Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


YAŞAR DOĞU MÜZESİ GÜREŞ ORGANİZASYONU İLE AÇILACAK

20.01.2016 11:06

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF)in milli güreşçi Yaşar Doğunun vefatının 55. yıl dönümü anısına düzenlediği tirit gecesine katıldı. Anlamlı gecede Kavaklı vatandaşlara hitap eden Başkan Yılmaz, Yaşar Doğunun Samsun da önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

KADEF in geleneksel tirit gecesi, İlkadım ilçesi Gazi Sosyal Tesislerinde yapıldı. KADEF Genel Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagözün ev sahipliği yaptığı geceye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile çok sayıda davetli ve Kavaklılar katıldı.

Kavaklı vatandaşların büyük ilgi gösterdiği tirit gecesinde Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Kavaklı milli güreşçi Yaşar Doğu, vefatının 55. yılında saygı ve rahmetle anıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan KADEF Genel Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz, tiritin Kavak ın geleneksel damak tadı olduğunu belirterek, geceye katılan herkese teşekkür etti. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,  Yaşar Doğu'nun Kavak'ın medarı iftiharı ve yaşantısıyla da herkese örnek olduğunu belirterek, rahmet ve minnetle andığını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise geceye katılanların coşkusunun kendilerini motive ettiğini söyledi. Başkan Yılmaz, Rabbim bizleri hep böyle güzel ortamlarda, gülen yüzlerle bir araya getirsin. Bu akşam çok mutlu oldum. İster tirit olsun ister başka şey. Bu tür etkinlikler bizleri bir araya getirmeye vesile oluyor. Bu organizasyonlar, hayatın tadına tat katıyor. Ama her zaman mutlu olamıyoruz. Bir şehidimiz daha geliyor. Şehidimizin naaşı Ordu'da toprağa verilecek. Her gün bir şehit haberi ile sarsılıyoruz. Çok sıkıntılı günler yaşıyoruz. Böyle bir ortamda yüzümüzü azıcık tebessüm ettirecek bu tür etkinlikler insanlarımızı mutlu ediyor. Rahmetli büyüğümüz Yaşar Doğu yu da rahmetle anıyorum. Doğup büyüdüğü köyünde annesinin evini Yaşar Doğu Müzesine dönüştürdük. Mayıs veya haziran ayında bir güreş organizasyonuyla beraber müzemizin açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz. ifadelerini kullandı.

Yemeğin ardından duaların edildiği gece, protokole Yaşar Doğu yu anlatan bir kitabın dağıtılması ve toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sonra erdi.BAŞKAN YILMAZ: KARLA MÜCADELEDE SOĞUKKANLI OLUN

20.01.2016 11:05

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, muhtarlara seslendi: Karla mücadele konusunda biraz soğukkanlı olun. Har vurup harman savurmaya gerek yok.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Havza ve Samsun da ki muhtarlarla tirit sofrasında bir araya geldi. Havza ilçesi Çakıralan Köyü Muhtarı Ahmet Çavdarın organize ettiği programa Vali Şahin ve Başkan Yılmazın yanı sıra ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, mülki idare amirleri ve çok sayıda muhtar katıldı.

TERÖRİSTLERİN ALLAH BELASINI VERECEK

Programda şehitlere rahmet dileyerek sözlerine başlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İçimiz kan ağlıyor. Aslan gibi evlatlarımızı bu kahrolasıca hain teröristler katlediyor. Ama Allahım onların belasını mutlaka verecektir. Ben buna inanıyorum. Ailelerine sabır diliyorum dedi.

GÖZÜMÜZÜ KARARTTIK DOLU DİZGİN YATIRIM YAPIYORUZ

Ardından muhtarlara seslenen Başkan Yılmaz, Samsun dolu dizgin geleceğe koşuyor. 30 tane Büyükşehir var 30 u da birbiri ile yarışıyor. Samsunumuz da ilk onun içine girme yönünde büyük hamleler yapıyor.  Biz de özellikle köylerimiz için gözümüzü kararttık ve köylerimize müthiş bir yatırım başlattık. Önümüzdeki dönemde dolu dizgin yatırımlarımız sürecek dedi.

