Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Mantığımız Halkın Sorunlarına Kesin Çözüm

29.06.2016 08:44

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak ta çok kısa süre önce hizmete açılan yeni belediye hizmet binasını ziyaret etti.

Başkan YILMAZ:  Mantığımız Halkın Sorunlarına Kesin Çözüm 

Bayramdan sonra açılışı yapılacak olan Kavak Belediyesi yeni hizmet binası içerisinde Kavak Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Kavak Fen İşleri ve SASKİ gibi birimler bulunacak. Hizmetleri tek bir çatı altında toplamak amacı ile başlatılan çalışmaların sona gelmesi ile birlikte hizmete açılan binayı ziyarete gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak halkına yeni hizmet binasının hayırlı olması temennilerinde bulundu.

YILMAZ: ŞEFFAF BELEDİYECİLİK BİZİM ÖNCELİĞİMİZ

Başkan Yılmaz, Halkın sorunlarını daha iyi anlamak o sorunlara yönelik çözüm üretebilmek birinci vazifemiz. Olsun da nasıl olsundan ziyade halkımızın sorununa kesin çözüm olsun mantığını yürütmeliyiz. Yeni Belediye hizmet binasını yaparken İbrahim Başkanla bu işin olumlu ve olumsuz yönlerinin kritiğini yaptık. Eskiden Büyükşehir Fen İşleri Farklı bir yerdeydi, SASKİ farklı bir yerdeydi ve Kavak Belediyesi farklı bir yerdeydi. Vatandaşlarımızın bir işi olduğunda ulaşım konusunda çok büyük sıkıntılar çekiyordu. Belediye binamızın asıl amacı da vatandaşlarımızı rahatlatmak onlara çözüm konusunda yardımcı olmaktı. Yeni belediye hizmet binasını gezdim çok güzel ve ilçeye yakışır bir hizmet binası olmuş. Yapımda emeği geçen tüm kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum" diye konuştu.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ise konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Yeni belediye hizmet binamızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Hizmet binası konusunda ciddi sıkıntılarımız vardı. Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımızın da dediği gibi vatandaşlarımız hizmet alma konusunda büyük sıkıntı yaşıyordu. Yeni belediye hizmet binamız da bütün birimleri toplayarak vatandaşlarımızın daha kolay hizmet almalarını sağladık. Bayramdan sonra Allah'ın izniyle açılışımızı yapacağız. Hatta ilçemizde birçok faaliyete geçecek olan projelerin açılışını hep birlikte yapacağız. İlçemize yapılan bu büyük eserlerin altında çok büyük imzası bulunan Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımıza şahsım ve Kavak halkı adına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.Çevik Kuvvet e Sarıldı Tüm Polislere Selam Gönderdi

27.06.2016 05:26

Alaçam da iftar programında çevik kuvvet polislerine sarılan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Sizlerin nezdinde vatanımızın huzuru için ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan polislerimizi, askerlerimizi selamlıyorum diyerek tüm güvenlik güçlerinin Ramazanını tebrik etti.

Çevik Kuvvet e Sarıldı Tüm Polislere Selam Gönderdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile birlikte Alaçam ilçesindeki geleneksel toplu iftar programına katıldı. İftara yoğun katılım Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Alaçamlılar ın hizmetine sunulan Alaçam Meydanı nda yapılan programa Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Başkan Yılmaz ın yanı sıra; AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye gösteren Alaçamlılar, Bakan Kılıç ve Başkan Yılmaz a büyük ilgi gösterdi.

Samsun Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcıları Zennube Albayrak, Mustafa Yurt, daire başkanları, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Av. Ali Şengül, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

TÜM POLİSLERİMİZE, ASKERLERİMİZE SELAM OLSUN

İftar öncesinde Alaçamlılarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, masaları tek tek dolaşarak çocuk, yaşlı tüm herkesle kucaklaştı. Engelli vatandaşlarla özellikle yakından ilgilenen Başkan Yılmaz, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Tüm herkesin Ramazanını tebrik eden Başkan Yılmaz, Çevik Kuvvet polislerini de unutmadı. Güvenlik için ilçede bulunan Çevik Kuvvet polislerinin yanına giderek Ramazanlarını tebrik eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Vatanımızın huzuru için ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan polislerimizi, askerlerimizi sizlerin nezdinde selamlıyorum. Afiyet olsun Çevik Kuvvet diyerek polislerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

BURAYI GÜL BAHÇESİNE ÇEVİRDİNİZ

Daha sonra Başkan Yılmaz, vatandaşların arasında bir masaya oturarak iftarını açtı. Vatandaşlarla iç içe iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz, Toplu iftar yemeğine gelen, aynı masa etrafında bizimle birlikte oruç açan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Ramazan demek, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk ve paylaşmak demektir. Bu akşam, tüm bu güzellikleri bir kez daha sergilediniz. Burayı gül bahçesine çevirdiniz. Allah sizden razı olsun. Rabbim Ramazan dualarınızı ve orucunuzu kabul etsin dedi.Tanrıverdi Holding Yönetimi, Samsun Golf Sahası nı Gezdi

27.06.2016 05:25

İftar programı için memleketleri Samsun a gelen Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi ile Başkan Yardımcısı İbrahim Tanrıverdi, Samsun Golf Sahası nı ziyaret etti.

