Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Kurupelit Düğün Salonu 2017 Yılı Yeni Konseptiyle Hizmetinizde...

13.04.2017 07:45

Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm A.Ş Tarafından İşletilen Kurupelit Düğün Salonu 2017 Yılı Düğün  Rezervasyonlarını Almaya Başladı.

Rezervasyon Yapmak İsteyen Vatandaşlarımızın 0362 457 66 33-44 numaralı telefonlardan irtibat kurmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için https://www.facebook.com/Kurupelit-D%C3%BC%C4%9F%C3%BCn-Salonu-217810208556174/  linki tıklayınız.
Başkan YILMAZ: Tatillerinizi Samsun da Geçirin

11.04.2017 12:36

Meclis toplantısında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yurt dışındaki vatandaşlara tatillerini Samsun da geçirmeleri çağrısı yaptı.
FETÖ, DEAŞ ve PKK saldırılarından ülke turizminin olumsuz etkilendiğini belirten Başkan Yılmaz, Samsun, yurt dışında en çok çalışanı olan şehirlerden biri olmayabilir ama en az bulunduranlardan da değildir. Bu konuda belki bir Yozgat ve Sivas kadar değiliz fakat bizim de azımsanmayacak kadar hemşerimiz yurt dışında çalışıyor. Yurt dışındaki arkadaşlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Tatillerinizi Samsun da geçirin diye hemşerilerimize çağrıda bulunabiliriz. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısının bu gündeminde böyle bir çağrıyı meclis gündeminin bir parçası olarak kendilerine iletebiliriz. Sosyal, yazılı ve görsel medyanın tümünde buna dönük bir paylaşım yapabiliriz. Güzel Samsunumuzda önümüzdeki dönem içerisinde 18 Temmuz da İşitme Engelliler Olimpiyatı var. Kuş Cenneti var, Ayvacık saklı cenneti var. Böylesine renkli ve turizm alt yapısı gelişmiş, olağanüstü güzellikleri bünyesinde barındıran, konaklama alt yapısının da bu gelişmişliğinden sonra bu öz güveni taşıyarak yurt dışında olan bütün hemşerilerimize çağrıda bulunabiliriz. Gelin bizim için hiç hayır duası okumayan ülkelerde izinlerinizi geçirip tatil harcamalarınızı o ülkelerin ekonomisine değil; kendi doğup büyüdüğünüz kendi atalarınızın mezarlıklarının olduğu şehirde tatilinizi geçirin diye bir çağrıda bulunabilirim diye düşündüm. Bu çağrıda bulunmak için daha profesyonel şeyler yapılabilir dedi.Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı gündem toplantısı, Cumhuriyet Meydanı nda bulunan ek hizmet binasında Başkan Yusuf Ziya Yılmaz başkanlığında yapıldı.

Başkan Yılmaz ın konuşmasının ardından encümen üyeleri seçildi. Daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi 2016 başkanlık faaliyet raporu sunumunu Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt yaptı.

52 maddeden oluşan gündemde ilk 7 madde kabul edildi, diğer maddeler görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.Başkan YILMAZ: Olimpiyatlar Samsun İçin Büyük Fırsat

11.04.2017 12:32

Bu yaz yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları nın Samsun için büyük bir şans olacağını söyleyen Başkan Yılmaz; Gelen misafirlere ve dünyaya Samsun u en iyi şekilde tanıtmalıyız dedi.

AK Parti Grup toplantısında meclis üyelerine hitaben bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, Bu yaz 18 Temmuz da yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatı nın sıradan bir organizasyon olmadığını anımsatarak, Bu olimpiyat şu ana kadar dünyada yapılmış olan uluslararası spor müsabakalarının en fazla katılımlı en fazla sansasyonel sonuçları olan, en fazla medyanın ilgilendiği bir spor organizasyonu olacak. Bir kere Samsun a 10 bin insan gelecek. 10 bin insanı burada misafir edeceğiz. Bunun aşağı yukarı 5 bine yakını sporcu, geri kalanları Medya, antrenörler, sporcuların yakınları ve aileleri olacak. Bu Olimpiyatlara 73 ülke katılacak. Şu ana kadar uluslararası düzeyde, hatta ulusal düzeyde kendimizi yeteri kadar tanıtamadık. Bu anlamda Samsun hak ettiği yerde değil. Şimdi bu olimpiyatla aslında istesek de istemesek de Samsun'la ilgili haberler yapılıp dünyaya şehirle ilgili algıyı anons edecek, haber yapacak kişiler gelecek buraya. 10-15 gün burada kalacaklar ve kaldıkları süre içerisinde Samsun da gezecekler, selfi yapacaklar, fotoğraf çekecekler, gördükleri görselleri oralara servis edecekler. Diye konuştu.