KAR MÜCADELESİNDE SOĞUKKANLI OLUN

Karla mücadele konusunda muhtarlara rahat olun diyen Başkan Yılmaz, Kar mücadelesinde şunu bilin ki gücümüz çok yüksek. İstersek karı yerde bırakmadan yolu tertemiz yaparız. Ama bunun bir bedeli var. Bu sene biraz daha kar konusunda sizden soğukkanlı olmanızı istiyorum. Kaynaklarımızı har vurup harman savurmak yerine daha bilinçli kullanmak için sizden birliktelik talep ediyorum. Kar yağdı hemen niye gelmedi diyerek düşünmeyin. Köyden size tepkiler gelebilir yolu açtır diye ama buna aldırış etmeyin. Bir gün kalsın kar yerde. Bir gün inmeyelim ilçeye diye konuştu.AKOM ACİL DURUMLARA KARŞI 24 SAAT NÖBETTE

20.01.2016 11:05

Samsun Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi, kentin her noktasında meydana gelebilecek doğal afetler ve acil durumlara müdahalede önemli rol oynuyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) kar yağışlarının yoğun olacağı tahmin edilen günlerde yaşanacak aksaklıkların önüne geçebilmek için ilçelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi personelleriyle sürekli olarak iletişim sağlayarak eksikliklerin giderilmesi noktasında kritik bir rol üstleniyor.

Birçok ilçede yoğun yağış yaşandığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, ilçelerdeki görevlilerle AKOM arasındaki interaktif bilgi akışının işleri kolaylaştırdığını söyleyerek, Özellikle kar yağışının yoğun bir şekilde yaşandığı bugünlerde şehrimizin her noktasından Afet Koordinasyon Merkezimize anlık bilgiler ulaşıyor. Taşradaki birimlerimizden canlı ve görüntülü telefon bağlantılarıyla, interaktif şekilde çalışma yapılan yerler hakkında anlık ve düzenli bilgi akışı sağlanıyor. AKOM da araçlarımızın durumunu, şehrin birçok noktasındaki trafik lambalarını, kavşakları, hava durumunu sürekli olarak takip ediyoruz. Akıllı trafik sistemleri ile şehirde trafik akışının düzenli bir şekilde sağlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Teknolojinin her türlü imkanlarından yararlanarak meydana gelebilecek doğal afetlerin başlangıcından bitimine kadar geçen süreçte afetlerin en az zarar ve kayıpla atlatılmasını amaçlıyoruz açıklamasını yaptı.Dünya Standartlarındaki Tesiste Şimdi Elektrik De Üretilecek

20.01.2016 11:03

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan a şehrin çevre ve alt yapı projelerini gezdirdi. Başkan Yılmaz, Karadenizin tek atık su arıtma tesisindeki incelemede yaptığı açıklamasında tesiste önümüzdeki günlerde elektrik üretiminin yapılacağının müjdesini verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Samsun da, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile yapımı devam eden golf sahası, Doğal Taş Üretim Fabrikası, inşaatı süren Panorama 1919 Müzesi ve Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini gezdi. Taş Üretim fabrikasında Başkan Yılmaz ve Karaslan taş kırma makinesinin başına geçmeyi de ihmal etmedi.

METANDAN ELEKTRİK ÜRETİMİ YAPILACAK

Son olarak Karadenizin en büyük ve modern su arıtma tesisi olan Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunuldu. Burada açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tesiste önümüzdeki günlerde elektrik üretiminin yapılacağının da müjdesini verdi. Başkan Yılmaz, Şehrimizin çevre projelerine, alt yapı projelerine ve şehircilikle ilgili genelde yürüttüğümüz hizmetlere verdiği desteklerinden dolayı AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslana teşekkür ediyorum. Samsun un belki 20 yıl ihtiyacını karşılayacak durumda olan büyük atık su arıtma tesisini birlikte inceleme fırsatı bulduk. Gelişmişlik ve teknolojik donanımı mukayese edecek olursak dünyanın en gelişmiş hangi şehrine giderseniz gidin ancak bu kadar ileri teknoloji kullanılan atık su arıtma tesisi ile karşılaşırsınız. Şehrimizdeki Atık Su Arıtma Tesisi Karadeniz’in tek atık su arıtma tesisidir. Hatta Türkiyenin 7-8 ileri biyolojik arıtma tesisinden bir tanesidir. 35 milyon euro civarında kuruluş masrafı olan 105 bin metreküp gün kapasiteli Samsunumuzun bütün evsel atıklarını arıtarak 2,5 kilometrelik derin deniz deşarjı ile denize bıraktığımız modern bir arıtma tesisi. İleriki günlerde hedefimiz çökelti havuzlarında biriken çamuru bir operasyona tabi tutup onu metan gazına çevirmek ve o metan gazından da elektrik üretmek. Bu tesisin ihtiyacı olan elektriği oradan üretmek gibi hedefimiz var. Metandan elektrik üretme tesisi deniliyor. Önümüzdeki günlerde bunu gerçekleştireceğiz diye konuştu.

