Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Yılmaz:Bu Mesele Ülke Meselesi Gelin Birlik Olalım

19.07.2016 06:30

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,darbe girişiminin ülke meselesi olduğunu belirterek,meclis salonundan tüm siyasi parti temsilcilerine seslendi:Gelin topyekün birlikte olalım.

Başkan Yılmaz: Samsun Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz,başkanlığıda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri oy birliği ile kabul edilerek onaylandı.

SİYASİ PARTİLERE TOPYEKÜN BİRLİKTELİK ÇAĞRISI

Toplantıda konuşan Yılmaz,özellikle darbe akşamından itibaren meydanda tutulan demokrasi nöbetlerine devam edeceklerini vurgulayarak,meclis salonunda bulunan muhalif siyasi parti temsilcilerine seslenerek birlikte nöbet tutma çağrısı yaptı. Yılmaz, Bu mesele vatan meselesi,ülke meselesidir. Şimdi birlik olup kenetlenmez zamanıdır. Ben buradan tüm siyasi partilerimize ve STK larımıza çağrıda bulunuyorum. Gelin demokrasi nöbetimizde birlikte olalım diye konuştu. 

TÜRK MİLLETİ 15 TEMMUZ U ASLA UNUTMAYACAK

Düşmana karşı kullanılsın diye alınan silahların vatan hainleri tarafından halkın üzerine doğrultulduğunu belirten Yılmaz, O hainlere karşı tüm milletimiz dim dik karşı durdu. Milli dayanışma örneği sergiledi. Ben o saldırıda hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizin önünde minnetle eğiliyorum. Türk Milleti olarak ne 15 Temmuz u ne de demokrasi şehitlerimizi unutacağız dedi.

SÖZ KONUSU VATANSA NE BANANE NE SANANE DEME LÜKSÜNE SAHİBİZ

Meclis üyelerine ülke gündeminin hassasiyetine dikkat çekerek seslenen Yılmaz, son olarak şunları söyledi:Bir yerel yöneticinin,belediye başkanının ve meclis üyesinin kendi şehri ile ilgili hiç bir konuda banane deme şansı yok. Hiç bir arkadaşımızın hiçbir olaya karşı sanane deme şansı da yok. Bu ülke hepimizin. Biz mirasçı değiliz emanetçiyiz ifadelerini kullandı.MUHTARLAR SAMSUN DA BULUŞUYOR

19.07.2016 06:29

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Muhtarlar Federasyonu ve Samsun İli Muhtarlar Derneği işbirliği ile seminer düzenleyecek.

MUHTARLAR SAMSUN DA BULUŞUYOR

Mahalleden Büyükşehire Çevresel ve Görsel Kirlilikle Mücadelede Muhtarlarımızın Rolü konulu seminer, 30 Temmuz günü saat 09.00 da Atakum Sanat Merkezi nde yapılacak. Seminere tüm muhtarlar davet ediliyor.BAŞKAN YILMAZ: KATİL VE VİCDANSIZLAR

18.07.2016 05:40

Türkiye Golf Federasyonu tarafından düzenlenen Federasyon Kupası ödül töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, darbe girişiminde bulunanlar için Bunlar katlidir, vicdansızdır dedi.

BAŞKAN YILMAZ: 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Sahası nın açılışı münasebetiyle düzenlenen Federasyon Kupası yapılan ödül töreni ile sona erdi. Törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz da gerçekleşen darbe girişimi ile ilgili düşüncelerini ifade ederek,  İstanbul da, İzmir de Ankara da Anadolu nun çeşitli kentlerinde tankların altında, bizzat halkın parası ile alınmış silah ve mühimmatın düşmana karşı, ülkemize karşı yapılacak olan bir düşmanca harekete karşı halkın vermiş olduğu vergilerle alınan silahlarla şehit olan tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum. Bu harekete kalkışmış olan, ben onlara silahlı kuvvetlerimizin mensupları bile diyemiyorum, onlar TSK mensupları olamaz. TSK ülkemizi bin bir türlü badireden kurtarmış, ülkemizin yurt içinde ve yurt dışında savunmasında kahramanca görev yapmış. Bu işe kalkışanların, insanlarımızın arasına giremeyecek kadar katil ve vicdansız insanlar olduğunu düşünüyorum ve bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allahtan Rahmet Diliyorum. Polisimize ve halkımıza bu hadisede göstermiş oldukları kahramanca mücadele için de şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz akşamı güle oynaya burada yaşama sevinci ile açılışını yaptığımız Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf alanından döndükten sonra bu olayı, bu travmayı hep birlikte yaşadık. Bu travmanın etkileri hala bir miktar devam ediyor. Allahtan güvenlik güçlerimiz özellikle polisimiz ve halkımızın gösterdiği duyarlılıkla bu haince düzenlenmiş olan harekat durdurulmuş oldu. Ülkemize yakışmadığını düşünüyorum. Ülkemiz bunu hak etmiyordu. Türkiye gibi geleceğe dönük bir sürü umudu, bir sürü heyecanı, bir sürü başarı öyküsü ile övündüğümüz ülkemizin imajını bu kadar yerlere düşüren, bu kadar olumsuzlaştıran bir davranış son yıllarda olmamıştı. Dedi.

