Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


SAMULAŞ tan Samsunspor a Formalı Destek

05.04.2017 09:50

SAMULAŞ personeli, Samsunspor maçının olduğu günlerde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın talimatı ile hem otobüs hem de raylı sistemde Samsunspor forması giyerek hizmet veriyor.
Samsunspor un bu şehrin önemli markaları arasında olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Takımımızın bugün sahasında oynayacağı karşılaşma öncesinde Büyükşehir Belediyesi olarak tam destek vermek için tüm ulaşım araçlarımızda görevli personelimiz kırmızı-beyaz formalarını giyip hizmet verdi. Bizde takımımızı gönülden destekliyoruz. Maç öncesinde şehrimizde büyük bir coşku oluştu. Bu hafta sahamızda oynayacağımız maç bizim için çok önemli dedi.Samsunspor un bugün sahasında oynayacağı Balıkesirspor maçı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Samsun Hafif Raylı Sistemi (SAMULAŞ) personeli toplu taşıma araçlarında Samsunspor formalarıyla hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın talimatı ile şehir adeta kırmızı-beyaza döndü. Kentin her noktasına gerek otobüs gerekse hafif raylı sistemle ulaşan Samulaş personelinin bu yaklaşımı yolcuları ve taraftarları memnun etti. Kadın-erkek tüm ekibin  Bu Aşkın Kahramanı Sensin’ projesi kapsamında alınan formalardan giyerek verdiği destek, taraftarın da beğenisini kazandı.


Başkan YILMAZ: Sağlık Denince Akan Sular Durur

31.03.2017 07:30

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ), Meme Derneği, Türk Tıbbi Onkoloji Derneği tarafından hazırlanan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen 4. Karadeniz Meme Kongresi bugün başladı.

BAŞKAN YILMAZ: SAĞLIK DENİNCE AKAN SULAR DURUR Kongrenin açılışında konuşan Kongre Eşbaşkanları Prof. Dr. Necati Özen ve Prof. Dr. İdris Yücel kongrede emeği geçen herkese teşekkür ederek, 3 gün boyunca bilimsel konuların konuşulacağını söylediler.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise sağlık konusunun her konunun başında geldiğini vurgulayarak, Bu kongreye destek verdiğim için benim hakkımda söylenen güzel cümlelerden biraz etkilendim. Daha doğrusu olumsuz etkilendim. Efendim, bu benim bir görevim. Allah göstermesin, bir sağlık sorunu olduğunda bir yakınımızın veya tanıdığımızın bir problemi olduğunda siz değerli hocalarımızın nasıl gözlerinin içerisine bakarak sizden şifa ve sağlığımızın sonucu ile ilgili konudaki beklentimizin olduğu an çok önemli. Ben de yaşadığım ve yaşayabileceğimiz o anları hiç unutamam. Bu bakımdan sizin yaptığınız işin önemi hayatın tam ortasında ve en önündedir. Sağlık olmayınca hiçbir şey olmaz. Bir sağlık sorunumuz varsa ne ülkeye hizmet edebiliriz ne de ailemize hizmet edebiliriz. Çocuklarımıza bile faydamız olmaz, onlara yük haline geliriz. O bakımdan sağlık denince akan sular durur. Bilim dünyası bu kanser hastalığı ile ilgili mücadelesinde gelişimini inşallah sürdürecektir. Çok önemli gelişmeler oluyor. Bunlar sayesinde insanlık bu belayla mücadele etme fırsatlarını bulacaktır dedi.

Kongre daha sonrasında konferanslar ve eğitimler ile devam etti.
Sizi Bekleyenler Var Fotoğraf Sergisi

31.03.2017 07:29

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Fotoğraf Sanatı Derneği işbirliğiyle yaşlı vatandaşların ve Samsun Huzurevi sakinlerinin fotoğraflarının yer aldığı Fotoğraf Sergisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde açıldı.Serginin açılışını Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdiresi Hanife Papila, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Huzurevi sakinleriyle birlikte gerçekleştirdi. Açılışın ardından sergide yer alan eserleri bir bir inceleyen katılımcılar, galeride fotoğrafı bulunan sanatçıları tebrik etti.


Raylı Sistem Yarın 12:00-18:00 Saatleri Arası Ücretsiz

27.03.2017 09:41

Raylı sistem yarın saat 12:00-18:00 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet verecek.

Konuyla ilgili olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem işletmesi SAMULAŞ A.Ş. den açıklama yapıldı. Açıklama şu şekilde;

28 Kasım 2017 Salı günü Cumhurbaşkanımızın şehrimizde (Cumhuriyet Meydanı) yapacağı toplu açılış töreni nedeniyle kent içi toplu taşıma sisteminin güzergâhı olan Atatürk Bulvarının trafik yoğunluğunun artacak olması ve vatandaşlarımızın güvenli ulaşımlarının sağlanabilmesi için Hafif Raylı Sistem hattımız 28 Kasım 2017 Salı günü 12.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz toplu taşım hizmeti verecektir.Başkan YILMAZ Kent Estetiği İçin Destek İstedi

27.03.2017 09:39

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kaçak yapılaşmalara her zaman karşı olduklarını belirterek, Kent estetiği için gösterdiğimiz çabalarda müteahhitlerinde bir desteği olsun istiyoruz dedi.
Teknolojinin her sektöre doğrudan etki ettiğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Teknolojinin gelişmesi gıdadan tarıma, turizmden inşaata, eğitimden spora kadar birçok sektöre doğrudan katkı sağlıyor. İş yükü ağır olan inşaat işlerindeki zorluklarda her geçen gün geliştirilerek üretilen bu ürünler sayesinde azalıyor. İnsan gücünün yerini artık çeşitli aletler ve araçlar alıyor. Teknolojinin bu şekilde gelişme gösteriyor olması bizleri sevindiriyor. Samsun umuz son yıllarda hızla gelişen bir şehir haline geldi. Atakum canlandı, Duruşehir tarafında yepyeni bir şehir oluştu. Tekkeköy ha keza öyle. Buraya yaptığımız yatırımlarla birlikte, şehir stadyumu da bittiğinde bambaşka bir Tekkeköy göreceksiniz. Ama şunu da belirtmeden geçmemeliyim ki, yeni bir inşa işine giren herkes elini vicdanına koyarak hareket etsin. Kanuna uygun olmayan, kaçak katları olan, projesiz inşaatların her zaman karşısında olacağız. Kentin estetiği için gösterdiğimiz çabalarda bu inşaatları yapan müteahhitlerinde bir desteği olsun istiyoruz. O yüzden projelerine uygun şekilde binaları tamamlamalarını diliyoruz. Modern bir şehir oluşturma çabamıza, yapacakları güzel projelerle destek olmalarını da istiyoruz diye konuştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun 3. İnşaat Fuarı’nın son gününde tüm standları gezerek işletmecilere başarı dileklerinde bulundu. Bu yıl 3.sü düzenlenen İnşaat Fuarı’nda teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş gücünü kolaylaştıran araç ve gereçlerin üretilerek satışa sunulması ziyaretçilerin beğenisini topladı.