Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMSUNN KAZANACAK

04.07.2019 13:25

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Birlikte düşünüp, birlikte üreteceğiz. Bu birliktelik sayesinde Samsun kazanacak dedi

Samsunun tüm ilçelerinde başlattığı Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının 5 incisinde Tekkeköylü muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Muhtarlarımızla bundan böyle sık sık bir araya geleceğiz, toplantılar düzenleyip yatırımları, hizmetleri, projeleri, yapılması gerekenleri masaya yatıracağız. Birlikte düşünecek, birlikte hareket edip birlikte üreteceğiz. Böylece kazanan Samsun olacak dedi.

TEKKEKÖY İÇİN ALT YAPI HEDEFİ

Başkan Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları kapsamında Tekkeköy İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve Büyükşehir ile Tekkeköy belediyeleri bürokratlarının da tam kadro yer aldığı toplantıda Başkan Mustafa Demir, muhtarların tüm talep ve önerileri dinledi. Demir, Hedefimiz Tekkeköydeki kırsal alt yapıyı önümüzdeki dönem tamamlamak dedi. 

Toplantıda konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçedeki eksikleri giderme noktasında yeni dönemde gayretle çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Togar, Yepyeni bir 5 yılı inşallah sizlerle birlikte yaşayacağız. Çok daha başarılı olacağına inandığımız, çok daha farklı bir dönem olacak. Talep eden insanlarımızın dinlendiği, ona göre çözümlerin üretildiği 5 yılı paylaşmak için buradayız diye konuştu.

ARTIK ÇALIŞMA ZAMANI

Muhtarlarla toplantıları organize ettiği için Başkan Mustafa Demire teşekkür ederek sözlerine başlayan Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı ise, 31 Marttan sonra 3 ay geçti ve artık çalışma vakti. Büyükşehir Belediye Başkanımız yerinde bir kararla tüm ilçeleri geziyor ve talepleri alıyor. Sahadaki insanlarımızın, muhtarlarımızın talepleri var. Hep birlikte hem genel idare hem yerel idare olmak üzere muhtarlarımızın sorunlarını büyük ölçüde çözeceğiz dedi.

SAHAYA EMEĞİMİZ YANSIYACAK

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu da konuşmasında, 2002  yılından bu yana beri AK Parti nasıl sorunları tespit edip çözmüşse bundan sonrasında da aynı şekilde olmak zorunda.. Yapılacak olan hizmetleri en güzel şekilde anlatmak zorundayız. Sahaya emeğimizi yansıttığımızda inşallah 2023-2024 de giden süreçte başarı kaçınılmaz olacaktır diye konuştu.

HEDEF, ÖRNEK BELEDİYECİLİK

Bütün muhtarların söz aldığı toplantıda dile getirilen sorunları ve eksiklikleri kurmaylarıyla birlikte not alan ve değerlendiren Başkan Mustafa Demir, Herkese istisnasız olarak söz veriyoruz. Samsunun tüm ilçelerinde yaptığımız bu toplantılar sayesinde, dana önce de ifade ettiğimiz gibi, Türkiye'ye örnek bir belediyecilik kavramı içinde çok hayırlı işlere vesile olmayı hedefliyoruz. Hizmet, yatırım ve gelecek noktasında hepimiz sorumluyuz  dedi. 

İLETİŞİMSİZLİK SON BULACAK

Başkan Demir, Hedefimiz Tekkeköydeki kırsal alt yapıyı önümüzdeki dönem tamamlamaktır. Ayrıca ilçede yeni Tekkeköyü inşa etme noktasında gelecek perspektifi olan, dokusuna, Samsunun vizyonuna yakışır bir belediye için planlama çalışmaları ve yatırım projeleri başta olmak üzere, Büyükşehir ve ilçe belediyesi projelerini birleştirip eş zamanlı çalışmayı hemen başlatıyoruz. Sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Yapılan çalışmaları birlikte kontrol edeceğiz. Bu birliktelik şehrimize çok şey kazandıracak diye konuştu. ŞEHİT AİLELERİNDEN BAŞKAN DEMİRE BAĞIŞ ÇAĞRISI TEŞEKKÜRÜ

28.06.2019 09:07

Samsunda, Türkiye Polis Emeklileri Derneği ile EMŞAV, tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için Bağış Yapılması çağrısında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür ziyaretinde bulundu.