SIVASIZ, BOYASIZ BİNA KALMAYACAK

Gelecek olan misafirlerin ilk dikkat edecekleri şeyin kent estetiği olacağını ve bunun olumsuzluk olarak en önemli göstergesinin de sıvasız, boyasız binalar ile yarım kalmış inşaatlar olacağını dile getiren Başkan Yılmaz, Çok üstüne basa basa söylüyorum; bu adamların burada oldukları süre içerisinde en çok bizi rahatsız eden şeyler sıvasız boyasız yarım kalmış inşaatların kötü görselleri olacak. Bunlar onların ülkelerinde olmayıp bizde olan bir şey. Sürekli ailesinin Samsun u anlattığı bir çocuk bugün Samsun a gelse ilk söyleyeceği, İlk göreceği şeyler işte bu sıvasız boyasız evler olacak. Hepinizin bildiği gibi bizim imar kanunlarımızda, belediye kuruluş kanunları da bize bu binalara müdahale etme hakkını veriyor. Biz bunu sadece şehir merkezinde değil İnşallah ilçelerimize de taşıyalım. Bu konuyu kendinize dert edinmenizi istiyorum. Bunu yaparsak çok büyük bir başarı öyküsü yazacağız. Dedi.

KARADENİZ İN EN TEMİZ VE EN FAZLA MAVİ BAYRAK SAHİBİ ŞEHRİ SAMSUN

Geçen sene iki tane mavi bayrak aldıklarını hatırlatan Başkan Yılmaz, Bizim en az 10 tane mavi bayrak almamız lazım demiştim ve konuyu özellikle dert edinip takip ettirdim. Şimdi 5 tane daha mavi bayrak aldık. Karadeniz de mavi bayrak sadece Ordu da o da bir noktada bir plajda var. Şimdi bizim yedi noktamızda artık mavi bayrak dalgalanacak. Bunu anamızın ak sütü gibi hak ettik. Şeklinde konuştu.

19 MAYIS 2019 İÇİN HAZIRLIK KOMİTESİ

Türkiye nin 2019 yılında 2 önemli seçime gideceğini ve sonrasında da 2023 vizyonu için büyük bir yarışın içinde olacağını ifade eden Başkan Yılmaz sözlerini şu şekilde devam ettirdi,  19 Mayıs 2019, bu 2023 e giden süreçte önemli bir dönemeç olacak bizim için. 19 Mayıs şehri olarak, bize de böyle bir vizyon biçilir ve önümüze konulursa hazırlıklı olmalıyız. Onun için biz şimdiden olimpiyata yönelik bu hazırlık sürecini de işin içine katarak, 2019 a bir hazırlık dönemini başlatmalıyız. Bununla ilgili bir organizasyon komitesi kuralım diye düşünüyorum. Bir 19 Mayıs 2019 a hazırlık komitesi kuralım. Bu komite belirli aralıklarla toplansın. Estetik olabilir, mimari olabilir, tarih olabilir, Turizm olabilir, kırsal kalkınma ile ilgili olabilir, çevre bilinci gelişmiş bir şehir olmak için ilçelerimizi de işin içine katarak birçok başlıkta bu komite hazırlık yapabilir. Türkiye nin 81 ili 30 Büyükşehri varsa, bu büyük şehirlerin içerisinde 19 Mayıs 2019 la ilgili en çok iddiası olan şehir herhalde Samsun olmalıdır diye düşünüyorum. 

Samsunum-1 gemisinde yapılan toplantıya Başkan Yılmaz ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk ile İlçe Belediye Başkanları ve AK Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri katıldılar.İlkadım a 3 Yılda 131 Milyon Lira Yatırım

11.04.2017 11:43

İlkadım ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Evlerimizin içi bizlerin, dış cephesi şehrindir. Kent estetiğini bozan görüntüdeki binaları boyayacağız, sıvayacağız dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte muhtarlarla istişare toplantılarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Derebahçe Sosyal Tesislerinde İlkadım a bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

İLKADIM A 3 YILDA 131 MİLYON TL YATIRIM

İlkadım ilçesi genelinde 130 milyon 935 bin TL yatırım yaptıklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun umuzun en çok nüfusu olan ve en küçük yüzölçümüne sahip olan İlkadım ilçemizde yaptığımız yatırımların toplam tutarı 130 milyon 935 bin TL. Bu tutarın içinde SASKİ tarafından yapılan altyapı çalışmaları da var. İlkadım da yaşayan insanlarımızın huzurlu bir hayat sürmeleri için, hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. İlkadım sınırları içindeki mahallelerimizin grup yollarının birçoğunu yeniledik. Kalanları da önümüzdeki 2 yıllık süreçte tamamlamayı hedefliyoruz. Su ve kanalizasyon adına sorunumuz yok. dedi.

