilde yaparsa bundan ülkemiz faydalanır. Sizlere iş hayatınızda başarılar diliyorum diye konuştu.