Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BÜYÜKŞEHİR DEN TOPLU NİKAH ŞÖLENİ

06.10.2016 09:42

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplu nikah töreninde 43 Roman çiftin nikahı kıyıldı.

BÜYÜKŞEHİR DEN TOPLU NİKAH ŞÖLENİ 

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin düzenlediği 9. Geleneksel Toplu Nikah Şöleni nde çeşitli nedenlerden dolayı resmi nikahlarını kıydıramayan 43 Roman çift, Anakent Sosyal Tesisleri nde ömür boyu mutluluğa evet dedi. Nikah şöleni ilk olarak 43 çiftin şehir turu atmasıyla başladı. Büyükşehir Belediyesi Çobanlı İskelesi ne giden çiftler hatıra fotoğrafı çektirdi. Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiği çiftler daha sonra Anakent Sosyal Tesisleri ne gelirken, bazı çiftlerin nikah törenine çocukları ile katıldığı gözlendi. Maddi ve çeşitli imkansızlıklardan dolayı düğünlerini yapamadıklarını söyleyen çiftler, çok mutlu olduklarını belirterek, Başkan Yılmaz a teşekkür ettiler.

Toplu nikah töreninde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Roman kardeşlerimiz erken evlendikleri için bu hizmeti veriyoruz. Küçük yaşta evlendikleri için nikah kıyma işlemi yapılamıyor. Dolayısıyla evlendikten sonra zaman ve imkan bulamıyorlar. Nikah kıyamadıkları için de çeşitli hizmetlerden faydalanamıyorlar. Biz de bu kardeşlerimizin çocuklarının okul ve sağlık işlemlerinde bir problem yaşanmaması için nikahlarını kıyıyoruz. Yıllardır bu işlemi yapıyoruz. Bu akşam buraya bu güzelliği katan misafirlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum  dedi.

VALİ ŞAHİN:ŞİMDİDEN 3 Ü TAMAMLIYORLAR, KUTLUYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın 3 çocuk  isteğine atıfta bulunan Samsun Valisi İbrahim Şahin, Sayın Cumhurbaşkanımız evlilik cüzdanını verirken 3 çocuk mecburiyetini getiriyor. Ama Romanlar nikah cüzdanını almadan 3 ü tamamlamaya gayret gösteriyorlar. Bunun için de kutluyorum, şimdiden Allah hayırlı uğurlu etsin diyorum diye konuştu.

43 çift arasındaki işitme engelli Tahir-Esma İnater ile Alican-Gülnur Yiğit çiftinin nikahları da Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından kıyıldı. Çiftlerin nikah şahitliğini Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat Bulut, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Samsun Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler yaptı. Çiftlerin nikah cüzdanlarını Vali Şahin ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat Bulut verdi. Nikah merasiminin ardından düğün pastası kesildi ve havai fişekler atıldı. Çiftler ve yakınları oynarken, Başkan Yılmaz da kısa bir süre oyunda Roman vatandaşlara eşlik etti.TRAMWAY TEKKEKÖY DE

06.10.2016 09:42

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tekkeköy raylı sistem hattı Mavi Işıklar-Tekkeköy arasında enerjili test sürüşleri yapıldı.

TRAMWAY TEKKEKÖY DE

Bilindiği üzere Gar-Tekkeköy raylı sistem hattı uzatım projesi kapsamında geçtiğimiz ay hizmete açılan Gar-Mavi Işıklar hafif raylı sistem hattında yolcu taşımacılığı hizmeti devam ediyor. Gar-Tekkeköy hattının kalan bölümünde çalışmalar yoğun şekilde devam etmekte. Bugün Mavi Işıklar-Tekkeköy hattında elektrikli test yapıldı.

Yapılan teste Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Öncel, Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan ve Samulaş A.Ş. Teknik ekibi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı nda görevli İnşaat Mühendisi Atilla Arıcı ve yüklenici firma idari ve teknik personelleri katıldı.

Başarılı geçen test çalışması ile hafif raylı sistem aracı enerjili olarak ilk kez Tekkeköy e gitmiş oldu.Türkiye Rekoru Şahinkaya Kanyonu nda Kırıldı

06.10.2016 09:41

Türkiye nin ilk ve tek profesyonel base jumping sporcusu Cengiz Koçak, 324 metre yükseklikten atlayarak Türkiye nin en yüksek uçurum atlayışı rekorunu kırdı.