Son yıllarda yaptıkları yurt dışı gezilerinde Türkiye de yakalanan başarıların kendilerine sorulmaya başladığını ifade eden Başkan Yılmaz; Biz de gurur duyarak ülkemizin yönetimi, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, topyekûn bir kalkınma azmi içerisindeyiz diye anlatırdık. Bunu yine anlatacağız ama bu 15 Temmuz hadisesi bu duygu ve düşüncelerimizi tahrip etti. Bu olayın müsebbiplerini inşallah en kısa sürede hukuk ve ülkemizin güvenliğinden sorumlu olan kişilerin alacakları tedbirlerle hak ettikleri cezalara çarptırılacaklarına inanıyorum. Şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz Golf sahasının yapımı sırasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, Samsun artık golf dünyasının evlerinden birisi olacak. Samsunumuza hayırlı olsun ve Allah bizleri böyle güzel turnuvalarda bir araya getirsin. İnşallah 15 Temmuz da yaşadığımız travmalar geride kalır ve içimizi hoş eden yaşama sevincimizi artıran olaylarla bir araya gelir birlikte oluruz. Diye konuştu.TOMA NIN ÜZERİNDEN DARBECİLERE MESAJ

18.07.2016 05:39

En doğudan en batıya bütün Türkiye de sokaklara dökülen milyonlar darbe girşimine karşı destansı bir kurtuluş mücadelesi verdi.

TOMA NIN ÜZERİNDEN DARBECİLERE MESAJ

Tarih yazan şehirlerden biri de yine Kurtuluş Mücadelesi nin meşale şehri Samsun oldu. Samsun da Devlet millet kabus gecesinden itibaren tek yürek oldu kenetlendi. Cumhuriyet Meydanı na akan binler demokrasiye sahip çıktı.

HAİN PLANINIZ TÜRK MİLLETİNDEN TOKAT YEDİ

Vatandaşlarla Cumhuriyet Meydanı ndaki demokrasi nöbetini asla bırakmayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, polis TOMA sının üzerine çıkarak ellerinde Türk bayrakları ile darbecilere, Türk milleti ile birlikte hain planınız asla emeline ulaşamayacak mesajı verdi.BAŞKAN YILMAZ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

18.07.2016 05:39

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, darbe girişimine karşı Cumhuriyet Meydanı nı dolduran binlerce Samsunlu ile birlikte demokrasi nöbeti tuttu.

BAŞKAN YILMAZ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

Büyükşehir Belediyesi nin yapmış olduğu golf sahasının açılışı için Samsun da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin, Samsun milletvekilleri, AK Pati İl yöneticileri ve binlerce vatandaşın doldurduğu alanda vatandaşlara moral veren Başkan Yılmaz; 7 den 77 ye tüm millet Milli İrade dedi. İşte biz böyle bir milletin neferleriyiz Tüyü bitmemiş yetimin hakkını, yoksulların, fakirimizin geçimini birliğini ve dirliğini yükseltmeye çalışan AK Parti iktidarına, Recep Tayyip Erdoğan ın 2023 e Türkiye yi götürmeye çalıştığı 2023 vizyonuna ve umutlarımızı baltalamaya çalışan bir avuç hain bunun bedelini ve cevabını aldı. Umutlarımızı, heyecanlarımızı ve beklentilerimizi engellemeye çalışan bu hainlere Allah fırsat vermedi. Rabbim doğrunun, dürüstün, ülkemizin yönetimini, Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızın yardımcısı olsun. Bu hainlere halkımız gerektiği şekilde cevap vermiştir. Darbe girişiminin yapıldığını ilk duyduğumda inanamadım. Böyle bir şey olamaz dedim. Ama maalesef aklı, mantığı ve izanı yok olmuş; halkın polisine, halkın kendisine ateş eden, akşam evine ekmek götürmekten başka hiçbir düşüncesi olmayan polisimize ateş eden katiller emellerine ulaşamamıştır diye konuştu.