Tanrıverdi Holding Yönetimi, Samsun Golf Sahası nı Gezdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Atakum ilçesi Batıpark dolgu alanına yaptığı Türkiye nin ilk resmi  ve Karadeniz in de tek golf antrenman sahası, Golf Akademisi nin inşaat alanı ve otopark çalışmalarını beraberindeki heyet ile birlikte gezerek incelemelerde bulunan Çarşambalı iş adamları, uzmanlardan bilgi aldı. Golf öğrenen Tanrıverdi kardeşler, yaptıkları vuruşlarla alkış aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın da eşlik ettiği ziyarette Recep Tanrıverdi ile Başkan Yardımcısı İbrahim Tanrıverdi, sahanın Türkiye ye ve golfçülere büyük faydası olacağına inandıklarını söyledi. İş adamı Recep Tanrıverdi, böyle bir sahayı Samsun a kazandıran başta Başkan Yusuf Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese  teşekkür etti.

Golf sahasının ardından heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz ın eşi Semiha Yılmaz ın Ömürevleri semtinde yaptırmakta olduğu cami inşaatını gezdi. Gezide Başkan Yılmaz, inşaat çalışmaları ve cami projesi hakkında bilgi verdi. Kadınların tecvitli Kuran-ı Kerim  öğrenecekleri eğitim merkezi, çocuklar için oyun alanı, cemaat için çay ocağı ve dinlenme bölümü ile caminin sosyal yaşam alanı haline geleceğini ifade eden Başkan Yılmaz, caminin kısa süre içinde semt sakinlerinin hizmetine gireceğini kaydetti.ANAKENT DE İMZALAR ATILIYOR

23.06.2016 05:55

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Bayan Voleybol takımında imzalar atılmaya başladı. Antrenör Gökhan Çokşen ve oyuncu Nazlı Alkan kendilerini Kırmızı-Beyazlı renklere resmen bağlayan imzayı attılar.

ANAKENT DE İMZALAR ATILIYOR

Voleybol Bayanlar 2. Ligi'nde şampiyonluk için takım oluşturan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor da imzalar atılmaya başladı. Kulüp Başkanı Kadir Koçak ın makamında dün prensip anlaşmasına varılan Antrenör Gökhan Çokşen ve geçtiğimiz sezon Beşiktaş ın formasını giyen pasör çaprazı Nazlı Alkan kendilerini resmen Kırmızı-Beyazlı renklere bağlayan imzaları attılar.

İmzaların iki taraf içinde hayırlı olmasını dileyen Kulüp Başkanı Kadir Koçak, Voleybol takımımızda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Antrenörümüz Gökhan Çokşen in istediği oyuncuları bütçemizin yettiği kadar kadromuza katmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki günlerde de anlaşmaya vardığımız diğer isimlerle sözleşmelerimizi imzalayacağız diye konuştu.BAŞKAN YILMAZ: KALBİMİZ SİZİNLE BİRLİKTE OLACAK

23.06.2016 05:54

AK Parti nin Tunceli ile Samsun teşkilatları Gönül Köprüsü projesi kapsamında Çemişgezek ilçesinde yoğun katılımlı iftarda buluştu.

BAŞKAN YILMAZ: 

AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan Kardeş Şehir projesi kapsamında Samsun heyeti Tunceli il merkezinde bazı ziyaretler yaptıktan sonra iftar programı için Çemişgezek ilçesine gitti.

İftar öncesi Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez i makamında ziyaret eden konuk heyet, daha sonra ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi. Düzenlenen iftar programına, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, Samsun Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Yalçın Özdemir, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ve Çemişgezekli yaklaşık bin vatandaş katıldı. İftar programı Çemişgezek Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlendi. Kur an-ı Kerim tilaveti ve iftar duasıyla başlayan programda yemeğin ardından protokol konuşmalarıyla devam etti. Programda sırasıyla, Ak Parti Çemişgezek İlçe Başkanı İbrahim Enes Somyürek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan birer konuşma yaptı.