SAMSUN A YENİ BİR KAMU HASTANESİ YAPILIYOR

Şehrin güneye doğru genişlediğini ve Samsun a yeni bir kamu hastanesinin yapılacağını da müjdeleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlçemiz gelecekte güneye doğru önce Badırlı ya doğru daha sonra yukarılara doğru genişleyecek. Badırlı da eğitim kampüsü olarak düşündüğümüz 80 dönümlük bir alanımız vardı. Burayı Sağlık Bakanlığı na devrediyoruz. Bakanlık buraya araştırma hastanesinin devamı olacak büyük bir hastane daha yapacak. Hemen yanına Adli Tıp yapılacak. Önümüzdeki yıllarda burada insanları kendine çeken alanlar olacak. Bu süreç böyle olumlu bir şekilde gelişiyor diye konuştu.

BOYASIZ VE SIVASIZ BİNA KALMAYACAK

18 Temmuz da başlayacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları için de büyük çalışmalar içinde olduklarını ifade eden Başkan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü; 18 Temmuz da Deaflympics Olimpiyatları kapsamında Samsun a dünyanın birçok ülkesinden binlerce yabancı sporcu gelecek. Şehrimizin çirkin bir görüntü ile anılmasını kesinlikle istemiyoruz. Bu yüzden havaalanından Atakum a kadar olan bulvarlarımızın üzerinde estetik adına ne kadar olumsuz, çirkin bina varsa önümüzdeki 2 ay içerisinde boyayacağız. Eski Samsun stadının karşısından itibaren güneye doğru yamaçlarda bulunan binaların yüzde 80’i sıvasız. Biz bu çirkinliğin dünyaya duyurulmasına izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki 2 ay içinde bu binaları ruhsatlı veya ruhsatsız diyerek ayırmadan boyayacağız, sıvayacağız, bedelini de alacağız. Şunu kimse unutmasın, evlerimizin içi bizim, dış cephesi ise şehrindir. Şehrin görüntüsünü bozan bir durum varsa bunu çözmek için her türlü fedakârlığı yaparım. Bu şehir bizim. Heyecanımı görüyorsunuz. Siz de kaybetmeyin. Heyecanınızı hep üst seviyede tutun. Şu anda 30 tane Büyükşehir var. 16 taneydi 14 daha ilave oldu 30 oldu. 30 şehir içinde İstanbul, Bursa, İzmir gibi şehirler var. Ama size samimi söylüyorum biz ilk 10 un içindeyiz. Estetik olarak, düzen olarak, gelişmişlikle, altyapı eksikliklerinin giderilmişliğiyle ilk 10 un içerisindeyiz. Sporda, sağlıkta, konaklamada söz sahibi bir şehir olduk. Bu devlet, bu hükümet yaptı tüm bunları. Bizler aracı olduk.Samsun da Ata Binmeyen Öğrenci Kalmayacak

07.04.2017 07:12

Türk insanının genetik kodlarında saklı at sevgisini açığa çıkarmak ve öğrencilere bu tutkuyu aşılamak için Samsun da önemli bir proje başlatıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında il genelindeki tüm okullarda ata binmeyen öğrenci kalmayacak.

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Atlı Spor Binicilik Tesisi nin hazırladığı Atların Masal Dünyası  projesi başladı. Tesis müdürü Maria Todorovska Omari koordinasyonunda yürütülecek projeyle Milli Eğitim Bakanlığı na bağlı tüm devlet okulları ile özel sektör tarafından işletilen eğitim kurumlarında öğrenim gören tüm öğrenciler, ata binecek.

Ata sporu olan biniciliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, öğrencilere at sevgisi ve tutkusunun aşılanması ve atlarla kaynaştırılıp binmelerinin sağlanması amacıyla startı verilen proje, iki yıl sürecek. Bu süre zarfında Büyükşehir Belediyesi, ata binmeyen hiçbir öğrencinin kalmamasını hedefliyor.

Atlı Spor Binicilik Tesisi’ndeki hayvanları araçlarla okullara götüren seyisler, öğrencilere önce Türk tarihinin yazılmasında atların ne kadar büyük rol oynadığını anlatıyor. Akıllarda kalıcı temel bilgiler verdikten sonra da öğrencileri atlara bindirerek gezdiriyor. Atları okşayıp onlarla kaynaşan öğrenciler ise ilk kez ata binmenin mutluluğunu yaşıyor.

Atlı Spor Binicilik Tesisi Müdürü Maria Todorovska Omari, projeye büyük önem verdiklerini belirterek, Samsun genelindeki tüm okullarda etkinlik yapacaklarını söyledi. Atlarla öğrenciler arasında sevgi temelli bağ kurmak istediklerini ifade eden Omari, tüm oklulardan talep beklediklerini kaydetti. Omari, desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a da teşekkür etti.