Şehit Ailelerinden Başkan Demire Bağış Çağrısı Teşekkürü

  Samsunda, Türkiye Polis Emeklileri Derneği ile EMŞAV, tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için Bağış Yapılması çağrısında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demire teşekkür ziyaretinde bulundu.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirin, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında göreve başlamasıyla birlikte tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için bağış yapılması çağrısı, birçok kesimden takdir gördü. Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Samsun Şube Başkanı Sadık Aydın ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Başkan Mustafa Demir'i makamında ziyaret ederek anlamlı çağrı için teşekkür etti.

  HERKESE ÖRNEK OLDU

  Şehit yakınları, gaziler, emniyet veya TSKya destek için kurulan dernek ve vakıfların son derece önemli işlevleri yerine getirdiğini söyleyen Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Sadık Aydın, Polislik mesleğini tamamlama onuruna erişmiş meslektaşlarımız arasında dayanışmayı ve birlikteliği sağlamayı, onların sorunlarını çözmeyi hedefleyen derneğimiz, sosyal ve kültürel alanda da birçok önemli çalışmaya imza atmaktadır. Tüm bunları yaparken kuşkusuz içi vatan ve millet sevgisiyle dolu halkımızın bağışları derneğimize güç vermektedir. Sayın Başkanımız Mustafa Demirin de göreve başlar başlamaz böyle bir çağrıda bulunması herkes için örnek teşkil etmiştir dedi.

  DUYARLILIĞA TEŞEKKÜR

  EMŞAV Başkanı Bilal Erim de, Sayın Başkanımızın Samsun siyaset sahnesinde yer aldığı gündenden bu yana şehit aileleri ve gazilerimiz için gösterdiği duyarlılığa şahit olmuşuzdur. Kendileri bunu bir kez daha ispatladı. Bu nedenle derneklerimiz ve vakıflarımız adına kendisine teşekkür ediyoruz diye konuştu.

  DEMİR: ASLA UNUTMAYACAĞIZ

  Başkan Mustafa Demir de Sadık Aydın ile Bilal Erime ziyaretleri için teşekkür ederek, Şehitlerimizin bizlere bu vatanı ve yakınlarını emanet ettiklerini hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız. Her zaman, her yerde söylediğimiz gibi, şehit yakınları ve gazilerimiz için ne yapsak azdır dedi.

   ÇİÇEKLER ONLARLA GÜZEL

  Başkan Demir, devir teslim töreniyle Büyükşehir Belediyesi başkanlık koltuğuna oturur oturmaz  Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının girişine Çiçekler Onlarla Daha Güzel başlıklı afiş astırmış, Değerli hemşehrilerim, adıma gönderilecek tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gazilerimiz için bağış yapmanızı rica ederim çağrısında bulunmuştu.BAŞKAN DEMİR: HİZMETLERİMİZ TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

28.06.2019 09:04

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme AK Parti İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, her anlamda Türkiyeye örnek olacak çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, Samimiyet ve iyi niyet insanları memnun eder dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme AK Parti İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, her anlamda Türkiyeye örnek olacak çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, Samimiyet ve iyi niyet insanları memnun eder dedi. 

  Başkan Mustafa Demir, iadeyi ziyaret programları kapsamında AK Parti Terme İlçe Teşkilatını ziyaret etti. İlçe Başkanı İbrahim Ar ve partililerle bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, Termenin ve Samsunun 5 yıl içerisinde çok önemli atılımlara sahne olacağını söyledi.   

   SAMİMİYET VE İYİ NİYET YETER

  Başkan Demir, Büyükşehir ve ilçe ayrımını kaldırıp hep birlikte çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Sizlerin her birinizin katkısını da alarak, tüm imkanlarımızı da kullanarak çok çalışacağız. Yapacağımız her icraat, her eylem Türkiye'ye örnek olsun istiyoruz. Samimi ve iyi niyetli olmak yetiyor. Böylelikle hizmet ettiğimiz insanların memnuniyeti oluşuyor diye konuştu.   