Türkiye Rekoru Şahinkaya Kanyonu nda Kırıldı

Samsun un Vezirköprü ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonu, adrenalin dolu bir gösteriye sahne oldu. Türkiye nin ilk ve tek profesyonel base jumping sporcusu 35 yaşındaki Cengiz Koçak, doğa harikası kanyondan atlayış gerçekleştirdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen proje kapsamında 324 metre yüksekten serbest atlayış yapan Koçak, bu atlayışıyla birlikte 299 metreyle Erzurum Uzundere deki atlayış rekorunu kırmış oldu.

Atlayışı gerçekleştirdikten sonra açıklamalarda bulunan Koçak, Bu kanyonun önemi, daha önce burada hiç atlayış yapılmamış olmasıdır. Benim işim de daha önce atlanmamış yerleri bulup, atlayış gerçekleştirmek. Projemin adı Yüksek Şehirler Arıyorum. Şahinkaya Kanyonu nu birisinden duyarak geldim. Daha önce de burayı bilmiyordum. Kanyonun içerisinden geçerken iki tane atlayış noktası buldum ama yerden gördüğüm atlayış noktalarına ulaşamadığımız için oradan atlayamadık. Buna rağmen daha güzel bir yer bulduk. 324 metre yükseklikte yeni bulduğum bir yerden atladım. Türkiye deki en yüksek uçurum atlayışını 299 metreyle Erzurum Uzundere de yine ben yapmıştım. Bana, Başka yüksek bir yerden atlama, buranın adı kalsın demişlerdi ama burayı buldum. Şu an burası Türkiye nin atlanır en yüksek uçurum noktası oldu. Adını Nobad koydum. Yüksekliği 324 metre. Bu atlayışta bana destek olan Samsun Büyükşehir Belediyesi ve herkese teşekkür ediyorum. Planım aslında bota inmekti. Rüzgarın artması, atlayış saatinin geçmesi ve benim kişisel hatalarım feribota inmemi engelledi. Kanyona indim. Her şey yolunda. Çok güzel bir atlayış oldu. Bu atlayış noktasının adını Nobad koydum. Nobad, göçebe demek. Göçebe bir hayat yaşıyorum. Bu ismi kendimden esinlenerek verdim. Buranın adı artık Şahinkaya Kanyonu Nobad Exit Noktası oldu. Bir süre sonra burada uluslararası çapta çok güzel işler yapılabilir. Burayı adrenalin kanyonu yapmak için yetkilerle görüşeceğiz dedi.

Koçak, bu atlayışının ardından Şahinkaya Kanyonu’nda Uluslararası atlayışların da yapılması için çalışmalarına başlayacağını sözlerine ekledi.9. GELENEKSEL TOPLU NİKAH ŞÖLENİ

03.10.2016 09:50

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Geleneksel Toplu Nikah Şöleni nin bu yıl 9.sunu düzenliyor.

Çeşitli nedenlerden dolayı resmi nikahlarını yapamamış çok sayıda çift, nikahlarının kıyılmasıyla yaşamlarını birleştirecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tüm Samsunluları, yeni çiftlerin mutluluklarını paylaşmaya davet etti.  9. Geleneksel Toplu Nikah Şöleni, 5 Ekim Çarşamba saat 18.00 de Anakent Sosyal Tesisleri nde yapılacak.Sporseverlerden Başkan YILMAZ a Teşekkür

30.09.2016 12:05

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş nin yaz dönemi boyunca Atakum sahilinde düzenlediği ücretsiz aerobik, fitness ve step etkinliklerine katılan sporseverler, veda yemeğinde buluştu. Katılımcılar Samsun Halkına sunduğu hizmet nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a teşekkür etti.

Sporseverlerden Başkan YILMAZ a Teşekkür

Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş nin Birlikte Spor sloganıyla Deniz Kızı Kafe yanındaki spor alanında 28 Nisan da başlattığı ücretsiz aerobik, fitness ve step etkinlikleri yaz döneminin kapanmasıyla sona erdi.

Aerobik-fitness hocası Calibe Soran ın liderliğindeki etkinlik sayesinde sağlıklı yaşam için spora başlayan vatandaşlar, veda yemeği için Palmiye Cafe de bir araya geldi. Veda pastasını Calibe Soran ile birlikte kesen sporseverler, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a da verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Kış ayında da aerobik ve fitness yapmak istediklerini ifade eden sporseverler, Başkan Yılmaz dan kapalı bir alan talep edeceklerini kaydetti. Pasta kesiminin ardından sporseverler, gelecek yaz döneminde de spor etkinliğine katılacaklarını belirttiler.