Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ dan Anlamlı Ziyaret

09.01.2017 12:17

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eşi Semiha Yılmaz ile birlikte Tekkeköy ilçesinde bulunan Dr. Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi ni ziyaret ederek merkezde kalanlarla bir araya geldi.

Samsun da hayata geçirilen yatırımlarla kenti bir dünya markası yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sosyal belediyecilik faaliyetlerine de büyük önem veriyor. Başkan Yılmaz, fırsat bulduğu her an vaktini ya çocuklarla ya da yaşlılarla geçirmeyi seçiyor.

DUYGU DOLU ANLAR

Eşi Semiha Yılmaz ile beraber zihinsel, ruhsal ve bedensel hastalara otel konforunda hizmet veren Dr. Nejat Akyol özel Bakım Merkezi ni ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, merkezde kalan vatandaşlarla yakından ilgilenerek sohbet etti, unutulmaz anlar yaşadı.

Bizim kültürümüzde bakıma muhtaç olana ve yaşlıya hürmet vardır diyen Başkan Yılmaz, Onların hayat tecrübeleri bizler için çok önemli. Onlara gereken değeri vermek, ihtiyaçlarını karşılamak ve hizmette kusur etmemek en önemli görevlerimiz arasındadır. Burada sadece bakıma muhtaç yaşlılarımız kalmıyor. Zihinsel bedensel ve ruhsal açıdan yardıma muhtaç bireylere de hizmet veriliyor. Bakım merkezimizde çalışan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ve bu çok anlamlı görevlerinde başarılar diliyorum dedi.El Bab tan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ a Selam Geldi

09.01.2017 12:12

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye El Bab ta görevli Samsunlu bir asker, terörle mücadelede kullandıkları bombalar üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın ismini yazarak selam gönderdi.Suriye de büyük mücadele veren Türk askerleri arasında bulunan Samsunlu bir asker, memleketini unutmadı. Terörle mücadelede kullanılan bombanın üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın ismini yazarak, selam gönderdi.

Zor şartlarda büyük bir vazifeyi üstlenen askerler arasında olan Samsunlu Mehmetçik Ahmet, üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın ismini yazdığı bombanın fotoğrafını çekerek kendisine mesajla gönderdi.

Bu anlamlı selam üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, zor şartlarda görev yapan askere kendisi de selam göndererek, her zaman dua ettiklerini belirtip, fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Başkan Yılmaz, fotoğrafa El Bab tan selam var. Ahmet kardeşimin mesaj ile gönderdiği bu fotoğrafı paylaşmak istedim. Çok zor şartlarda çok kutsal bir görev sürdüren Fırat Kalkanı ekiplerine selam olsun. Biz her zaman duacılarıyız. Allah ım yardımcıları olsun yorumunu yaptı.Kadem in Projeleri Başkan YILMAZ ı Heyecanlandırdı

06.01.2017 08:05

KADEM İl Temsilcisi Meral Kıvırcı ve yönetim kurulu üyeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret ederek projeleri hakkında bilgiler verdi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Samsun İl Temsilciliği geçtiğimiz aylarda dernek binasının açılmasının ardından çalışmalara başladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret eden KADEM İl Temsilcisi Meral Kıvırcı dernek olarak yapmayı planladıkları çalışmaları anlattı.

Projelerin hayata geçmesiyle birlikte Samsun da birçok sorunun çözüleceğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, KADEM Samsun da yeni yapılanan bir dernek ve hedefleri beni gerçekten heyecanlandırıyor. Meral hanımın anlattığı projeler gerçekten Samsun için önemli projeler. Özellikle eğitim ve aile ile ilgili projeleri Samsun un sorunlarına cevap olabilecek nitelikte. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak Samsun umuzu ve toplumu ilgilendiren her çalışmada bir adım öndeyiz. Bu noktada KADEM e gereken desteği her zaman vereceğiz. Kendilerine başarılar diliyorum. dedi.Büyükşehir İŞGEM le Tanışan Patron Oluyor

06.01.2017 08:02

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin iş fikri olanları desteklemek için 10 yıl önce kurduğu Sabek İŞGEM ile tanışan girişimciler kendi işinin patronu oluyor. Kurum destekleri sayesinde iş fikrini hayata geçirip geliştiren 26 girişimci, merkez bünyesinde kurdukları firmalarında üretim yaparak ülke ve kent ekonomisine katkı sağlıyor.

Türkiye nin 27 iş geliştirme merkezi arasında en başarılı ilk 3 merkezden biri olan Sabek İŞGEM, iş fikri olmasına rağmen kuruluş ve işletme sermayesi bulunmayan üretici girişimcileri, Derebahçe mahallesindeki merkezde iş dünyasına hazırlıyor. Mini organize sanayi bölgesini andıran 26 işliğin bulunduğu merkezde iş kurmalarına yardımcı olmak için girişimcilere, başarılı işletmelerin nasıl kurulacağı,  büyüyecekleri, yeni iş ve istihdam olanakları sağlamayı, güvenli ve rekabetçi iş ortam oluşturmayı öğretiyor.

