Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Bakan Eroğlu ndan FETÖ ye: Mendebur Adam

05.12.2016 08:01

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bütün bu hainlerin ve Pensilvanya daki bu mendebur adamın yaptığı teşebbüsler suya düştü dedi.

Bakan Eroğlu ndan FETÖ'ye: Mendebur Adam 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti İl Başkanlığı nda partililerle bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel in ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun da önümüzdeki dönemlerde çevre, şehir ve kültür ile ilgili önemli çalışmalara imzala atıyoruz ve atmaya da devam edeceğiz. Biz bugün gördük ki, çevre ile ilgili yatırımlar, çevre ile ilgili vizyon politikaları AK Parti nin işi diye konuştu.

Konuşmasına Bakan Eroğlu na teşekkür ederek başlayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bakanımız Eroğlu, Samsun ile ilgili herhangi bir proje olduğu zaman her zaman büyük destekleri olmuştur. Bundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

PENSİLVANYA DAKİ MENDEBUR ADAMIN YAPTIĞI TEŞEBBÜSLER SUYA DÜŞTÜ

Fethullahçı Terör Örgütü Lideri Fethullah Gülen e mendebur benzetmesi yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, Ben buraya size teşekkür etmek için geldim. Çünkü 1 Kasım seçimlerinde Samsun destan yazdı. Yüzde 63.5 oranında oyla demokrasi tarihinde muhteşem bir destan yazdı. Bu bakımdan sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben sizleri alkışlıyorum. 1 Kasım seçimleri çok önemliydi. 15 Temmuz tarihinde Samsun ilçeleriyle birlikte dimdik ayakta durdu. Demokrasi mitinglerinde destan yazdı. Çok kanlı ve hain bir darbe girişimini milletimizin kahramanlığı ve Recep Tayyip Erdoğan ın cesareti sayesinde püskürtüldü. Bunda teşkilatımızın çok büyük rolü var. 15 Temmuz dan sonra bu hainler dünyada ülkemizin, özellikle hükümetimizin algısını yanlış yönde yönlendirmek maksadıyla gayret ediyorlar. Onların bir hesabı var. Bütün bu hainlerin ve Pensilvanya daki bu mendebur adamın yaptığı teşebbüsler suya düştü. Ekonomik darbe veya Avrupa veya Amerika da, Türkiye ye karşı yanlış yönde algı oluşması inşallah suya düşecektir. Çünkü hükümetimiz ekonomik gelişme konusunda Türkiye ye zarar verme istediklerini önlemek için çok önemli mesajlar verildi. Bir takım teşvikler ve yatırımların hızlandırılması konusunda büyük gayret var. Cumhurbaşkanımız 2008-2009 yılındaki dünyadaki ekonomik kriz dolayısıyla bu krizin Türkiye den teğet geçeceğini söylemişti. Şimdi yine kendisi ilan etti. Onların bu ekonomi ile ilgili yapacakları mendebur hadiseler ya da oluşturmaya çalıştıkları krizler teğet bile geçmeyecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Çünkü AK Parti var. Güçlü bir hükümet var. Birlikte inşallah bütün engelleri aşacak gücümüz var ifadelerini kullandı. 

AK Parti İl Başkanlığı ndaki toplantıya bakanların yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe belediye başkanları, parti üyeleri katıldı.Her Öğrenci İçin Ağaç Diktiler

05.12.2016 08:00

Bakanların katılımıyla Samsun Kredi Yurtlar Kurumu Karadeniz Öğrenci Yurdu nda her öğrenci için ağaç dikildi.

Her Öğrenci İçin Ağaç Diktiler

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel de fidan dikimi programına katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  öğrencilerimiz için fidanı toprakla buluşturduk dedi

Başkan Yılmaz a teşekkür eden öğrenciler, güzel günün anısına Başkan Yılmaz la hatıra fotoğrafı çektirdi.Çarşamba ya Yeni Üniversite Talebi

02.12.2016 07:56

Çarşamba Üniversite Derneği üyeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.

Çarşamba ya Yeni Üniversite Talebi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ile Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde buluşan Çarşamba Üniversite Derneği heyeti ilçede bulunan Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü nün üniversiteye dönüştürülmesi ile ilgili görüşmelerin sağlanmasını ve kurulacak üniversiteye Yeşilırmak adının verilmesini talep etti.

