Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


VİZYONUMUZ, SAMSUNLULAR İÇİN

27.11.2018 12:49

Hafta sonu birbirinden yoğun program ve çalışmalara imza atan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ortaya koyduğumuz vizyon, Samsun ve Samsunlular içindir. Yeni projelerimiz Samsun için hayat bulmaya devam ediyor dediGÜZELLİĞİN, İYİLİĞİN, BARIŞIN SİMGESİ KADINLARIMIZ!25 Kasım Kadına Şiddete Hayır Gününde Samsunda düzenlenen yürüyüşe katılan Başkan Zihni Şahin, Halkımızla bir ve beraber olmaya devam ediyoruz. Her yerde olduğu gibi bu anlamlı günde de kadınlarımızın yanında olduğumuzu gösterdik. Kadınlarımızın şiddetin öznesi değil, güzelliğin, hoşgörünün, iyiliğin ve barışın simgesi olması gerektiğine inandık, daima bunu savunduk. Yalnızca 25 Kasımda değil her gün yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum dedi.SAMSUNSPOR İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILACAK1inci Lig yolunda pazar günü Hacettepesporu ağırlayan Samsunspora destek olmak için 19 Mayıs Stadyumundaki yerini alan Başkan Zihni Şahin, Galibiyet ile şampiyonluk yolunda ilerleyen Samsunsporumuzu yürekten kutluyorum. Samsunsporumuz bugün emin ellerdedir. Bizler de her türlü desteği verdik, vermeye devam edeceğiz. Özellikle tesisleşme yolunda kulübümüze büyük imkanlar sağlanacaktır. Samsunsporumuzu yeniden tarihi başarılara imza atacağı günlere ulaştırmak için ne gerekiyorsa yapılacak. Sayın Yüksel Yıldırım, sayın İsmail Uyanık, yöneticilerimiz, teknik adam ve futbolcularımızı bu büyük mücadeleleri için kutluyor, onları asla yalnız bırakmayacağımızı belirtmek istiyorum ifadelerini kullandı.1.5 MİLYAR LİRALIK PROJELER
Başkan Zihni Şahin, yoğun bir tempoda devam eden çalışmalarıyla ilgili ayrıca şu açıklamalarda bulundu:
Samsunumuz için başlayan projeleri tamamladık, devam edenlerin ise sıkı takipçisiyiz. Ayrıca yeni projeler şehrimiz için hayat bulmaya devam ediyor. Yürüttüğümüz projelerimizin sayısı 200ü aştı. 1.5 milyar lira tutarındaki projelerimizin bir an önce tamamlanması için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Samsunumuz için yeni projelerde hayata geçireceğiz.DAHA ÇOK YATIRIM, DAHA ÇOK İSTİHDAM
Görev aldığım 6 aylık süre boyunca vizyonumuzu ortaya koyuyoruz. Bunu ortak akıl ve gönül belediyeciliği ile birleştirerek yaptık. Samsunumuzun bu anlayış ve vizyonumuza sahip çıktığını gördük. Mutlu olduk. Tarım A.Ş.nin kurulması, tarımsal sanayi, kırsal kalkınma, turizm alanlarındaki planlamalarımız ve projelerimiz, daha çok yatırım, üretim ve istihdam yolunda atılan dev adımlardır. Kentsel Dönüşüm, Akıllı Kent ve Ulaşım Sistemleri ile kamuoyuna açıkladığımız 2 milyon metrekarelik Kuzey Park projemiz, Samsuna vizyon katacak.  Yeni organize sanayi bölgesi(OSB), katlı otoparklar, millet kırathaneleri, millet bahçeleri, atık su ve içme suyu arıtma tesisleri, alt yapı ve yol çalışmaları önceliğimiz olarak belirlenen ve çalışmaları devam eden projelerimiz.HALKIMIZIN EMRİNDE OLMAYA DEVAMVİZYONUMUZ, SAMSUNLULAR VE SAMSUN İÇİNHerkesin bilmesini isterim ki, bizim vizyonunumuz şu ya da bu kişi için değil, Samsunumuz ve tüm hemşehrilerimiz için olmuştur. Halkımıza teşekkür borçluyum. Bunu her zaman, her yerde söyledim. Bir kez daha vatandaşlarımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, halkla buluşmaya ve devam eden proje ve çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor. Hafta sonu ilk olarak Kadına Şiddete Hayır yürüyüşüne katılan Başkan Zihni Şahin, Samsunsporun kritik Haccettepe müsabakasını da izledi. Başkan Şahin ayrıca belediye işçilerinin toplu iş sözleşmesi kapsamında sendika temsilcileri ile görüşmeler yaptı, TÜYAPta düzenlenen 3'üncü Samsun Gıda Fuarını ziyaret etti.

