Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


KGM GENEL MÜDÜRÜ KARTAL, GOLF SAHASINI GEZDİ

05.05.2016 10:09

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Karadeniz Bölgesi inceleme gezisi kapsamında Samsun a geldi. Kartal, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Karadeniz in ilk golf sahasını gezdi.

KGM GENEL MÜDÜRÜ KARTAL, GOLF SAHASINI GEZDİ

Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal a Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından kahvaltı verildi. Kahvaltıya Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Medikal Park Samsun Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Özcan ile bürokratlar da katıldı.

Sabah kahvaltısının ardından Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, Genel Müdür İsmail Kartal a golf sahasını gezdirdi. Başkan Yılmaz, golf sahası ile ilgili Genel Müdür Kartal a bilgi verdi. 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı na yetiştirilecek 420 dönümlük arazinin 300 dönümünde yer alan 9 çukurlu sahayı golf araçlarıyla gezen Genel Müdür Kartal, Samsun Golf Tesisi ni ve suni gölleri çok beğendiğini belirtti.

Gezi sırasında Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, diğer davetlilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.BAŞKAN YILMAZ, KIRCALI NIN ACISINI PAYLAŞTI

05.05.2016 10:08

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Milletvekili Av. Orhan Kırcalı nın amcası Recep Kırcalı nın cenaze törenine katıldı.

BAŞKAN YILMAZ, KIRCALI NIN ACISINI PAYLAŞTI

Uzun süredir şeker hastalığı devam eden Recep Kırcalı (78), dün gece İsmet Paşa Mahallesi ndeki evinde vefat etti. Recep Kırcalı nın cenazesi evinin önünde alınan helalliğin ardından Altınyaprak Mahallesi nde Küba Camisi ne getirildi. Cenaze, Küba Camisi nde ikindi namazına müteakip Bafra Müftüsü İsmail Çiçek tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Bafra Asri Mezarlıkta defnedildi.

Cenazeye Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra kaymakamı Halis Arslan, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.BAŞKAN YILMAZ A ULAŞIM MASTER PLANI BRİFİNGİ

04.05.2016 08:23

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tarafından hazırlanan Ulaşım Master Planı Hazırlık dosyası hakkında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a sunum eşliğinde brifing verildi.

BAŞKAN YILMAZ A ULAŞIM MASTER PLANI BRİFİNGİ

SAMULAŞ A.Ş Toplantı Salonu nda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Kadir Gürkan ve SAMULAŞ A.Ş. Bölüm Yöneticileri katıldı.

ULAŞIM MASTER PLANI HAZIRLIKLARI TAMAM

Toplantıda Başkan Yılmaz a Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Kadir Gürkan tarafından Ulaşım Master Planı Hazırlık dosyası hakkında brifing verildi. Ulaşım Master Planının kent için önemli bir çalışma olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün çalışmaların plan ve program dahilinde yapılacağını söyledi.

YILMAZ:KENT İÇİNDE YAŞANAN AKSAKLIKLAR SON BULSUN

Başkan Yılmaz, ayrıca kent içinde yaşanan toplu taşıma aksaklıklarının giderilmesi konusunda da acil çalışma yapılması talimatı verdi. Toplantıda, Ulaşım Master Planı kapsamında mevcut taşıma güzergahlarının güncelleştirilmesi, toplu taşıma ve trafiğin yeniden planlanması konuları masaya yatırıldı. Yapımı devam etmekte olan hatta bağlı çalışacak taslak ring güzergahlarının görüşülmesi ve işletme modelleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.YARGI MENSUPLARI BAYRAKTEPE DEN SAMSUN U İZLEDİ

03.05.2016 13:27

Samsun un üst düzey yargı mensupları, Bayrak Tepe ve Asar Ağaç Piknik Alanı nda Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın misafiri oldu.

YARGI MENSUPLARI BAYRAKTEPE DEN SAMSUN U İZLEDİ

Piknik alanındaki restaurant balkonundan Samsun un izleyen yargı mensupları, piknik alanına ve şehrin yukarıdan görünümüne hayran kaldı.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar ın onuruna veda yemeği öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Erol Tosun, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver ve Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Gülay ve İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz a piknik alanını gezdirip bilgi verdi.

