Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ Kent Estetiği İçin Destek İstedi

27.03.2017 09:39

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kaçak yapılaşmalara her zaman karşı olduklarını belirterek, Kent estetiği için gösterdiğimiz çabalarda müteahhitlerinde bir desteği olsun istiyoruz dedi.
Teknolojinin her sektöre doğrudan etki ettiğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Teknolojinin gelişmesi gıdadan tarıma, turizmden inşaata, eğitimden spora kadar birçok sektöre doğrudan katkı sağlıyor. İş yükü ağır olan inşaat işlerindeki zorluklarda her geçen gün geliştirilerek üretilen bu ürünler sayesinde azalıyor. İnsan gücünün yerini artık çeşitli aletler ve araçlar alıyor. Teknolojinin bu şekilde gelişme gösteriyor olması bizleri sevindiriyor. Samsun umuz son yıllarda hızla gelişen bir şehir haline geldi. Atakum canlandı, Duruşehir tarafında yepyeni bir şehir oluştu. Tekkeköy ha keza öyle. Buraya yaptığımız yatırımlarla birlikte, şehir stadyumu da bittiğinde bambaşka bir Tekkeköy göreceksiniz. Ama şunu da belirtmeden geçmemeliyim ki, yeni bir inşa işine giren herkes elini vicdanına koyarak hareket etsin. Kanuna uygun olmayan, kaçak katları olan, projesiz inşaatların her zaman karşısında olacağız. Kentin estetiği için gösterdiğimiz çabalarda bu inşaatları yapan müteahhitlerinde bir desteği olsun istiyoruz. O yüzden projelerine uygun şekilde binaları tamamlamalarını diliyoruz. Modern bir şehir oluşturma çabamıza, yapacakları güzel projelerle destek olmalarını da istiyoruz diye konuştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun 3. İnşaat Fuarı’nın son gününde tüm standları gezerek işletmecilere başarı dileklerinde bulundu. Bu yıl 3.sü düzenlenen İnşaat Fuarı’nda teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş gücünü kolaylaştıran araç ve gereçlerin üretilerek satışa sunulması ziyaretçilerin beğenisini topladı.Büyükşehir Standı Büyük İlgi Gördü

27.03.2017 09:33

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Antalya 7. Şehircilik ve Teknoloji Fuarı nda açtığı stant büyük ilgi gördü.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen mega projelerin ve çalışmaların sergilenip tanıtıldığı Samsun standını ziyaret ederek Samsun ve projeleri hakkında bilgi alan çok sayıda ziyaretçi beğenisini dile getirirken, şehir hakkında da bilgi sahibi olma şansını yakaladı.

Fuarda Samsun u Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş ile Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Ahmet Ayan temsil etti.

3 gün açık kalacak fuarda, belediyeler ürettiği ürünlerini hem sergileyecek, hem de yurt dışına pazarlama imkânı bulacak.Terme Sanayi Sitesi İçin Çözüm Arayışı

27.03.2017 09:25

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Terme'nin ekonomisine, üretimine ve istihdamına katkı sağlayacak her türlü çalışmanın arkasında dağ gibi dururuz  dedi.


TERME NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİNİZ Terme Sanayi Sitesi nin mevcut kapasitesinin ilçeye yetmemesi üzerine yeni yer arayışına giren Terme li sanayicilerin durumu Samsun Büyükşehir Belediyesi nde görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Belediye Başkan Yardımcısı Kamuran Toker, Terme TSO Başkanı Ahmet Ekmekçi, Terme TSO Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Kefeli, Ak Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç ve Şehir plancısı Hüseyin Kahraman dan oluşan heyet sanayi sitesinin durumunu Başkan Yılmaz ile görüştüler.

Mevcut sanayi sitesinin yetersiz olduğunu belirten Terme TSO Başkanı Ahmet Ekmekçi, Sanayici esnaflarımız için büyük önem taşıyan sanayi alanı artık talepleri karşılamıyor. Mevcut alan yetmiyor. Önümüzde iki seçenek var. Birincisi ek sanayi sitesi ya da yeni bir sanayi sitesi yapmak. Başkanım sizden bu konuda bir çözüm bekliyoruz. Konunun sizler tarafından istişare edilip sorunun çözülmesi noktasında bizi yalnız bırakmayacağınızı biliyoruz. Terme ye yaptığınız tüm yatırımlar için de Allah razı olsun. Terme nin çehresi değişti ise sizin çalışmalarınız sayesinde diye konuştu.

