Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Kurtulmuş, Başkan YILMAZ ı Ziyaret Etti

01.03.2017 08:46

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ı yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ederek, 15 Temmuz ve referandum süreci hakkında önemli mesajlar verdi. Herkesin milletin iradesine saygılı olması gerektiğine dikkat çeken Kurtulmuş, Toplum olarak demokratik teamüllerimiz genişledikçe bir takım darbeci odaklarının da hevesleri kursağında kalacak. Bir takım çevreler de bu darbe araçları diyebileceğimiz odakları kullanma imkânını bulamayacaktır. Köprünün altından çok sular aktı. Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye nin eski Türkiye olmadığını bu millet 15 Temmuz akşamı gösterdi. Çok ciddi şekilde canı pahasına direndi. 15 Temmuz da Türkiye uçurumun kenarından döndü” diye konuştu.Başkan Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’u Samsun’da ve Büyükşehir Belediyesi nde konuk etmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, belediye olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Raylı sistem hakkında da bilgi veren Yılmaz, Raylı sistem üniversitenin altına kadar çıkıyordu. Üniversite öğrencilerimiz araç değiştirme zorunluluğunda olmaları nedeniyle şu anda raylı sistemin üniversiteye kadar çıkarmak için ihale hazırlıkları içerisindeyiz. Muhtemelen 1,5-2 yıl içerisinde raylı sistemi üniversiteye kadar çıkaracağız. Raylı sistem daha önce Gar Kavşağı na kadar gidiyordu. Geçtiğimiz 1,5-2 yıl içerisinde yaptığımız çalışmalarla raylı sistemi Tekkeköy ilçesine kadar uzattık dedi.

Bu milletin bu coğrafyadaki en önemli güç olduğunu dile getiren Kurtulmuş, Milletimiz küresel güçlerin oynadığı oyunlara müsaade etmeyecek. Hem tarihi birikimimiz hem de büyük bir gücümüz var. Hep beraber mücadele ederek çocuklarımızın geleceği için 16 Nisan da güçlü bir iradeyi ortaya çıkaracağız ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından belediye ziyaret defterini imzalayan Kurtulmuş a Başkan Yılmaz tarafından el işçiliği ile hazırlanan tablo hediye edildi.4 İL VALİSİ KENT MÜZESİ NDE

28.02.2017 12:13

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan  Uluslararası Çocuk Resim Yarışması Sergisi nin açılışı gerçekleştirildi.
Serginin açılışında konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Uluslararası alanda çok önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyoruz. 33 ülkede dereceye girmiş resimleri hep birlikte gördük. 33 ülkeden katılım sağlayan çocuklarımız bu resimlerde kendi ülkelerinin geleneksel kıyafetlerini ve özelliklerini bir kağıt üzerine dökerek resmetmeye çalıştılar. Yapılan çalışmalarla birlikte çok değerli bir sergi ortaya çıktı. Çocuklarımızın çizgileriyle ortaya çıkan şaheserleri gördükçe insan sevginin ne demek olduğunu daha iyi anlıyor  dedi.Samsun Kent Müzesinde düzenlenen sergide toplamda 33 ülkeden 240 eser yer aldı. 10 ile 18 yaş arası farklı ülkelerden yarışmaya katılan çocukların yaptığı resim çalışmaları, katılımcıların beğenisine sunuldu.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) toplantısı için Samsun da bulunan konuk valiler ile Samsun protokolü Samsun Kent Müzesini ziyaret etti. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Amasya Valisi Salih Işık, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Tokat Valisi Cevdet Can, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri Mevlüt Özen, hem çocukların yaptığı resim çalışmalarını hem de müzedeki diğer eserleri inceledi.Konuk Heyet Kuş Cenneti ne Hayran Kaldı

24.02.2017 07:53

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından, Elektronik İzleme Sistemine Geçişte Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi kapsamında Samsun a gelen yabancı heyet temsilcilerine yönelik Samsun Bafra ilçesinde bulunan ve UNESCO Geçici Miras Listesine giren Kızılırmak Deltası Kuş Cennetine gezi düzenlendi.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Soğukpınar ın rehberlik yaptığı gezide, konuklara Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalar sonucu Samsun a kazandırılan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nin Karadeniz sahilinde tabii özelliklerini koruyabilmiş en büyük sulak alan olduğu, deniz, ırmak, göl, kumul, sazlık, bataklık, orman ve tarım alanları gibi hayat ortamlarının sağlıklı bir ekosistem içesinde bir arada bulunduğu, bu durumun Kuş Cennetine biyolojik bakımdan zenginlik ve çeşitlilik sağladığı anlatıldı.

TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK MANDA SÜRÜSÜNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Deltanın koruma altına alınmasıyla birlikte kuş türü popülasyonunda ve yılkı atlarının sayısında artış olduğunu anlatan Başsavcı Vekili Soğukpınar, Kızılırmak Deltası Türkiye de bulunan 450 kuş türünden, 350 kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Türkiye deki en büyük manda sürüsü ve yabani yılkı atlarını burada görmek mümkün. 17 bin baş manda var. Bu mandalar deltanın içindeki 7 gölde yaşıyor. Mandalar yazın göle girerek çamura bulanıyorlar. Buradaki çamur onlar için doğal bir güneş kremi aslında. Yine bu gölde çok sayıda balık türü yaşıyor. Eskiden buralarda elektrikli avlanma yapılıyordu. Artık bu bölgenin tamamında avcılık kesinlikle yasak diye konuştu.

Gezide Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çeşitli tesisler, gözlem kuleleri, hayvan rehabilitasyon merkezi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ornitoloji Araştırma Merkezi, Cernek Halkalama İstasyonu, Subasar Ormanı gezildi ve konuklara kıl çadırında yöresel lezzetler ikram edildi. Kızılırmak Deltası na hayranlıklarını dile getiren yabancı heyet Samsun da kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı da teşekkür ettiler.Uluslararası Çocuk Resim Yarışması Sergisi Samsun da

24.02.2017 07:49

Slovenya Dünya Sanat Magazini tarafından, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Kent Müzesi ve Samsun Anadolu Lisesi nin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Çocuk Resim Yarışması Sergisi Samsun da da açılacak. Likovi Svethe Word Of Art  adlı sergi, tüm sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanata yönelik çalışmalar kapsamında sanatseverleri çok önemli bir sergi ile buluşturacak. Tüm dünyada büyük ilgi gören Uluslararası çocuk Resim Yarışması nda dereceye giren 40 farklı ülkeden çocukların yaptığı resimler, açılacak 241. sergide görücüye çıkacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Kent Müzesi ve Samsun Anadolu Lisesi nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan Likovi Svethe Word Of Art Uluslararası Çocuk Resimleri Sergisi, 27 Şubat 2017 Pazartesi saat 16.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi Sergi Salonu nda açılacak. Birbirinden güzel resimlerin beğeniye sunulacağı sergi daha önce 33 ülkede 240 kez sanatseverlerle buluştu.Başkan YILMAZ: Tramvay 2018 in Sonunda Üniversiteye Çıkacak

24.02.2017 07:43

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Ziraat Fakültesinde öğrencilere İnsanlar ve İletişim konulu sunum yaptı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kredi taleplerinin İller Bankası yönetim kurulundan geçtiğini, tramvayı 2018 sonuna doğru üniversiteye çıkaracaklarını söyledi.

OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir in verdiği Tarımda Girişimcilik dersinin bu haftaki konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu. OMÜ Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Fahrettin Tosun Salonu nda düzenlenen programda Başkan Yılmaz, öğrencilere İnsanlar ve İletişim konulu sunum yaptı. Üniversitenin Samsun ile bütünleşmesine katkı sağlaması amacıyla gerçekleştirilen sunuma; Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ SERMAYESİ: İLETİŞİM

İnsanın hayatında en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birinin iletişim olduğunu belirten Yusuf Ziya Yılmaz, Başarıya giden yolda en çok ne gerekiyor diye sorarsanız iletişim sermayesi derim. Çünkü öz sermayeden, paradan daha fazla insanı başarıya götürdüğüne inandığım, en çok ihtiyaç duyduğum, en çok faydasını gördüğüm, dünyanın en önemli sermayesi iletişim sermayesidir. İletişim sermayesi zayıf olan insanların hayatta başarılı olması çok zor. Ancak iletişim konusunda becerisi olan insan yılanı bile deliğinden çıkarır. Lütfen siz de kalbinizi ve tüm samimiyetinizi kullanarak iletişimi doğru kullanmasını öğrenin diye konuştu.

15 Mart ta çalışmalar başlıyor

15 Mart tan itibaren iş makinelerinin üniversite girişinden başlayarak çalışmaya başlayacağını söyleyen Başkan Yılmaz, 2018 yılının sonuna doğru bu iş biter gibi geliyor bana. 2018 de Cumhuriyet Meydanı ndan tramvaya bindiğinizde buraya kadar gelebileceksiniz. İki yıl içerisinde bu iş biter. Bu işin yapımıyla ilgili İller Bankasından kredi talebinde bulunmuştuk. Buraya gelirken İller Bankasından beni aradılar. Kredi talebimiz İller Bankası yönetim kurulundan geçmiş. Bunlar hep güzel gelişmeler diye konuştu.

Sunumun ardından öğrenciler Başkan Yılmaz ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.