Samsun u Asarağaç piknik alanından seyreden yargı mensupları, Bayrak Tepe ye ilk kez çıktıklarını belirterek, kentin görünüşünün muhteşem olduğunu ve hayran kaldıklarını belirtti. Misafirlerine şehri seyrettiren Başkan Yılmaz, sanayi bölgesinin boşluğuna dikkat çekti.

Gülsan Sanayi Sitesi esnafına organize sanayi bölgesini önerdiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, çalışmaların sürdüğünü kaydetti.  Başkan Yılmaz, çalışmaların tamamlanmasının ardından Ağar Ağaç piknik alanını ve Bayrak Tepe yi halkın hizmetine sunacakları bilgisini verdi.MEHMET ASAR İÇİN VEDA YEMEĞİ VERİLDİ

03.05.2016 13:26

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Meteoroloji Genel Müdürlüğü nde araştırmacı olarak geçici görevle görevlendirilen Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar için veda yemeği verdi.

MEHMET ASAR İÇİN VEDA YEMEĞİ VERİLDİ

Tekkeköy Bayraktepe deki yemeğe Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Erol Tosun, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Gülay, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Duygusal anların yaşandığı gecede konuşan Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar, 4 yıldır görev yaptığı Samsun u çok sevdiğini ve şehre alıştığını belirterek, Burada çok güzel günlerimiz oldu. Kaliteli bürokratlarla çalışmak bana onur verdi. Ailece şehri de o kadar çok sevdik ki artık Samsunlu olmuştuk. Samsun, tecrübe anlamında da bana çok şey kazandırdı. Bir günde 4 mevsimi ilk kez Samsun da yaşadım. Bu literatürde görülmemiş bir şeydir. Kendisini geliştirmek isteyen meteorolojistlerin mutlaka burada görev yapması gerekiyor. Samsun, Karadeniz ve özellikle de Samsun, atmosferin her türlü davranışını görebileceğimiz, her an her şeyin beklenmedik şekilde değişebileceği, bir tahminci için zor olan bir parkur. Özellikle son zamanlarda sıkça yaşadığımız sel ve taşkın olaylarının şehir hayatını zaman zaman tehdit ettiği, erken uyarıların büyük önem taşıdığı bir bölgede görev yaptık. Allah da bizi utandırmadı ve layıkıyla görevimizi tamamlayarak ayrılıyoruz. Herkese teşekkür ediyorum. Her zaman gönlümün bir kısmı Samsun da olacaktır. dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Murat Asar ın Samsun da görevini başarıyla yürüttüğünü,  çok faydalı hizmetlere imza attığını belirtti. Kurduğu sistemle hava tahminlerini ve yaşanacak felaketleri anında öğrenip tedbir alma imkanını sağladığını ifade eden Başkan Yılmaz, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü nü alt yapı, donanım ve işlevsellik bakımından güzel bir noktaya getirdiğinin altını çizdi. Hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Yılmaz, yeni görevinde de başarılan diledi. Başkan Yılmaz Asar a Ankara da da hayırlı ve fayda sağlayacak görevler yapması temennisinde bulundu.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise Kamu görevlisi olmanın bir yanı da atanmaktır. Bir göreve atanırsınız, daha sonra o görevden ayrılıp başka bir göreve atanmak durumunda kalırsınız. Samsun gibi bir yerde bir vali olarak sizinle çalışmak memnuniyet verici. Samsun özellikle meteorolojik olarak yöneticilerin sorun olduğunda hızlıca bilgilendirildiği bir yerdir. Şehri daha ileri taşıma adına enerjimizi sarf ediyoruz. Bizden beklenen bu olsa gerek diye düşünüyorum. Samsun a zaten bu yaraşır. Samsun a yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Meteoroloji Bölge Müdürümüze bundan sonraki yaşamında ve görevinde başarılar diliyorum. ifadelerini kullandı.