EKONOMİYE KATKI SAĞLAYAN HER ÇALIŞMANIN DAĞ GİBİ ARKASINDAYIZ

Terme Sanayi Sitesi ile ilgili neler yapılabileceği konusunda Büyükşehir Belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Terme de sanayi esnaflarımız için büyük önem taşıyan konu bizim için de çok hassas. Orayı yerinde görüp yeniden bir araya gelerek yapabileceklerimizi istişare edelim. Sanayi Sitesine ihtiyaç olduğu açıkça ortada. Görelim, inceleyelim ve yapabileceklerimizi konuşalım. Ama Büyükşehir Belediyesi olarak Terme nin ekonomisine, üretimine ve istihdamına katkı sağlayacak her türlü çalışmanın arkasında dağ gibi dururuz dedi.

Ziyaret karşılıklı istişare ve sohbetin ardından sona erdi.Çinli Yatırımcıların Gözü Samsun da

24.03.2017 07:50

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang ve Çinli işadamları Samsun Büyükşehir Belediyesi ni ziyaret etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Yavuz Yılmaz ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel tarafından karşılanan Büyükelçi ve işadamlarına ilk olarak tarihi belediye binası ve Samsun un ilk fotoğrafı gösterilerek bilgi verildi. Gösterilen fotoğraftan oldukça etkilenen Büyükelçi Yu Hongyang ın fotoğrafa yorumu ise  Müthiş oldu.

ÇİNLİ YATIRIMCILAR İÇİN TÜRKİYE VE SAMSUN BÜYÜK FIRSAT

Samsun un çok güzel bir şehir olduğunu ve oldukça etkilendiklerini belirten Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang ve Çinli işadamları, Çin deki firmalar, Türkiye deki yatırım olanaklarını araştırıyor ve yerinde görmek istiyor. Çinli yatırımcılar için Samsun da ve Türkiye de birçok fırsat söz konusu. Umuyoruz bu ziyaretin olumlu sonuçları, gelecekte iki ülke ticaretine yansır. Çin ve Samsun daki dostluklarımızın ve ikili ilişkilerimizin geliştirilmesi en büyük temennimiz dediler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Yavuz Yılmaz da, Çin sevdiğimiz ülkelerin başında geliyor. Çin’le her alanda ilişkileri geliştirmek için Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız. İki ülkenin dostluğu ve ticari ilişkileri her iki taraf için de güzel sonuçlar ortaya koyacaktır ifadelerini kullandı. Ziyaret karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.Başkan YILMAZ: İnşaat Sektörü Ekonominin Şah Damarı

24.03.2017 07:46

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  İnşaat sektörünün olmadığı ülke bitmiş demektir. Çünkü ekonomimizin şah damarı inşaat sektörüdür dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz , Samsun da yapı, inşaat malzemeleri, tesisat, ısıtma, soğutma, havalandırma, doğalgaz ve teknolojileri alanında faaliyet gösteren firma ve markaların katıldığı  3. Samsun İnşaat Fuarı nın açılışına katıldı. Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Makine Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlenen fuarda inşaat sektörü temsilcileri yapı, ürün ve malzemelerini sergiledi.

Fuarın açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Tekkeköy artık fuarlarıyla ve spor tesisleriyle büyük bir sinerji alanına dönüşüyor. Bugün açılan inşaat fuarını da çok önemsiyorum. İnşaat Fuarı sektörel olarak sadece kendini değil kendi dışında dekorasyondan ev tekstiline kadar bir çok sektörü de tetikleyen bir şey. Şunu çok iyi biliyoruz ki inşaat sektörünün olmadığı ülke bitmiş demektir. Çünkü ekonomimizin şah damarı inşaat sektörüdür. Bu tür fuarlar sektördeki gelişimi ve değişimi görebilmek için büyük bir fırsat. Aynı alanda üretim yapan firmalar arasında rekabeti arttırmak ve firmaların kaliteyi yükseltmesi açısından, sektördeki yeniliklerin bir arada sergilenmesi çok önemli. Fuarın inşaat sektörümüze ve şehrimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Miletvekilleri Fuat Köktaş, Ahmet Demircan, Hasan Basri Kurt, AK Parti Samsun İL Başkanı Muharrem Göksel, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz ün kurdele kesimiyle fuarın açılışı gerçekleştirildi.