SAMSUN ÖRNEK PROJE ŞEHRİ

Projelere hayranlığını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise, şehirleri şehir yapan etkenlerden altyapı ve üstyapı ile şehrin ruhunun ortaya çıkarılması için mücadele verdiklerini söyledi. AK Parti iktidara geldiğinde çok temel sorunların derinleştiği bir ülke devraldıklarını ifade eden Karaaslan, Bırakın bunun gibi bir arıtma tesisini konuşmayı çok daha temel şeyleri konuştuğumuz bir zamandı. Çarpık yapılaşma vardı, şehirlerimizi bir ağ gibi örmüş gecekondulaşmalardan bahsediyorduk diye konuştu. Karaaslan, şunları kaydetti: 14 yıl önce iktidara geldiğimizde çevre kirliliğinden, hava kirliliğinden bahsediyorduk. Çok şükür, bugün geldiğimiz nokta, dünya standartlarında ve hatta çoğu alanda dünya standartlarının çok daha üzerine geçmiş şekilde. Fakat bugünden sonra şehirlerin kimlikleriyle ilgili özellikle yapılacak çalışmaların, kimlikli şehirlerin, hem fiziksel yapısının aynı zamanda manevi dinamiklerinin ortaya çıkarılacağı çalışma gruplarının oluşturulması ve buna yönelik ilkelerin benimsenmesi, ilkelere yönelik projelerin hayata geçirilmesi noktasında bir tavır sergileyeceğimiz bir döneme giriyoruz. Bunu, parti olarak çok önemsiyoruz. Karaaslan, Samsun un örnek projelerin hayata geçirildiği bir şehir olduğunu da aktardı.MEDYA DEV YATIRIMLAR 2016 YILINDA DA DEVAM EDECE

04.01.2016 10:37

Yeni Yıl mesajında kardeşlik ve barış vurgusu yapan Başkan Yılmaz, 2016 yılında da dev yatırımların devam edeceğinin müjdesini verdi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2015 yılında Türkiye de ilklere imza attık. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve hizmet aşkıyla 2016 yılında da Samsun umuz için büyük hayaller kurmaya, dev yatırımlar yapmaya devam edeceğiz dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yeni yıl ile ilgili kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yılmaz, mesajında, 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da halka hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

KARDEŞLİK VE BARIŞ VURGUSU

Üzüntüleri, sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakırken, yepyeni umutlar ve beklentilerle 2016 yılına girdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, Yeni yılda barış ve kardeşliğin egemen olmasını, iyimserliğin canlanmasını, taze sevgilerin artmasını ve güneşin her güne bir umut olarak doğmasını temenni ediyorum. 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Halkımızın mutluluk ve refahı için söz verdiğimiz projeleri sırasıyla hayata geçireceğiz dedi.

SAMSUN A HİZMET YAĞMURU SÜRECEK

Büyükşehir Belediyesi olarak 2015 yılında ilklere imza attıklarını ve tüm yatırımların yeni yılda da devam edeceğini vurgulayan Başkan Yılmaz, Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve hizmet aşkıyla 2016 yılında da Samsun umuz için büyük hayaller kurmaya, dev yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Bitmek tükenmek bilmeyen hizmet sevdamızla yeni projeler üreterek, vatandaşlarımızın huzur ve refahı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şehir merkezi ve tüm ilçelerde yapılan milyonlarca liralık sayısız hizmetle 2015 yılı yatırım yılı oldu. Samsun 2016 yılında da dev yatırımlarla tanışmaya devam edecek. İnşallah insanlarımız daha da mutlu olacak. Hizmet sevdamızla birlikte birbirimize sımsıkı sarılmaya devam edeceğiz ve yürüyüşümüz daha da güçlü olacak ifadelerini kullandı.