   BAŞKAN DEMİR ÇAĞ ATLATACAK

  Ziyarette konuşan AK Parti Terme İlçe Başkanı İbrahim Ar, Başkan Mustafa Demire ziyareti için teşekkür ederek, Bakanlık tecrübesi de bulunan sayın Başkanımızın Büyükşehire, Samsuna çok büyük katkıları olacak. Başkanımızın yapacağı hizmetler ve yatırımlar Büyükşehir Belediyesinde yeni bir çağ başlatacak. Bizler de Terme ve Termeliler olarak bu durumdan istifade edeceğiz ifadelerini kullandı. 

  Belediye Başkanı Ali Kılıç, AK Partinin çok büyük bir aile olduğuna vurgu yaparak, Başkanımızın bilgi, birikim ve tecrübesinden faydalanacağız. Yapacağı hizmetler, yatırımlar ile ilçelerimizde kalkınma hamleleri başlayacak. Bunu birlikte başarabileceğimize inanıyorum. Rabb’im bu güzel birlikteliğimizi bozmasın açıklamasında bulundu. 

  AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu da Mustafa Demir'in, partinin Samsunda kurucu il başkanı olduğunu hatırlatarak, Başkanımız önümüzdeki süreçte her yönüyle şehrimizin gelişimine katkı sağlayacaktır. gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini ilçelerimizde ve Büyükşehirde göreceğiz görüşlerine yer verdi.   

   TERME BELEDİYESİNİ ZİYARET 

  Başkan Mustafa Demir, ilçe teşkilatı sonrası belediyeye geçerek Başkan Ali Kılıçı makamında ziyaret etti. Başkan Kılıça hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Demir, 31 Mart yerel seçimlerinde gösterdiğiniz çaba ve ortaya konulan başarı takdiri hak ediyor. Bundan sonraki çalışmalarınızda sizlere başarı diliyorum şeklinde konuştu. 

  Parti teşkilatı ve belediye ziyaretleri sırasında Termelilerle de buluşan Başkan Mustafa Demir, kendisine gösterilen yakın ilgiye teşekkür etti. İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE DAİMA HALKIN YANINDA!..

28.06.2019 09:00

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, her ilçede muhtarlarla bir araya gelecek. Muhtarlarla İstişare Toplantılarının ilkini Canik'te gerçekleştiren Demir, İyi günde de, kötü günde de daima halkımızın yanındayız. Dürüst, adil, şeffaf belediyecilik anlayışı ile hizmet ediyoruz dedi

Samsunun her ilçesinde Muhtarlarla İstişare Toplantıları başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilk olarak Canik İlçesi'nin muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Demir, muhtarlarla birlikte hareket edeceklerini belirterek, Bizler iyi günde kötü günde daima halkımızın yanındayız. Dürüst, adil, şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz dedi.

BÜROKRATLAR TAM KADRO

Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,  AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve Büyükşehir ile Canik Belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda, muhtarların tüm talep ve önerileri dinlendi. Canik Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Mustafa Demir, şunları söyledi: Mahalle muhtarlarımızın talep ve önerilerini her zaman dikkate aldık. Muhtarlarımızla gerek saha çalışmalarında gerekse de istişare toplantılarıyla bir araya gelerek Canikin büyümesi ve gelişmesi için karşılıklı fikir alışverişleri yapacağız. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi: Büyük devlet olma vizyonu, en başta yerelde başlar. En küçük idari birimlerimizin, mahallelerimizin ufkuyla, istikametiyle ülkenin ufku ve istikameti aynı yönde olmazsa biz sağlıklı bir büyüme gerçekleştiremeyiz. İşte biz de bu doğrultuda muhtarlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde hizmet rotamızı şekillendiriyoruz. 