ÜNİVERSİTE SAYISI ARTARSA EĞİTİM KALİTESİ YÜKSELİR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir şehirde eğitim alanında yükseliş yaşanması için devlet üniversitelerinin sayısının arttırılmasının gerektiğini vurgulayarak, Samsun umuza yeni bir devlet üniversitesini kazandırmak bizler için oldukça önemli bir görevdir. Kapatılan Başarı Üniversitesi nin devlet üniversitesi olarak açılacağı yönünde bakanımız Akif Çağatay Kılıç beyin açıklamaları var. Çarşamba daki kampüste üniversiteye dönüştürülürse Samsun umuzda daha da kaliteli bir eğitim ortamı olur düşüncesindeyiz. Şehrin yöneticileri olarak üzerimize düşen görevi her zaman yapma tarafında olduk. Bu konuyla ilgili il başkanımızla birlikte gereken görüşmeleri sağlayacağız açıklamalarında bulundu.

ÇARŞAMBA YA DEVLET ÜNİVERSİTESİ KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

Heyet adına açıklama yapan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu yeni bir devlet üniversitesinin alt yapısını sağlamak üzere tüm birikimini Çarşamba da fakülte binaları yaptırmaya harcadı. Üniversite ile yapılan protokollerin dayanağı ve kaynağı da bu şekilde. Eğer burası üniversiteye dönüştürülürse adının Yeşilırmak Üniversitesi olarak belirlenmesini istiyoruz. Çarşamba ya devlet üniversitesinin kazandırılması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bu noktada taleplerimizi ilgili bakanlıklara ve kurumlara iletmenizi temenni ediyoruz dedi.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt da yer aldı. Çarşamba Üniversite Derneği adına ziyarette bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Av. Halit Doğan ve Çarşamba Ticaret Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Başkan Yılmaz ve Göksel ile bir süre sohbet etti.Alt Yapı Yatırımlarına Kış Molası

02.12.2016 07:55

Türkiye yi beyaza bürümeye başlayan kara kış, Samsun da da etkisini hissettiriyor. Sıcaklıkların ani düşüş yaşadığı Karadeniz in Başkenti nde güneşli hava, yerini sağanak yağmur ve kar yağışına bıraktı. Samsun Büyükşehir Belediyesi, etkili olan olumsuz hava koşulları sebebiyle ilçelerde sürdürdüğü alt yapı yatırımlarına mola vermek zorunda kaldı.

Alt Yapı Yatırımlarına Kış Molası

14 ilçede olağanüstü alt yapı yatırımlarına imza atan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçeleri adeta şantiye çevirdi. Kırsal mahalleleri şehirlerarası otoban yolu gibi yüksek konforlu ve kaliteli beton, kuru beton ve sıcak karışım asfaltla birbirine bağlayan Fen İşleri Daire Başkanlığı, ayrıca yapımını tamamladığı köprülerle asırlık ulaşım problemlerine de son verdi.

İlçelerde ve mahallelerde her evin musluğundan  temiz su akıtmak için büyük çaba sarf eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ),  içme suyu ve kanalizasyon şebekesi yatırımları ile birçok mahalleye su getirdi. Yatırımlarla insan hayatının en temel ihtiyaçlarından içme suyuna mahallelerde çevre temizliği ve insan sağlığı sorunları da ortadan kalktı.

Yapımı tamamlanan alt yapı yatırımlarla yaşam konforu ve kalitesi artan mahalleleri yalnız bırakmayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, verdiği tarım ve hayvancılık destekleri ile köy ekonomilerini de geliştirmeye çalışıyor. Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı, çiftçi ve hayvancılara fidan, tohum, yem ve gübre dağıttı.

Yapılan milyonlarca liralık yatırım ve destekler, köyden kente göçü, kentten köye dönüştürmeye başladı. Nüfusu artan mahalleler de kasabalaşırken, tarım ve hayvancılık daha sistematik, düzenli ve verimli yapılır hale geldi. Ancak olumsuz hava şartları ve yağışlar nedeniyle çalışmalara, geçici olarak ara verildi. Sağanak yağmur ve kar yağışının neden olduğu hizmet ve yatırım molasının, ilkbahara kadar sürebileceği belirtiliyor.

Yatırımlarla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, ilçelerde planlanan tüm alt ve üst yapı yatırım çalışmalarına hava şartlarının olumsuzluğu sebebiyle ara vermek zorunda kaldıklarının bilgisini verdi. Genel Sekreter Yardımcısı Yurt, mevsim sıcaklıklarının ve şartlarının normale dönmesiyle hizmetlerin kaldığı yerden devam edeceğini kaydetti.Büyükşehir Kar Mücadelesine Hazır

01.12.2016 08:38

Ülke genelinde hava sıcaklıklarının düşmesiyle kış mevsimi gerçek yüzünü göstermeye başladı. Kar yağışı etkili olmaya başlarken, Samsun Büyükşehir Belediyesi de hazırlıklarını tamamladı. İl genelinde kış ayı boyunca yapılacak yoğun kar yağışıyla 200 iş makinesi ile 300 personel mücadele edecek.