Milli Mücadele'mizin 100'üncü Yılı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100üncü Yılı için ortala koyduğumuz hedeflerimizin halkımız tarafından kabul görmesinin mutluluğu içerisindeyim. Gülsan Sanayi Sitesi esnafımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Parkomat uygulamalarını tartışmaya açtık, bazı bölgelerde kaldırdık. Başta su olmak üzere çeşitli alanlarda yapacağımız indirimlerle yine halkımızın emrinde olmayı sürdüreceğiz. Uygulamaya koyduğumuz Sıfır Atık Projesini de çok önemsiyoruz. Tamamlanan yaklaşık 500 kilometrelik yollar da halkımızın hizmetine sunuldu.
Başkan Zihni Şahin, Gıda Fuarında Tarım A.Ş.yi Anlattı

27.11.2018 12:47

HEDEF, TARIMSAL SANAYİ!Samsunda bu yıl 3üncüsü düzenlenen Gıda Fuarının açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunda tarımsal sanayiye yönelik önemli çalışmalar yapılıyor. Bu nedenle Tarım A.Ş.yi kurduk dedi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından bu yıl 3üncüsü düzenlenen Samsun Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarının açılış törenine katıldı. Başkan Şahin, burada yaptığı konuşmada, tarımsal kalkınmanın önemine dikkati çekti ve, Bu nedenle Tarım A.Ş.yi hayata geçiriyoruz dedi.
OVALAR VE SANAYİ ÜRETİMİ
TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde bugün açılan Gıda Fuarına katılan Başkan Zihni Şahin, ilde Çarşamba, Bafra ve Vezirköprü gibi ovaların varlığına dikkati çekerek, Bu ovalarımızdaki üretimin sanayi ürünü haline gelmesi, endüstriyel pazara çıkması, üreticiyi tam anlamıyla tatmin etmiyor. Bu bakımdan önemli olan ilimizde tarımsal sanayiye yönelik çalışmalar yapmaktır diye konuştu.
SAMSUN TARIM KENTİDİR
Büyükşehir Belediyesi olarak Kırsal Kalkınma Dairesi aracılığıyla üreticiye büyük destekler verildiğini hatırlanan Başkan Zihni Şahin, Şimdi de Tarım A.Ş.yi kurma kararı aldık ve bunu meclisten geçirdik. Üreticimizle bir araya gelerek ürünlerimize katma değer sağlama imkanı bulacağız. Samsunun tarım kenti olduğu artık kaçınılmaz. Sanayi alanında da büyük gelişmeler var. Turizm sektörü ise her geçen gün üzerine koyarak devam ediyor dedi.
FUARLAR ÇOK ÖNEMLİ
Başkan Zihni Şahin son olarak, Tüm bu kalkınma hamleleri içerisinde fuarlar çok önemli. Bu fuarlarla birlikte kendi sunumlarımızı, kendi ürettiklerimizi ülke içinden ve dışından gelen konuklarımıza daha iyi tanıtma imkanı buluyoruz. Fuarın gerçekleşmesine emek verenlere çok


Başkan Zihni Şahin, Bem-bir-sen de

27.11.2018 12:45

İşçi hakları artırıldıBEM-BİR-SENi ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İşçimizin, emekçimizin, memurun hakları sendikalarımız sayesinde da arttı dediSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belediye Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası(BEM-BİR-SEN) Samsun Şubesi ni ziyaret ederek son kongrede yeniden başkanlığa seçilen Nurettin Sever ve yönetim kurulu üyelerini kutladı.SENDİKALAR ARTIK ÇOK AKTİFKonuşmasına, sendikanın 5. Olağan Kongresinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başlayan Başkan Zihni Şahin, Sendikalarımız iş hayatında çok önemli noktada, çok önemli işlevleri yerine getirmektedir. İşçinin, çalışanın, emekçinin hak arama mücadelesinde sendikalarımız bugün, eskisinden çok daha aktif hale geldiler. Sendikalarımız hak arama mücedelesinde önemli aşama kaydettiler. İşçimizin, emekçimizin, memurun hakları sendikalarımız sayesinde arttı dedi.İŞÇİNİN YANINDA BİR BAŞKAN!BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Nurettin Sever de, Sayın başkanımıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Kendisini işçinin, çalışanın yanında bir başkan olarak gördük, tanıdık, biliyoruz. Sendikamız, çalışanın hak arama mücadelesini kesintisiz sürdürmeye devam etmektedir diye konuştu.