DÜRÜST, ADİL, ŞEFFAF VE KATILIMCI

Toplantılarımız kentimizin ve ilçemizin değişimi açısından büyük önem arz ederken, ortaya koyulan çözüm önerileri hizmetlerimizin kalitesi ve niteliğinin güçlü hale gelmesini sağlamaktadır. Hemşerilerimizle doğrudan muhatap olan muhtarlarımız sıkıntıları, aksaklıkları en iyi bilen kişilerdir. Bu nedenle, vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını tespit edip çözüm üretmekte muhtarlarımızla birlikte hareket etmeye özen göstermekteyiz. 5 yıl boyunca dürüst, adil, şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz.

NE YAPIYORSAK GÖNÜLDEN YAPIYORUZ

Millete hizmeti Yaradana hizmet olarak gördüklerini de ifade eden Mustafa Demir, konuşmasının son bölümünde ise şu ifadelere yer verdi:

Hizmetlerimizin halka ulaşmasında köprü vazifesi gören muhtarlarımızla birlikte çözüm odaklı hizmet anlayışını sürdürerek Canikte yaşanan mağduriyetleri bitireceğiz. Önümüzdeki 5 yılın sonunda Canik bölgesinde yaşayan insanlarımızın belediye hizmetleri noktasında beklentilerini karşılamış olacağız. Yaptığımız işte en önemli olan halkın yanında olabilmektir. Bizler iyi günde, kötü günde daima halkımızın yanındayız. Gönül kazanmak için gönülden çalışmak, bir ve beraber hareket etmek önemlidir. Bizler ne iş yapıyorsak gönülden ve kalpten yapıyoruz.
HİZMETTE AYRIM OLMAYACAK!

28.06.2019 08:57

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik İlçesinde önce partililerle bir araya geldi, ardından Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçıyı ziyaret etti. Demir, Millete hizmet eden hayırla yad edilir. Bizler de ilçe ayrımı yapmadan gece gündüz çalışaçağız dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik AK Parti İlçe Başkanlığında partililerle buluştu, ardından da Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçıyı ziyaret etti. Başkan Demir, her 2 ziyaretinde de, Büyükşehirde ilçe ayrımı yapmadan gece gündüz çalışarak milletimize hizmet edeceğiz mesajını verdi.

HAYIRLA YAD EDİLMEK İÇİN...

Başkan Mustafa Demir, İade-i Ziyaret programlarının ilkinde AK Parti Canik İlçe Teşkilatını ziyaret etti. İlçe Başkanı Ercan Eler ve partililerle bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, Bizim dönemimizde Canik ilçemiz çok daha iyi hizmetlere kavuşacak, olumlu yönde bir değişim yaşayacak. Büyükşehir olarak ilçe ayrımı yapmadan her yere hizmet götürmenin çabası içerisinde olacağız. Millete hayırla hizmet eden herkes hayırla yad edilir. Bizler teşkilatımızın her kademesindeki arkadaşlarımızla hizmetlerimize hizmet katmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz dedi.

GAYRETLERİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

Canikte parti teşkilatının tüm üyelerine, Kadın Kolları'na gayretleri için teşekkür eden Başkan Mustafa Demir, Hepiniz seçim dönemimizde büyük gayretler içerisinde oldunuz. Bu partinin kuruluşunda, uzun yıllardır siyasetinde yer alan bir ağabeyiniz olarak şunu söylemek istiyorum ki, ben de sizler için elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım. Sizlerle sürekli iletişim halinde olacağız diye konuştu.

BELEDİYEDE HİZMET ZİRVESİ

Başkan Mustafa Demir ardından, beraberinde AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ile birlikte 31 Mart Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçıyı makamında ziyaret etti. Başkan Demir, Sandıkçı ve Eler ile birlikte Canik  İlçesi'nde planlanan ve devam eden yatırım ve projelerle ilgili bilgi alış verişinde bulundu.


CANİKLİLERDEN BÜYÜK İLGİ

Öte yandan Başkan Mustafa Demir, gerek partilerle buluşması gerekse belediye ziyareti öncesi ve sonrası Caniklilerle de selamlaştı, sohbet etti. Başkan Demir, kendisine yakın ilgi ve sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara teşekkür ederek, Caniki çok daha ileri noktalara taşımak için çaba göstereceğiz. Bunu siz Caniklilerle birlikte başaracağız dedi.