Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


MİLİÇ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

05.05.2016 10:59

Terme Miliç sahilindeki peyzaj çalışmalarını yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, alan içerisine inşa edilen ağaç tesis için talimat verdi. Buraya modern hiç bir eşya girmeyecek. Her şey otantik olacak ve geçmişimizi yansıtacak dedi.

MİLİÇ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Ege sahillerini aratmayacak olan Miliç sahilinin turizme kazandırılması noktasında Samsun Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İçerisinde inşa edilen sosyal mekanlar ile Miliç şimdiden yerli ve yabancı tatilcilerin vazgeçilmez adresleri arasında yerini almaya başladı bile.

TATİLCİLERİN VAZGEÇİLMEZ MEKANI OLACAK

Alanın içerisindeki kafeteryalar, duş alanları, tuvaletler, büfeler, mescit, bisiklet, gezi ve taşıt yolları ile tam bir sosyal tesis haline gelen Miliç sahilindeki peyzaj çalışmalarını yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yapılan tüm çalışmaları tek tek kontrol etti.

ZAMAN TÜNELİNDE YOLCULUK

Sahil içerisinde tamamen doğayla uyumlu ağaçtan inşa edilen tesis için özellikle geçmişin izlerinin yansıtılması konusunda talimat veren Başkan Yılmaz, Buraya gelenler modern zamanda geçmişi yaşasınlar. İçerisinde modern hiç bir eşya olmasın. Gelen ziyaretçilerimiz adeta zaman tünelinde yolculuğa çıksınlar. Burası insanlara rutinden çıkıp geçmişi düşünmez fırsatı versin dedi.

BATAKLIKTAN CENNET BAHÇESİNE

Miliç te yürütülen çalışmalarda sona gelindiğine de dikkat çeken Başkan Yılmaz, Eskiden virane olarak anılan Miliç, şimdi görüldüğü gibi göz kamaştırıyor. Yaptığımız kalkınma hamleleri ile ilçelerimizi ihya ediyoruz ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz ın Miliç sahil düzenleme çalışmalarını incelemesi sırasında Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Makine İkmal Daire Başkanı Mehmet Ekmekçi, Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Çam, Anakent Genel Müdürü Kadir Koçak ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri yer aldı.KGM Genel Müdürü Kartal, Başkan YILMAZ ı Ziyaret Etti

05.05.2016 10:10

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ı makamında misafir etti.

KGM Genel Müdürü Kartal, Başkan YILMAZ ı Ziyaret Etti

Karadeniz Bölgesi inceleme gezisi kapsamında Samsun’a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin ve beraberindekiler sabah golf sahası gezinin ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti.

Misafirlerini kapıda karşılayan Başkan Yılmaz, Genel Müdür Kartal’a belediyenin içerisinde yer alan 1950 yıllarda ki Samsun un resmedildiği tablo ile ilgili verdi. Tabloya hayran kalan Kartal, Samsun un şaşırtıcı derecede değiştiğini söyledi. Başkan Yılmaz, daha sonra konuklarını makamında ağırladı. Kentin öncelikli sorunlarının konuşularak fikir alışverişinde bulunulduğu ziyaretin sonunda Başkan Yılmaz, Kartal a Samsun un simgesi olan Atatürk Anıtı heykelinin bir maketini hediye etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

Kartal ın makam ziyareti sırasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Cengiz Atalay da hazır bulundu.KGM GENEL MÜDÜRÜ KARTAL, GOLF SAHASINI GEZDİ

05.05.2016 10:09

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Karadeniz Bölgesi inceleme gezisi kapsamında Samsun a geldi. Kartal, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Karadeniz in ilk golf sahasını gezdi.

KGM GENEL MÜDÜRÜ KARTAL, GOLF SAHASINI GEZDİ

Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal a Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından kahvaltı verildi. Kahvaltıya Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Medikal Park Samsun Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Özcan ile bürokratlar da katıldı.

Sabah kahvaltısının ardından Vali Şahin ile Başkan Yılmaz, Genel Müdür İsmail Kartal a golf sahasını gezdirdi. Başkan Yılmaz, golf sahası ile ilgili Genel Müdür Kartal a bilgi verdi. 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı na yetiştirilecek 420 dönümlük arazinin 300 dönümünde yer alan 9 çukurlu sahayı golf araçlarıyla gezen Genel Müdür Kartal, Samsun Golf Tesisi ni ve suni gölleri çok beğendiğini belirtti.

Gezi sırasında Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, diğer davetlilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.BAŞKAN YILMAZ, KIRCALI NIN ACISINI PAYLAŞTI

05.05.2016 10:08

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Milletvekili Av. Orhan Kırcalı nın amcası Recep Kırcalı nın cenaze törenine katıldı.

BAŞKAN YILMAZ, KIRCALI NIN ACISINI PAYLAŞTI

Uzun süredir şeker hastalığı devam eden Recep Kırcalı (78), dün gece İsmet Paşa Mahallesi ndeki evinde vefat etti. Recep Kırcalı nın cenazesi evinin önünde alınan helalliğin ardından Altınyaprak Mahallesi nde Küba Camisi ne getirildi. Cenaze, Küba Camisi nde ikindi namazına müteakip Bafra Müftüsü İsmail Çiçek tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Bafra Asri Mezarlıkta defnedildi.

Cenazeye Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra kaymakamı Halis Arslan, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.BAŞKAN YILMAZ A ULAŞIM MASTER PLANI BRİFİNGİ

04.05.2016 08:23

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tarafından hazırlanan Ulaşım Master Planı Hazırlık dosyası hakkında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a sunum eşliğinde brifing verildi.

BAŞKAN YILMAZ A ULAŞIM MASTER PLANI BRİFİNGİ

SAMULAŞ A.Ş Toplantı Salonu nda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Kadir Gürkan ve SAMULAŞ A.Ş. Bölüm Yöneticileri katıldı.

ULAŞIM MASTER PLANI HAZIRLIKLARI TAMAM

Toplantıda Başkan Yılmaz a Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Kadir Gürkan tarafından Ulaşım Master Planı Hazırlık dosyası hakkında brifing verildi. Ulaşım Master Planının kent için önemli bir çalışma olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün çalışmaların plan ve program dahilinde yapılacağını söyledi.

YILMAZ:KENT İÇİNDE YAŞANAN AKSAKLIKLAR SON BULSUN

Başkan Yılmaz, ayrıca kent içinde yaşanan toplu taşıma aksaklıklarının giderilmesi konusunda da acil çalışma yapılması talimatı verdi. Toplantıda, Ulaşım Master Planı kapsamında mevcut taşıma güzergahlarının güncelleştirilmesi, toplu taşıma ve trafiğin yeniden planlanması konuları masaya yatırıldı. Yapımı devam etmekte olan hatta bağlı çalışacak taslak ring güzergahlarının görüşülmesi ve işletme modelleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.