Başkan Zihni Şahin in Vefası

27.11.2018 12:35

Haklarını ödeyemeyiz!Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ortaokul öğretmeni Şeref Acareli ziyaret ettiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Mithatpaşa Lisesi ortaokul kısmında öğretmeni olan Şeref Acareli ziyaret etti. Öğretmenin elini öpen Zihni Şahin, Öğretmenlerimiz, en değerlilerimizdendir. Onların hakkını ne yapsak ödeyemeyiz dedi.HAYATA ONLAR HAZIRLADIBaşkan Zihni Şahin, ortaokul öğretmeni 92 yaşındaki Şeref Acareli Atakum İlçesi'ndeki evinde ziyaret ederek Öğretmenler Günü'nü kutladı. Başkan Zihni Şahin, elini öptüğü öğretmeni ve eşi Saadet Acarel ile uzun süre sohbet etti, eski anıları yad etti. Başkan Şahin, Öğretmenlerimiz, hayatımızdaki en değerli varlıklarımızdandır. Onların sayesinde hayata hazırlandık, bugünlere geldik. Başta ortaokul öğretmenim Şeref Acarel olmak üzere tüm öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Onların hakkını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz dedi.ZİHNİ ŞAHİN GURUR VERİYORBaşkan Zihni Şahinin ziyareti karşısında duygulanan Şeref Acarel ise, eski öğrencisine övgü yağdırdı. Acarel, Okul yıllarında da çok çalışkan olan eski öğrencim Zihni Şahini yıllardır halka hizmet ederken görmek beni son derece mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Zihni Şahin evladım beni mahçup etmedi ifadelerini kullandı.


Afrin de Gurur Tabloları

21.11.2018 10:26

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatlarıyla 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan ve 18 Mart ta sona eren Zeytin Dalı Operasyonu ile teröristlerden temizlenen Afrin de Türk Bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ın posterleri göndermeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz hafta Samsun dan gönderilen Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan posterleri, Afrin Bölgesi nde Cinderesi ve Raju da evleri, işyerleri ve araçları süslemeye devam ediyor. Bölgede görev yapan Mehmetçik'in yanı sıra ÖSO mensupları ve bölge halkı, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin gönderdiği bayrak ve posterlere büyük ilgi gösteriyor.

AFRİN DE TÜRK BAYRAĞI VE ERDOĞAN SEVGİSİ

Türkiye nin gücünü bir kez daha dünyaya gösterme fırsatını bulduğu Afrin e bayrak ve poster gönderme kampanyasına devam ettiklerini açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye bu operasyon ile bir kez daha dosta düşmana, sınırlarımızda bir terörist devlet kurulmasına izin vermeyeceğini gösterdi. Ordumuz bizleri bir kere daha gururlandırdı. Bu kapsamda bölgeye gönderdiğimiz bayrağımıza ve Cumhurbaşkanımız Erdoğanın posterlerine, özellikle Türkmen soydaşlarımızın büyük ilgi göstermesi, bizleri ayrıca sevindirdi dedi.

NE KADAR GURUR DUYSAK AZ...

Türkiye olarak dünyada mazlumların umudu olmaya devam edeceklerini de vurgulayan Başkan Zihni Şahin, Kurtuluş Mücadelesinin başladığı, bağımsız Türkiye Cumhuriyetine giden yolda ilk adımın atıldığı Samsun umuzun yerli ve milli anlayışa sahip Büyükşehir Belediyesi, üzerine düşen görevi yerine getirdi, getirmeye devam ediyor. Dünyanın gözünün çevrildiği Afrinde Samsunumuzdan gönderilen anlı şanlı bayraklarımızın dalgalanıyor olması, evlerin, araçların dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın posterleriyle donatılıyor olması, ne kadar anlamlı bir çalışmaya imza attığımızın da bir göstergesi. Ne kadar gurur duysak azdır ifadelerini kullandı.