Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ O KÖYLERİN DE YOL HASRETİNİ BİTİRİYOR

22.08.2016 09:38

Samsunun en uzak ilçelerinden Vezirköprü ilçesine bağlı Aydoğdu, Çekalan, İmircik, Danabaş, Tarlakale mahallelerini ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yıllardır yaşanmaz, gidilmez denilen bu mahallelerimizin de yapacağımız yol çalışmaları ile çehresini değiştireceğiz dedi.

BAŞKAN YILMAZ O KÖYLERİN DE YOL HASRETİNİ BİTİRİYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ekibi ile birlikte Samsun un 17 ilçesinin köylerini karış karış gezerek sorunları yerinde tespit edip çözüme kavuşturuyor. Vezirköprü ye bağlı Aydoğdu, Çekalan, İmircik, Danabaş, Tarlakale mahallelerini ziyaret eden Başkan Yılmaz, toz toprak içindeki mahallelerin sorununa neşter vurulacağını söyledi.

KÖYLERİ KARIŞ KARIŞ GEZİYORUZ

Başkan Yılmaz, mahalleleri bozuk, çamurlu ve tozlu yollardan kurtaracaklarını belirterek, Tüm ilçelerde alt yapı yatırımlarının hızla devam ediyor.17 ilçemizin köylerini karış karış geziyoruz. Eksiklikleri yerinde tespit ediyoruz. Bugün gezdiğimiz mahallelerimizde de en kısa sürede kolları sıvayıp çalışmalara başlayacağız. Yıllardır yaşanmaz, gidilmez denilen bu mahallelerimizin de yapacağımız yol çalışmaları ile çehresini değiştireceğiz. diye konuştu.

Başkan Yılmaz a köy gezileri sırasında Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, daire başkanları ve muhtarlar eşlik etti.DENİZİN İÇİNDE ÇAY KAHVE KEYFİ

19.08.2016 06:30

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Çobanlı iskelesi nin ucunda bulunan Çobanlı İskele Kafe hizmete açıldı.

DENİZİN İÇİNDE ÇAY KAHVE KEYFİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak kısa süre önce hizmete açılan Çobanlı İskelesinin en ucunda denizin içinde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Çobanlı İskele Kafe Samsunluların ve turistlerin yeni mekanı olacak.

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından işletilecek olan kafe aynı anda 140 kişiye hizmet verecek. Oturduğunuz yerden hem denizin hem de harika bir Samsun manzarasının tadını çıkartacak olan ziyaretçiler kendilerini denizin ortasında bir adada gibi hissedecek.

Tesiste tost, hambuger, nugget gibi fast food yiyeceklerin yanında her türlü soğuk ve sıcak alkolsüz içecekler de servis edilecek.TARİHİ KENTLER SAMSUN DA BULUŞUYOR

19.08.2016 06:29

Tarihi Kentler Birliği nin (TKB) 2016 yılı son bölge toplantısı Samsun da başlıyor.

TARİHİ KENTLER SAMSUN DA BULUŞUYOR

19-20 Ağustos tarihleri arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan Karadeniz Bölge Toplantısı’nın teması Doğal-Kültürel Miras Açısından Karadeniz Bölgesi ne Yeniden Bakış: Hedef-Uygulamalar olarak açıklandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde yapılacak Tarihi Kentler Birliği Karadeniz Bölge Toplantısı na Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile çok sayıda davetli katılacak.

Panellerin düzenleneceği toplantılarda TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Karadeniz bölgelerine ilişkin sunum yapıp brifing verecek. ÇEKÜL Vakfı üyesi ve şehir planlayıcısı Faruk Göksu, Geliştirilen Kavramlar Işığında Karadeniz Bütününe Bakmak konusunda konuşma gerçekleştirecek.

