Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


AFİŞ SERGİSİ NİN AÇILIŞI YAPILDI

08.06.2016 10:29

Samsun Büyükşehir Belediyesi nce 5 Haziran Dünya Çevre Günü Afiş Sergisi açıldı.

AFİŞ SERGİSİ NİN AÇILIŞI YAPILDI

Dünya Çevre Günü kapsamında etkinliklerine devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, Belediye Hizmet Binası altındaki Tanıtım Merkezi nde afiş sergisi düzenledi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nün katkılarıyla düzenlenen afiş sergisinde Türkiye nin değişik üniversitelerinde görev yapan 13 öğretim görevlisinin toplam 33 eseri bulunuyor.

Serginin açılışını Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Kent Estetiği Kurulu Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Prof. Dr. Metin Eker, Dekan Yrd. Doç. Dr. Ali Tomak, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç Tarık Yazar ve Doç. Dr. Ali Seylan birlikte gerçekleştirdi.

Açılış sonrasında konuşan Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi olarak doğaya çok önem verdiklerini ifade ederek çevreyi temiz tutmanın en güzel yolunun hiç kirletmemek olduğunu vurguladı.BÜYÜKŞEHİR DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

08.06.2016 10:28

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında süren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri tamamlandı.

BÜYÜKŞEHİR DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Belediye İş Sendikası yetkilileri Samsun Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ile bir araya gelerek toplu iş sözleşmesinin son toplantısını gerçekleştirdi.

SAMSUN İÇİN TEK VÜCUT OLDUK

Samsun un geleceği için çalıştıklarını söyleyen ve sözleşmenin işçiler adına verimli olacağını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Samsun için hepimiz el ele verdik çalışıyoruz. Başkanımızla, çalışanlarımızla tek vücut olmuşuz, Samsun halkına hizmet etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yaptığımız hizmetlerle daha iyi bir Samsun inşa etmek ve çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için çaba gösteriyoruz. Çalışma hayatı boyunca kimsenin burnu kanamadan, iş kazası olmadan, refah içerisinde el birliğiyle güzel günlerde birlikte çalışmayı ümit ediyoruz. Toplu İş Sözleşmesinde kendimizi çok zorlayarak bu oranları ortaya koyduk. Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz bu oranlarla çalışanlarımıza vermiş olduğu önemi ve değeri ortaya koydu diye düşünüyorum. Enflasyonun üzerinde, yüzde ona yakın bir ortalamayla çalışanlarımızın refahı için, rahat etmesi için sözleşmeyi bu şekilde imzalamış olduk. Hepimize hayırlı olsun dedi.

Sözleşme oranlarının yüksek olması ve işçilerin memnuniyetini dile getiren Belediye İş Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit ise, Sözleşmenin oranları ve arkadaşlarımıza yansıması konusunda gönlümüz vicdanen rahat. İşçi arkadaşlarımıza iyi bir TİS hazırladık ve imzaladık. Başta başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese işçi arkadaşlarımız adına teşekkür ediyoruz. diye konuştu.BAŞKAN YILMAZ HAİN SALDIRIYI LANETLEDİ

08.06.2016 05:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sosyal paylaşım hesabı facebook ve twitter dan İstanbul daki alçak saldırıya tepkisini dile getirdi.

BAŞKAN YILMAZ HAİN SALDIRIYI LANETLEDİ

Başkan Yılmaz, İstanbul Vezneciler de bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 7 polis, 4 vatandaşın şehit olduğu 3 ü ağır olmak üzere 36 kişinin yaralandığı hain saldırı sonrasında sosyal paylaşım hesaplarında, Yüreğimiz kan ağlıyor, ciğerimiz yanıyor. Bu mübarek günlerde masum vatandaşlarımıza ve kahraman polislerimize yapılan bu saldırıya ve teröre lanet olsun diyerek tepkisini dile getirdi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehit polislerin ve hayatını kaybeden sivillerin ailelerine de başsağlığı diledi.BAŞKAN YILMAZ: SÖZ KONUSU EĞİTİMSE AKAN SULAR DURUR

07.06.2016 05:29

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eğitime destek olma konusunda akan suların durduğunu tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

BAŞKAN YILMAZ: 

30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Elevli ve beraberindeki okul öğretmenleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz, Egitim olmadan hiç bir şey olmaz. Bizim için eğitim ve çocuklarımızın geleceği söz konusu ise her zaman akan sular durur. Büyükşehir olarak da okullarımıza ve çocuklarımıza her zaman destek oluyoruz. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz  dedi.

Ziyaret karşılıklı sohbetin ardından son buldu.DELTA DA MUHTEŞEM ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMASI

06.06.2016 05:33

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın katılımı ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde kutlandı.

DELTA DA MUHTEŞEM ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMASI

Galeriç Su Basar Ormanları nda kutlanan etkinlik de Büyükşehir Belediyesi tarafından katılımcılara çevre ile ilgili defter seti dağıtıldı. Etkinlik alanına getirilen mandaların süt sağımı yapıldı. Sağımı yapılan sütler kaynatılarak ilk olarak Vali Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz a ikram edildi. Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Kulübü nün gösterisi izleyiciler tarafından beğeni ile izlendi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bisiklet dağıtımı öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bugün Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ndeyiz. Dün Fener Plajımızın Mavi Bayrak töreninde beraberdik. Aslında bugün burada oluşumuzun temel nedeni 5 Haziran Dünya Çevre Günü nü kutlamak için. 5 Haziran Çevre Günü etkinliklerini bundan önceki yıllarda da Çevre Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Tabiat Varlıkları Bölge Müdürlüğü, Valiliğimizin talimatıyla diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte çeşitli etkinlik alanlarında kutlanıyordu. Bu sene biraz daha genişletelim dedik ve Kızılırmak Kuş Cennetimizin farkındalığını, bu alanın tanıtımını yapmak için Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamı içerisine Kızılırmak Kuş Cennetimizi alalım dedik. Bütün çabamız burayı gürültüsüz, sakin bir alan yapmak dedi.

Vali Şahin ise yaptığı konuşmada, Bizim için çok ayrı bir gün. Samsun dan en çok ziyaret ettiğim yerlerden birisi de evimden sonra burası. Burası benim hayatımda çok ayrı bir yer alacak. Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber Kuş Cenneti çalışmalarda el ele verdik, çok ciddi mesafeler aldık. Burayı gözümüz gibi koruyoruz. Tabi bir taraftan çevre gününü kutlarken bir taraftan da çevreye zarar vermemeniz gerekiyor. Gerek gürültünün sesin düşük olması gerek çevre ye motorlu taşıtların verdiği zararı anlatmak adına sembolik olarak bisikletlerin dağıtım törenini de çevre gününe yerleştirelim dedik ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların ardından Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinden belirlenen 100 öğrenciye bisikletleri dağıtılarak bisiklet turu düzenlendi. Vali Şahin de bisiklete binerek tura katıldı. Etkinlikte atlara binen çocuklar büyük bir mutluluk yaşadı.