KOBİ leri risklerden koruyarak onlara işletme geliştirme koçluğu, yönetim danışmanlığı, destek ağlarına ulaşım, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı, tanıtım, ofis hizmetleri, kuruluş ve işletme giderleri gibi destekler de veren Sabek İŞGEM, ihtiyaç duydukları konularda eğitimler verip, girişimcileri sektörleriyle ilgili ihalelerden ve malzeme alımlarından haberdar ediyor. Ayrıca uluslararası kalite standartlarında üretim yapmalarına yardımcı olarak,  yerli ve yabancı fonları faydalanmalarını sağlıyor.

Doluluk oranının yüzde 100 olduğu Samsun Büyükşehir Belediyesi iş geliştirme merkezinde, Firmasını kuran girişimciler, 40 ile 60 ay arasında değişen sürelerle misafir ediliyor. Hâlihazırda ise 24 ü imalatçı ve 2 si hizmetler sektörü olmak üzere 26 girişimci üretim yapıyor. Samsun da yeni KOBİ lerin en zayıf oldukları iş kurma aşamasında desteklenerek, bu zor aşamayı sağlıklı bir şekilde aşmalarını ve ayakta kalmalarını sağlamaya yönelik 17 projeyi hayata geçiren kurum, çalışmalarına başarıyla devam ediyor.
SAMULAŞ Engelleri Kaldırıyor

06.01.2017 07:57

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. ve Samsun Engelliler Federasyonu (SAMEF) işbirliğiyle raylı sistem araçları, raylı sistem hattı, otobüsler ve otobüs duraklarının engelliler açısından erişiminin değerlendirilmesi için saha çalışması yapıldı.

Saha çalışması kapsamında hafif raylı sistem istasyonları giriş ve çıkışları, tramvayların biniş ve iniş noktaları, tramvay içi bildirimler, otobüs duraklarına erişim ve otobüs kullanımı konusunda yapılan kontrol ve analizleri içeren teknik rapor hazırlanarak dört farklı engelli grubunun toplu taşıma erişilebilirliğinin arttırılması amaçlandı.Birçok konuda öncü olarak farkındalık projeleri ile her zaman adını duyuran ve Türkiye de ilk defa bir işletmenin engellilerin erişiminin değerlendirildiği saha çalışmasına Samsun Engelliler Federasyonu tarafından görevlendirilen Samsun Engelliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Emine Demirel, Samsun İşitme Engelliler Derneği Başkanı Bülent Sözer, Anadolu Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hüseyin Mızrak, Beyazay Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Köroğlu ile birlikte Samsun Büyükşehir SAMULAŞ A.Ş. de görev yapan Şehir Plancısı Sevdenur Akdoğan, İnşaat Mühendisi Ali Samet Ayvaz, İSG Uzmanı Emre Dede ve Ar-Ge Biriminde görevli Cihan Pehlevan katıldı.

TÜRKİYE DE İLK

Konu ile ilgili açıklama yapan SAMEF Başkanı Mehmet Akbulut, Türkiye de engelli kişi sayısının tüm nüfusa oranı yüzde 12 iken, Samsun u göz önünde bulundurduğumuzda ilimizde yaşayanların yüzde 14 ü engellidir. Türkiye de ilk defa Samsun da yapılan böyle bir çalışmada federasyon olarak yer almaktan son derece mutluyuz, umarız diğer illerde de bu tür çalışmalar yapılır. Dört farklı engel grubunu kapsayacak şekilde planlanan saha çalışmasında engelli bireylerin yaşamını kolaylaştıracak dokunuşlara ihtiyaç duyulan noktaların belirlenerek aksaklıkların giderilmesi için çaba sarf ediyoruz. Böyle bir projede bizimle birlikte olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Samulaş A.Ş yetkilileri ile çalışanlarına ve saha çalışmasında görev alan derneklerimizin üye ve yöneticilerine teşekkür ediyorum dedi.

3702 SAMKART KULLANAN ENGELLİ VATANDAŞIMIZ VAR

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı ve Samulaş A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan ise, Samsun da kent içi toplu taşımada 3702 Samkart kullanan engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Bu vatandaşlarımızın kent içerisinde toplu taşımadan üst düzeyde istifade edebilmeleri için gayret içinde bulunuyoruz. Arkadaşlarımızın yapmış olduğu saha çalışması sonucunda karşımıza çıkacak teknik raporun değerlendirilerek 2017 yılı programı çerçevesinde hayata geçirilmesi hususunda planlamamızı yapacağız diye konuştu.