Toplantının ardından davetliler, şehir gezisi yapıp, Sadi Tekkesi ve Kuva-i Milliye Ruhu Anı Evi ve Şehit Gazi Müzesi nin açılış törenine katılacak.Başkan YILMAZ Müjdeyi Verdi: Raylı Sistem OMÜ ye Çıkacak

19.08.2016 06:29

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz raylı sistemin OMÜ ye çıkacağını söyledi.

Başkan YILMAZ Müjdeyi Verdi:  Raylı Sistem OMÜ ye Çıkacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın geleneksel hale getirdiği ve iş adamlarından siyasilere birçok kişiyle buluştuğu kahvaltı programı Samsun Golf Sahası nda yapıldı.

SAMSUN DA TURİZME YÖNELİK BÜYÜK PROJELER

İş Adamı Köksal Ersayın ın üstlendiği kahvaltı programından dolayı kendisine teşekkür eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Yapmışken iyisini yapalım dedik ve golf sahasını büyütme kararı aldık. 300 dönümden 600 dönüme çıkarıyoruz saha alanımızı. Golf Sahası bir spor alanı olduğu kadar da bir turizm projesidir. Kentimizin turizm potansiyelini, cazibesini artırmaya dönük çaba sarf ediyoruz. Bunun yanında bildiğiniz gibi Kuş Cenneti var. Turizm piarını yükseltmeye dönük yeni gündeme getirdik. Her gün biraz daha geliştirerek Dünya da emsallerinin önüne geçirecek bir alan olarak orayı da hazırlamaya çalışıyoruz diyerek Samsun da turizme yönelik büyük projeler yapıldığına dikkat çekti.

RAYLI SİSTEM ÜNİVERSİTEYE ÇIKACAK

Raylı sistemde dün gerçekleştirilen test sürüşünde bir takım eksikliklerin olduğunu gördüğü için açılışı bir hafta ertelediklerini belirten Başkan Yılmaz, Dün akşam sayın valimizle raylı sistemin Balıkçı Barınağı na kadar tamamlanan kısmında test sürüşünü beraber yaptık. Cumartesi hizmete açacaktık ama bir takım eksiklikler gördük. Önümüzdeki Cumartesi günü raylı sistem Balıkçı Barınağı na kadar gidip gelir hale gelecek. 17 km olan güzergah bununla birlikte 21 kilometreye çıktı. Tekkeköy’e kadar da ulaşım sağlanınca doğu-batı istikametinde çalışan raylı sistem, 32 kilometreye çıkacak. Geçen gün Cumhurbaşkanımızın rektör olarak atadığı Sait Bilgiç hocamızı ziyaret ettik. Kendileri bana öğrencilerin araç değiştirmek zorunda kaldıkları için raylı sistemi kullanmadıklarını, bu yüzden raylı sistemin üniversiteye kadar çıkması gerektiğini belirtti. Biz 7 sene önce raylı sistem projesine başladığımızda bunu düşünmüştük.  Trenlerin mevcut şaft sistemlerinin, ray sistemlerinin, şanzuman sistemlerinin, demir tekerlek ve ray arası ilişkinin ve virajların işletme masraflarını çok artırır düşüncesiyle şimdilik buraya kadar yapalım demiştik. Ama bugün deneyimimiz arttı. Teknolojik gelişmelerden de istifade ederek böyle bir çalışmaya başlayabiliriz. Arkadaşlarımıza Treni üniversiteye kadar çıkarılması noktasında çalışmalara başlayın diye talimat verdim açıklamalarında bulundu.

