Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Samsun Golf Sahası na Sümeyye Erdoğan dan Tam Not

30.09.2016 05:34

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilciliğinin açılışı için Samsun a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Golf Sahası na hayran kaldı.

Samsun Golf Sahası na Sümeyye Erdoğan dan Tam Not

Açılış öncesi Amisos Tepesi ni gezen Sümeyye Erdoğan Bayraktar a Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve eşi Semiha Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser de eşlik etti.

Buradaki kısa gezinin ardından KADEM İl Temsilciliği nin açılışı gerçekleştirildi.  Sümeyye Erdoğan Bayraktar açılış konuşmasında şöyle konuştu;  Sivil toplum kuruluşları milletimizin yakın geçmişte yaşadığı 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde de önemli bir misyon icra etti. Her şeyden önce fert fert hepimiz yalnız olmadığımızı anladık. Referanslarımızın doğruluğunu birbirimiz üzerinden test etme şansı bulduk. Ne mutlu ki milletimiz demokrasi yolunda destansı bir yürüyüş gerçekleştirdi. Düşünün ki bir kadın tek başına Kimseyi bekleyemem dedim dışarı çıktım. Çünkü vatan mücadelesi beklemez diyerek gece yarısı yola çıkmış tankın karşısına dikilmiştir. Safiye Bayat ın bu örneğindeki gibi pek çok kadınımız canını hiçe sayarak ülkesine değerlerine ve bayrağına sahip çıkmıştır. Bu asil duruşa çok şey borçluyuz. Onu ve onun gibileri bu olgunluğa hazırlayan şey kuşkusuz milli düşünce olmuştur. On yıllardır bir takım güçler tarafından üzerine toprak atılmaya çalışılsa da ne mutlu ki milli düşence hala diridir canlıdır. Bu sayede milletimiz bu hain girişimin darbeden öte bir işgal girişimi olduğunu fark edebilmiş ve ona göre tavır alabilmiştir. 15 Temmuz tarihimize bir milletin ölümü öldürdüğü gün olarak geçmiştir. Ölümü öldüren millet artık hiçbir şeyden korkmaz.

Daha sonra Samsun Golf Sahası nı da ziyaret eden Sümeyye Erdoğan Bayraktar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile şehir hakkında sohbet etti. Karadeniz in ilk Golf Sahası olan Samsun Golf Sahası Sümeyye Erdoğan Bayraktar ın büyük beğenisini kazandı.Samgiad dan Başkan YILMAZ a Ziyaret

28.09.2016 05:43

Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.

Samgiad dan Başkan YILMAZ a ZiyaretSAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Savaş Gömeç, kendilerini kabul eden Başkan Yılmaz a teşekkür ederek, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gömeç, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ın her daim yanında ve arkasında olduklarını belirterek, Derneğimizin her yanında oldunuz. Bizi her daim onore ettiniz.  Ekip olarak her zaman yanınızdayız. SAMGİAD olarak iddialı bir derneğiz. Samsun un geleceğinde biz varız. Birlik ve beraberliğimizin aynı şeklide devam etmesini diliyoruz dedi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise genç işadamları ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Yılmaz, SAMGİAD şehrimizin önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer alıyor. Genç iş adamı arkadaşlarıma ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şehrin gündeminden işi, aşı eksik etmemeye çalıştım. Benim olduğum yerlerde hep iş, aş konuşuldu. Projelerimizin hepsi bu eksenli gerçekleşti. Hayatın diğer teferruatlarıyla zaman harcamadık. Son 10 yıl içinde Samsun a oteller kazandırmak için büyük enerji harcadım. Sanayicilerin önünü açtık. İnsanların geçimine yönelik olan her şeyi çok önemsiyorum. Ülkemiz zor bir coğrafyada ve zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bunların üstesinden gelecek cesareti insanımız taşıyor. Sizler gençsiniz. Önünüzde uzun yıllar var. Sakın yılgınlığa düşmeyin. Daha fazla çalışmamız ve üretmemiz gerekiyor. Herkes yaptığı işi en iyi şekilde yaparsa bundan ülkemiz faydalanır. Sizlere iş hayatınızda başarılar diliyorum diye konuştu.Başkan YILMAZ Halasının Vasiyetini Yerine Getirdi

27.09.2016 05:38

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, halası merhume Hacı Şükriye Işık ın vasiyetini yerine getirerek, onun adını taşıyan anaokulunun açılışını yaptı.

Başkan YILMAZ Halasının Vasiyetini Yerine Getirdi İlkadım ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi Gazi Osman Sokak üzerinde açılan Hacı Şükriye Işık Anaokulu nun açılışına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Rahmi Ünal, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, iş adamları, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.  Programın açılış konuşmalarını Hacı Şükriye Işık Anaokulu Müdürü Esma Hatip ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Rahmi Ünal yaptı. Daha sonra konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Okullaşma noktasında İlkadım ilçesinde çok ciddi anlamda temeller atıldı ve önümüzdeki günlerde de açılışlarını yapacağız. Anaokulumuzun yanına güzel birde park yapılmış. Başkanımıza buradaki eğitim yatırımları için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de iş adamlarımızı yeni yatırımlara yönlendirmesini temenni ediyorum dedi.

YILMAZ:VASİYETİ YERİNE GETİRDİM

Konuşmasına Hacı Şükriye Işık ın hayatını anlatarak başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Hacı Şükriye halam sağlık durumu kötüleştiği zaman bana bir avukat getirmemi, kendi