BU BİRLİK VE BERABERLİĞE KİMSE ZARAR VEREMEZ

Çemişgezek ile gönül sofrasında bir arada olmak için geldiklerini belirten Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve teşkilat başkanları Mustafa Ataş ın selamını getirdiğini söyledi. Karaaslan, Biz bu gün Samsun Ak Parti ailesi olarak, Tunceli Ak Parti ailesinin, Çemişgezek te bu gönül sofrasında sizlerle birlikte olmak için geldik. Bizlere gönlünüzü de, sofranızı da açtığınız için her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Sağolun, varolun. İnşaallah bu gün Samsun ile Tunceli arasındaki gönül köprüsü kurulmuştur. Bu günden sonra bu köprünün üzerinde gidip gelmelerle birlikte bağlarımız daha da güçlenecek. Kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz bu sayede devam edecek. Biz başkanlarımızla konuştuk. Bu ziyaretin arkasından sizleri Samsun a bekliyoruz. Bizler bu sefer sizleri ağırlamak istiyoruz. Ve böylece birileri duysun buradan, bu birliğe, beraberliğe, kardeşliğe hiç kimse en ufak bir zarar veremez. İşte bu gün gördük, bu masaların arasında, sizlerle bizler arasında, bir Karadeniz ili ile bir Doğu ili arasında nasıl güzel bir iletişim olduğunu bütün görmek istemeyen gözlerde görmüştür. Biz her zaman sizinle birlikteyiz. Bu kardeşlik bağlarının güçlenmesi için buradayız. Şu an biz burada sizlerleyken, Türkiye nin dört bir köşesinde bütün illerimiz kendilerine seçilen kardeş iller ile birlikte bu iftar sofralarında oruçlarını açmaktalar. Hepinizin Ramazan ı mübarek olsun. Ettiğiniz dualar kabul olsun. Allah a emanet olun. Hepinizi selamlıyorum dedi.

SİZİNLE OLAN DOSTLUĞUMUZU HİÇ KOPARMADAN DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ

Kardeş ilçe Çemişgezek in insanıyla birlikte iftar açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çemişgezeklileri saygıyla kucaklamak için burada olduklarını söyledi. Başkan Yılmaz, Biz Samsun da her akşam bir ilçede gidip iftar yapıyoruz. Aynen burada olduğu gibi bir Halil İbrahim sofrası kuruluyor. Orada beraber iftar yapıyoruz. Ramazanın güzelliğini birlikte paylaşıyoruz. Ramazan ın paylaşım duygusunu yüreğimizde hissediyoruz. Ama Samsun da her zaman yaptığımız bu faaliyetlerin bir eksikliğini yüreğimizde hissediyorduk. Hep biz bize oluyoruz. Kendi içimizde, kendi döngümüzde hep beraber oluyoruz diye düşünürken, bir akşam genel merkezimizdeyken, yöneticilerimiz dediler ki; hayır, bundan sonra böyle yapmayacağız. Bundan sonra Türkiye nin doğusundaki bir şehri, Türkiye nin batısındaki bir şehrin kardeşi yapacağız. Bu batıdaki şehrin yöneticileri ile doğudaki il veya ilçenin mensuplarıyla birlikte iftar yapacak. Orada halk ile beraber iftar yapacak dediler. Biz böyle bir talimat aldık. Daha doğrusu bizim kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin talimatıyla biz buradayız. Başbakanımız Binali Yıldırım ın talimatıyla buradayız. Teşkilat başkanımız Mustafa Ataş ın talimatıyla biz buradayız. Bizleri saygıdeğer Ak Parti Tunceli İl Başkanı, Elazığ İl Başkanı, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile birlikte, bizleri Elazığ Havaalanı nda karşıladılar. Oradan Tunceli ye geçtik. Tunceli de çok güzel temaslar, çok güzel dostluklar tesis ettik. Ve bizler 26 kişi Samsun dan çıktık iki gruba ayrıldık. 13 kişi Çemişgezek e geldi. 13 kişisi ise Pertek ilçesindeki iftara katıldı. Biraz sonra biz buradan ayrılacağız. Sizlere veda edeceğiz. Sizlere Allah a ısmarladık diyeceğiz. Ama kalbimiz burada sizinle birlikte. Sizinle olan dostluğumuzu ve kalbi rabıtamızı hiç koparmaksızın devam ettirmek istiyoruz. Bununda tek bir yöntemi var. Biz buraya geldik. Siz şimdi borçlusunuz bize. Siz Samsun da bizim misafirimiz olacaksınız. En az bir otobüs, iki otobüs olursa daha memnun olurum. Ramazan ayında belki olmayabilir ama Ramazan ayından sonra il başkanım bana söz verdi, Çemişgezek ten, Tunceli den, Pertek ten birkaç otobüsle dinlenmek, gezmek, Samsun u daha iyi tanımak ve kurmak istediğimiz bu kardeşliği daha kuvvetli bağlarla tesis etmek üzere Samsun da sizleri bekliyoruz. Bu güzel katılımınızdan dolayı herkese en kalbi saygılarımı sunuyorum. Ramazanınız mübarek olsun. Allah ım dualarınızı kabul etsin. Rabbim çocuklarınıza sağlık sıhhat, hayırlı gelecekler nasip etsin diye konuştu.

Tasavvuf müziği dinletisinin ardından iftar programı sona ererken, Çemişgezek e gelen konuk heyet gece saatlerinde ilçeden ayrıldı.