Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


ÜRDÜN-SAMSUN ARASI DİREKT UÇUŞ MASADA

16.06.2016 05:42

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ürdünlü turizm acentesi yetkililerini ve iş adamlarını ağırladı. Ziyarette öncelikli gündem ise Ürdün Samsun arası direkt uçuş oldu.

ÜRDÜN-SAMSUN ARASI DİREKT UÇUŞ MASADA

Karadeniz Bölgesi nin turizm cenneti Samsun a ilgi giderek artıyor. Ürdünlü turizm acentesi yetkilileri Mercan Tur sahibi Ataallah Abu Assaf, Dallas Tur Sahibi Gazvan Şinaneh, iş adamı Ömer Abucessar ve yatırımcı Riyad Esseyyori yi ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile heyet arasında Samsun Ürdün arasındaki direkt uçuş konusu yeniden gündeme geldi. Ziyaret sırasında Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş da hazır bulundu.

SAMSUN TURİZMİ DAHA DA GÜÇLENECEK

Ürdün ile Samsun arasında direk uçuşların yapılabilmesi için belli miktarda talebin olması gerektiğinin altını tekrar çizen Başkan Yılmaz, Samsun da turizmi çok önemsiyoruz. Bu konuda da cesur ve kararlı adımlar atmaktan çekinmiyoruz. Yatırımcı ve iş adamlarının şehrimize olan ilgisi ve beğenisinden de mutlu oluyoruz. Ancak direk hava yolu bağlantısında belli miktarda yolcu garantisinin olması lazım. Bu konuda yapılan fizibilite çalışmalarını ve sizlerin vereceği yolcu garantisini inceliyoruz. Sürekli sizlerle olan temasımız da sürüyor. İnşallah Samsun umuz ile Ürdün arasındaki havayolu trafiğimiz direk uçuş ile daha da güçlenecek ve bu da Samsun umuz için büyük bir turizm yatırımı olarak şehrimizin ekonomisine katkı sağlayacak diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Ürdünlü iş adamları Yılmaz a Ürdün den getirdikleri hediyelerini sundu.CANKURTARANLAR SEZONA HAZIR

16.06.2016 05:41

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yeni deniz sezonu için 50 cankurtaranı görevlendirdi.

CANKURTARANLAR SEZONA HAZIR

Samsun da Yakakent ten Terme ye kadar olan sahil bandında belirli yerlerde hizmet veren Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi cankurtaranları yeni sezon öncesi hazırlıklarını tamamladı. 1 Haziran da hizmet vermeye başlayan cankurtaranlar 30 Eylül e kadar kumsallarda görev yapacak.

Yeni sezon öncesi yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da hazırlıklarımızı yapıyoruz. 1 Haziran-30 Eylül arası Samsun sahillerinde cankurtaran hizmeti veriyoruz. Yakakent ten Terme ye kadar uzun bir sahil bandında hizmet veriyoruz. Yakakent, Alaçam, 19 Mayıs Atakum, Costal, Tekkeköy ve Terme sahillerinde vatandaşların denize girebilecekleri noktalarda cankurtaran hizmeti veriyoruz. Şu anda Ramazan ayı olduğundan ve havaların serin olmasından dolayı deniz sezonu henüz canlanmadı ama biz hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlara yönelik bilgilendirmelerimiz oluyor. Denizde can güvenliği ile alakalı vatandaşlara broşür dağıtacağız. Emniyet müdürlüğü, sahil güvenlik, itfaiye ve sağlık kurumlarımızla her yıl bir toplantı yaparak sahil güvenliği konusunda nasıl tedbirler alacağımız konusunda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Geçtiğimiz Mayıs ayında bu toplantıyı yaptık. Sadece denizde değil Samsun un iç kesimlerinde bulunan göller, göletler ve sulama kanallarının arz ettiği tehlikelere karşı deniz polisi ve AFAD la birlikte hareket ediyoruz. Boğulma vakaları anında müdahale edilmesi gereken durumlardır. Biz de bu çerçevede çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gönül ister ki hiç boğulma olmasın. Amacımız en az boğulma vakasıyla sezonu kapatmak. Halkımızın bu konuda dikkatli olması, uyarıları dikkate alması gerekiyor. Cankurtaran hizmeti vermediğimiz yerlerde denize girilmemeli. Bu yıl 50 cankurtaranla belirlediğimiz yerlerde hizmet vereceğiz. Bu noktada önemli olan şey vatandaşların dikkatli olup görevlilerin uyarılarına uymaları ve cankurtaran olmayan yerlerde denize girmemeleri dedi.SAMSUN İTFAİYESİ ARTIK DAHA GÜÇLÜ

15.06.2016 05:42

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde doğal afetlere karşı hızlı ve etkili müdahale edebilmek için 18 tam donanımlı itfaiye aracı satın aldı. Araçların ilçelere teslim törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Coşkun Öncel, itfaiyecilerin pratik ve teorik eğitimlerinin de büyük önem taşıdığını kaydetti.

SAMSUN İTFAİYESİ ARTIK DAHA GÜÇLÜ

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bahçesinde yapılan teslim törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin ile itfaiyeciler katıldı.

