Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMSUNUN REFÜJLERİ KADINLARIN ELİNDE GÜZELLEŞİYOR

20.06.2019 12:25

Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışanlar kadınlar Samsun’un farklı bölgelerindeki refüjlere renkli çiçekler dikerek Samsunu güzelleştiriyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışanlar kadınlar Samsunun farklı bölgelerindeki refüjlere renkli çiçekler dikerek Samsunu güzelleştiriyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışanlar kadınlar Samsunun farklı bölgelerindeki refüjlere renkli çiçekler dikerek Samsunu güzelleştiriyor. Güneş altında saatlerce çalışan kadınlar günlük 70 liraya çalışarak ev ekonomisine katkıda bulunuyor. 42 yaşında ev hanımı olan Nuran Sevindik, Aileme yardımcı olmak için bu işte çalışıyorum. Ev işi ile bu çiçek dikme işini aynı anda yürütmek çok zor oluyor.4 tane çocuğum var bir tanesi otizm hastası, çocuklarım ve bir ekmek parası almak için çalışmak zorundayım dedi.  

   EMEĞİMİZİ ÇALMASINLAR 

  Diktikleri çiçekleri insanların çaldıklarını söyleyen 49 yaşındaki Bayramiye Kılınç, Biz o kadar emek veriyoruz, insanlar bu çiçekleri çalıyorlar. Bir dalın kopmaması için emek sarf ediyoruz. İnsanlar bu çiçekleri koparmasın ve çalmasınlar. Bizleri arada küçümseyen kişilerde çıkıyor. Yaptığımız iş küçümsenecek iş değil, emekçi kadınlar olarak çalışmaya devam edeceğiz diye konuştu.KARŞILIKSIZ SEVGİNİN SİMGESİ...

20.06.2019 12:21

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Babalık kavramı, karşılıksız sevginin simgesidir. Babalar, evlatları için gerçek bir yol göstericidir dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Babalar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, babalık kavramının sorumluluk ve fedakarlık ile eş değer olduğunu belirterek, Babalar evlatları için daima gerçek bir yol göstericidir dedi.


SAYGININ, HÜRMETİN EN İYİSİNE LAYIKLAR

Babalık kavramının aynı zamanda karşılıksız sevgi'nin simgesi olduğunu da belirten Başkan Demir, Ailesi için yüklendiği sorumluluğun bilincinde olan babalar, aynı zamanda sağlıklı bir toplumun oluşmasının en önemli etkenidir. Bir babanın en mutlu olduğu an evlatlarının ve ailesinin mutlu ve huzurlu olduğu anlardır. Bu nedenledir ki ailesi için kol kanat olan, büyük çaba sarf eden babalar, saygının, hürmetin en iyisine layıklardır dedi.


EN ZOR GÜNLERİMİZDE HEP YANIMIZDA

Evlatları için hayatı boyunca mücadele eden, desteğini, sevgisini esirgemeyen babalarımızın kıymetini her gün bilmeliyiz diyen Başkan Demir, "Babalar, çocukları için her daim bir kahraman, bir sığınılacak liman ve gerçek yol göstericidir.

Bu duygular ve düşünceler ışığında, en zor günlerimizde hep yanımızda olan, arkamızdaki dağ, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan tüm tababaların Babalar Günü'nü kutluyorum ifadelerini kullandı.İYİLİK MELEĞİ GURUR VERDİ

20.06.2019 12:16

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Voleybol Takımının 18 yaşındaki genç yıldızı, engellilere yönelik başlattığı projele ile Sporun Devleri Buluşuyor Gecesinde Jüri Özel Ödülüne layık görüldü

Sporun Devleri Buluşuyor ödül yarışmasında engellilere yönelik hazırladığı proje ile Jüri Özel Ödülüne layık görülen Anakentsporlu voleybolcu Adlin Kaymaz Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuku ziyaret etti.

Ülke TV ve Spor&Spor Programı tarafından geleneksel olarak bu yıl 5incisi organize edilen Sporun Devleri Buluşuyor  yarışmasında, engellilere yönelik hazırladığı proje ile Jüri Özel Ödülüne layık görülen Anakentsporlu voleybolcu Adlin Kaymaz,  Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuku ziyaret etti. 

SOĞUK: ÖZEL ÖDÜL, ÖRNEK DAVRANIŞ

Profesyonel kariyerinde kazandığı ilk maaşı ile engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye hediye eden genç sporcu Adlin’i makamında ağırlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, Gençlerimizin bu tür sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alması bizleri gururlandırıyor. Adlin, ortaya koyduğu projesi ile herkese örnek oldu. Adlini bu özel ödül ve örnek davranışları nedeniyle tebrik ediyorum. Kendisine bundan sonraki kariyer hayatında başarılar diliyorum dedi.

ADLİN: UMARIM DEVAMI GELİR

Başkanvekili Nihat Soğuka hediyeleri ve tebrikleri için teşekkür eden Adlin Kaymaz ise, Profesyonel voleybol hayatıma başladığımda ilk aldığım transfer ücretimle engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye aldım ve bunu voleybol camiasında bir proje olarak başlatmak istedim. İnşallah bu projenin devamı gelir diye konuştu.ZABITADAN YKS ÖNLEMLERİ

20.06.2019 12:12

Samsun da Büyükşehir Belediyesi ne bağlı zabıta ekipleri, YKS nin gerçekleştirileceği 2 gün boyunca adayların sorunsuz bir sınav süreci geçirmesi için bir dizi önlem aldı.

Samsun da Büyükşehir Belediyesi ne bağlı zabıta ekipleri, YKS nin gerçekleştirileceği 2 gün boyunca adayların sorunsuz bir sınav süreci geçirmesi için bir dizi önlem aldı.

  Milyonlarca lise son sınıf öğrencisinin üniversiteli olabilmek için büyük umutlar ve çabalarla hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yarın ve pazar günü tüm yurtta olduğu gibi Samsun da da yapılıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, sınava giren adayların sorunsuz ve sağlıklı bir sınav süreci geçirmesi için bir dizi önlem alındığını açıkladı.