Büyükşehir Kar Mücadelesine Hazır

Türkiye ye Batı dan giriş yapan kar yağışı, Samsun da da etkisini artırıyor. Vezirköprü, Ladik, Kavak ve Havza ilçelerinde kar yağışı başlarken, Samsun Büyükşehir Belediyesi de karla mücadele hazırlıklarını tamamladı. Ekiplerini kuran Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, 200 iş makinesi operatörü ile 300 kişilik ekibi teyakkuza geçirdi.

Geçen yıl başarıyla sonuçlanan karla mücadele çalışmalarını bu sene de aynı hızla yapacaklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, kar yağışından korkmadıklarını söyledi. Her ilçede ayrı ekip oluşturduklarını ifade eden Yurt, Bizim Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak örgütlenmemiz Karayolları Bölge Müdürlüğü ile örtüşüyor. Her ilçemizde şube müdürlüğümüz var. Ayrıca SASKİ Genel Müdürlüğünün de şube müdürlükleri var. Bütün halkımız geçen yıl  karla mücadelede nasıl bir performans sergilediğimizi gördüler. Bu konuda çok deneyimli ekiplerimiz var. Kar yağışından korkmuyoruz. dedi.

Hazırları tamamladıklarının altını çizen Genel Sekreter Yardımcısı Yurt, Şube müdürlüklerimizdeki görevli greyder, yükleyici, dozer, kar kürüme araçlarıyla kar yağışlarında mücadeleyi yapacağız. Kar bizim için korku değildir. Millet olarak da kar yağışının verimine inanıyoruz. Ne kadar çok kar yağarsa, tarımsal rekoltenin o kadar çok artacağını biliyoruz.  Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak karla mücadele çalışmalarını 24 saat boyunca gerçekleştiriyoruz. Bununla ilgili kar mücadelesi ihalemizi yaptık. Yeterli rekabet ortamı oluşmadığı ve verilen teklifler çok yüksek geldiği için iptal etmek zorunda kaldık. Aralık ayının 21 inde ihale tekrar edilecek. 21 Aralık a kadar ki dönemde eğer kar yağarsa ve mücadele gerekirse her türlü ekip ve ekipmanımız şu anda makine parklarımızda hazır olarak bekletilmekte. Bunların hepsi mobil makineler. Yağış olmadığı zaman yapım işlerinde kullanıyoruz. Kar yağdığı zaman da hemen zincirleri takıp kar mücadele mahallerine gönderiyoruz.  Belediyemize ve SASKİ Genel Müdürlüğü ne ait iş makinelerinin dışında ihtiyaç duyduğumuz makineleri de yüklenici firmalardan temin edeceğiz. Yaklaşık olarak 200 adet iş makinesi ve 300 personel ile kar mücadelesini yapacağız.  şeklinde konuştu.

ASILSIZ İHBARDA BULUNMAYIN

Asılsız ihbarlarda bulunulmaması konusunda vatandaşlardan hassasiyet beklediklerinin altını çizen Yurt, Geçmiş kar dönemlerinde asılsız ihbarlarla, kendi yollarının açılması için bizi oralara yönlendirmek isteyenler oldu. Hastam var, yaralım var vs. diyerek yanlış ihbarlarla bizi oralara çekiyorlar. Biz yetişmek için belki farkında olmadan daha acil olan bir yerdeki çalışmayı kesiyoruz, doğrudan ihbar gelen noktaya kaydırıyoruz. Gidiyoruz ki, ihbarın hiç aslı astarı yok. Adam arabasını garajdan çıkaramamış ya da evine giden yol kapalı, çarşıya gelememiş. Sırf bu yüzden bize yolu açtırdıkları oluyor. Bu tür asılsız ihbarların kendi kolaylıklarının sağlanmasının ötesinde başkalarının hayatını kaybetmesine sebep olacağını düşünmek gerekir.  Bu vebaldir. Bir insanın ölümüne sebebiyet vermek tüm insanlığın ölümüne sebep olmaktır. O yüzden bu tür ihbarlar yapılırken asıl gerekçe neyse o söylenmeli. Örneğin arabamın önüne kar geldi çıkartamıyorum yardımcı olur musunuz desinler. Biz elimiz rahatladığında gider onu da kurtarırız.  ifadelerini kullandı.