FETÖ CÜLERİ DEVLET TESPİT EDECEKTİR

15 Temmuz da yaşanan darbe girişiminin travmasının hala atılamadığına dikkat çeken Başkan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü;  Hayat devam ediyor. İşlerimiz devam ediyor. Ülkemizde şuan 15 Temmuz hadisesinin oluşturduğu bir travma var. İnşallah bu aşılacak. 15 Temmuz hadisesinde FETÖ/PDY örgütleriyle ilişkisi olduğu vesvesesi ve dedikodusu yayılan insanların birçoğu yargıda onları uğraştıran bir süreç yaşıyor. Bu süreç öyle bir süreç ki hainlerle ilgili olmayanlar bile FETÖ mensubu diyerek karalanıyor.  Kardeşim siz bırakın bu işi hukuk çözsün. MİT çözsün, emniyet çözsün. Kimin ne olduğunu emniyet birimleri zaten biliyor. İnsanların birbirleriyle olan hırsları, düşmanlıkları bu tarz dedikodularla birlikte hem yargıyı meşgul ediyor, hem de insanları zan altında bırakıyor. Aklımızı başımıza alalım, işimize gücümüze yönelelim. Adalet zaten işleyecek. Bu tür suçlara bulaşanlarla ilgili hukuk gereğini yapacaktır. Gereken cezayı alacakları bir sonuçla bu hukuki süreç sonuçlanacaktır.

Kahvaltı programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, ilçe kaymakamları ve çok sayıda iş adamı katıldı.BAŞKAN YILMAZ VATMANLIK YAPTI

18.08.2016 06:57

Samsun protokolü, Gar-Tekkeköy arası hafif raylı sistemin Cumartesi günü hizmete girecek olan ilk dört kilometresinin test sürüşünü gerçekleştirdi.

BAŞKAN YILMAZ VATMANLIK YAPTI

Samsun hafif sistem ikinci etap Gar-Tekkeköy yeni hafif raylı sistem hattının Kılıçdede, Samsunspor, Belediyeevleri, Mavi Işıklar ve Balıkçı Barınağı test sürüşü Samsun protokolü tarafından yapıldı. Protokol test sürüşü için trene Samsun Valiliği önünden bindi. Trenin vatman koltuğuna ilk olarak Samsun Valisi İbrahim Şahin oturdu ve treni Balıkçı Barınağı durağına kadar götürdü. Dönüşte ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz sürücü koltuğuna oturdu. Daha sonra sırayla; Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel test sürüşleri gerçekleştirdi. Son olarak yine Başkan Yılmaz vatman koltuğuna oturarak protokolü valilik önüne kadar getirdi.

BAŞKAN YILMAZ: CUMARTESİ GÜNÜ HİZMETE ALACAĞIZ

Test sürüşü sırasında trende bir açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 14 kilometrelik Gar-Tekkeköy arası yeni hafif raylı sistem çalışmalarımız devam ediyor. Bu hattın ilk dört kilometresini Cumartesi günü hizmete alacağız. Bugün değerli protokolümüzle birlikte test sürüşümüzü yapıyoruz. Toplu taşıma araçları şehirlere ilk girdiğinde ilk test sürüşünü o şehrin yöneticileri yapıyor. Gelenek böyle. Açılışı daha sonra yapacağız. Açılışta; Sayın Bakanımız, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız olur diye düşünüyoruz dedi.

VALİ ŞAHİN: HAVALİMANINA DOĞRU YAKLAŞIYORUZ

Açılan güzergahla birlikte şehrin daha da rahatlayacağını söyleyen Samsun Valisi İbrahim Şahin, Toplu taşımada en modern ulaşım araçları raylı sistem. Samsun protokolü olarak ilk test sürüşümüzü yaptık. Havalimanına doğru yaklaşıyoruz. Bu güzergahın sistem içerisine entegre edilmesi hem Samsun da ulaşımın rahatlatılması anlamına geliyor hem şehirdeki yaşam alanları biraz daha yayılıyor. Emeği geçenleri teşekkür ediyorum. Sürerken pek zorlanmadım. Bazı düğmelerin yerini pek bilmiyorum ama hızlı treni kullanan biri olarak pek zorlanmadım. Bu trende hız limiti 60 kilometre fakat biz hızlı trenle 250 kilometre hıza çıkmıştık diye konuştu. Test sürüşleri devam edecek olan ilk 4 kilometrelik hattın açılışı Cumartesi günü yapılacak.