Törende konuşma yapan Genel Sekreter Coşkun Öncel, teknoloji harikası yeni araçlarla birlikte ilçelerdeki itfaiye alt yapısının büyük oranda güçlendirildiğini söyledi. 18 itfaiye aracından 13 ünü ilçelere teslim ettiklerini ifade eden Öncel, İlçelerin büyükşehir belediyesine bağlanmasının ardından eksik olan itfaiye araçlarımızı tamamlama yoluna gittik. Bununla ilgili uluslararası bir ihale gerçekleştirdik. Bu ihalede maalesef bir takım itirazlar oldu. Mahkemelere gidildi ve sonunda yaptığımız ihalenin doğruluğu onaylandı. Bu aşamadan sonra da siparişlerimizi verdik. Tam donanımlı 18 aracımızdan 13 tanesi geldi. Diğerleri de ekim ayına kadar teslim edilecek. bilgisini verdi.

18 araçtan 3 tanesinin uzun mesafe merdivenli olacağının altını çizen Coşkun Öncel, Bunları ilçelere göndereceğiz. İtfaiye gücümüzü daha da artıracağız. İnşallah olmaz ama bundan sonra her hangi bir yangın vakasına daha hızlı ve etkili müdahale etme imkanına kavuşmuş olacağız. Tüm itfaiyeciler bu araçların ve teçhizatların kurslarını görecekler. Uygulamalı eğitimden geçecekler. Bununla ilgili çalışmalarımız süratle devam ediyor. Ardından da ilçelere sevk edeceğiz. Samsun a ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, toplamda 18 milyon TL ye mal olan ve teknik kısımları Avusturya da yapılan araçların afetlere karşı ne kadar etkili olduğunu test etti. Başta yangın olmak üzere her türlü afete hızlı müdahale imkanı veren araçlar, donanımlarıyla etkiledi.Kızılay Samsun Şubesi Yönetimi, Başkan YILMAZ ı Ziyaret Etti

14.06.2016 07:36

Türk Kızılayı Samsun Şubesi nin yeni yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yılmaz, Kızılay ın yeni yönetimini tebrik ederek başarılar diledi.

Kızılay Samsun Şubesi Yönetimi, Başkan YILMAZ ı Ziyaret Etti

Türk Kızılay ı Genel Merkezi nin olağan genel kongresinde Dr. Kerem Kınık ın Genel Başkanlığa seçilmesiyle birlikte, Türk Kızılayının bazı şubelerinde de yönetim değişikliğine gidilmişti. Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin in görevden ayrılmasının ardından göreve Samsun Eski Sağlık Müdürü Habip Demirel getirilmişti.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Habip Demirel ile yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti. Tanışma ziyaretinde şube başkanı Demirel, Başkan Yılmaz a kahve fincanı takımı hediye edip Kızılay rozeti taktı.

Ziyarette Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, yeni yönetim kuruluna başarılar diledi. Kızılay ın toplumda çok büyük bir yeri ve anlamı olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, profesyonel ve başarılı hizmetlerle yardım organizasyonlarının daha da büyüyeceğine inandığını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde Türk Kızılay ı Başkan Yardımcısı Av. Korhan Çömezoğlu, yönetim kurulu üyesi Ahmet Ali Bulut, Yunus Özil, Uzm. Dr. Nilay Ölçek ve Av. İbrahim Semiz ile mali müşavir Haluk Bülbül de hazır bulundu.BAŞKAN YILMAZ DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

14.06.2016 07:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından Yakakent ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Vatandaşlarla oruç açan Başkan Yılmaz, şehitleri minnetle anarak, birlik ve beraberliğin bozulmaması için dua etti.

BAŞKAN YILMAZ DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

İlçenin Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen toplu iftar programına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, AK Parti İlçe Başkanı Sefer Tek, Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, parti yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar sonrası ilçe halkına hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ramazan ayının güzel geçtiğin söyledi. Başkan Yılmaz, Yakakentli kardeşlerimizde, hemşerilerimizde bir güzellik var. Bu güzellik Ramazan ayı ile de bütünleşince de adeta içimizi ısıtan bir sıcaklığa dönüştü. Bu sıcaklığı yüreğimde hissettiğimi söylemek istiyorum. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah önümüzdeki sene ve senelerde de Allah ömür verdiği sürece birlikte olacağız. dedi.

Biz büyük bir aileyiz. Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın. diyen Başkan Yılmaz, Memleketimizin, devletimizin başında terör belası var. Bu bela Ramazan demiyor, oruç demiyor, ibadet saati demiyor, cami demiyor, mescit demiyor. Her yerde haince saldırılar yapıyor. Ana kuzusu askerimizi, polisimizi şehit ediyor. Allah bunu yapanlardan hesabını mutlaka soracaktır. Bunların belasını mutlaka verecektir. Bu güzel Ramazan akşamı saadetimizi,  huzurumuzu yüreğimizde hissederken, Doğu da, Güneydoğu da bu terör belası ile mücadele ederken şehir olan polisimizi, askerimizi minnetle ve şükranla anıyorum. Rabbim onlara rahmet eylesin. Mekanları cennet, Allah onlardan razı olsun. Ailelerine de Allah sabır versin. Gazilerimize de sağlık sıhhat diliyorum. Biz burada saadet ve mutluluk içindeysek, birbirimizi coşkuyla kucaklıyorsak, askerimizi ve polisimizi minnet ve şükranla yad etmemiz lazım. Allah birliğimizi, dirliğimiz bozmasın. Evlerinizde çocuklarınızla sağlık sıhhat diliyorum.  ifadelerini kullandı.